Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Jau sestdien tiešraidē “Muzikālās bankas” finālšovs LTV1 un Latvijas Radio 2

Sestdien, 30. janvārī, plkst. 21:05 LTV1 un Latvijas Radio 2 tiešraidē notiks “Muzikālās bankas” finālšovs, noskaidrojot, kura no 15 klausītāju un ekspertu izraudzītām dziesmām kļūs par 2020. gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Krāšņo apbalvošanas ceremoniju vadīs šovmenis un ētera personība Jānis Krīvēns

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 108
Konkurss Mākslinieciskās kulinārijas konkurss ''Ziema uz šķīvja'' noslēdzies!

26. janvārī noslēdzies Mākslinieciskās kulinārijas konkurss "Ziema uz šķīvja". Ņemot vērā esošo situāciju ar Covid-19 ierobežojumiem, konkurss tika organizēts attālināti. Divu nedēļu laikā jebkurš interesents varēja radoši noformēt mājās gatavotu ēdienu, nofotografēt to un pieteikties konkursam.

Dalībnieku darbus vērtēja speciāli

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 17
2020. gada populārākie daiļliteratūras izdevumi Latgales Centrālajā bibliotēkā

Apkopojot latviešu valodā izdotās daiļliteratūras aizvadītā gada izsniegumu, jāsecina, ka Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu lietotāji vienlīdz aizrautīgi lasījuši kā oriģinālliteratūru, tā arī ārzemju autoru darbu tulkojumus. Vislielāko interesi raisījušas grāmatas – gan romāni, gan īsproza – par cilvēku likteņu līkločiem un ģimenes drāmām, tomēr jau tradicionāli starp lasītākajiem žanriem ierindojušies arī detektīvi un mīlas romāni. Šeit pieejami lasītāko grāmatu saraksti – oriģinālliteratūra un daiļdarbu tulkojumi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 61
Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles ir atvērtas grāmatu izdošanai

No 12. janvāra, balstoties uz grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Kultūras ministrijas vadlīnijām bibliotēku darbībai, Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles atsāka savu darbību ierobežotā formātā. Atsākta lietotāju apkalpošana klātienē, nodrošinot grāmatu izsniegšanu un saņemšanu, tomēr lasītavas ir slēgtas, publiskai lietošanai nav pieejami datori, kā arī ir aizliegti jebkādi klātienes pasākumi. Bibliotēkā drīkst ienākt tikai sejas maskās.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 218
Seminārā vēstīs par Latgales tradīciju saglabāšanas un tālāknodošanas izaicinājumiem

Latgales vēstniecībā GORS 25. janvārī norisināsies tiešsaistes seminārs “Tradīciju ilgtspēja mūsdienās”, kas būs noslēdzošais divu semināru cikla “Latgales tradīciju ilgtspēja mūsdienu vidē” pasākums Latgales un citu reģionu kultūras darbiniekiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 74

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.

 

Kultūras pasakumi
decembī
Kultūras pasakumi
2020.gadā