Šobrīd Daugavpilī

Video ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:19

Daugavpilī likvidē stihiskās izgāztuves

Katru pavasari, izkūstot sniega segai, skatam dažviet paveras nepatīkama aina: mežos un nomaļākos pilsētas nostūros zaļās zāles vietā redzam atkritumu kalnus. Ik gadu veidojas vairāki desmiti stihisko izgāztuvju. To likvidēšana gulstas uz pašvaldības dienestiem, kas jau rosīgi ķērušies pie darba.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 90
Jūlijā Daugavpils cietoksnī apmetīsies franči, senie latgaļi un vikingi

Šī gada jūlijā Daugavpilī jau 5. reizi norisināsies kara vēstures rekonstrukcijas festivāls „Dinaburg 1812”. Tas ļaus ielūkoties vairāk kā 200 gadus senos notikumos un būt klāt vēsturiskajā brīdī, kad mūsu cietokšņa brašie karavīri paveica praktiski neiespējamo un atspēkoja Napoleona karaspēka uzbrukumu.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 185
Daugavpils sinagogā atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”

15.martā Daugavpils sinagogā „Kadiš” Cietokšņa ielā 38 atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”. Ekspozīcija ir pilsētā pazīstamā vēsturnieka un novadpētnieka, muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītāja Josifa Ročko darba auglis.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 68
Daugavpilī veiksmīgi darbojas grupu dzīvokļi cilvēkiem ar invaliditāti

Daugavpils Sociālajā dienestā jau vairākus gadus darbojas ar ERAF atbalstu izveidotie grupu dzīvokļi. Pērnā gada jūnijā Deinstitucionalizācijas (DI) projekta ietvaros sāka darboties grupu dzīvokļi pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem Sociālā dienesta telpās Šaurajā ielā 26. Šeit mājvietu ir raduši cilvēki, ar kuriem ik dienu strādā sociālā darba speciālisti un aprūpētāji, lai, par spīti dažreiz visai smagām diagnozēm, viņi iekļautos sabiedrībā un iemācītos dzīvot patstāvīgi.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 237
Vasaras sezonā Daugavpili rotās jauni vides objekti un augi

Pavasara siltās dienas tuvojas straujiem soļiem un Daugavpils gatavojas ietērpties krāšņā ziedu rotā. Šogad ar pilsētas dekoru koncepcijas izstrādi nodarbojas speciāli izveidotā darba grupa. Tās sastāvā ir dažādu pilsētas atbildīgo dienestu pārstāvji, kuru pārziņā ir apzaļumošana un kārtības uzturēšana pilsētā.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 127
Kārtējā preses konference Daugavpils Domē 12. martā

Preses konferencē piedalījās Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, priekšsēdētāja 1. vietnieks Igors Prelatovs, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis, Pilsētas saimniecības komitejas priekšsēdētājs Valērijs Kononovs.

Lasīt vairāk...

Domes_zinas 178
Daugavpilieši nosvinēja „Plašo Masļeņicu”

Sestdien, 9. martā Vienības laukumā svinēja krievu tradicionālos pavasara sagaidīšanas svētkus „Plašā Masļeņica”. Daudzveidīgo, mūzikas un rotaļām bagāto programmu sagatavoja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu. Svinību laikā Rīgas ielā norisinājās tirdziņš, kas ar katru mēnesi izvēršas plašumā.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 164
DAUGAVPILĪ UZSTĀDĪTI PAPILDUS KONTEINERI SAŠĶIROTAJIEM ATKRITUMIEM

Marta sākumā vairākās vietās Daugavpilī parādījās jaunas tvertnes sašķirotajiem atkritumiem. Tādā veidā tiek turpināta iepriekšējos gados aizsāktā programma, kuras mērķis ir veicināt atkritumu šķirošanu pilsētā, samazinot nešķiroto atkritumu daudzumu un daugavpiliešu izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 89
Sveicam pavasara, mīlestības un skaistuma svētkos!

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 391
Daugavpils domē norisinājās pirmais „Projektu gadatirgus”

6. martā Daugavpils pilsētas domē norisinājās „Projektu gadatirgus - 2019”. Tas ir pirmais šāda veida pasākums, kura mērķis ir palielināt esošo un topošo uzņēmēju informētību par dažādiem ES fondu atbalsta veidiem. Dialogā ar interesentiem iesaistījās vairāk nekā desmit dažādas organizācijas.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 179
Deinstitucionalizācijas projekta dalībniekiem pieejamas specializētas darbnīcas un kanisterapija

Daugavpils Sociālais dienests ir iesaistījies Eiropas Sociālā fonda projektā “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”. Pašlaik pilsētā tiek īstenotas vairākas programmas, kuru mērķis ir atbalstītu bērnus ar funkcionāliem traucējumiem un viņu likumiskos pārstāvjus un pieaugušas personas ar garīga rakstura traucējumiem.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 287
Daugavpilī ar jautrām izklaidēm un cienastu svinēs plašo Masļeņicu

Sestdien, 9.martā Daugavpilī, ievērojot labu tradīciju, ar jautrām dziesmām un dejām svinēs Masļeņicu, atvadoties no ziemas un sagaidot pavasari. Nosvinēt šos krāšņos svētkus ikviens tiek aicināts Vienības laukumā.  Koncerta un svētku izklaižu sākums – plkst.12.00.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 164
Daugavpilī parbauda granīta šķembu efektivitāti

Daugavpilī jau nedēļu turpinās eksperiments: dažas ielas tiek kaisītas ar  līdz šim pašvaldībā neizmantotu pretslīdes materiālu – granīta šķembām. Metodika aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur to veiksmīgi izmanto jau ilgu laiku.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 165
DAUGAVPILĪ ATKLĀTS DIGITĀLO AKTIVITĀŠU CENTRS ĢIMENĒM

26. februārī Latgales Centrālajā bibliotēkā svinīgi atklāts digitālo aktivitāšu centrs. Tagad daugavpiliešiem ir unikāla iespēja ne vien ar grāmatu starpniecību izzināt pasauli visā tās daudzveidībā, bet arī izpētīt daudzas interesantas 21.gadsimta tehnoloģijas.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 1039
Kārtējā preses konference Daugavpils Domē

26. februārī Daugavpils Domē notika kārtējā preses konference. Ar mediju pārstāvjiem tikās Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, priekšsēdētāja 1. vietnieks Igors Prelatovs, priekšsēdētāja vietnieks Aivars Zdanovskis, Pilsētas saimniecības komitejas priekšsēdētājs Valērijs Kononovs.

Lasīt vairāk...

Domes_zinas 253
Martā Daugavpilī norisināsies «Projektu Gadatirgus 2019»

Kā uzņēmējs var pretendēt uz ES fondu finansējumu savu ideju īstenošanai? Kādus citus atbalsta veidus viņš var saņemt? Atbildi uz šiem un citiem jautājumiem būs iespējams saņemt pasākumā «Projektu Gadatirgus 2019», kas norisināsies Daugavpils pilsētas domē 6. martā.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 123
25.februārī Dzimtsarakstu nodaļa uzsāks pārcelšanos jaunajās telpās

Tuvākajā laikā sāksies Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas ēkas (Raiņa ielā 27) rekonstrukcija. Pagaidām iestāde pārcelsies uz jaunajām telpām Raiņa ielā 28, kur pieņems apmeklētājus līdz būvdarbu pabeigšanas brīdim. Sakarā ar pārcelšanos, no 25. februāra līdz 1. martam Daugavpils  Dzimtsarakstu nodaļas speciālisti pārtrauks iedzīvotāju pieņemšanu. Pēc tam iestāde darbosies pēc ierastā grafika.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 142
Pašvaldības policija un Sociālais dienests regulāri apseko bezpajumtnieku uzturēšanās vietas

Ziemas periodā Daugavpils Sociālais dienests sadarbībā ar Pašvaldības policiju regulāri rīko reidus, kuru mērķis ir informēt bez naktsmītnes esošus cilvēkus par iespējām saņemt sociālo palīdzību, vajadzības gadījumā arī nogādājot viņus nakts patversmē. Lai gan dienas stundās jau ir iestājies siltāks laiks, naktīs gaisa temperatūra joprojām krītas zem nulles, tāpēc ir svarīgi neatstāt bezpalīdzīgā stāvoklī tos, kas var nepārdzīvot auksto nakti uz ielas.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 149
“Muzikālās bankas” dalībnieki: Daugavpils pārsteidza ar viesmīlību

9. februārī Daugavpilī pirmo reizi notika vērienīgs un ļoti populārs pasākums — Latvijas Radio “Muzikālās bankas” apbalvošanas ceremonija.
Kā tas notika un kādi iespaidi par Daugavpili ir pasākuma dalībniekiem — var skatīties video materiālā.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 198
Apbalvoti Daugavpils labākie sportisti

15. februārī Vienības nama koncertzālē norisinājās Daugavpils labāko sportistu apbalvošanas ceremonija „Gada sporta laureāts 2018”. Šoreiz Daugavpils pilsētas domes vadība un Sporta pārvalde nolēma godināt sportistus 14 dažādās nominācijās.

Lasīt vairāk...

Sporta_zinas 179