Simboli

Pēdējo reizi informācija atjaunota 06.03.2024, 13:52

Daugavpils oficiālie simboli ir pilsētas ģerbonis un karogs.

Saistošie noteikumi par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības simboliku

Ģerbonis krāsains elektroniskai videi RGB (.PDF)

Ģerbonis krāsains CMYK (.PDF)

Ģerbonis krāsains elektroniskai videi RGB (.JPG)

Ģerbonis krāsains CMYK (.JPG)

Ģerbonis kontūrzīmējums caurspīdīgs (.PDF)

Ģerbonis kontūrzīmējums balts fons (.PDF)

Ģerbonis kontūrzīmējums RGB (.JPG)

Ģerbonis kontūrzīmējums CMYK (.JPG)

Karogs elektroniskai videi RGB (.PDF)

Karogs CMYK (.PDF)

DAUGAVPILS ĢERBONIS

Pašreizējais pilsētas ģerbonis apstiprināts 1925. gada 31. oktobrī, atjaunots 1990. gada 21. jūnijā. 2007. gada 14. aprīlī ģerbonis oficiāli ierakstīts Latvijas Republikas Ģerboņu reģistrā saskaņā ar 2004. gada Ģerboņu likumu. Pilsētas ģerboņa heraldiskais apraksts: "Zilā laukā viļņveidīgs sudraba baļķis. Virs baļķa zelta lilija un zem tā sudraba pilsētas mūris". 

1925. gada ģerbonim ir vairākas paralēles ar Dinaburgas komturu zīmogu. Zīmoga augšējā daļā attēlotās Svētās Jaunavas Marijas simbols izsenis ir bijusi lilija, kura attēlota ģerbonī. Līkloču līnija simbolizē Daugavu. Zīmoga lejas daļā attēlots bruņinieks, kas savās rokās tur pili. Mūris ģerbonī norāda gan uz veco Dinaburgas pili, no kuras aizsākas Daugavpils, gan uz 1582. gadā piešķirtajām pilsētas tiesībām. Kaut vai tas neatbilst ģerboņa metu autoru idejām, mūris mūsdienu pilsētnieku acīs asociējas arī ar 1810.-1878. gados uzbūvēto Dinaburgas cietoksni.

 

 

DAUGAVPILS KAROGS

Tiek uzskatīts, ka pašreiz lietojamais pilsētas karogs apstiprināts 1937. gadā. Par vienu no pilsētas oficiālajiem simboliem tas tika atjaunots 1990. gada 21. jūnijā.

Karoga apraksts: „Taisnstūra forma, tā audekls sadalīts divās horizontālās vienāda platuma joslās: augšējā daļā - karmīnsarkanā, apakšējā daļā - baltā krāsā. Karoga vidū attēlots Daugavpils pilsētas ģerbonis”. Karoga augstuma un platuma proporcijas ir 1:2.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!