Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Daugavpilī tiks iedegta galvenā svētku egle

Sestdien, 3.decembrī, plkst.16:30 Daugavpils centrā, Vienības laukumā, ikviens tiek aicināts uz  pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas pasākumu kopā ar ziemas pasaku tēliem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 38
Ukrainas nacionālās atmiņas institūta fotodokumentālā izstāde ''Komunisms XX. gadsimtā = Rašisms XXI. gadsimtā''

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 3. decembra līdz 7. februārim būs atklāta Ukrainas nacionālās atmiņas institūta fotodokumentālā izstāde "Komunisms XX. gadsimtā = Rašisms XXI. gadsimtā" par Maskavas totalitāro režīmu noslepkavotajiem ukraiņu tautas upuriem staļinisma periodā un šogad. Izstādes atklāšana 3. decembrī plkst. 14.00

Ukrainas nacionālās atmiņas institūts uzskata, ka ir pareizi atspoguļot sabiedrībai arhīvu materiālus, salīdzināt Krievijas asiņain

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 20
Poļu kultūras centrs aicina bērnus un vecākus piedalīties akcijā ''Sv. Mikolaja telefons''

Tuvojas jautra un dzīvespriecīga diena visiem poļu bērniem - Mikolajki (6. decembris)! Tieši šajā dienā Sv. Mikolajs atnes bērniem saldumus. Šogad viņi varēs sazināties ar īstu ziemas burvi pa telefonu un noskaitīt viņam dzejolīti! Pateicībā Sv. Mikolajs katram bērnam noteikti sagatavos kādu mazu saldu dāvaniņu, kuru vecāki varēs saņemt Poļu namā (Varšavas iela 30) 6. decembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83
Poļu kultūras centrā izskanēja dzejoļi par burvjiem un fejām

24. novembra pēcpusdiena Poļu namā aizritēja jautri un radoši. Šajā dienā J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 1.-3. klašu skolēni demonstrēja savas prasmes dzejoļu skaitīšanā. Konkursu "Nekavē stundas Brīnumzemē!" organizēja Daugavpils Poļu kultūras centrs, lai veicinātu jaunāko klašu skolēnu radošo spēju attīstību un popularizētu bērnu literatūru un lasīšanu. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 171
Daugavpilī viesosies rakstniece, tulkotāja un reklāmas tekstu autore Ieva Melgalve

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar rakstnieci, tulkotāju un reklāmas tekstu autori Ievu Melgalvi. Visi interesenti tiek aicināti uz sarunu par autores daiļradi, daiļdarbu tekstos lasīto, dzirdēto, redzēto un sajusto. Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 115

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.