Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 09.10.2023, 17:37

Ziemas priekiem piepildīta nedēļas nogale Daugavpilī

Nedēļas nogalē Adventes vainagā iemirdzēsies otrās sveces gaisma, kura simbolizē ticību Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Svētku noskaņojums nemanāmi ir ienācis katra daugavpilieša un pilsētas viesa sirdī. Pilsēta ir ietērpta pasakainā svētku rotā un pašiem nemanot sākam pavadīt ilgāku laiku ārpus mājām.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 430
Daugavpilī godināti aktīvākie brīvprātīgie

5. decembrī, atzīmējot Starptautisko Brīvprātīgo dienu, Daugavpilī godināti brīvprātīgie, kas 2023. gada laikā veica darbu Daugavpilī un citviet Latvijā, iesaistoties pasākumu rīkošanā un dažādu sabiedrisko organizāciju darbībā.
Pasākumu organizēja Daugavpils Jaunatnes lietu un sporta pārvalde, kas arī koordinē brīvprātīgo darbu pilsētā. Pēc

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 145
Labdarības tirdziņā varēs iegādāties Dienas aprūpes centra un Specializēto darbnīcu klientu darinājumus

No 2023. gada 11. decembra Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem un Specializētās darbnīcas piedalīsies tradicionālajā Ziemassvētku  labdarības tirdziņā. Labdarības tirdziņu Tūrisma informācijas centrā Rīgas ielā 22A rīko Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes Sabiedrisko attiecību un tūrisma departaments.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 224
Ziemassvētku eglītes iemirdzēsies arī Daugavpils apkaimēs

Līdz ar Daugavpils pilsētas galvenās svētku egles iedegšanu Vienības laikumā, ir sācies pilsētas pirmssvētku rotāšanās laiks, kas pakāpeniski apņem visu pilsētu līdz pat tās robežām. Tāpēc no 11. līdz 16. decembrim arī 14 Daugavpils pilsētas apkaimēs tiks iedegtas svētku eglītes, kas padarīs mūsu pilsētu vēl krāšņāku.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 265
Tiesībsarga  Gada balvu cilvēku ar invaliditāti atbalstam saņēma daugavpilietis Nikolajs Trifonovs

Tiesībsarga  Gada balvu cilvēku ar invaliditāti atbalstam saņēma daugavpilietis Nikolajs Trifonovs

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 82
Dabas resursu nodokļa pieauguma dēļ palielinās maksa par atkritumu izvešanu

Saskaņā ar Latvijas valdības lēmumu, no 2024. gada janvāra dabas resursu nodokļa likme, ko maksā par visiem apglabātajiem atkritumiem, pieaugs vēl par 15 eiro tonnā: līdzšinējo 95 EUR/t būs jāmaksā 110 EUR/t. Turklāt likumdevējs no 2024. gada janvāra ievieš obligātu bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītu vākšanu, kas arī rezultēsies maksas par atkritumu izvešanu pieaugumā. Pašreizējo 16,98 eiro (bez PVN) par 1m3 sadzīves atkritumu apsaimniekošanu vietā daugavpilieši turpmāk maksās 19,40 eiro (bez PVN).

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 158
Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem

Mājokļa pabalsta aprēķināšanai Sociālais dienests lūdz klientus ar trūcīgas vai maznodrošinātās mājsaimniecības statusiem iesniegt aktuālos rēķinus/pavadzīmes/izdevumus apliecinošus dokumentus par īres, pārējo komunālo (elektrība, gāze, ūdens, apkure, apsaimniekošana, cietais kurināmais) un par telekomunikāciju pakalpojumu maksājumiem līdz 2023.gada 15. decembrim.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 148
Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro

Šonedēļ saņemts Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) lēmums par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai Atveseļošanas fonda finansētā projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” realizācijai. Tas nozīmē, ka pāris gadu laikā Daugavpils tuvumā tiks izbūvēts viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas būs orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 306
DAUGAVPILĪ APBALVOTI AKTĪVĀKIE BRĪVPRĀTĪGIE

Kopš 1985. gada 5. decembrī tiek atzīmēta Starptautiskā Brīvprātīgo diena! Arī Daugavpilī ir tradīcija atzīmēt šo dienu un sveikt pilsētas brīvprātīgos par viņu aktīvu iesaisti pilsētas pasākumos, aktivitātēs, un par palīdzību dažādām sabiedriskām organizācijām.

Pasākumā tika sveikti 37 Daugavpils brīvprātīgie, kuri 2023. gada laikā

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 256
Egles iedegšanas pasākumā pašvaldības policisti palīdz atrast 6 noklīdušus bērnus

Aizvadītās nedēļas nogalē, 2. decembrī, Daugavpilī, skvērā pretī Svētā Pētera ķēdēs katoļu baznīcai tika iedegta pirmā svece pilsētas lielajā Adventes vainagā, bet vēlāk Vienības laukumā lielie un mazie baudīja svētku noskaņas, atrakcijas un muzikāli teatrālu uzvedumu "Pūķīte un eglīte", pēc kura visā krāšņumā iemirdzējās pilsētas galvenā Ziemassvētku egle.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 141
Daļēji mainītas vairāku autobusu maršrutu kustības shēmas

SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka sakarā ar remontdarbiem Smilšu un Ventspils ielas krustojumā, no š.g. 6. decembra līdz 13.decembrim daļēji mainītas autobusu maršrutu Nr. 2; 3; 3C; 11; 12; 14; 20A/2; 24 un 26 kustības shēmas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 118
Daugavpilī godinātas aktīvākās personu ar invaliditāti sabiedriskās organizācijas

Decembra sākumā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā personu ar invaliditāti diena, kad sabiedrība kārtējo reizi var veltīt uzmanību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Daugavpilī šai dienai veltīti pasākumi norisinājās 4. decembrī: savās ierastajās telpās atsāka darbību  Dienas aprūpes centrs personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī izskanēja NVO personu ar invaliditāti rīkotais tematiskais koncerts.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 295
Jaunsargi iepazinās ar Daugavpils pilsētas pašvaldības policiju

Sadarbības ietvaros, 2.decembrī, Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā viesojās divas jaunsargu grupas no Jaunsardzes centra 2.novada pārvaldes.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 219
Mainīta autobusu maršrutu Nr. 9 un Nr. 10A kustības shēma
SIA "Daugavpils satiksme" informē, ka lielā sniega daudzuma dēļ Alejas ielas posmā no Sakņu ielas līdz Saules ielai ir samazināta ceļa platība, radot ierobežojumus diviem autobusu maršrutu izpildei

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 120
KSP aicina neatstāt mašīnas sniega novākšanas vietās

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: tuvākajās dienās notiks sniega izvešana no pilsētas ielām. Sakarā ar to tiks uzstādītas ceļa zīmes, kas uz laiku aizliegs novietot mašīnas stāvēšanai darbu norises vietās. 5. decembrī pēc plkst.16.00 šādi ierobežojumi būs spēkā Alejas ielas posmā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 152
VEICINOT JAUNIEŠU SALIEDĒŠANOS UN LIETDERĪGU BRĪVĀ LAIKA PAVADĪŠANU, NOTIKS VOLEJBOLA TURNĪRS

9.decembrī plkst.11.00 Daugavpils Sporta skolas mazajā zālē norisināsies Daugavpils volejbola turnīrs zēniem un meitenēm. 

Tunīrs tiek organizēts ar mērķi, lai veicināti voljebola kā sporta veida popularizēšanu, attīstīt jauniešos spējas darboties komandā un lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Sacensību dienā komandām ir jāiesniedz

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 88
Atgādinām namīpašniekiem par nepieciešamību ievērot decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrēšanas un apsaimniekošanas prasības

Šī gada nogalē un nākamā gada sākumā projekta LIFE GoodWater dalībnieki organizē kampaņu “ Lai tīri ūdeņi tavā glāzē” Latvijas iedzīvotājiem, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sadzīves notekūdeņu radītajam piesārņojumam un mudinātu privātmāju saimniekus izmantot iespēju pieslēgties centralizētajai kanalizācijas sistēmai (CKS) vai atbildīgi uzturēt individuālās, jeb decentralizācijas kanalizācijas sistēmas (DKS).

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 159
Uz nedēļu slēgs trīs ceļa posmus Jaunbūvē

Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar  projekta "Esošās tramvaju līnijas pārbūve tramvaju 2.marštutā (posmā no 18.novembra un Ventspils ielu krustojumam līdz Jāņa ielai), Daugavpilī “ realizāciju, laika posmā no 6. līdz 13. decembrim tiks slēgta kustība vairākos krustojumos būvdarbu norises vietās.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 158
Daugavpilī iemirdzējās galvenā egle un sāka darboties Salaveča rezidence

2. decembrī Daugavpilī līdz ar pirmās Adventes sveces un pilsētas galvenās egles iedegšanu sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas solās būt pārsteigumiem, jautrības un brīnumiem bagāts.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 481
Divi Daugavpils tūrisma objekti saņem augstu novērtējumu tūrisma konferencē

30. novembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisinājās ikgadējā Latgales tūrisma konference, kurā pulcējās kupls Latgales un Latvijas tūrisma nozares pārstāvju skaits, tūrisma profesionāļi un uzņēmēji.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 188

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!