Šobrīd Daugavpilī

Video ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 08.10.2019, 12:37

Praktiski visas Daugavpils vidusskolas jau ir nokomplektējušas 10.klases

Daugavpils skolās pilnā sparā rit uzņemšana  10. klasēs.  Šogad pilsētas vidusskolu tīkls nepiedzīvos nekādas izmaiņas: visas mācību iestādes ir saglabājušas savu statusu. Turklāt, praktiski visas jau ir nokomplektējušas vismaz pa vienai 10. klasei.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 34
Daugavpils bērnudārzos turpinās renovācija un rotaļu laukumu modernizēšana

Daugavpilī turpina uzlabot pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūru. Uz doto brīdi ir renovētas gandrīz visu bērnudārzu ēkas, turpinās arī rotaļu laukumu modernizēšanas programma: šogad jaunu aprīkojumu uzstādīs sešos dārziņos.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 261
Jaunajā Forštatē remontē vairākus caurbraucamos pagalmus

Kopš vasaras sākuma Piekrastes, Tartu un Rēzeknes ielu pagalmos Jaunās Forštates mikrorajonā notiek vērienīgs ceļa seguma remonts, ko veic uzņēmums „Daugavpils Spec.ATU”. Tiek paplašināta pagalmu ceļu braucamā daļa, palielināts auto stāvvietu skaits, pārbūvēta lietus ūdens kanalizācija, veidotas jaunas ietves un atjaunota apgaismojuma sistēma. Ietvju asfaltēšanas darbi sākās pavisam nesen, drīzumā tiem sekos braucamās daļas asfalta seguma ieklāšana.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 160
Daugavpils inovāciju centrs nosvinēja piecu gadu jubileju

1. jūlijā Daugavpils inovāciju centrs atzīmēja savu pirmo jubileju - piecus gadus kopš tā atvēršanas 2015. gadā. No tā laika šī zinātkāres veicināšanas vieta vairākas reizes mainīja savu nosaukumu, bet pagājušajā gadā pašvaldība to pārņēma un nodeva bērnu un jauniešu centram «Jaunība». Neskatoties uz statusa izmaiņām, visus šos gadus centrs ir priecējis, pārsteidzis un izglītojis bērnus fizikā, ķīmijā, anatomijā, medicīnā un citās zinātnes nozarēs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 224
Pašvaldības policijas glābēju vienība pilnveidoja savu meistarību

Aizvadītajā piektdienā Stropu centrālajā pludmalē norisinājās glābēju mācības: pašvaldības policijas darbinieki kārtoja eksāmenu, atrādot, kā ilgstošas apmācības rezultātā apgūtas slīkstošo cilvēku glābšanas iemaņas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 314
Domē notika kārtējā tikšanās ar presi

Ar mediju pārstāvjiem tikās Domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs, priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis, Domes priekšsēdētāja vietnieki Līvija Jankovska un Jānis Dukšinskis .

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 259
Pilsētas uzņēmumi saņems nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus

Reaģējot uz ārkārtas situāciju valstī, Daugavpils dome vēl šī gada aprīlī apstiprināja saistošos noteikumus, kas nosaka nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību vietējiem uzņēmumiem un organizācijām, kuru uzņēmējdarbība ir cietusi Covid-19 izplatības dēļ. Lai pretendētu uz nodokļu atvieglojumu līdz 90%, līdz 1. jūlijam uzņēmējiem bija jāiesniedz iesniegums Daugavpils domes Nekustamā īpašuma pārvaldīšanas departamentā. Pavisam šajā periodā tika saņemti 32 pieteikumi, lielākā daļa no kuriem bija apstiprināta.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 193
Judovkas iedzīvotāji jau nākamgad varēs sākt lietot centralizēto ūdensvadu

Daugavpilī turpinās maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu attīstība. Pašlaik vērienīgs projekts tiek īstenots Judovkā: pirms pāris mēnešiem uzsāktie būvdarbi sparīgi ritu uz priekšu, un jau nākamgad vairāk nekā 1 000 mikrorajona iedzīvotāji varēs sākt lietot tīru ūdeni un pieslēgties centralizētajai kanalizācijai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 198
Daudzbērnu ģimenei no Daugavpils nepieciešama palīdzība nodegušās mājas atjaunošanā

28. jūnija pēcpusdienā Judovkas mikrorajonā Daugavpilī notika traģisks ugunsgrēks, kas laupīja divu cilvēku dzīvības un atstāja bez pajumtes daudzbērnu ģimeni. No pašvaldības puses tiek sniegta visa iespējamā palīdzība, taču ir nepieciešams arī līdzcilvēku atbalsts, lai kuplā saime pēc iespējas ātrāk varētu atgūties no notikušā un atjaunot

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 393
Pašvaldības policija atgādina par uzvedības noteikumiem sabiedriskās vietās

Vasaras sezonā cilvēki dod priekšroku atpūtai svaigā gaisā, dodoties uz atpūtas vietām. Tomēr dažreiz šāda atpūta tiek sabojāta trokšņotāju un vandāļu dēļ. Traucē arī tie, kas ignorē alkohola lietošanas un smēķēšanas noteikumus.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 118
Par Daugavpils Domes priekšsēdētāju ievēlēts Igors Prelatovs (VIDEO)

29. jūnijā norisinājās Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēde, kuras darba kārtībā bija iekļauti divi jautājumi: par Domes priekšsēdētāja un priekšsēdētāja vietnieka ievēlēšanu. Domes priekšsēdētāja amatā ievelēts Igors Prelatovs, par viņa vietnieci ievēlēta Līvija Jankovska.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 563
Daugavpils pašvaldība  turpina atbalstīt kultūras mantojuma saglabāšanu

Daugavpilī jau otru gadu pēc kārtas tiek izsludināts konkurss līdzfinansējuma piešķiršanai   valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai. Namīpašnieki, kas vēlas sakārtot savas ēkas, var pretendēt uz pašvaldības atbalstu 1 000 līdz 25 000 eiro apmērā.

Mūsu pilsētas kultūrvēsturiskais

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 188
Daugavpils zied par spīti karstumam

Līdz ar Saulgriežiem, 21. jūnijā sākusies astronomiskā vasara – laiks, kad daba nebeidz priecēt ar krāšņo ziedēšanu. Daugavpilī par ziedu rotas  izveidi un saglabāšanu rūpējas vairāku pašvaldības iestāžu darbinieki, ir iesaistīti arī skolēni. Šogad, pateicoties viņu saliedētajam darbam, mums ir iespēja nedaudz pafantazēt un ieraudzīt, kas notiek, kad pilsētā ienāk savvaļas daba.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 219
Aktīvai atpūtai atvērs skolu sporta laukumus un Ledus halles slidotavu

Vasaras mēneši ir lieliski piemēroti brīvā laika pavadīšanai svaigā gaisā: kamēr vieni izvēlas laisku atpūtu ezera krastā, citi dod priekšroku sportiskām aktivitātēm. Daugavpils iedzīvotāji, kuri vēlas uzlabot fizisko formu vai vienkārši jautri un lietderīgi pavadīt laiku vienatnē vai kopā ar draugiem, to var darīt dažādos mikrorajonos izvietotajos sporta laukumos, kas pilnā mērā atsāka darbu pēc pandēmijas noteiktiem ierobežojumiem.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 313
Bērnu vasaras nometnēs vēl ir pieejamas brīvas vietas

Vasara un skolēnu brīvlaiks ir sākušies, un līdz ar to 8. jūnijā Daugavpilī sāka darboties arī bērnu vasaras nometnes. Skolas un citas vietas, kur notiek nometnes, tiek apmeklētas, ievērojot stingrus sanitārās drošības nosacījumus: telpas un inventāru dezinficē pastiprinātā režīmā, grupas maksimāli ilgi uzturas svaigā gaisā, kur tiek organizētas spēles, izglītojošās nodarbības un ekskursijas, bērni apmeklē kultūras iestādes un izklaides vietas, atpūšas pie dabas un ezera krastā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 274
„Saules skolā” sumina absolventus un gaida jaunos studentus

17. jūnijā PIKC „Daugavpils dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”” sumināja 32 jaunos speciālistus, kas veiksmīgi nokārtojuši gala pārbaudījumus un ieguvuši profesionālās kvalifikācijas grādu vienā no vairākām dizaina programmām, ko piedāvā apgūt izglītības iestāde.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 1024
Marka Rotko mākslas centrs gaida apmeklētājus pārveidotās telpās

Daudzas iestādes ārkārtas situācijas laiku, kad apmeklētāju pieņemšana bija ierobežota vai pilnībā apturēta, izmantojušas lietderīgi un pievērsās darbiem, kuriem ikdienā neatlika laika. Izņēmums nav arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas jaunajā tūrisma sezonā apmeklētājus sagaida pārveidotās un modernizētās  telpās, kas paver jaunas iespējas ekspozīciju izveidei.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 429
Daugavpils tūrisma objekti gaida apmeklētājus

Daugavpils pakāpeniski atgriežas ierastajā tūrisma sezonas ritmā. Pašlaik pilsētā darbojas visi tūrisma objekti, kas ir gatavi ar prieku uzņemt gan pašmāju apmeklētājus, gan ārzemju viesus. Pilsētu rotā vasarīgie telpiskie dekori, plašā klāstā ir piedāvātas dažādas atpūtas un izklaides iespējas, kas iekļauj gan atpūtu pie dabas, gan interesantas izglītojošas ekskursijas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 451
Daugavpils pludmales gatavas uzņemt atpūtniekus

Vairākas dienas mūs lutināja siltais laiks, ūdens temperatūra ezeros ir sasniegusi komfortablu atzīmi, un tas nozīmē, ka arvien vairāk cilvēku brīvo laiku izvēlas pavadīt upju un ezeru krastos. Daugavpils peldvietas ir gatavas vasaras sezonai, taču, lai nesabojātu atpūtu sev un apkārtējiem, jāievēro daži noteikumi un rekomendācijas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 165
Turpinās pieteikšanās pašvaldības grantu programmai «Impulss-2020»

Līdz šī gada 28. augustam katrs jaunais uzņēmējs vai Daugavpils iedzīvotājs ar savu biznesa ideju var pieteikties dalībai pašvaldības grantu programmā «Impulss-2020». Šī programma jau daudzus gadus ir veicinājusi uzņēmējdarbības attīstību un jaunu darba vietu radīšanu mūsu pilsētā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 324