Šobrīd Daugavpilī

Video ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 08.10.2019, 12:37

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gaida apmeklētājus

Tuvākajās nedēļās Latvijā tiks skatīts jautājums par iespēju atvērt izstāžu zāles un muzejus, kas jau sen ir noilgojušies pēc apmeklētājiem. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs cer no jauna uzņemt viesus un visu šo laiku, gaidot durvju atvēršanu, turpināja aktīvi strādāt.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 47
Daugavpilī nedēļas nogalē pret COVID-19 varēs vakcinēties visi gribētāji

Šajā nedēļas nogalē septiņās Latvijas pilsētās, tostarp arī Daugavpilī, ikvienam Latvijas iedzīvotājam, neatkarīgi no tā, vai viņš ir iekļauts kādā no prioritārajām grupām, būs iespēja vakcinēties pret COVID-19. Vakcinācija tiks veikta ar ražotāja AstraZeneca vakcīnām, un Daugavpilī vakcīnu varēs saņemt 17. un 18.aprīlī no plkst.9.00 līdz 17.00 Masveida vakcinācijas centrā Parādes ielā 7.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 78
Par ko jāatceras, veicot kapu uzkopšanu

Pavasarī, īpaši ap Lieldienu laiku, daudzi dodas apciemot tuvinieku apbedījuma vietas. Lai kapsētas, kur viņi raduši pēdējo mājvietu, paliktu kārtīgas un sakoptas, apmeklētājus aicina ievērot dažus noteikumus, kas atrunāti Daugavpils pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas saistošajos noteikumos.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 81
Daugavpils pilsētas  ārkārtas domes sēde

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I.Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas  ārkārtas domes sēdi videokonferences režīmā 2021.gada 15.aprīlī, plkst.16.00, un izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 239
Daugavpils pilsētas domes sēde

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I.Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas domes sēdi videokonferences režīmā 2021.gada 15.aprīlī, plkst.14.00,  un izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 174
DAUGAVPILIEŠUS AICINA KOPĪGI VEIDOT VIENĪBAS LAUKUMA TĒLU

Vieni no pirmajiem un galvenajiem pavasara vēstnešiem ir ziedi. Daugavpils puķudobes nu jau sāka rotāt smalkās atraitnītes, pavisam drīz uzziedēs tulpes, bet vasaru pilsēta sagaidīs krāšņā un daudzveidīgā ziedu ietērpā. Dažviet gaidāmas nopietnas transformācijas, kas padarīs pazīstamās un iemīļotās atpūtas un pastaigu vietas vēl interesantākas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 104
Tiek risināta pilsētas sabiedrisko tualešu trūkuma problēma

Daugavpilī sabiedrisko tualešu trūkuma problēma vienmēr ir bijusi aktuāla, taču tā īpaši saasinājās līdz ar koronavīrusa pandēmijas sākumu un daudzu publiski pieejamu tualešu slēgšanu. Tagad, kad ir iestājies silts laiks un uzlabojas Covid-19 situācija, pilsētas ielās kļūst arvien vairāk cilvēku un nepieciešamība pēc sabiedriskajām tualetēm ir pieaugusi. Iniciators diskusijas uzsākšanai par šo tēmu kļuva Tūrisma informācijas centrs, kurā vēršas pilsētas iedzīvotāji un viesi, lai uzzinātu ne tikai par tūrisma objektiem, bet arī triviālākām vietām.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 67
KĀRTĒJĀ PRESES KONFERENCE DAUGAVPILS DOMĒ

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 327
Tiek atsākta ūdens patēriņa skaitītāju nomaiņa

Līdz ar ārkārtējās situācijas atcelšanu, no 7. aprīļa apsaimniekojošās organizācijas var atsākt ūdens patēriņu skaitītāju nomaiņu sakarā ar verificēšanas termiņa beigām. Šāds paziņojums tika saņemts no Latvijas Ekonomikas ministrijas, tāpēc SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” (DDzKSU) atsāka šo darbu izpildi. Šobrīd katru dienu tiek nomainīti aptuveni 40 ūdens skaitītāji, un tas tiek darīts prioritārā kārtībā - pirmkārt tur, kur tas bija jādara vēl pagājušā gada novembrī-decembrī.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 149
Daugavpilī sākās ceļu būvniecības sezona

Daugavpilī atsākusies ceļu remontu aktīvā sezona, līdz ar to autovadītājus aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai un iespējamām izmaiņām satiksmes organizēšanā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 103
Interese par Saules ielas radošā kvartāla telpām pārsniedza gaidas

Pēdējā mēneša laikā dažādas organizācijas un personas varēja iesniegt savus priekšlikumus par telpu izmantošanu ēkā Saules ielā 1/3, kas kopā ar pagalmu nākotnē var kļūt par “Saules ielas radošo kvartālu”. Šī ideja, kas radās, patiecoties Daugavpils dalībai konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, guvusi plašu atsaucību daugavpiliešu vidū, un tagad visas telpas šajā ēkā, kas jau labu laiku bija tukšas, tiks izmantotas radošo aktivitāšu īstenošanai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 330
Šogad talkosim individuāli vai ģimenes lokā

24.aprīlī norisināsies Lielā talka. Sekojot ilggadējai tradīcijai, daudzi iedzīvotāji jau ir pauduši vēlmi piedalīties Latvijas sakopšanā un labiekārtošanā. Tomēr esošās epidemioloģiskās situācijas dēļ visiem talkas dalībniekiem jāņem vērā aktuālās drošības prasības. Pirms pasākuma der iepazīties arī ar vietējo akcijas koordinatoru organizatoriskajiem norādījumiem. Daugavpilī par Lielās Talkas rīkošanu atbild Komunālās saimniecības pārvalde (KSP).

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 129
Atsākti Daugavpils cietokšņa promenādes izbūves darbi

Noslēdzoties tehnoloģiskajam pārtraukumam, aprīlī tika atsākti jaunās dambja promenādes gar Daugavpils cietoksni (Daugavas iela) būvniecības darbi. Līdz ar to ne vien atsākas būvniecības process, bet arī atkal ir spēkā ātruma ierobežojumi, kas ir jāievēro vienu kilometru garā posmā, t.i., visas topošās promenādes garumā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 186
Daugavpilieši atbalsta jaunas tramvaju līnijas izbūvi Vaiņodes ielā

Šonedēļ noslēdzās būvniecības ieceres “Jaunas tramvaju līnijas izbūve Vaiņodes ielas posmā un esošās tramvaju līnijas pārbūve savienojot pilsētas apkaimes “Ķīmija”-“Vecstropi” Daugavpilī” sabiedriskā apspriešana. Kopumā iedzīvotāji to vērtē  pozitīvi, ir iesniegti arī vairāki konkrēti priekšlikumi un  ierosinājumi, kas tiks ņemti vērā, īstenojot projektu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 165
Vasarā plāno organizēt 14 sporta nometnes

Neraugoties uz to, ka daudzas sportiskās aktivitātes un treniņi COVID-19 ierobežojumu dēļ šobrīd nevar notikt pilnā apjomā, Daugavpils Sporta pārvalde strādā pie tā, lai vasaras mēnešos bērni un jaunieši varētu apmeklēt sporta nometnes. Pilsētas sporta bāzēs paredzēts organizēt 6 diennakts un 8 dienas nometnes 1170  sporta skolu audzēkņiem. Taču precīzs dalībnieku skaits būs zināms, kad valdība oficiāli akceptēs nosacījumus nometņu rīkošanai.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 377
Daugavpils Inovāciju centra pārveidošana rit pilnā sparā

Jau vairāk nekā četrus mēnešus tiek remontēta un siltināta bijušā kinoteātra "Renesanse" un tagadējā Daugavpils Inovāciju centra (Vienības ielā, 30) ēka. Iekštelpu demontāža un pagraba siltināšana ir gandrīz pabeigta.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 171
Masveida vakcinācijas centru pakalpojumus izmantoja vairāki simti daugavpiliešu

3.aprīlī Daugavpilī uzsāka darbu divi Masveida vakcinācijas centri. Viens no tiem atrodas Kultūras pils sporta zālē (Smilšu ielā 92), otrs - skolas ēkas sporta zālē Parādes ielā 7. Piecu dienu laikā vakcīnu pret COVID-19 tajos saņēmuši apmēram 500 daugavpiliešu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 179
Pašvaldību vēlēšanas un Сovids-19 - kā notiks balsošana

Sestdien, 2021. gada 5. jūnijā, Latvijā norisināsies kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Tās atšķirsies no iepriekšējām ar to, ka notiks saskaņā ar apstiprināto administratīvi teritoriālo reformu, un tiks organizētas Covid-19 pandēmijas apstākļos, kas ievieš būtiskas korekcijas šajā procesā. Šajās velēšanās vēlētājiem pirmo reizi tiks nodrošināta iespēja balsot jebkurā savas pašvaldības vēlēšanu iecirknī.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 150
Daugavpilieši arvien aktīvāk šķiro atkritumus

Pavasara sākumā daudzi rīko mājokļu ģenerālo tīrīšanu. Lai mājās ienestu svaigumu un tīrību, ar ziemas laikā uzkrāto putekļu notraukšanu vien nav pietiekami: cilvēki sparīgi atbrīvojas no sadzīves priekšmetiem un citām lietām, kas savu laiku ir nokalpojušas. Un ir svarīgi atcerēties, kā pareizi tikt vaļā no dažāda veida atkritumiem, nepiesārņojot apkārtējo vidi un neiedzīvojoties liekos izdevumos.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 114
LIELDIENAS IENĀK DAUGAVPILĪ

Lieldienas ir ienākušas Daugavpilī. Īpašu noskaņu rada svētku noformējums pilsētas ielās un parkos. Savukārt kultūras iestādes sarūpējušas dažādas aktivitātes un konkursus, lai vairotu svētku noskaņu un varētu nosvinēt Lieldienas kopā, lai arī pagaidām tikai virtuālajā telpā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 574