Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Latgales kultūras un radošās personības aicinātas sadarboties un apspriest Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 programmas veidošanu

Ceturtdien, 4.martā, Latgales novadu kultūras organizāciju pārstāvji aicināti uz radošo semināru par kopīgā Daugavpils, Rēzeknes un Latgales pieteikuma sagatavošanu Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titula iegūšanai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 138
“Baltkrievu lasījumi” piedalījās zinātnieki un pētnieki no piecām valstīm

2021.gada 19.februārī pirms Starptautiskās dzimtās valodas dienas, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) online notika otrā konference “Baltkrievu lasījumi”, kurā dalību ņēma pētnieki un zinātnieki no Latvijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas un Igaunijas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 53
JAUNĀ KOMPONISTA RENĀTA CVEČKOVSKA TANGO PIRMATSKAŅOJUMS FESTIVĀLĀ “SAXOPHONIA”

Festivāla “Saxophonia 2021” ietvaros pirmo reizi atskaņos jaunā komponista, daugavpilieša Renāta Cvečkovska tango “Souvenir de Dwinsk”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 95
Latgales Centrālā bibliotēka rīko tiešsaistes darbnīcu bibliotekāriem

2021. gada 10. martā plkst. 10.00 Latgales Centrālā bibliotēka piedāvās tiešsaistes darbnīcu bibliotekāriem “Nediskriminējoša darba kultūra un vide”. To vadīs Iluta Lāce, biedrības “Centrs MARTA” vadītāja, aicinot domāt un runāt par dzimumu stereotipiem, to ietekmi uz profesionālu rīcību kā darbā ar klientiem, tā arī savstarpējās attiecībās ar kolēģiem. Pasākums norisināsies projektā “Sveicam Pepiju!” ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta atbalstu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 62
Vienības nams aicina piedalīties radošo instalāciju konkursā  “Manas ģimenes Lieldienu ola”

Ziemas sals sāk atkāpties un jau ir jūtama pavasara siltā dvesma, un jau pavisam drīz mēs sagaidīsim Lieldienas. Līdz ar to Vienības nams aicina daugavpiliešus iesaistīties radošo instalāciju konkursā “Manas ģimenes Lieldienu ola”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 206

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.