Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Rotko centrs aicina uz ekspozīcijas apskati starptautiski atzīta mākslas vēsturnieka pavadībā

Piektdien, 9. jūnijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā britu mākslas vēsturnieks, kritiķis un abstraktā ekspresionisma pētnieks Deivids Anfams (David Anfam) vadīs ekskursiju poļu mākslinieka Stefana Gerovska izstādē “Stefans Gerovskis: no šejienes līdz mūžībai”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 287
4. jūnijā Inženieru arsenālā - auto šovs un akcija ''Dubultsvētki''

4. jūnijā Daugavpils pilsētas svētku izskaņā Inženieru arsenāla iekšpagalmā no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies biedrības "Rolling Team" rīkotais auto šovs, kurā piedalīsies vairāk nekā 80 dažādu kategoriju automašīnu: no retro auto līdz moderniem drifta auto. Auto šova apmeklējums – bez maksas!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 160
Ar labdarības festivālu “Latgales ērģeļu dienas 2023” ieskandināti Daugavpils pilsētas svētki

Trešdien, 31. maijā Daugavpils Jaunavas Marijas Bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā, ērģeļmūzikas festivāla “Latgales ērģeļu dienas 2023” ietvaros aizvadīta koncerts “Spēkavots”, kas simboliski ieskandināja arī šī gada Daugavpils pilsētas svētku norises.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 143
Aicinām mājražotājus pieteikties dalībai “Muzikālajā jāņuzāļu tirgū”

23. jūnijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams” no plkst. 10.00 līdz 15.00 organizē “Muzikālo jāņuzāļu tirgu” Andreja Pumpura skvērā, Daugavpilī. Aicinām mājražotājus pieteikties dalībai, iesūtot pieteikumu elektroniski: leonova@vienibasnams.lv (DVPPI “Vienības nams” kultūras pasākumu organizatore, Anastasija Ļeonova, tālr. 65427552)

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 51
Daugavpilī ieskandinās Dziesmusvētkus un stādīs īpaši svētkiem veltītu košumkrūmu

3. jūnijā Daugavpilī, Dubrovina parkā, no plkst. 10.00 līdz 11.00 norisināsies Dziesmusvētku ieskandināšanas pasākums “Ceļš uz Dziesmusvētkiem” ar Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas koklētāju ansambļa, folkloras dziesmu un deju kopas “Svātra” un jauktā kora “Daugava” uzstāšanos, kā arī tradīcijai veltītā košumkrūma ‘Dziesmusvētki’ stādīšanu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 148

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.