Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 29.12.2020, 16:51

Sociālā taksometra  pakalpojuma  klientu ievērībai!

Sociālais dienests informē, ka sociālā taksometra pakalpojumu no 15.01.2021 līdz 26.01.2021. varēs saņemt  tikai medicīnisko iestāžu apmeklējumiem. Lūgums pieteikt sociālā taksometra pakalpojumu iepriekš - 2 dienas pirms brauciena. Tālrunis 26409763.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 40
Atcelts aizliegums atrasties uz ledus

Daugavpils pilsētas dome 2021.gada 15.janvārī ir izdevusi rīkojumu Nr.12 par aizlieguma atrasties uz ledus atcelšanu, līdz ar to spēku zaudējis ir 2020.gada 9.decembrī izdotais rīkojums Nr.557. Sākot jau ar 2021.gada 16.janvāri ir atļauts atrasties uz Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajām ūdenstilpēm (tikai ezeri vai mākslīgas izcelsmes ūdenstilpes), ņemot vērā faktisko ledus stāvokli un meteoroloģiskās prognozes tuvākajam laikam.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 117
Būvdarbi Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 4.2.2.0/17/I/105 īstenošanas ietvaros apturēti

2018.gada 19.decembrī starp Daugavpils pilsētas domi un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) tika noslēgta vienošanās par Eiropas Savienības fonda projekta Nr. 4.2.2.0/17/I/105 “Energoefektivitātes paaugstināšana Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā 18.novembra ielā 354A, Daugavpilī” īstenošanu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 87
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs nāk klajā ar barikādēm veltītu īsfilmu

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs izveidojis īsfikmu „Barikādēm 30: Daugavpils stāsti”. Īsfilmā atspoguļoti 1991. gada janvāra notikumi Rīgā un atspoguļotas barikāžu dalībnieku atmiņas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 139
Naktspatversmes klientiem nepieciešami  siltie vīriešu apavi

Laikam, katram no mums mājās ir mantas, kuras mēs nelietojam ilgu laiku. Tostarp, viss tas var būt ļoti noderīgs cilvēkiem , kuri ir nonākuši krīzes situācijā. Šobrīd iestājās bargs sals, un Naktspatversmes klientiem ir ļoti nepieciešami vīriešu ziemas apavi.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 73
Daugavpils publiskās bibliotēkas aicina atcerēties barikāžu laiku

Pirms 30 gadiem Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja savas valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Galvaspilsētas Rīgas ielas tika piepildītas ar ļaudīm un smago tehniku no visas Latvijas. Visiem bija kopīgs mērķis - ar kailām rokām, ar tautas gara spēku nosargāt savas valsts neatkarību. Godinot barikāžu aizstāvju drosmi, Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles ir sagatavojušas tematiskas bibliotekārās stundas un aicina kopā atcerēties 1991. gada janvāra notikumus.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 89
15.un 16. janvārī Latvijā noteikta komandantstunda

Sakarā ar to, no  15. janvāra līdz  17. janvārim un no  22. janvāra līdz  24. janvārim aizliegta iedzīvotāju pārvietošanās laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00, nosakot pienākumu iedzīvotājiem uzturēties savā dzīvesvietā, AS “Daugavpils satiksme” atceļ šādus 1. tramvaja maršruta reisus:

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 337
Autobusa pasažieru ievērībai

Samazinoties pasažieru skaitam, no 2021. gada 17. janvāra uz nenoteiktu laiku maršruta Nr.7983 Rīga–Daugavpils autobuss, kas no Daugavpils autoostas svētdienās izbrauc plkst.20.00, bet no Rīgas starptautiskās autoostas pirmdienās – plkst.4.00, pasažieru pārvadājumus nenodrošinās.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 136
Dabas resursu nodokļa kāpuma dēļ pieauga atkritumu apsaimniekošanas tarifs

Pašreizējais tarifs, kas apstiprināts saskaņā ar spēkā esošo DRN likmi, būs spēkā līdz šī gada beigām. Pēc tam to pārskatīs, jo no 2022.gada 1.janvāra DRN likme par vienas atkritumu tonnas apglabāšanu var pieaugt līdz 80 euro, bet vēl pēc gada, no 2023.gada 1.janvāra – līdz 95 euro.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 100
Par Sociālā dienesta kases darba laiku

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” informē, ka   izmaksas pabalstu saņēmējiem skaidrā naudā Sociālā  dienesta  kasē  Vienības ielā 8  notiek  tikai  pēc iepriekšēja pieraksta .

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 111
Sabiedriskā transporta kustība komandantstundas laikā

Sakarā ar to, no 2021. gada 15. janvāra līdz 2021. gada 17. janvārim un no 2021. gada 22. janvāra līdz 2021. gada 24. janvārim aizliegta iedzīvotāju pārvietošanās laika posmā no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00, nosakot pienākumu iedzīvotājiem uzturēties savā dzīvesvietā, AS “Daugavpils satiksme” atceļ šādus 1. tramvaja maršruta reisus:

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 87
DRS uzstādītas pirmās divas moduļu ēkas Covid-19 pacientu izvietošanai

Šīs nedēļas sākumā Daugavpils reģionālās slimnīcas (DRS) teritorijā sāka uzstādīt moduļa tipa ēkas. Šeit plāno izvietot Covid-19 pacientus, kuru stāvoklis nav smags, bet ir nepieciešama ārstu uzraudzība un veselības stāvokļa stabilizācija. Tas palīdzēs atslogot Plaušu slimību un tuberkulozes centru, kur ārstējas lielākā daļa Covid-19 slimnieku.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 324
Daugavpils ēdamo suvenīru klāstu papildina Tradicionālais rausis “Daugavpils”

Daugavpils pilsēta turpina paplašināt ēdamo suvenīru klāstu, kas šajā periodā kļuva par brīnišķīgām svētku dāvanām un suvenīriem vietējiem iedzīvotājiem un Daugavpils viesiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 144
Nakts patversme gatava uzņemt klientus barga sala laikā

Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, tuvākajā laikā Latvijā var iestāties bargs sals, kas noteikti ietekmēs daudzu sociāli neaizsargātu iedzīvotāju ikdienu. Šobrīd Daugavpils Nakts patversme (Šaurā ielā 23) katru dienu sniedz pakalpojumus cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama naktsmītne, siltums, pārtika, sanitārā un medicīniskā pamataprūpe. Covid-19 apstākļos ir ieviests stingrs nodalījums starp Sociālās un Nakts patversmes telpām un izolatora telpām tiem, kuriem tiek veikta koronavīrusa pārbaude, un tiem, kuriem šis vīruss ir konstatēts.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 195
Par ERAF projekta Nr.5.6.2.0/17/I/035 īstenošanu

Projekta Nr. Nr.5.6.2.0/17/I/035 “Degradēto rūpniecisko teritoriju reģenerācija Daugavpils pilsētas un Ilūkstes novada teritorijās II kārta” ietvaros ir pabeigti būvniecības darbi visos būvobjektos un notiek dokumentācijas sagatavošana objektu nodošanai ekspluatācijā. Objektu kopējais garums sastāda 2.275 km.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 82
E-seminārs par Daugavpils pilsētas viedo ielas apgaismojuma sistēmu

Daugavpils pilsētas dome sadarbībā ar SIA “Lucidus” š.g. 19.janvārī no plkst. 10:00 - 13:00 organizēs e-semināru “Daugavpils pilsētas viedais ielu apgaismojums”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 124
Kāpņutelpu kapitālo remontu aicina pieteikt pēc pārējo mājas elementu sakārtošanas

SIA „DDzKSU” pastāvīgi uzrauga dzīvojamo māju tehnisko stāvokli, veicot nepieciešamos uzlabojumus saviem spēkiem, vai piesaistot  atbilstošu pakalpojumu sniedzējus. Viens no aktuālajiem darba virzieniem ir kāpņu telpu remonti. Sīkus kosmētiskos darbus DDzKSU veic saviem spēkiem, bet kapitālajiem remontiem piesaista privātfirmas, kas vinnē iepirkumos. 2020. gadā kapitālais kāpņu telpu remonts veikts 7 mājām, kas atrodas SIA “DDzKSU” apsaimniekošanā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 91
Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļā 2020. gadā reģistrēti 627 jaundzimušie

Dzimtsarakstu nodaļa ik gadu apkopo reģistrētos civilstāvokļa aktus. Sarežģītajā 2020. gadā reģistrēja gan laulības, gan jaundzimušos, gan miršanas gadījumus. Dzimuši 627 bērni-310 zēni un 317 meitenes. 2020. gadā reģistrētas 327 laulības, diemžēl šķirtas 224 laulības. Miruši 938 cilvēki.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 100
Daugavpils radošos aicina līdzdarboties pilsētas kultūras stratēģijas un Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma sagatavošanā

2021.gada 15.janvārī pulksten 10.00 notiks tiešsaistes seminārs “Daugavpils kā starptautiski atpazīstamas pilsētas nākotnes veidošana”, kurā aicināti piedalīties Daugavpils kultūras institūciju un radošo organizāciju pārstāvji, kas ieinteresēti līdzdarboties Daugavpils unikālā kultūras piedāvājuma Eiropai attīstīšanā!

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 87
No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

Iestājoties aukstajam laikam, ūdenstilpes pamazām sāk klāt ledus. Taču tas vēl ir parāk plāns un nespēj izturēt cilvēka svaru. Tomēr, par spīti acīmredzamām briesmām, daži  jau sāk izaicināt likteni. Laika apstākļi ir ļoti mainīgi.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 150