Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Akcija “Muzeju nakts 2021” Daugavpilī

2021. gada 15. maija vakarā, kaut arī neierastā formā, Daugavpilī notiks akcija “Muzeju nakts 2021”

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 803
Apstiprina Daugavpils kultūras attīstības programmu un plāno dinamisku kultūras sektora izaugsmi

Daugavpils pilsētā pirmo reizi ir izstrādāta un 13.maijā domes sēdē apstiprināta detalizēta kultūras nozares attīstības programma, kas paredz dinamisku starpnozaru un starptautiskās sadarbības izvēršanu nākamajos septiņos gados, dažādu sabiedrības grupu iesaisti kultūras piedāvājuma veidošanā un videi draudzīgu rīcību ieviešanu pasākumu rīkošanā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 404
Klubs “Laimīgi bērni un vecāki ” izsludina konkursu „Es un mana ģimene”

Klubs “Laimīgi bērni un vecāki ” izsludina bērnu zīmējumu konkursu – virtuālo izstādi „Es un mana ģimene” veltītu Starptautiskai bērnu aizsardzības dienai. Klubs piedāvā trīs tēmas uz izvēli: 1. Mana ģimene; 2. Mans vaļasprieks (hobijs, sports); 3. Mans mīļākais dzīvnieks.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 138
Pārdaugavas bibliotēkā skatāma Dzintras Žvagiņas fotoizstāde “AIZLOGA”

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) līdz 31. jūlijam iespējams aplūkot Dzintras Žvagiņas fotoizstādi “AIZLOGA”. Izstādē ir iemūžināti 85 logu stāsti – 208 cilvēki, 19 kaķi, 12 suņi, trusis, balodis un zirgi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83
Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” miniekspozīcija Latgales Centrālajā bibliotēkā

Muzeju nakts 2021 ietvaros no 14. līdz 16. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos (Rīgas ielā 22a, pie ieejas no Ģimnāzijas ielas) būs skatāma Vēsturiskās modelēšanas kluba “Robeža” miniekspozīcija. Tajā iekļauts vikingu laika skandināvu iedzīvotāju apģērbs, bruņas un kaujas ieroči.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.