Šobrīd Daugavpilī

Video ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:19

Pašvaldība līdzfinansēs kultūras pieminekļu saglabāšanu

Šī gada maijā Daugavpilī pirmoreiz bija izsludināts pašvaldības konkurss uz līdzfinansējuma piešķiršanu valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai. Pieteikumus varēja iesniegt līdz septembra sākumam. Aicinājumam ir atsaukušies 11 pretendenti. Viņu pieteikumus izskatīs konkursa komisija, kuras sastāvā ir arhitektūras nozares speciālisti, vēsturnieki, Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji un domes deputāti.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 158
Daugavpils skolēni - pasaules lielo pilsētu Olimpiādes bronzas medaļnieki

No 1. līdz 6. septembrim Maskavā norisinājās IV Megapolišu olimpiāde eksaktās zinātnēs, kurā piedalījās skolēnu komandas no 45 pasaules pilsētām. Katra no tām demonstrēja savas zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā (programmēšanā). Šajās zinātniskajās sacensībās pirmo reizi piedalījās komanda no Daugavpils, kuras sastāvā bija astoņi Daugavpils 3., 13. un Krievu vidusskolas-liceja audzēkņi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 91
Iedzīvotājus aicina paust viedokli par zaļo apstādījumu veidošanu pilsētā

Katru pavasari Daugavpils ielās parādās krāšņa ziedu rota, kas priecē skatu līdz pat rudens salnām.  Tas ir rezultāts vairāku pašvaldības dienestu kopdarbam, kas turpinās visa gada garumā. Pašlaik tiek plānots, kā izskatīsies ziedu dekori nākamgad. Iesaistīties šajā procesā ir aicināti arī pilsētas iedzīvotāji.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 126
Nedēļas nogalē Daugavpilī varēs baudīt vēstures un mākslas daudzveidību

Sestdien, 14.septembrī, Daugavpils iegriezīsies laikmetu un mākslas virpulī, svinot Eiropas Kultūras mantojuma dienas un Rīgas ielas svētkus, kas ieskandinās ikgadējo mūzikas un mākslas festivālu ”ReStArt”.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 251
Oficiālu mājdzīvnieku kapsētu iekārtos Jaunās Forštates mežā

Jau vairākus gadus Daugavpilī mēģina atrisināt mājdzīvnieku kapsētas izveides jautājumu. Šis process beidzot ir nonācis finiša taisnē: Pilsētas saimniecības komitejas kārtējā sēdē skatīts jautājums par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu Jaunās Forštates mežā.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 106
Tiek lemts par divu ēku saglabāšanu Cietoksnī

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas Saimniecības komitejas izbraukuma sēdē skatīts jautājums par vairāku celtņu nojaukšanu Cietokšņa teritorijā. Tiek lemts triju VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) piederošo ēku liktenis: vienu no tām visticamāk nojauks tuvākajā laikā, pret divu pārējo nojaukšanu iestājusies Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padome.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 198
Polijas Senāta delegācija apmeklēja Daugavpili

5. septembrī oficiālajā vizītē Daugavpili pirmo reizi apmeklēja Polijas Senāta spīķeris Staņislavs Karčevskis. Vizītes laikā Polijas delegācija iepazinās ar Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas un Poļu kultūras centra darbību, pieminēja poļu karavīrus, kuri krita cīņās par Daugavpils atbrīvošanu, kā arī tikās ar pilsētas vadības pārstāvjiem.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 355
Pašvaldība plāno iegādāties un sakārtot „Mežciema” sanatoriju

5. septembrī Daugavpils pilsētas domes finanšu komitejas sēdē izskatīts un atbalstīts jautājums par nodomu līguma noslēgšanu bijušās sanatorijas „Mežciems” kompleksa iegādei. Pirms tam Saimniecības komitejas izbraukuma sēdē deputāti klātienē apsekoja objektu, izvērtējot tā stāvokli un atjaunošanas iespējas.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 193
„Artišoks-2019”: sports, dejas, eksperimenti un „Bermudu divstūris”

Šo sestdien, 7.septembrī, visi aktīvās un interesantās atpūtas cienītāji tiek aicināti uz Dubrovina parku, kur no plkst.12.00 līdz 22.00 norisināsies  lielākais jauniešu festivāls Daugavpilī „Artišoks - 2019”. Jaunatnes nodaļa, kas ir tradicionāls svētku rīkotājs, ir sarūpējusi interesantu programmu dažādām gaumēm.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 622
Kārtējā preses konference Daugavpils Domē

3. septembrī Daugavpils Domē notika kārtējā preses konference. Ar mediju pārstāvjiem tikās Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Lāčplēsis, vietnieki Igors Prelatovs un Jānis Dukšinskis.

Lasīt vairāk...

Domes_zinas 149
Daugavpils nosvinēja Zinību dienu

2. septembrī Daugavpils skolas svinīgi vēra durvis, lai pēc garā vasaras brīvlaika draudzīgā skolēnu, pedagogu un vecāku pulkā svinētu Zinību dienu.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 646
Vecākus aicina atgriezt neizmantoto naudu par ēdināšanu bērnu nometnēs

Daugavpilī noslēdzas pēdējās vasaras nometņu maiņas. Jaunatnes nodaļa atgādina, ka vecāki 10 dienu laikā kopš nometnes beigām var atgriezt naudu par ēdināšanu dienās, kad bērns attaisnoti nav apmeklējis nometni un par to savlaicīgi bija informēts nometnes vadītājs.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 162
BJC „Jaunība” aicina jaunus dalībniekus

Tuvojas septembris. Pavisam drīz bērni, kas pašlaik vēl bauda vasaras priekus, atgriezīsies skolā. Ir pēdējais laiks padomāt par to, kā var padarīt dzīvi interesantāku un daudzveidīgāku  arī mācību gada laikā. Lieliska vieta, kur var izpaust savu talantu un sastapt jaunus draugus un domubiedrus, ir Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centrs „Jaunība”. Uzņemšana centra pulciņos jau ir sākusies un turpināsies līdz 10.septembrim.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 241
Ikgadējā skolotāju konferencē apsprieda nozares aktualitātes un jaunā mācību satura ieviešanu

27. augustā Daugavpilī norisinājās ikgadējā skolotāju konference. Izglītības nozares darbinieki un pilsētas vadība tikās Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā, lai apspriestu daudzas tēmas, kas ir īpaši aktuālas, jauno mācību gadu uzsākot.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 203
Daugavpilī  atvadas no vasaras būs jautras un sportiskas

Pēdējās vasaras dienas Daugavpilī solās būt ne vien ļoti siltas, bet arī ļoti spilgtas un jautras. Par to parūpējās Daugavpils domes Jaunatnes nodaļas un Sporta pārvaldes darbinieki, kuri sagatavoja ugunīgu diskotēku Esplanādes parkā un pirmo Sporta festivālu Centrālajā parkā.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 265
Bērnu aukle kā alternatīva rindā uz bērnudārzu

No 1. septembra Daugavpilī stājas spēkā jauni pašvaldības saistošie noteikumi, kas paredz iespēju līdzfinansēt bērnu aukļu pakalpojumus, ikmēnesi kompensējot 140 eiro. Uz šādu atbalstu var pretendēt tie vecāki, kuri ir deklarēti Daugavpilī un kuru bērns jau ir sasniedzis 1,5 gadu vecumu.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 175
JAUNNEDĒĻ SĀKSIES RĪGAS IELAS POSMA PĀRBŪVE GAR TIRDZNIECĪBAS CENTRU „SOLO”

Nākamnedēļ sāksies Rīgas ielas pārbūve posmā no Cietokšņa ielas līdz Ģimnāzijas ielai. Saskaņā ar projektētāju ieceri, rekonstrukcijas rezultātā gaidāmas ievērojamas pārmaiņas: gājējiem paredzētā ielas daļa paplašināsies, tā kļūs vizuāli pievilcīgāka, parādīsies jaunas āra kafejnīcas un apzaļumošanas elementi. Tirdzniecības un izklaides vietām bagātajā pilsētas centrā palielināsies arī auto stāvvietu skaits

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 623
Komisija pārbauda Daugavpils skolu gatavību jaunajam mācību gadam

Pēc nepilnām divām nedēļām sākas jaunais mācību gads. Šonedēļ Izglītības pārvaldes komisija apseko Daugavpils skolas un Bērnu un jauniešu centru „Jaunība” un pārbauda to tehnisko gatavību skolēnu uzņemšanai.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 393
Daugavpils Sociālais dienests atgādina par iespēju saņemt pabalstus ģimenēm ar skolas vecuma bērniem

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Daugavpils Sociālais dienests atgādina, ka vairākām ģimeņu kategorijām pienākas dažāda veida pabalsti bērnu skolas gaitu nodrošināšanai. Šī palīdzība ir paredzēta ģimenēm, kurām ir piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas statuss, kā arī aizbildņu ģimenēm, audžuģimenēm, ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti un daudzbērnu ģimenēm.

Lasīt vairāk...

Pilsetas_zinas 111
Daugavpils cietoksnī aizvadīti bērnības un jautrības svētki

17.augustā tūkstošiem cilvēku pulcējās  Daugavpils cietoksnī, lai piedalītos pirmajā Starptautiskajā ielu teātra un klaunādes festivālā. Visas dienas garumā šeit valdīja prieks un līksmība: bērnus un pieaugušos izklaidēja vairāki desmiti talantīgu skatuves mākslinieku no sešām pasaules valstīm.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 243