Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Daugavpilī ieskanēsies “Džeza pavasaris”!

Šī gada 26. aprīlī plkst. 18.00 Daugavpilī, Vienības nama kafejnīcā (Rīgas ielā 22a), pasākumā “Džeza pavasaris” vakara noskaņu džeza ritmos radīs pūtēju orķestra “Daugava” mūziķi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 154
Koncerts Daugavpilī atspoguļoja kultūru daudzveidību

2024.gada 12.aprīlī Vienības nama koncertzālē notika baltkrievu pašdarbības kolektīvu koncerts “Kultūru ziedēšana”, kuru organizēja Vienības nama Baltkrievu kultūras centrs sadarbībā ar Daugavpils baltkrievu biedrību “Aļtanka”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 57
Daugavpilī atzīmē Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu dienu

Ceturtdien, 18. aprīlī, Daugavpils cietoksnī uzstādīja plāksnes “Kultūras piemineklis” pie piecām atjaunotajām cietokšņa ēkām un būvēm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 285
Rotko muzejs atklās un izliks apskatei vēl divus Marka Rotko oriģināldarbus

Atzīmējot Rotko muzeja 11. dzimšanas dienu, piektdien, 26. aprīlī, plkst. 16.00 līdzās pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko oriģināldarbu ekspozīcijai tiks atklāti vēl divi oriģināldarbi, kā arī prezentēti jaunākie muzeja izdotie mākslas katalogi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 144
Rotko muzejs dibina Jauniešu klubu

Lai sekmētu jauniešu izpratni par laikmetīgo mākslu un kultūras procesiem, Rotko muzejs šajā pavasarī nācis klajā ar iniciatīvu par Jauniešu klubu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 147

Daugavpils kultūra

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā koordinē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Vienības nams".

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.