Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

“Saules skolas” teritorijā tapis krāsains sienu zīmējums

10. un 11. oktobrī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” teritorijā  mākslinieka Kristapa Zelmeņa vadībā tika izveidots sienu zīmējums, piedaloties Daugavpils 3. vidusskolas un “Saules skolas” skolēniem.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 115
Karjeras nedēļas pasākums ''Profesiju virpulī atrast savējo''  ir sācies!

14. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa organizē pasākumu „Profesiju virpulī atrast savējo!”  9. - 12. klašu skolēniem. Šis pasākums tiek organizēts ar mērķi sniegt iespēju skolēniem iepazīt savas nākotnes profesiju un nedēļas laikā pārliecināties, vai tā ir viņu sapņu profesija?!

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 69
Nedēļa skolā kopā ar viesiem no Somijas un Portugāles

Erasmus+ projekta "Kāda ir tava identitāte?" 2018-1-FI01-KA229-047265 ietvaros Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi no 7. līdz 11.oktobrim uzņēma viesus no divām projekta partnervalstīm – Portugāles un Somijas. Šo piecu dienu laikā mēs centāmies viesiem paradīt to, kas mēs esam, kas veido mūsu identitāti, kas ir tas, kas mums, Latvijas, Latgales, Daugavpils iedzīvotājiem, ir svarīgs, kas ir mūsu, mūziķu, personības un esības būtiskākie aspekti.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 84
Arī Daugavpilī top grafiti, kurš informēs par jauno mācību saturu

Valsts izglītības satura centrs (VISC), īstenojot valstiski nozīmīgu, sociālu projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā”, skaidro arī būtiskākās pārmaiņas Latvijas izglītības sistēmā. No šī mācību gada pilnveidotais mācību saturs un pieeja ir spēkā visās pirmsskolas izglītības iestādēs un no nākamā gada pakāpeniski tiks ieviestas visās pamatskolās un vidusskolās. Lai informētu sabiedrību par jaunā satura ieviešanu, VISC sadarbībā ar SIA „Fox Consulting” plāno kopā ar bērniem, skolotājiem un kādu no grafiti māksliniekiem Rīgā un četros reģionos īstenot sienu zīmējumus.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 104
S. Broka Mūzikas vidusskola uzņem  Erasmus+ projekta partnerus

Staņislava Broka Mūzikas vidusskola iesaistījusies Erasmus+ projektā un šobrīd Daugavpilī uzņem sadarbības partnerus no Somijas,, Portugāles, kā arī Izglītības pārvalde uzņem pedagogu no Spānijas. 7. oktobrī delegāciju uzņēma Daugavpils Domē.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 262

Dārgie pedagogi!

Dārgie pedagogi!

Starptautiskajā skolotāju dienā pateicamies par iedvesmu, ticību un atbalstu, ko Jūs dāvājat skolēniem, par gudriem padomiem un vērtīgām dzīves mācībām, par to, ka palīdzat atrast īsto ceļu šajā dzīvē.
Lai neizsīkst iedvesma un optimisms, skolēni priecē ar sasniegumiem, bet mājās valda labklājība un sapratne.
Daugavpils pilsētas dome

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 88
Skolotāju dienas pasākums „Skolotājs pārmaiņu laikā”

Zinātnieks Alberts Einšteins ir teicis, ka „pasaule, kuru esam radījuši, ir mūsu domāšanas rezultāts. Mēs nevaram izmainīt pasauli nemainot mūsu domāšanu.” Laikā, kad ir atkal ienākušies kastaņu augļi, un skolēni sākuši skolas gaitas, mēs, izglītības darbinieki, tiekamies pedagogu skaistākajos svētkos, Pasaules skolotāju dienā, lai veltītu laiku jaukām atmiņām par sasniegto, pārdomām par vēl gaidāmo – dažreiz pat nezināmo, jo amerikāņu mākslinieks un kino režisoram ir teicis, ka “laiks vieš pārmaiņas, taču patiesībā pārmaiņas jāievieš tev pašam”. Tāpēc vakar, 2.oktobrī, Latviešu kultūras centrā pulcējās pilsētas izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji un pedagogi Pasaules skolotāju dienas svinīgajā pasākumā „Skolotājs pārmaiņu laikā”. 

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 734
Daugavpilī projekta partneri runāja par Eiropas Savienības vienotību un attīstību

2019.gada 25.-26.septembrī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes īstenotā Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projekta “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna” tikšanās. Vizītē bija ieradušies projekta partneri, lai gatavotos Eiropas Parlamenta internacionālajai simulācijai (kas notiks Vācijā, 2020.g.pavasarī).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 180
Piesakies karjeras nedēļai „Profesiju virpulī atrast savējo!”

Karjeras nedēļas ietvaros, 14. - 18. oktobrī, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa aicina piedalīties karjeras nedēļā „Profesiju virpulī atrast savējo!”

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 108
Tikšanās ar Daugavpils 10.vidusskolas jauniešiem

25.septembrī Daugavpils 10.vidusskolā notika tikšanās, kuras laikā vecākais jaunatnes lietu speciālists Artjoms Pučinskis iepazīstināja jauniešus ar Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas darbu un iespējām iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 67
Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 142
Izcilāko Latgales skolotāju vidū arī 7 Daugavpils pedagogi

Jau piekto gadu septembra nogalē tiek godināti Latgales izcilākie pedagogi, pasniedzot Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu. Šī diena ir kļuvusi par Latgales skolotāju dienu, sagaidot pedagogu profesionālos svētkus, Starptautisko skolotāju dienu. Šogad konkursa noslēguma pasākums notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 22.septembrī.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 627
Daugavpils 3.vidusskola svin 70 gadu jubileju

Daugavpils 3.vidusskola 2019.gada septembrī atzīmē 70 gadu jubileju. Par godu šim skaistajam notikumam 20.septembrī mācību iestādē notika svinīgais pasākums, kurās piedalījās Domes deputāti, pilsētas izglītības nozares pārstāvji, skolas vadība, esošie un bijušie darbinieki, kā arī skolas audzēkņi un absolventi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 128
Debatētāji runā par pārtikas atkritumu samazināšanu

Biedrība „Debašu centrs” sadarbībā ar biedrību „Zaļā brīvība” Latvijā darbosies projektā „Ar cieņu par pārtiku” („Global learning approach on food waste in non-formal education”), kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par likumsakarībām starp pārtikas izmešanu atkritumos un ilgtspējīgas attīstības ekoloģisko un sociālo jomu, kā arī pilnveidot sabiedrības prasmes pārtikas atkritumu samazināšanai privātajā patēriņā un mājsaimniecībās.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 175
Medijpratības iniciatīva Pilna Doma viesosies Daugavpilī

Līdz ar jaunā mācību gada sākumu skolās atgriežas medijpratības iniciatīva Pilna Doma, kurā var piedalīties ikviens 10. – 11. klases skolēns un pedagogs no visas Latvijas. Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos divos gados, Latvijas labākie žurnālisti dosies uz skolām, lai klātienes nodarbībās tiktos ar skolēniem. 19. septembrī šāda nodarbība

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 62
Daugavpils Universitātē norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts pasākumi
  1. septembrī no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 Daugavpils Universitātē norisināsies Eiropas Zinātnieku nakts “Zinātne nākotnei” pasākumi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 196
Daugavpils skolēni - pasaules lielo pilsētu Olimpiādes bronzas medaļnieki

No 1. līdz 6. septembrim Maskavā norisinājās IV Megapolišu olimpiāde eksaktās zinātnēs, kurā piedalījās skolēnu komandas no 45 pasaules pilsētām. Katra no tām demonstrēja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā (programmēšanā). Šajās zinātniskajās sacensībās pirmo reizi piedalījās komanda no Daugavpils, kuras sastāvā bija astoņi Daugavpils 3., 13. un Krievu vidusskolas-liceja audzēkņi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 169
Daugavpils skolēni piedalās LR Tiesībsarga biroja rīkotajā konkursā

Par godu Bērnu tiesību aizsardzības konvencijas ratificēšanas 30 gadu jubilejai LR Tiesībsarga birojs 2019.gada vasarā organizēja īpašu konkursu bērniem un jauniešiem “Esi radošs - # Radi Likumu!”. Latvijas sabiedrībā tiek uzskatīts, ka likumi ir uzrakstīti ļoti sarežģītā valodā, tāpēc būtiski, lai tos izprot tā mērķauditorijas daļa, uz kuru teksts attiecas vistiešāk, piemēram, Bērnu tiesību aizsardzības likums bērniem būtu jāpārzina, taču šo procesu neveicina sarežģītā valoda.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 133
Daugavpils jaunieši piedalās Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā izstrādē

Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils centra vidusskolas un Daugavpils Valsts ģimnāzijas komandas piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!” – pārveidot Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā. (Plašāka informācija par konkursu

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 148
Šogad skolas gaitas sākuši vairāk bērnu nekā pērn

Jaunais mācību gads sācies ne tikai ar saulainu un vasarīgu laiku, bet arī ar visai pozitīvu ziņu-pirmklasnieku skaits Daugavpils pilsētas skolās šajā mācību gadā ir lielāks par 71 skolēnu.

Izglītības darbinieki ir novērojuši šo pozitīvo tendenci visa valstī.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 131