Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Līgo ceļvedis: pavadi svētkus Daugavpilī

Gatavojoties vasaras saulgriežiem no 16. līdz 24. jūnijam ar dažādam aktivitātēm Daugavpilī ienāk Līgo svētku noskaņa.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 143
Jau šonedēļ Daugavpilī savu skanējumu uzsāk folkloras festivāls

Svētdien, 16. jūnijā, plkst. 11.00 ar koncertu „Rūtoj saule” Daugavpils Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā (Baložu ielā 3) tiks ieskandināts 12. Starptautiskais folkloras festivāls.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 222
Pavadi vasaru radoši Daugavpils muzejā!

18., 19. un 26. jūnijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz gleznošanas nodarbībām skolēnu vasaras brīvlaikā. Pavadi vasaras brīvlaiku ne tikai jautri, bet arī koši un radoši!

Skolēnu vasaras brīvlaiks parasti ir atpūtas un bezrūpības laiks, jo beidzoties skolai, sākas jauni piedzīvojumi, kad ir iespēja iepazīt pasauli un radīt neaizmirstamas atmiņas, tajā skaitā arī aizpildot savu brīvo laiku ar gleznošanu un savu personīgo mākslas darbu radīšanu. Pieteikties gleznošanas nodarbībām var arī pieaugušie.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 75
Krievu kultūras centrā pieminēs filozofu un priesteri Pāvelu Florenski

2024. gada 15. jūnijā plkst. 15.00 Vienības nama Krievu kultūras centrā (Varšavas iela 14, Daugavpils) notiks filozofijas vakars “Pāvels Florenskis – nākotnes cilvēks”, kas veltīts krievu teologam, filozofam, priesterim, viņa dzīvei, daiļradei un kalpošanai. Ieeja bez maksas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 54
Aizvadīta mākslas terapija Rotko muzeja Jauniešu kluba biedriem

Rotko muzeja Jauniešu klubs kopā ar mākslas terapeiti Margaritu Stoļerovu 11. jūnijā Rotko muzejā aizvadīja mākslas terapijas darbnīcu “Māksla izaugsmei”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 101

Daugavpils kultūra

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā koordinē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Vienības nams".

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.