Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

DU parakstīja sešpusēju sadarbības līgumu

Š.g. 25. aprīlī Daugavpils Universitāte (DU) parakstīja sešpusēju sadarbības līgumu par ilgtermiņa stratēģisko sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Daugavpils pilsētas domi, Daugavpils novada domi, Ilūkstes novada pašvaldību un SIA “Daugavpils Reģionālā slimnīca”. Noslēgtais līgums paredz: izglītības un zinātnes procesu daudzveidošanu, efektivizēšanu un kvalitātes celšanu, jaunu, dažādu jomu speciālistu kvalitātes paaugstināšanu un piesaisti Latgales reģionā, dažādu Eiropas savienības vai citu finanšu instrumentu projektu īstenošanu, kopīgu studiju programmu izstrādi, zinātnes un izglītības projektu realizāciju, pētnieku un speciālistu iesaisti starptautiskos pētījumos un apmaiņās ar aktuāliem pētījumu rezultātiem, kā arī dalību citās veselības, medicīnas un izglītības nozaru lietderīgas sadarbības veicinošās aktivitātēs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 104
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja kora panākumi Starptautiskajā konkursā „Eiropas kauss 2019”

No 19. līdz 22.aprīlim Minskā vienā no prestižākajām Baltkrievijas koncertzālēm noritēja Starptautiskais konkurss „Eiropas kauss 2019”, kurā piedalījās arī Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 5.-12.klašu koris „ILLIOS”. Koris uzstājās ar programmu, dziedot dziesmas latviski.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 10
Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē notika  starptautiskā konference

Pagājušajā, 2018.gadā, mūsu valsts plaši un krāšņi nosvinēja simtgades jubileju. Latvijas valsts simtgades svinēšana aizsākās jau 2016.gada beigās, kad Ministru kabinets apstiprināja Latvijas valsts simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021.gadam, kas veidots, lai nostiprinātu esošās un radītu paliekošas vērtības nākotnei. Arī Valsts izglītības satura centrs, īstenojot pasākumu ciklu “Pilsoniskās līdzdalības un labo darbu maratons”, ir aicinājis izglītības iestādes, to darbiniekus un izglītojamos ilgtermiņā iesaistīties Latvijas valsts simtgades svinēšanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 47
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja uzņēmums “Burbuļu fabrika” gūst atzinību starptautiskajā SMU festivālā

No 9. līdz 11.aprīlim Rīgā norisinājās Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivāls, kurā piedalījās 100 uzņēmumi no 14 pasaules valstīm (Austrija, Beļģija, Dānija, Igaunija, Somija, Vācija, Izraēla, Itālija, Norvēģija, Nīderlande, Krievija, Zviedrija,

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 27
Erasmus+ projekta „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” pieredzes apmaiņas vizīte Grieķijā

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) kā partneris īsteno Erasmus+ programmas projektu „Ārpusstundu aktivitātes skolēnu izaugsmei” (“Outside the classroom: Extra-curricular Activities” 2017-1-TR01-KA201-046757), kura koordinatori ir Sivas pašvaldības izglītības nodaļa (Turcija).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 114
Atvērto durvju diena  Daugavpils pilsētas  				26.pirmsskolas  izglītības iestādē

Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde „Zīļuks” aicina  vecākus, kuru bērni jau apmeklē bērnudārzu, kā arī potenciālo audzēkņu vecākus un citus interesentus uz atvērto durvju dienu 2019.gada 26.aprīlī. Sākums plkst. 9.30.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 710
Erasmus+ kursi par informācijas tehnoloģiju lietojumu muzejpedagoģijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas metodiķe un informātikas skolotāja, Erasmus+ programmas skolu sektora projekta “Nākotnes skola top šodien” ietvaros 2019.gada 17.-23.martā apmeklēja kursus “Digital extra” Stambulā, Turcijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 85
Darba vērošana Turcijā

Š.g. 18.-23.martā PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” direktores vietniece izglītības jomā un angļu valodas skolotāja Jolanta Kudiņa un skolotājas Digna Gordijenko, Dita Kiceja-Slavicka un Dace Abricka Erasmus+ projekta “PIKC-Profesija, Izglītība, Kvalitāte, Caurvijas”(2018-1-LV01-KA101-046762) ietvaros devās darba vērošanā uz Kirikkales pilsētu Turcijā. Darba vērošana pārsvarā notika Kirikkales Mūzikas un mākslas skolā, bet vizītes laikā tika apmeklētas arī citas profesionālās vidējās izglītības iestādes, piemēram Zinātnes un mākslas centra skola u.c.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 119
PDF aicina iedzīvotājus pievienoties Zemes stundai un lēmumu pieņēmējus iekļaut dabas daudzveidību politiskajā dienas kārtībā

Jau šo sestdien, 30.martā, visā pasaulē, tostarp Latvijā, tiks svinēta Zemes stunda. Klimata un dabas pētnieki un speciālisti šobrīd nākotni krāso drūmās krāsās, un tam, protams, ir pamats. Taču Zemes stunda ir arī apliecinājums tam, ka sabiedrības iesaistīšanas var būt spēcīgs stimuls pārmaiņām globālā mērogā. Pasaules Dabas fondam (WWF)  ir pamats secināt, ka Zemes stunda, kas ir pasaulē lielākā vides akcija, ir radījusi būtisku grūdienu, lai cilvēki dažādas pasaules vietās uzzinātu, ka klimata pārmaiņas notiek, ka tās notiek arī cilvēka darbības rezultātā un ka mums ir vēl iespējas glābt šo pasauli.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 93
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē tikās skolu vecāku padomes pārstāvji

Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē (turpmāk – Izglītības pārvalde) 26.martā notika kārtējais informatīvais seminārs vecākiem. No katras skolas tika uzaicināti vecāku padomes pārstāvji. Informatīvā semināra laikā vecākiem bija iespēja uzzināt par programmu „Latvijas skolas soma”, Karjeras iespējām, kā arī diskutēt par skolēnu vasaras nodarbinātību.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 119
Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ projekta „Virtuālā klase mums” dalībnieku iespaidi Rumānijā

Starptautiskā projekta „VRClass4Us” noslēgumā četri Daugavpils 3.vidusskolas skolēni, guva iespēju aizbraukt uz Rumāniju, lai apgūtu VR Unity programmu, kas ļauj izstrādāt materiālus 3D formātā. Programmēšana ir cilvēces nākotne, un tāpēc ir svarīgi iepazīties ar to savlaicīgi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 38
Daugavpils universitāte attīstīsies kā robotikas apmācības un pakalpojumu centrs

Daugavpils Universitātē (DU) noslēgumam tuvojas INTERREG V-A Latvijas Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekts “Sadarbības tīkls darbaspēka mobilitātes un 21. gs. (inženierzinātņu) modernizētu prasmju attīstībai” (CONUS).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 48
Starptautiskais Erasmus+ K2 Stratēģiskās partnerības  projekts “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”)

No 11. līdz 15.martam Slovēnijā notika kārtējā tikšanās projektā, kur piedalījās 25 skolotāji no 7 valstīm: Latvijas, Francijas, Portugāles, Slovākijas, Turcijas, Rumānijas un Slovēnijas. Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja direktore Irina Paura un skolotājas Ludmila Lastovka, Ilona Mackeviča-Maņko viesojās pilsētā Litijā. Tikšanos organizēja un koordinēja Litijas pamatskolas (Osnovna sola Litija) skolotāju kolektīvs, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 22
Papildus 10 izglītības iestādēm Latvijā piešķir “eTwinning Skola” statuss

2018.gadā eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls uzsāka iniciatīvu – skolas, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību, varēja pieteikties “eTwinning Skola” statusam.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 30
Daugavpili apmeklēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas delegācija

22. martā Daugavpilī bija ieradusies Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas delegācija- komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens, komisijas locekles, 13. Saeimas deputātes Anita Muižniece un Evija Papule.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 130
Bibliotēka piedāvā uzlabot digitālās prasmes

Marta beidzamajā nedēļā visā Latvijā norisināsies “Digitālā nedēļa”, kuras mērķis ir aicināt sabiedrību pēc iespējas aktīvāk izmantot digitālo tehnoloģiju un e-pakalpojumu sniegtās iespējas un pilnveidot tam nepieciešamās prasmes. Jau tradicionāli Digitālajā nedēļā piedalīsies arī Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles, piedāvājot informatīvus pasākumus, praktiskas nodarbības un individuālas konsultācijas plašam interesentu lokam.  

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 35
Arodbiedrība organizē Daugavpils skolotājus uz piketu

2019. gada 20.martā LIZDA Daugavpils pilsētas arodorganizācijas 128 biedri piedalīsies LIZDA rīkotajā piketā pie Saeimas, lai pieprasītu LR Saeimai pildīt Izglītības likumā noteikto un 2018.gadā MK apstiprināto pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, kas paredz palielināt pedagogu minimālo darba algas likmi no 710 EUR uz 750 EUR no 2019.gada 1.septembra.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 283
Daugavpilieši gūst panākumus SMU pasākumā “Cits Bazārs” pavasarī 2019 Rīgā

9.martā tirdzniecības centrā Domina Shopping norisinājās Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) organizētais Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga pasākums CITS BAZĀRS pavasarī, kurā ar savām biznesa idejām un radīto produkciju apmeklētājus iepazīstināja 800 skolēni no visas Latvijas. Atrast sev noderīgas preces piedāvāja 270 skolēnu mācību uzņēmumi, kas sevi pierādījuši vairāk nekā 400 komandu konkurencē

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 563
Noskaidroti Daugavpils Universitātes Gada balvas zinātnē un Gada balvas laureāti

Š.g. 12. martā, Daugavpils teātrī notika Daugavpils Universitātes zināšanu un mūžīgās jaunības simbola –  Hesperīdu zelta ābola – pasniegšanas ceremonija.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 41
Maijā gaidāma nākamā pieteikšanās mācībām pieaugušajiem

Ceturtā pieteikšanās mācībām Valsts izglītības attīstības aģentūras pieaugušo izglītības projektā "Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide" paredzēta šī gada maijā. Šoreiz  strādājošie iedzīvotāji varēs izvēlēties mācības 12 dažādās nozarēs, kā arī astoņās mūžizglītības kompetencēs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 167