Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

“Daugavpils Sinfonietta” aicina uz dzimšanas dienas koncertu

28. septembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē 12. Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils Restart 2023” ietvaros orķestris “Daugavpils Sinfonietta” aicina uz 16. dzimšanas dienas koncertu “Mūzika B stilā!”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 233
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus

29. septembrī plkst. 17.00 Daugavpils Vienības nama Tradīciju mājā (Rīgas ielā 22a, ieeja no Saules ielas puses) notiks kopīga rudens saulgriežu svinēšana ar ēst gatavošanas meistarklasi, rotaļām un spēlēm, kā arī kopīgu darbošanos.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 39
Svētdien ar Vīnes klasiķu programmu Daugavpilī viesosies  Liepājas Simfoniskais orķestris

Rudenī Liepājas Simfoniskais orķestris kopā ar klarnetisti Annu Gāgani dodas Latvijas tūrē, un 12. Mūzikas un mākslas festivāla "Daugavpils ReStArt 2023" ietvaros 1. oktobrī plkst. 16.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē (Rīgas ielā 22a) atskaņos Vīnes klasiķu programmu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 35
Poļu nams aicina uz virtuālās realitātes kino seansiem

Kultūras un Nacionālā mantojuma ministrijas birojs "Neatkarīgā" organizē filmu seansus virtuālās realitātes (VR) tehnoloģijā. Sadarbībā ar Daugavpils Poļu kultūras centru un Latvijas Poļu Savienības nodaļu "Promień" birojs plāno šāda veida pasākumu arī Daugavpilī. Šī gada 5.-7.oktobrī Poļu namā (Varšavas ielā 30) tiks demonstrēta spēlfilma ar nosaukumu “Viktorija 1920” par poļu-boļševiku karu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 497
Daugavpilī notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla “Manhattan short” kino seansi

No 28. septembra līdz 8. oktobrim Latvijas pilsētās norisināsies 26. Starptautiskais īsfilmu festivāls MANHATTAN SHORT. Daugavpilī kino seansi notiks 26., 27. un 29. septembrī plkst. 18.30 Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a) 12. mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2023” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 249

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.