Šobrīd Daugavpilī

Ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:22

Uz laiku slēgs divus krustojumus Lielā ielā

Sakarā ar būvniecības darbiem objektā “Maģistrālo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu būvniecība Judovkas rajonā, Daugavpilī”  tiks slēgti Lielā ielas krustojumi:

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 44
XI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss   VIVA LA MUSICA

Šī gada 14. – 16.aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā (SBDMV) notika XI Starptautiskais Jauno mūziķu konkurss VIVA LA MUSICA, šoreiz jaunā formātā – žūrijas komisija vērtēja konkursa dalībnieku ierakstus. Tā kā pagājušajā gadā konkurss nenotika pandēmijas dēļ, šogad bija divkāršs prieks par katru konkursa dalībnieku.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 35
Atrasts kolekcijā: Izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma pastāvīgajā ekspozīcijā

Tiklīdz tas būs iespējams, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs apskatāma jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 39
Lielajai talkai Daugavpilī saņemti 45 pieteikumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā, tāpat kā visā pārējā Latvijā, Lielā Talka notiks 24.aprīlī. Sakarā ar valstī joprojām esošiem pastiprinātiem drošības apstākļiem un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, talkas norise šajā gadā atšķirsies no iepriekšējiem gadiem, kad tieši pulcēšanās salīdzinoši lielās cilvēku grupās un kādas teritorijas kopīga sakopšana bija viens no galvenajiem Lielās Talkas vadmotīviem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 259
Daugavpils pilsētas attālinātais čempionāts spiningošanā “Pavasara līdaka 2021”

Jau tradicionāli, maija sākumā, Daugavpils Sporta pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldi un Valsts Vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldi rīko makšķerēšanas čempionātu spiningošanā “Pavasara līdaka”. Taču šogad pielāgojoties valstī esošajiem ierobežojumiem, čempionāts norisināsies attālināti.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 131
Daugavpils Inovāciju centrs īsteno izglītības veicināšanas projektu

Kamēr Daugavpils Inovāciju centrā (Vienības iela 30) turpinās aktīvi ēkas siltināšanas darbi, iestādes speciālisti sadarbībā ar Daugavpils Universitāti īsteno plašu neformālās tālākizglītības programmu STEM jomas un uzņēmējdarbības speciālistiem. Projekta "Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī" ietvaros, sākot ar martu, notika tiešsaistes apmācības Zoom platformā, kurās piedalījās gandrīz divdesmit skolotāji, kuri pasniedz tādus priekšmetus kā dabaszinības, ķīmija, fizika, ekonomika un citus, kā arī karjeras konsultanti un izglītības metodiķi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 96
Iedzīvotājus aicina pārņemt mājas pārvaldīšanas tiesības

Pagājušajā nedēļā SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālas saimniecības uzņēmums” sāka informēt daudzudzīvokļu māju iedzīvotājus par nepieciešamību pārņemt mājas pārvaldīšanas tiesības. Tas ir nepieciešams, lai dzīvokļu īpašnieki turpmāk paši varētu noteikt, kādi darbi veicami viņu mājā un kāds būs to finansējuma avots. Nepārņemtajām dzīvojamām mājām sākot ar nākamo gadu var mainīties   pārvaldīšanas un apsaimniekošanas maksa, un dažos gadījumos tā var diezgan būtiski atšķirties no pašreizējās.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 89
Daudzbērnu ģimenes autostāvvietas Daugavpilī varēs izmantot bez maksas.

Ārkārtas Domes sēdē 22. aprīlī deputāti pieņēma lēmumu veikt grozījumus Domes saistošajos noteikumos “Par Daugavpils pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanu un lietošanu”.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 63
DRAUDZES AICINA PIETEIKTIES AKCIJAI “BAZNĪCU NAKTS 2021”

29. maijā, norisināsies kristīgās kultūras akcija „Baznīcu nakts 2021”. Šogad draudzes tajā aicinātas iesaistīties ar baznīcu zvanu skaņām, dievkalpojumiem un tiešsaistē skatāmiem pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 77
Deputāti skata lēmumprojektu par līdzfinansējuma piešķiršanu sakrālā mantojuma saglabāšanai

Līdz 1. aprīlim dažādu konfesiju draudzes varēja pieteikties dalībai sakrālā mantojuma saglabāšanas programmā. Tā Daugavpilī darbojas jau ceturto gadu. Programmā aktīvi iesaistās visas Daugavpils konfesijas.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 122
Valstī tiek izsludināts ugunsnedrošais laika posms

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2016.gada 19.aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 412. punktu un Valsts meža dienesta  2021. gada 21. aprīļa rīkojumu Nr. 61 „Par meža ugunsnedrošo laikposmu” visā valsts teritorijā ar 26. aprīli  noteikts ugunsnedrošā laika posma sākums.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 71
Piedalies apceļošanas akcijā “Daugava vieno” un saņem vērtīgas balvas

Pavasaris jau uzņēmis apgriezienus un iepriecina ar sildošiem saules stariem, gaiss smaržo savādāk, un viss ir gatavs plaukt un zelt. Pavisam drīz iestāsies mīļākais gadalaiks – vasara. Daudzi jau ir ļoti noilgojušies pēc aizraujošiem ceļojumiem, jauniem iespaidiem un piedzīvojumiem, tāpēc Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, Krāslavas novada domes Tūrisma informācijas centrs un Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” kopīgi izveidoja jaunu tūrisma produktu un piedāvā ikvienam piedalīties lieliskā apceļošanas akcijā “Daugava vieno”, kura norisināsies no šī gada 1. maija līdz 31. oktobrim.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 122
TIEŠSAISTES KONFERENCE “21. GS. DZELZCEĻŠ LATVIJĀ: IZAICINĀJUMI UN IESPĒJAS IZGLĪTĪBĀ”

Piektdien, 23. aprīlī plkst. 12.00 Satiksmes ministrijas Facebook.com lapā norisināsies tiešsaistes konference “21. gs. dzelzceļš Latvijā: izaicinājumi un iespējas izglītībā”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 177
DAUGAVPILĪ TURPINĀS 8 AUGSTAS GATAVĪBAS PROJEKTU ĪSTENOŠANU

Finanšu ministrijas Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padome trešdien, 21. aprīlī apstiprināja Daugavpils pilsētas domes investīciju projektus, kuriem tiks piešķirts valsts aizdevums.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 144
Daugavpils pilsētas  ārkārtas domes sēde

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs I.Prelatovs sasauc Daugavpils pilsētas  ārkārtas domes sēdi videokonferences režīmā 2021.gada 22.aprīlī, plkst.16.00, un izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 245
Cīkstonis Amirovs Eiropas čempionātā izplēš sensacionālu bronzu

Polijas galvaspilsētā Varšavā norisinās Eiropas čempionāts cīņas olimpiskajās disciplīnās. Latvijas brīvās cīņas pārstāvis Alans Amirovs (79kg) izmantoja labvēlīgu situāciju un apstākļu sakritību, tiekot līdz bronzas mačam, kur vakardien pārsteidzoši pieveica azerbaidžāni, izcīnot neplānoti augsto trešo vietu.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 40
«Martinsona mājas» izveide - nestandarta risinājumi un sagatavotā ekspozīcija

Daugavpils cietoksnī, netālu no Marka Rotko mākslas centra, turpinās darbs pie izstāžu telpas izveidošanas uz 7. bastiona pulvera noliktavas bāzes, kas nākotnē pārvērtīsies par «Martinsona māju». Šī vieta būs pilnībā veltīta Daugavpilī dzimušajam izcilajam keramiķim Pēterim Martinsonam (1931–2013) – šeit atradīsies viņa darbi un ar biogrāfiju saistītie priekšmeti.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 146
Esplanādes parkā top Mūzikas skvērs

Daugavpilī tiek veidotas arvien jaunas atpūtas un pastaigu vietas. Pavisam drīz Esplanādes parkā noslēgsies Mūzikas skvēra būvniecība. Notiek darbs arī pie citu parku un skvēru labiekārtošanas dažādos pilsētas mikrorajonos.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 132
AS “DAUGAVPILS SATIKSME” PLĀNO IEGĀDĀTIES 45 JAUNUS, VIDEI DRAUDZĪGUS AUTOBUSUS

Nepilnu 3 gadu laikā Daugavpils pilsētas pašvaldības akciju sabiedrība “Daugavpils satiksme” plāno atjaunot autobusu parku ar 45 jauniem, videi draudzīgiem autobusiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 143
Daugavpilī plāno ierīkot jaunu notekūdeņu pieņemšanas punktu

SIA “Daugavpils ūdens” speciālisti, ņemot vērā, ka sākot ar nākamo gadu ir paredzētas būtiskas pārmaiņas decentralizētās kanalizācijas sistēmas apsaimniekošanas jautājumos, savlaicīgi gatavojas darbam ar palielinātu slodzi (uzņēmumam jānodrošina  notekūdeņu papildapjomu pieņemšana un attīrīšana no vairāk nekā 6 tūkst. privātmājām un uzņēmumiem, kas joprojām izmanto decentralizētās kanalizācijas sistēmas –  krājtvertnes, septiķus vai rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar jaudīgumu līdz 5 m3/diennaktī ).

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 114