Šobrīd Daugavpilī

Ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:22

Nolemts nepagarināt līgumu par siltumenerģijas iegādi no privātā uzņēmēja

Daugavpilī vairākus gadus pastāv situācija, kad PAS „Daugavpils siltumtīkli” daļu no pilsētai nepieciešamās siltumenerģijas ražo pati, bet daļu iepērk no privātajiem uzņēmējiem. Taču pilsētas vadība un uzņēmuma speciālisti nemitīgi strādā pie tā, lai iedzīvotāji saņemtu siltumapgādes pakalpojumu par iespējami zemāku cenu. Tāpēc, rūpējoties par daugavpiliešu interesēm, sadarbības nosacījumi regulāri tiek pārskatīti un izvērtēti. Šāda izvērtējuma rezultātā PAS „Daugavpils siltumtīkli” nolēma nepagarināt līgumu par siltumenerģijas piegādi ar SIA „Sprino” saistību pārņēmēju SIA „Fortum Daugavpils”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 39
Konkurss jauniešiem tiešsaistē “Dzejas slams”

2020.gada 6.jūnijā no plkst. 11.00 līdz 13.00 Daugavpils pilsētas dzimšanas dienas nedēļas  ietvaros tiešsaistē notiks konkurss jauniešiem “Dzejas slams”, kuru organizē Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa. Konkursā var piedalīties jaunie autori vecumā no 13 līdz 29 gadiem no jebkura pasaules punkta. Konkurss norisināsies tiešraidē tiešsaistes platformā “ZOOM”, translāciju varēs vērot arī Jaunatnes nodaļas facebook.com kontā www.facebook.com/jaunatne.daugavpils/ .

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 9
Šmakovkas muzejam 4!

Daugavpils pilsētai šogad jau 745, bet Šmakovkas muzejam Daugavpilī jau 4 gadi. Pilsētas dzimšanas dienas svinību nedēļā savu 4 gadu jubileju svinēs arī Šmakovkas muzejs. Par godu šiem abiem svētkiem 6. un 7. jūnijā  Šmakovkas muzeja apmeklējumam akcijas cena - 2.15 euro. Šajās dienās muzeja apmeklētājus gaidīs arī citi patīkami pārsteigumi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 65
Ierakstīsim apsveikumus Daugavpilij atvērtajā baltkrievu grāmatā!

Baltkrievu kultūras centrs (BKC) Daugavpils pilsētas 745.gadadienai organizē akciju ar nosaukumu “Atvērtā grāmata: uzraksti savu apsveikumu pilsētai!”. No 1. līdz 5.jūnijam katrs interesents varēs atstāt savus labos vārdus albūmā, kurš noformēts baltkrievu stilā. Baltkrievu radošā dāvana tiks nodota Daugavpils pilsētas domei.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 35
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gatavojas Daugavpils jubilejas nedēļai

No 1. līdz 7. jūnijam Daugavpilī norisināsies dažādas aktivitātes, kas veltītas pilsētas 745 gadu jubilejai. Pilsētas jubilejas nedēļas ietvaros, īpašu piedāvājumu sagatavojis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs un Daugavpils Māla mākslas centrs.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83
Latgales zoodārza iemītnieki gatavi satikt apmeklētājus

Sākot ar 2020. gada 27. maiju Latgales zoodārzs Daugavpilī, kas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem un iemīļota vieta ģimenēm tiek atvērts apmeklētājiem. Ievērojot ārkārtas situācijas laikā noteiktās prasības Latgales zoodārza telpās vienlaicīgi uzturēties drīkstēs līdz 11 apmeklētājiem ievērojot noteikto 2 metru distanci, kā arī jācenšas izvairīties pieskarties dažādām virsmām - margām, apmalēm, terāriju stikliem, informatīvajiem stendiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 97
Bērnu vasaras nometnes sāks darboties no 8.jūnija

22. maijā Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju apstiprināja vadlīnijas vasaras bērnu nometņu darba organizēšanai. Saskaņā ar prasībām, atbilstoši jāpielāgo telpas un jāpārstrādā programmas, kā arī nedaudz jānogaida, kad skolās beigsies konsultācijas un eksāmeni, lai bērnu plūsmas nepārklātos. Tāpēc nometnes, kas Daugavpils skolās darbosies visos vasaras mēnešos, sāks uzņemt pirmās bērnu maiņas 8.jūnijā, kas ir nedaudz vēlāk, nekā bija ieplānots sākotnēji.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 269
Daugavpils teātrī notikusi pirmizrāde „Bez lieciniekiem”

22. maijā Daugavpils teātris atsāka savu sezonu ar pirmizrādi jauniestudējumam „Bez lieciniekiem” (rež. O. Šapošņikovs), dāvājot skatītājiem iespēju atkal baudīt teātri klātienē.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 19
“Pasaki paldies Skolotājam!”

Neierasta un sarežģīta ir bijusi šī mācību gada nogale ikvienam. Katrs no mums lielākā vai mazākā mērā ir pārdzīvojis visu emociju gammu: no bailēm un izmisuma līdz gandarījumam un pateicībai. Bez šaubām, esam veikuši daudz jaunu atklājumu par lietām, procesiem, cilvēkiem un katrs par sevi pašu. Ceru, ka jauno pieredzi pratīsim likt lietā arī turpmāk; ticu, ka stiprināsim savstarpējās attiecības un slīpēsim saskarsmes prasmes; esmu pārliecināta, ka spējam novērtēt citu cilvēku līdzās būšanu, palīdzību un atbalstu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 799
Pilsētas sporta skolās atsākas treniņi

Šonedēļ Daugavpilī pakāpeniski atsāka darbu gandrīz visas bērnu un jauniešu sporta skolas. Treniņi notiek, ievērojot Ministru Kabineta prasības par distancēšanos un dezinfekcijas pasākumiem. Lielākoties nodarbības norisinās svaigā gaisā un treniņos strādā pie vispārējās fiziskās sagatavotības.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 240
Nometņu ceļazīmju apmaksa uz jūniju. Nometnes notiks!

Šodien Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju apstiprināja vadlīnijas piesardzības pasākumiem, lai nometņu organizatori varētu sākt darboties. Šobrīd Jaunatnes nodaļa gatavojas nometņu uzsākšanai, taču tās sāksies ne ar 1.jūniju, jo ir nepieciešams laiks, lai tās tiktu organizētas pēc vadlīnijām, ievērojot visus drošības pasākumus. Līdz ar to nometņu norises datumi tiek pārcelti uz vēlāku laiku, taču tas neietekmēs ieplānoto nometņu ilgumu. Ar jaunajiem datumiem varat iepazīties, apskatot nometņu sarakstu. Bez izmaiņām notiks nometne “Stropi”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 219
Apsveiksim Daugavpili 745 gadu jubilejā

Daugavpils mirdz ļoti dažādās krāsās. Pilsētas bagātīgo krāsu paleti veido tās ielas, parki un skvēri, arhitektūra, daudzveidīgā, brīžiem skaudrā vēsture, un, protams, mēs – paši daugavpilieši. Visi, kas ierodas Daugavpilī, uzņem sevī daļu no šīm krāsām.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 729
Grantu programma “Impulss” 2020  Daugavpilī

Jauniem uzņēmējiem tiek piedāvāta grantu programma “Impulss”  pamatlīdzekļu  un citu  aktīvu iegādei savas biznesa idejas  realizācijai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 163
Latgales SEZ dalībniekiem paplašinās iespējas saņemt nodokļu atlaides

14. maijā Saeimas trešajā lasījumā bija izskatīti un atbalstīti divi likumprojekti, kas paredz jaunus risinājumus Latgales speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) darbības uzlabošanai. Grozījumiem stājoties spēkā, uzņēmumiem paplašināsies iespējas saņemt nodokļu atlaides, kļūs brīvāki nosacījumi ražotņu izvietošanai, bet Daugavpils, kur darbojas vairums LSEZ dalībnieku, iegūs iespēju īstenot jaunus projektus un piesaistīt investorus, radot arvien jaunas darba vietas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 330
Atsāk pirts pakalpojumu sniegšanu Sociālā dienesta klientiem

Dienests informē, ka PSIA “Sadzīves pakalpojumu kombināts”  no 22.05.2020. atsāk pakalpojumu sniegšanu Sociālā dienesta klientiem, kuriem ir izsniegti taloni 2020., 2021.gadam. Ierodoties pirtī, persona uzrāda Dienesta izsniegtos pirts talonu 2020.gada maija mēnesim.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 61
Zīmējumu konkurss ''Sports manā ģimenē'' noslēdzies
Sākoties maija mēnesim, Daugavpils Sporta pārvalde rīkoja bērnu zīmējumu konkursu “Sports manā ģimenē”. Šī konkursa mērķis bija gan popularizēt aktīvu dzīvesveidu, gan rosināt bērnus būt radošiem un vairāk interesēties par dažādām fiziskajām aktivitātēm.

Lasīt vairāk...

Sporta ziņas 38
PENSIONĀRIEM ATJAUNOTA BEZMAKSAS BRAUKŠANA SABIEDRISKAJĀ TRANSPORTĀ

18.maijā notika Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā deputāti nolēma atjaunot bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā Daugavpils pensionāriem un atgriezt citus braukšanas atvieglojumus, kas tika apturēti līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu, lai gados vecāki cilvēki retāk brauktu ar autobusiem vai tramvajiem, kur ir paaugstināts risks saslimt ar COVID-19.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 171
Daugavpils  dievnami saņems pašvaldības līdzfinansējumu

Daugavpilī turpina īstenot  budžeta programmu “Sakrālā mantojuma saglabāšana”. Arī šogad 7 dievnami saņems pašvaldības līdzfinansējumu savu projektu realizācijai.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 443
Stropu ezerā plāno uzstādīt strūklaku

Ideja par strūklaku Stropu ezerā radās vēl pagājušajā gadā un šogad tā tiks realizēta, pateicoties tam, ka ziema nebija sniegota un ir krietns ietaupījums par pilsētas uzkopšanu ziemas periodā.

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 249
Šmakovkas muzejs veidos gastronomiskā tūrisma maršrutu

Šodien Daugavpils pilsētas domes sēdē tika atbalstīts Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras projekts “Gastronomiskais tūrisma maršruts “Latgales šmakovkas ceļš”” .

Lasīt vairāk...

Domes ziņas 137