Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Latvijas kultūras pasākums „Baznīcu nakts” un „Atvērto baznīcu diena” Daugavpils pilsētā

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Iecerēts, ka jau otro gadu „Baznīcu nakts” notikumam pievienosies “Atvērto baznīcu diena” un ikviena draudze turēs savu dievnamu atvērtu viesiem no pulksten 10.00 rītā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 207
“Baznīcu nakts” laikā izskanēs Maijas Kalniņas solokoncerts

“Baznīcu Nakts” pasākuma ietvaros, 28. maijā plkst. 21:00, Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē izskanēs solokoncerts “Ave Maria” Maijas Kalniņas (čells, vokāls) izpildījumā. Skanēs garīgā mūzika, sirsnīgas dziesmas par māti un autordziesmas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 155
Aizritēja Jevgeņija Golubeva radošais vakars

2022.gada 24.maijā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) Baltkrievu kultūras dienu ietvaros notika kārtējais dzejnieka Jevgeņija Golubeva radošais vakars.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 62
Baznīcu nakts jau 28. maijā

Kristīgais kultūras notikums “Baznīcu nakts” šogad norisināsies sestdienā, 28. maijā. Jau otro gadu Baznīcu naktij pievienosies Latvijas sakrālajam mantojumam veltītais notikums “Atvērto baznīcu diena” – vairāk nekā 100 Latvijas dievnamu būs atvērti apmeklētājiem no pulksten 10.00 līdz 22.00 un ilgāk. Ar baznīcām, kuras piedalās, un gaidāmajiem pasākumiem ikviens ir aicināts iepazīties Baznīcu nakts kartē.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141
Pjotra Hudobčenoka izstāde “Domiņas iz grāmatas”

30. maijā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, godinot mākslinieku 75. dzīves jubilejā, tiks atklātaPjotra Hudobčenoka izstāde “Domiņas iz grāmatas”, kas ataino autoram raksturīgā manierē veidotas sižetiskas ainiņas no pazīstamām literārām pasakām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 67

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.