Atbalsts Ukrainas iedzīvotājiem / Допомога народу України

0

____________________

• Vienotā palīdzības sistēma atbalsta sniegšanai Ukrainai un Ukrainas iedzīvotājiem / Спільна програма допомоги Україні i народу України:

 www.ukraine-latvia.com

_______________________________________________________________________

PMLP informācija par darbu ar Ukrainas civiliedzīvotājiem 2023. gadā

________________________________________________________________________

JAUNUMS! Piesakieties BEZMAKSAS A2 latviešu valodas apmācībām Ukrainas civiliedzīvotājiem!

Atsaucoties pieprasījumam, paplašinātas iespējas Ukrainas civiliedzīvotājiem apgūt latviešu valodas prasmes. Papildus Sabiedrības integrācijas fonda nodrošinātajām A1 valodas apmācībām, šobrīd ir atvērta pieteikšanās arī A2 līmeņa apmācībām nepilngadīgajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību. Pieteikšanās līdz š.g. 15. oktobrim.

 • Vidējo izglītību ieguvušajiem (no 17 gadiem) vismaz 120 stundu apjomā
 • Pieejami bezmaksas visā Latvijā
 • Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Atrodi sarakstā sev vispiemērotāko latviešu valodas kursu nodrošinātāju un sazinies ar pakalpojuma sniedzēju, lai pieteiktos: https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-apmacibam-a2-limeni

____________________

• Vienotais tālrunis "Palīdzība ukraiņiem Latvijā" / Державний єдиний телефон «Допомога українцям у Латвії»:

 

Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbojas Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - +371 27 380 380.

Vairāk informācijas te.

З метою надання в одному місці найважливішої інформації про можливості надання та отримання підтримки цивільному населенню України працює єдиний інформаційний телефон Фонду інтеграції суспільства – «Допомога українцям у Латвії» – +371 27 380 380.

Більше інформації тут.

____________________

• Daugavpils pilsētas pašvaldības ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta koordinācijas punkts / Координаційний пункт громадської підтримки Даугавпілсської міської ради:

Adrese: Rīgas iela 22a (ieeja no Ģimnāzijas ielas puses)

Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai 08.00-18.00, sestdien un svētdien 10.00-18.00

Tel. 28909499 (vēlams iepriekšējais pieraksts), e-pasts: agentura@daugavpils.lv

Pakalpojumi / послуги:

Personas reģistrēšana Fizisko personu reģistrā / Реєстрація особи в Реєстрі фізичних осіб

Informatīvs materiāls (інформаційний матеріал) PDF formātā LAT, RUS, ENG

____________________

• Patvēruma meklētāji no Ukrainas Latvijā var saņemt pabalstu par bērnu / Шукачі притулку з України в Латвії можуть отримувати допомогу на дитину:

Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā veiktajos grozījumos noteiktas Ukrainas civiliedzīvotāju, kuri kopā ar bērniem uzturas Latvijā, tiesības saņemt Valsts sociālo pabalstu likumā noteikto bērna piedzimšanas pabalstu, bērna kopšanas pabalstu un ģimenes valsts pabalstu.

Vairāk informācijas / Більше інформації VSAA mājaslapā.

 

____________________

• Bezmaksas pārtikas un atbalsta pakas Ukrainas bēgļiem / Безкоштовне харчування та пакети підтримки для українських біженців:

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Uzrādot Sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu (tās saņemšanai jāuzraksta iesniegums Lāčplēša ielā 39), Latvijas Sarkanajā krustā var saņemt ES atbalsta pakas: pārtikas produktus, higiēnas preces, kancelejas preces u.c.

SIF paku izsniegšanas vietas un laiki Daugavpils Sarkanā krusta nodaļās:

Visus paku veidus un humāno palīdzību var saņemt Ventspils ielā 22 (ieeja no pagalma). Te ir pieejama arī medicīnas darbinieka bezmaksas konsultācija:

 • Otrdien plkst.15.00 – 18.00;
 • Trešdiena plkst.12.00 – 18.00;
 • Ceturtdien plkst.15.00 – 18.00.

Pārtikas produktus, higiēnas preces un sadzīves ķīmiju var saņemt 18.Novembra ielā 197V:

 • Pirmdien plkst.14.00 – 18.00;
 • Otrdien plkst.10.00 – 15.00;
 • Ceturtdien plkst.10.00 – 15.00.

Vairāk informācijas te.

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu te.

____________________

• Ukrainas Tirdzniecības nams sniedz Ukrainas bēgļiem:

Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kamera informē, ka Ukrainas Tirdzniecības nams Rīgā sniedz palīdzību Ukrainas bēgļiem un apkopo informāciju no palīdzības sniedzējiem.

Ukraiņi, kuri Latvijā saņēmuši oficiālu statusu, var vērsties Ukrainas Tirdzniecības namā pēc atbalsta ikdienas jautājumu risināšanā (palīdzība ar mēbelēm, sadzīves tehniku, higiēnas precēm un citām pirmās nepieciešamības precēm). Juridisku jautājumu gadījumā saziņai izmantot tālruni +371 66 119 48 vai e-pastu - info@thukraina.com. Plašāka informācija www.riga.lv/ru/podderzhka-ukraine

____________________

• Ukrainas atbalsta tālrunis nodokļu jautājumos / Телефонна підтримка українців у податкових питаннях:

Lai operatīvi informētu un palīdzētu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kuri sniedz atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem vai kuru uzņēmējdarbību ietekmējis karš Ukrainā, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) no šī gada 21. marta sāk darboties īpaši tam izveidots tālrunis nodokļu jautājumiem par atbalstu un sadarbību ar Ukrainu – 67120012.
Plašāka informācija atrodama te.

____________________

• Informācija par ieceļošanu ar mājdzīvniekiem no Ukrainas / Інформація про в'їзд з домашніми тваринами з України:

Šobrīd attiecībā uz dzīvniekiem, kuri kopā ar saviem īpašniekiem ieceļo Latvijā no Ukrainas, tiek piemērotas atvieglotas ieceļošanas prasības.
Vairāk informācijas pašvaldības vai Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapās.

 

 

________________________________________________________________________

Informācija palīdzības sniedzējiem:

____________________

• Iedzīvotāji, kuri izmitina Ukrainas civiliedezīvotājus ir atbrīvoti no ĪIN:

Personas, kuras izīrē sev piederošu mājokli Ukrainas bēgļiem un nav reģistrējušās Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēji, no 2022. gada 24. septembra ir atbrīvoti no iedzīvotāju ienākuma nodokļa no gūtajiem ieņēmumiem. Šis atbrīvojums būs spēkā, kamēr spēkā ir noslēgtais īres līgums, bet ne ilgāk kā līdz 2022. gada 31. decembrim. Jautājumu gadījumā - VID Konsultatīvais tālrunis +371 67120000. Plašāka informācija te.

____________________

• Daugavpils iedzīvotāji, kuri izmitina Ukrainas civiliedezīvotājus, var pieteikties atlīdzībai Sociālajā dienestā:

2022.gada 19.maijā stājās spēkā grozījumi Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas paredz, ka Latvijas iedzīvotājiem, kuri bez maksas izmitina savās mājās Ukrainas civiliedzīvotājus, kā fiziskām personām būs tiesības saņemt atlīdzību, lai kompensētu ar izmitināšanu saistītas papildu izmaksas.
Atlīdzība paredzēta 100 eiro mēnesī par pirmo izmitināto personu un 50 eiro mēnesī par katru nākamo, bet ne vairāk kā 300 eiro mēnesī par vienā mājoklī izmitinātām personām.

Lai saņemtu atlīdzību, izmitinātājam vai viņa pilnvarotai personai 14 dienu laikā no brīža, kad ir sākta Ukrainas civiliedzīvotāja uzņemšana, būs jāiesniedz pieteikums atlīdzības saņemšanai tajā pašvaldībā, kuras administratīvajā teritorijā atrodas mājoklis. Pašvaldība atlīdzības pieteikumu izskatīs mēneša laikā un piešķirto atlīdzību par izmitināšanu par aktuālo mēnesi pārskaitīs iesniedzējam līdz nākamā mēneša 10. datumam.

Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem pieteikums atlīdzības saņemšanai jāiesniedz Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādē ”Sociālais dienests”, Vienības ielā 8, Daugavpilī. Tālrunis  uzziņām: 654-40926

____________________

• Ukrainas vēstniecība Latvijā palīdzības sniedzējus aicina sadarboties ar pārbaudītām organizācijām:

Ukrainas vēstniecība Latvijā apliecina savu patiesu cieņu Latvijas Valdībai, pašvaldības organizācijām un NVO par aktīvu palīdzību, kas tiek sniegta Ukrainai Krievijas militāras agresijas apstākļos. Ukrainas vēstniecība vēlas atgādināt visām valdības struktūrām, pašvaldības iestādēm, kā arī Latvijas NVO, kuras piešķir finansējumu humānai palīdzībai Ukrainai un bēgļu uzņemšanai, ka šodien Latvijā ir tikai 8 ukraiņu diasporas NVO, kuras ir pa īstam patriotiskās un pārdzīvo par Ukrainu.

Tajā pašā laikā Latvijā joprojām darbojas pretukrainiskās un prokrieviskās it kā “ukraiņu” organizācijas, kuras ir Latvijas Ukraiņu biedrību apvienības sastāvā (LUBA).

Ar Organizāciju sarakstu var iepazīties te.

____________________

• Iedzīvotājiem ir iespēja atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, ziedojot platformā Ziedot.lv:

ziedot.lv/ukrainai.

Fonds "Ziedot.lv" Reģ. Nr 40008078226, adrese: Sēlpils iela 2c Rīga, LV1007, Latvija.

Tālrunis ziedojumiem - 90 006 086 (maksa par zvanu 1,42 eiro)

Banku konti ziedojumiem* un norēķiniem:

 • SWEDBANK: konta nr: LV95HABA0551006150241, bankas kods: HABALV22
 • SEB: konta nr: LV86UNLA0050014286045, bankas kods: UNLALV2X
 • LUMINOR: konta nr. LV53RIKO0002013321645, bankas kods: RIKOLV2X
 • CITADELE: konta nr: LV64PARX0012713470002, bankas kods: PARXLV22
 • Latvijas pasts: konta Nr. LV05LPNS0001003230983 *ziedojot jānorāda projekts Ukrainas cilvēkiem.

Ja ir nepieciešams slēgt līgumu par ziedojuma veikšanu, lūdzu sazināties ar Ilzi Ošāni, ziedot.lv komunikācijas vadītāju – ilze@ziedot.lv, t. 29400422

____________________

• Palīdzības sniedzējus aicinām sniegt ziņas sekojošās interneta vietnēs:

Iedzīvotājus, kuri ir gatavi palīdzēt, aicinām individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, bet gan sazināties ar nevalstiskām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un kas informēs, kur un kāda palīdzība patiesi ir nepieciešama.

 

____________________

• Virtuālais asistents HelpUkraineBot apkopo informāciju par atbalsta iespējām Ukrainas iedzīvotājiem:

Valodu tehnoloģiju uzņēmums Tilde ir izveidojis virtuālo asistentu HelpUkraineBot, kas sniedz atbildes par palīdzības saņemšanu un sniegšanu Ukrainai, vienuviet apkopojot pieejamo informāciju no dažādiem pārbaudītiem avotiem. Latvijas iedzīvotājiem virtuālais asistents jeb bots ļauj atrast labāko veidu, kā katrs varam palīdzēt Ukrainai. Savukārt Ukrainas bēgļiem tas ļauj vienkārši un ātri noskaidrot svarīgāko informāciju par palīdzības iespējām un uzturēšanos Latvijā, lai tā nebūtu jāmeklē interneta plašumos.

Virtuālais asistents ir pieejams vietnē helpukrainebot.com, kā arī to vienkārši var iekļaut jebkurā mājaslapā un uzņēmumu Facebook lapās. Valsts un pašvaldības iestādes, nevalstiskās organizācijas un uzņēmumi ir aicināti ievietot virtuālo asistentu savās mājaslapās, lai paātrinātu palīdzības sniegšanu un saņemšanu Ukrainas kara laikā. Plašāka informācija par virtuālo asistentu te.

 

____________________

• Ukrainas bēgļu atbalstam darbojas portāls www.majasbegliem.lv:

Lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem vieglāk atrast mājokli Latvijā, kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” izveidojusi portālu majasbegliem.lv. Portālā aicinām pieteikt mājokļus, kuri pieejami Ukrainas cilvēkiem īrei vai bez maksas. Tāpat portālā pieejama praktiska informācija par mājokļa īres jautājumiem. Visi materiāli sagatavoti latviešu un ukraiņu valodās.

Varāk informācijas te.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!