Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Daugavpilī sākas ikgadējais keramikas simpozijs

Šodien ar pieteikuma izstādes atklāšanu Daugavpilī sākas ikgadējais starptautiskais keramikas mākslas simpozijs “CERAMIC LABORATORY”, pulcējot māksliniekus no Izraēlas, Indijas, Dienvidkorejas un citām valstīm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 60
Aicinām mājražotājus pieteikties dalībai “Muzikālajā jāņuzāļu tirgū”

23. jūnijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” no plkst. 10.00 līdz 15.00 organizē “Muzikālo jāņuzāļu tirgu” Andreja Pumpura skvērā, Daugavpilī. Aicinām mājražotājus pieteikties dalībai, iesūtot pieteikumu elektroniski: leonova@vienibasnams.lv (DVPPI “Vienības nams” kultūras pasākumu organizatore, Anastasija Ļeonova, tālr. 65427552)

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Līgo svētkus Daugavpilī ieskandinās Muzikālais jāņuzāļu tirgus

23. jūnijā Andreja Pumpura skvērā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 pilsētas iedzīvotāji un viesi tiek aicināti apmeklēt Muzikālo jāņuzāļu tirgu, kura laikā būs iespēja iegādāties mājražotāju produkciju, nopīt Jāņu vainagu un ielīgot maģiskos Līgo svētkus ar jautru mūziku.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83
Daugavpils dzimšanas dienā iestāda ''Dziesmusvētkus'' – tradīcijai veltītu jaunu rododendra šķirni

3. jūnijā Daugavpilī, Dubrovina parkā, Swedbank un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības organizētajā Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākumā “Ceļš uz Dziesmusvētkiem” Daugavpils pilsētas svētku ietvaros, iestādīja jaunās šķirnes ‘Dziesmusvētki’ rododendru. Košumkrūma augšanu stiprināja arī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas koklētāju ansambļa, folkloras dziesmu un deju kopas “Svātra” un jauktā kora “Daugava” uzstāšanās.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 142
Aicinām sagaidīt vasaras saulgriežus A. Pumpura skvērā

20. jūnijā plkst. 19.00 Vienības nama Tradīciju māja aicina uz saulgriežu sagaidīšanas pasākumu A. Pumpura skvērā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 128

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.