Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 05.11.2019, 12:00

Daugavpilī pieminēja ebreju tautas genocīda upurus

Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā atceramies un pieminam vairāk nekā 70 tūkst. ebreju, kas tika iznīcināti 1941.-1945. gadā nacistu okupētajā Latvijā.

4. jūlijs ir sēru diena, jo 1941. gada 4. jūlijā nacisti nodedzināja Lielo sinagogu Rīgā Gogoļa ielā kopā ar cilvēkiem, kuri tur bija ieslodzīti.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 51
Judovkas iedzīvotāji jau nākamgad varēs sākt lietot centralizēto ūdensvadu

Daugavpilī turpinās maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu attīstība. Pašlaik vērienīgs projekts tiek īstenots Judovkā: pirms pāris mēnešiem uzsāktie būvdarbi sparīgi ritu uz priekšu, un jau nākamgad vairāk nekā 1 000 mikrorajona iedzīvotāji varēs sākt lietot tīru ūdeni un pieslēgties centralizētajai kanalizācijai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 85
Naktī notiks būvdarbi Cietokšņa un Parādes ielu krustojumā

AS “Daugavpils satiksme” īsteno Kohēzijas fonda projektu “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstīšana Daugavpils pilsētā” Nr. 4.5.1.1/16/I/003, kura ietvaros tiek veikti būvdarbi objektā “Esošo tramvaju sliežu ceļu infrastruktūras rekonstrukcija posmā Vienības iela – Stacijas iela, 18. novembra ielas un Ventspils ielas krustojuma pārbūve”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 56
AKTIVITĀTES NEDĒĻAS NOGALĒ  2020. gada 3. – 5. jūlijam

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 306
Turpinās sabiedriskā transporta attīstībai paredzēta finansējuma pārdales process

30. jūnijā Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdē izskatīti un apstiprināti grozījumi Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmā "Izaugsme un nodarbinātība”. Grozījumi paredz finansējuma pārdales vairākās nozarēs, tajā skaitā finansējuma piešķiršanu sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 150
Informatīva ziņa par Cietokšņa un Parādes ielas krustojumu

AS “Daugavpils satiksme” informē, ka plānoto remontdarbu laikā Cietokšņa un Parādes ielas krustojumā no š.g. 04.jūlija plkst. 01:00 līdz 05.jūlijam plkst. 19:00 autobusu maršrutu Nr. 4, 5, 11, 13, 13A, 16, 17A un 21 autobusiem nebūs iespējams braukt taisni pa Cietokšņa ielu no/uz Autoostu. Līdz ar to autobusam, braucot no centra, nāksies apbraukt minēto ceļa posmu pa Lāčplēša, Stacijas, Kandavas, Sporta un Cietokšņa ielām, bet, braucot uz centru, pa Cietokšņa, Kandavas, Stacijas un Lāčplēša ielām. Līdz ar to nebūs iespējams piebraukt pie pieturas “Rīgas iela”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 298
Daudzbērnu ģimenei no Daugavpils nepieciešama palīdzība nodegušās mājas atjaunošanā

28. jūnija pēcpusdienā Judovkas mikrorajonā Daugavpilī notika traģisks ugunsgrēks, kas laupīja divu cilvēku dzīvības un atstāja bez pajumtes daudzbērnu ģimeni. No pašvaldības puses tiek sniegta visa iespējamā palīdzība, taču ir nepieciešams arī līdzcilvēku atbalsts, lai kuplā saime pēc iespējas ātrāk varētu atgūties no notikušā un atjaunot

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 347
Ārkārtējās situācijas ietekmēto seku mazināšanai NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai, saņemot darba algu subsīdiju

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 104
1.jūlijā mūžībā devies politiķis, pašvaldības vadītājs, Saeimas deputāts Aleksejs Vidavskis (precizēts)

Aleksejs Vidavskis dzimis Daugavpilī 1943. gadā, daugavpilietis ceturtajā paaudzē. Absolvējis Daugavpils 3. vidusskolu. Darba gaitas sāka Ķīmiskās šķiedras rūpnīcā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 825
Piesakies bezmaksas orientēšanās apmācībām apvidū

No 8. jūlija Daugavpilī atsāksies bezmaksas orientēšanās apmācības apvidū ikvienam no 7 gadu vecuma. Aicinām izmēģināt orientēšanās sportu un aktīvi pavadīt laiku pie dabas.

Ievadnodarbības norisināsies:

  • 8.jūlijā – tikšanās pie Rugeļu futbola laukuma, 18.00 (nākamās nodarbības katru trešdienu 18.00 līdz

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 63
Pašvaldības policija atgādina par uzvedības noteikumiem sabiedriskās vietās

Vasaras sezonā cilvēki dod priekšroku atpūtai svaigā gaisā, dodoties uz atpūtas vietām. Tomēr dažreiz šāda atpūta tiek sabojāta trokšņotāju un vandāļu dēļ. Traucē arī tie, kas ignorē alkohola lietošanas un smēķēšanas noteikumus.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 95
Paziņojums Judovkas mikrorajona iedzīvotājiem!

SIA “Daugavpils ūdens” realizējot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu “Ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas attīstība Judovkas rajonā, Daugavpilī”, š.g. jūlijā organizē kārtējo tikšanos ar mikrorajona iedzīvotājiem, kas plāno pieslēgt savu īpašumu  jaunizbūvētiem ūdensvada un/vai kanalizācijas tīkliem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 321
Par ERAF projektu Nr.5.6.2.0/17/I/029

Projekta „Daugavpils pilsētas Križu rūpnieciskās teritorijas publiskās infrastruktūras attīstība” ietvaros notiek būvniecības darbi objektā „Ielu un inženiertīklu (infrastruktūras) būvniecība Križu rūpnieciskajā zonā, Viršu ielā 60 un blakusteritorijā, Daugavpilī”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 89
Par ERAF projektu Nr.5.6.2.0/17/I/036

Projekta „Dienvidlatgales pašvaldību teritoriju pilsētvides revitalizācija ekonomiskās aktivitātes paaugstināšanai” ietvaros šī gada sākumā ir nodoti ekspluatācijā objekti „Bruģu ielas pārbūve posmā no 18.novembra ielas līdz Ūdensvada ielai un Dzirnavu ielas pārbūve posmā no Vidus ielas līdz Bruģa ielai Gajoka rūpnieciskajā zonā, Daugavpilī” un „Dzelzceļu ielas pārbūve posmā no Nometņu ielas līdz Vidus ielai, Vidus ielas pārbūve posmā no Dzelzceļu ielas līdz Ūdensvada ielai, Gajoka rūpnieciskajā zonā, Daugavpilī”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 74
SIA ''Daugavpils ūdens'' atsauca tarifu projektu

SIA “Daugavpils ūdens” 2020.gada 30.jūnijā atsauca Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā 2019.gada oktobrī iesniegto ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu, kas paredzēja ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifu palielinājumu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 53
Izmaiņas autobusu maršrutos Judovkā

Remontdarbu laikā Judovkas mikrorajonā Lielā ielā no š.g. 02.jūlija plkst. 12:00 autobusu maršrutu Nr. 8 un 15 autobusiem nebūs iespējams braukt taisni pa Lielo ielu un piebraukt pie pieturvietām “Zemnieku iela”, “Kooperācijas iela” un “Judovka”. Sabiedriskā transporta kustība tiks organizēta pa Silenes un Austrumu ielām (kur tiks ierīkotas pagaidu pieturas) līdz krustojumam ar Ostrovska ielu, kur autobuss veiks apgriezienu un turpinās kustību atpakaļvirzienā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 83
BŪS FINANSĒJUMS KOPIENU INICIATĪVU ĪSTENOŠANAI LATGALĒ

Biedrība “Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” (DNVOAC) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā uzsāk īstenot projektu “Darbīgās kopienas Latgalē 2020-2021”. Projekta ietvaros tiks nodrošinātas mācības esošajiem un topošajiem kopienu līderiem, kā arī piešķirts finansējums kopienu iniciatīvu īstenošanai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 71
Daugavpils pašvaldība  turpina atbalstīt kultūras mantojuma saglabāšanu

Daugavpilī jau otru gadu pēc kārtas tiek izsludināts konkurss līdzfinansējuma piešķiršanai   valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai. Namīpašnieki, kas vēlas sakārtot savas ēkas, var pretendēt uz pašvaldības atbalstu 1 000 līdz 25 000 eiro apmērā.

Mūsu pilsētas kultūrvēsturiskais

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 174
5. jūlijā Šmakovkas muzejā – ieejas biļetes par akcijas cenu

Jūlija pirmajā svētdienā, 5. jūlijā, individuālajiem apmeklētājiem Šmakovkas muzejā Vienības namā, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī biļetes cena būs tikai 2,15 EUR.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 45
Daugavpils zied par spīti karstumam

Līdz ar Saulgriežiem, 21. jūnijā sākusies astronomiskā vasara – laiks, kad daba nebeidz priecēt ar krāšņo ziedēšanu. Daugavpilī par ziedu rotas  izveidi un saglabāšanu rūpējas vairāku pašvaldības iestāžu darbinieki, ir iesaistīti arī skolēni. Šogad, pateicoties viņu saliedētajam darbam, mums ir iespēja nedaudz pafantazēt un ieraudzīt, kas notiek, kad pilsētā ienāk savvaļas daba.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 203