Šobrīd Daugavpilī

Tuvākie notikumi

LATVIJAS KAUSA MTB XCO KROSA 2. POSMS
28 Mai 10:00
BAZNĪCU NAKTS DAUGAVPILĪ
28 Mai 10:00
ANASTASIJAS KRAVČENOKAS UN EDGARA TOČA KAUSS
28 Mai 11:00
OPTIBET VIRSLĪGA 2022  BFC DAUGAVPILS PRET FK AUDA
28 Mai 16:00
XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku lieluzveduma „Mūžīgais dzinējs” metodiskais seminārs
28 Mai 20:00
ĢIMENES DIENA” DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJĀ
29 Mai 12:00
PJOTRA HUDOBČENOKA IZSTĀDE “DOMIŅAS IZ GRĀMATAS”
30 Mai 15:00
Starptautiskā bērnu aizsardzības diena Dubrovina parkā
01 Jūn 12:00

Daugavpils ir daudzveidība

Daugavpils ir daudzveidība

Daugavpils vārtiem ir trīs simboliskas atslēgas, kas iezīmētas 1925.gadā apstiprinātajā pilsētas ģerbonī: upe, cietoksnis un lilija vai, citiem vārdiem nosaucot, ceļš, māja un lūgšana. Tie ir trīs jēdzieni, kas nav saistīti ne ar kādu noteiktu tautību, kultūru vai ticību, bet apliecina šeit dzīvojošo tautu vispārcilvēciskās vērtības.

Vai tā ir balva vai sods, ka Daugavpilij ir savdabīgs, īpašs liktenis un vieta Latvijā? Šis liktenis cieši saistīts ar Daugavu, likteņupi, seno dzintara ceļu no grieķiem uz varjagiem, kuras krastos izaugusi pilsēta, kas dažādās variācijās un dažādos laika posmos nesusi tās vārdu: Dūna (Dinaburga), Dvina (Dvinska), Daugava (Daugavpils). Pēc senās etimoloģijas hidronīms Daug-ava – nozīmē daudz, un Daugavpils, patiesi, ir daudz-ūdens, daudz-valodu, daudz-kultūru, daudz-ticību, daudz-likteņu pilsēta, kurā jau no seniem laikiem izveidojusies multietniska, multikulturāla vide, gluži kā pūra lādē uzkrājot pieredzi, kā kopā sadzīvot daudzu tautību un daudzu ticību cilvēkiem. Kā saglabāt savējo nenoniecinot un neiznīcinot svešo.

Anna Rancāne

Balsošana

Cik bieži Jūs izmantojat iespēju griezties iestādēs, izmantojot tiešsaistes pakalpojumus (e-pieraksts, e-adrese, Latvija.lv?