Šobrīd Daugavpilī

Video ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 08.10.2019, 12:37

Vai tu pazīsti savu pilsētu? Fotoorientēšanās spēle “Daugavpilij 746”!

No 14. jūnija līdz 31. jūlijam pilsētas svētku ietvaros Daugavpils Tūrisma informācijas centrs (TIC) rīko fotoorientēšanās spēli “Daugavpilij 746”. Šogad pilsētas svētku tematika veltīta transportam, tāpēc fotoorientēšanās spēle sniegs izzinošu ieskatu par satiksmi un transportu Daugavpilī. Tā ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku ikvienam Daugavpils pilsētas viesim un iedzīvotājam, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par pilsētu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 104
Daugavpils gatavojas pilsētas svētkiem

No 15. līdz 20. jūnijam Daugavpils svinēs 746.dzimšanas dienu. Šoreiz pilsētas svētku devīze būs „Kopīga valoda: meklēt, radīt, runāt” (“Lingua Franca”). Ievērojot drošības prasības, pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs baudīt plašu un daudzveidīgu izklaides programmu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 184
Investori izrāda pastiprinātu interesi par nekustamo īpašumu Daugavpils cietoksnī

9. jūnijā videokonferences formātā notika Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomes kārtējā sēde, kuras laikā tika pārrunāti jautājumi par vairāku vēsturiskajā zonā esošo nekustamo īpašumu turpmāko likteni. Par galvenajām apspriedes tēmām kļuva cietokšņa hospitāļa (Hospitāļa iela 6) un vēl pērn izpirktās

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 129
Daugavpils pilsētas domes sēde

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I.Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas domes sēdi videokonferences režīmā 2021.gada 10.jūnijā, plkst.14.00,  un izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 544
Ielu asfaltēšana pie Daugavpils 6. vidusskolas tiks pabeigta šī gada jūlijā

Grīvas mikrorajonā, netālu no Daugavpils 6. vidusskolas, drīzumā noslēgsies Skolas, Staru un Pieneņu grunts ielu asfaltēšana, kas tiek veikta pašvaldības programmas ietvaros ar mērķi sakārtot pilsētas ceļus. Saskaņā ar līgumu, darbi jāpabeidz šī gada jūlijā.

Darbu izpildītāji neatpaliek no grafika: asfalta kārta šajās ielās jau ir

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 71
Svarīga informācija vasaras nometņu dalībniekiem

Nākamnedēļ Daugavpilī sāks darboties Jaunatnes nodaļas un Sporta pārvaldes organizētās bērnu un jauniešu vasaras nometnes. Tās tiek rīkotas saskaņā ar valdības izstrādātajām vadlīnijām, ievērojot stingrus drošības pasākumus. Viens no svarīgiem noteikumiem: 48 stundu laikā pirms nometņu sākuma to dalībniekiem būs jāveic siekalu tests, kas varēs apliecināt COVID-19 infekcijas neesamību.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 200
DRS tika veiksmīgi modernizēta magnētiskās rezonanses iekārta

No 15. maija Daugavpils reģionālajā slimnīcā bija veikta magnētiskās rezonanses aparāta (MRT) modernizācija, kas ir veiksmīgi pabeigta un pacienti jau veic izmeklējumus. Šai iekārtai ir liela nozīme plaša spektra slimību diagnostikā, un tās pieejamība ir īpaši svarīga Latgales reģiona iedzīvotājiem. Pēc atjaunošanas MRT aparātam  ir uzlabota  funkcionalitāte un patoloģiju noteikšanas kvalitāte.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 81
Muzejs atsāk darbu un aicina baudīt  Māra Čačkas “Klātienes dialogus”

5.jūnijā, pēc vairāk kā pusgadu ilga pārtraukuma, individuālajiem apmeklētājiem durvis vēris Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8). Par godu ilgi gaidītam atkalsatikšanās brīdim, no 7.jūnija šeit skatāma mākslinieka Māra Čačkas lielformāta darbu personālizstāde “Klātienes dialogi”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 121
Cilvēki ar augstāko izglītību ir vairāk pieprasīti darba tirgū

Aprīļa sākumā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prezentēja jauno augstākās izglītības iestāžu absolventu monitoringu. Saskaņā ar tā datiem, augstskolu absolventi saņem lielāku atalgojumu un ir vairāk pieprasīti darba tirgū. Šāda situācija novērojama gan Latvijā kopumā, gan arī Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 330
Vietējā tūrisma jaunumi: jauni tūrisma maršruti un suvenīri

Covid-19 situācijas pakāpeniska uzlabošanās ļauj daudzām kultūras un tūrisma iestādēm vērt savas durvis apmeklētājiem. Taču pagaidām šajā nozarē paliek spēkā daudzi ierobežojumi, kas saistīti ar grupu aktivitātēm un ekskursijām. Tomēr Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra kopā ar Krāslavas novada tūrisma informācijas centru un Daugavpils novada aģentūru “TAKA” nepārtraukti attīsta vietējā tūrisma piedāvājumu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 162
Daugavpils iesniedza pieteikumu konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu

2020.gada izskaņā Daugavpils uzsāka cīņu par “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027”goda titulu. Vairāku mēnešu garumā, sadarbojoties pilsētas kultūras iestādēm, māksliniekiem, radošajām apvienībām un daudzām jo daudzām organizācijām un nevienaldzīgajiem daugavpiliešiem, kā arī visa Latgales reģiona kultūras sektora pārstāvjiem tapa kultūras programma, kuras pamatmērķis ir rast un radīt kopīgu valodu jeb Lingua Franca, vienlaikus akcentējot visu to labāko un neparastāko, kas atrodams pilsētas un visa Latgales reģiona kultūrtelpā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141
Vasaras nodarbinātības programmā šogad varēs piedalīties 1816 Daugavpils jaunieši

1.jūnijā vairāk nekā 500 Daugavpils jaunieši vecumā no 13 līdz 19 gadiem uzsāka darba gaitas pašvaldības organizētajā vasaras nodarbinātības programmā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 121
Turpinās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās

Latvijā turpinās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās: nobalsot var 3. jūnijā (9:00-16:00) un 4. jūnijā (13:00-20:00), savukārt vēlēšanu galvenajā dienā, 5. jūnijā, to varēs izdarīt no plkst.7:00 līdz 20:00. Ņemot vērā situāciju ar Covid-19, Centrālā vēlēšanu komisija iesaka, ja tas ir iespējams, balsot iepriekšējās balsošanas laikā, kad vēlēšanu iecirkņos ir novērojams viszemākās vēlētāju aktivitātes periods.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 141
Par Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdes sasaukšanu

Pamatojoties uz likuma “Par pašvaldībām” 28.panta pirmo un trešo daļu, sasaucu Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdi 2021.gada 3. jūnijā, plkst. 16:00, videokonferences režīmā.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 242
Daugavpilī veras vaļā muzeji un kultūras centri

Saskaņā ar valdības lēmumu, no 3. jūnija visā Latvijā ir atļauts uzņemt individuālos apmeklētājus bibliotēkās, muzejos, kultūras centros un tiem radniecīgās mākslas un vēstures eksponēšanas vietās. Šis lēmums kļuva par patīkamu pārsteigumu daudzām pilsētas iestādēm, tāpēc tās vērs savas durvis dažas dienas vēlāk par oficiāli apstiprināto datumu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 500
Judovkā uzsākta pieslēgšana ūdensvadam un kanalizācijai

Lai gan darbs pie pilnvērtīgas ūdensapgādes sistēmas izveidošanas Judovkā vēl turpinās, SIA “Daugavpils ūdens” nolēma pakāpeniski ierīkot pieslēgumus tām mājām, kuras atrodas ielās ar jau izbūvētiem kanalizācijas un ūdensvada tīkliem un kuru īpašnieki ir sagatavojuši visu nepieciešamo dokumentāciju. Piesaistot pilsētas domes līdzfinansējumu, šie darbi jau ir noslēgušies pie mājas Lejas ielā 16A un drīzumā uzsāksies Tabores ielā 13.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 71
Vasaras nometnes sāksies jūnija vidū

Ik vasaru Daugavpilī darbojas bērnu un jauniešu vasaras nometnes, ko organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa, un Sporta pārvaldes organizētās nometnes sporta skolu audzēkņiem.  Neraugoties uz valstī esošajiem ierobežojumiem, tās varēs notikt arī šogad.  Pirmās maiņas sāksies jūnija vidū.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 239
Apsveikums Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā!

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 141
KĀRTĒJĀ PRESES KONFERENCE DAUGAVPILS DOMĒ

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 126
Ceļu un autostāvvietu asfaltēšanas sezona rit pilnā sparā

Pilsētas pašvaldība īsteno vairākus projektus ceļu atjaunošanā, grants ceļu asfaltēšanā un autostāvvietu izbūvē. Daugavpilī trīs gadu asfaltēšanas programmā iekļauti daudzi objekti, tajā skaitā Miera un Līksnas ielas, kā arī autostāvvieta pie mājām Jātnieku ielā 93 un 93A. Visi trīs projekti lielo pilsētu infrastruktūras uzlabošanas ietvaros ieguvuši arī valsts līdzfinansējumu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 89