Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 02.10.2022, 09:22

Daugavpilī turpinās sabiedriskā transporta infrastruktūras uzlabošana

Daugavpilī intensīvi turpinās sabiedriskā transporta infrastruktūras uzlabošanas darbi: tiek atjaunots gan transports, gan ceļu infrastruktūra, gan arī telpas, kur notiek transporta apskate un sagatavošana pasažieru pārvadājumiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 73
SIA “Eco Baltia vide” aicina Daugavpils iedzīvotājus bez maksas atbrīvoties no nederīgās elektronikas

Lai veicinātu iespējas iedzīvotājiem ērtā un videi draudzīgā veidā atbrīvoties no nolietotās un vairs nevajadzīgās elektronikas, vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu turpmāk Daugavpilī nodrošinās elektroiekārtu bezmaksas savākšanu no mājsaimniecībām un uzņēmumiem. No 13.februāra līdz 10.martam norisināsies arī īpaša akcija, kuras dalībnieki varēs piedalīties “RIMI” dāvanu karšu izlozē. 

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 88
Daugavpils Inovāciju centrs aicina jauniešus pieteikties Makerspace nodarbībām

Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošā programmā “Makerspace”, kas dos iespēju praktiski un radoši darboties un izmēģināt savas idejas un to dzīvotspēju.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 116
Autovadītāju ievērībai: šorīt daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledo, strādā 117 ziemas tehnikas vienības

Šorīt uz plkst. 6.30 sniegs un apledojums visā Latvijā, izņemot Jelgavas un Ludzas apkārtni, apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 117 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 54
SABIEDRĪBAS VIEDOKĻA NOSKAIDROŠANAI TIEK NODOTI GROZĪJUMI SAISTOŠAJOS NOTEIKUMOS PAR NĪN PIEMĒROŠANU

2023. gada 1. janvārī spēkā stājies Pašvaldību likums. Saskaņā ar šā Likuma 46. punkta 3. daļu, Saistošo noteikumu projekti un tiem pievienotie paskaidrojuma raksti pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā jāpublicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 124
Tramvaju kustība 3. maršrutā ir atjaunota

AS „Daugavpils satiksme” informē: tramvaju kustība 3. maršrutā ir atjaunota. 

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 151
Sabiedrības viedokļa noskaidrošanai tiek nodoti Saistošie noteikumi par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības simboliku

2023. gada 1. janvārī spēkā stājies Pašvaldību likums. Saskaņā ar Likuma 46.punkta 3.daļu, Saistošo noteikumu projekti un tiem pievienotie paskaidrojuma raksti pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā jāpublicē pašvaldības oficiālajā tīmekļvietnē sabiedrības viedokļa noskaidrošanai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 461
SIA „Daugavpils ūdens” samazina tarifus vairāk nekā par 20%

Sākot ar pavasari ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu izmaksas Daugavpilī kļūs par vienām no zemākajām lielo pilsētu vidū. Attiecīgos tarifus SIA „Daugavpils ūdens” 25. janvārī iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 190
BIS DARBĪBA IR ATJAUNOTA

Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes Pilsētplānošanas un būvniecības  departaments informē: traucējumi Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) ir novērsti, un BIS darbība ir atjaunota.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 69
Ārkārtējā situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas tiek pagarināta līdz 10. maijam

Otrdien, 31. janvārī, Ministru kabinets atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 2023. gada 10. maijam uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils valstspilsētā, ņemot vērā joprojām pastāvošos riskus saistībā ar nelegālo migrāciju un Baltkrievijas varas režīma īstenotajiem hibrīduzbrukumiem uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 113
Jauniešu vasaras nodarbinātības programma 2023

Jauniešiem, kuri ir deklarēti Daugavpils pilsētā, atkal būs iespēja piedalīties vasaras nodarbinātības programmā, ko organizē Daugavpils valstspilsētas Jaunatnes lietu un sporta pārvalde.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 193
No 1. februāra atjauno visus reisus maršrutā Nr.16

AS “Daugavpils satiksme” informē, ka no š.g. 1.februāra tiks atjaunoti visi reisi autobusu maršrutā Nr.16 “Autoosta – Piena kombināta ciemats – Autoosta”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 74
Iekārtu modernizēšana ļauj PAS “Daugavpils siltumtīkli” samazināt apkures tarifu

Šo apkures sezonu Latvijas iedzīvotāji gaidīja ar pamatotu satraukumu: notikumi Eiropā un pasaulē negatīvi ietekmējuši energoresursu cenas, kā rezultātā būtiski pieauga siltumapgādes pakalpojumu izmaksas. Visasāk to izjuta apdzīvotās vietas, kur centralizētajā apkurē tiek izmantota dabasgāze. Arī Daugavpils ir viena no tām pilsētām, kur skaudri jūtamas pasaules enerģētiskās krīzes sekas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 193
Ielu tirdzniecības kārtība 8. marta svētkos

Ik gadu, sagaidot 8.martu jeb  Starptautisko sieviešu dienu, Daugavpils ielās tiek organizēta ziedu tirdzniecība. Pieteikumi no ziedu tirgotājiem Komunālās saimniecības pārvaldē tiks pieņemti jau no 1. februāra.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 158
Paziņojums par publiskās apspriešanas rīkošanu sakarā ar koku ciršanu būvprojekta “Auto stāvlaukuma izbūve Dzintaru ielā 2A un Dzintaru ielā 2B'' ietvaros

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Komunālās saimniecības pārvalde” (turpmāk – Komunālās saimniecības pārvalde) paziņo, ka, pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes 13.12.2012. saistošo noteikumu Nr.27 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 11.punktu, publiskai apspriešanai tiek nodoti materiāli par koku ciršanu sakarā ar būvprojekta “Auto stāvlaukuma izbūve Dzintaru ielā 2A un Dzintaru ielā 2B (zemes kad. apz. 05000290030 un 05000290031), Daugavpilī”  īstenošanu.  

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 547
No 1. marta plāno samazināt ūdensapgādes un kanalizācijas tarifus

SIA “Daugavpils ūdens” informē, ka 25. janvārī iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai ūdenssaimniecības sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteiktos tarifus diviem laika periodiem, saskaņā ar kuriem no 1. marta ūdensapgādes pakalpojumu tarifs var samazināties par 21% salīdzinot ar pašreiz spēkā esošo, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs, salīdzinot ar pašreizējo, var samazināties par 24%. Savukārt no 1. maija plāno noteikt tarifus, kas būs attiecīgi par 18% un 22% mazāki par pašreiz spēkā esošajiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 169
No 1. marta Daugavpilī siltumenerģijas tarifs samazināsies par 17,8%

PAS "Daugavpils siltumtīkli" informē, ka piektdien, 27. janvārī uzņēmums Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedza izskatīšanai un apstiprināšanai siltumapgādes pakalpojumu noteikto (piedāvāto) tarifu no 2023.gada 1.marta. Tas sastādīs 144,14 EUR/MWh, kas ir par 17,8% mazāk nekā uz 01.02. 2023. spēkā esošais tarifs.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 204
Uz laiku ieviestas izmaiņas autobusu maršrutā Nr. 7238 “Rīga-Jaunjelgava-Subate”

SIA “Daugavpils autobusu parks” paziņo, ka sakarā ar ceļa seguma slikto stāvokļi, sākot no 2023.gada 26.janvāra maršrutā Nr. 7238 “Rīga-Jaunjelgava-Subate” uz nenoteikto laiku netiek apkalpotas

pieturvietas: “Sunākste”, “Vārnavas pagrieziens”, “Viesīte”,“Silakrogs”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 109
Pilsētplānošanas un būvniecības departaments informē par traucējumiem BIS darbībā

Daugavpils pašvaldības Centrālās pārvaldes Pilsētplānošanas un būvniecības  departaments informē – no Departamenta neatkarīgu tehnisku iemeslu dēļ no 2023.gada 25.janvāra pēcpusdienas Departaments nesaņem jaunas būvniecības lietas un iesniegumus Būvniecības informācijas sistēmā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 260
Aicina uz foruma teātra nodarbību par medijpratību Daugavpilī

Kā sadzīvot sabiedrībā, kas patērē atšķirīgas informatīvās telpas un pauž atšķirīgus viedokļus? Kādu kaitējumu var radīt viltus ziņas un nepatiesa informācija? Un kā katrs no mums var iesaistītes, lai to mainītu? Aicinām ikvienu interesentu, kas vēlas diskutēt un meklēt atbildes uz šiem jautājumiem, pievienoties foruma teātra nodarbībai par medijpratības jautājumiem piektdien, 3. februārī plkst. 18:00 – 20:30 Daugavpilī, Latgales Centrālajā bibliotēkā, ASV Informācijas centrā, Rīgas iela 22A.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 151