Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

8. APRĪLIS – STARPTAUTISKĀ ROMU DIENA

Šogad jau 50. reizi 8. aprīli visā pasaulē atzīmē kā Starptautisko romu dienu. Neskatoties uz to, ka romi jeb čigāni ir skaitliski lielākā minoritāte Eiropā, Latvijā tie ir tikai 0,3% no kopējā iedzīvotāju skaita, bet Daugavpilī dzīvo aptuveni 400 romu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 132
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pedagogam Staņislavam Gribustam piešķirta Cimzes balva

Cimzes balva ir īpašs Latvijas nacionālā kultūras centra  apbalvojums skolas pedagogam  par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā. To piešķir vienu reizi mūžā. Cimzes balvu katru gadu piešķir diviem pedagogiem šādos izglītības virzienos: mūzika, deja vai māksla un dizains. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes  vārdā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 441
''Daugavpils Poļu kultūras centrs aicina bērnus piedalīties daiļlasīšanas konkursā ''Pavasara krāsas''!

Ilgi gaidītais pavasaris ir klāt. Spožāk uzspīd saulīte, lapas plaukst un noskaņojums uzlabojas. Nu jau tradicionāli ik pavasari Daugavpils poļu kultūras centrs rīko daiļlasīšanas konkursu. Šogad mēs aicinam pirmsskolas vecuma bērnus un 1.-4. klašu skolēnus piedalīties konkursā "Pavasara krāsas"!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 41
Vienības nama jauktā kora “Daugava” apsveikums Lieldienās

Daugavpils Vienības nama radošie kolektīvi turpina strādāt attālināti – jauktais koris “Daugava” kora vadītāja Jevgeņija Ustinskova vadībā sagatavojis un nofilmējis Lieldienām veltītu apsveikumu – J. Ustinskova kompozīciju “Canita Tuba in Sion”. Ieraksta tapšanā piedalījās: Vienības nama jauktais koris “Daugava”, solisti: Jeļena Borele, Iļja Orlovs, Jevgeņijs Salna, diriģents – Jevgeņijs Ustinskovs. Ieraksts tika veikts Daugavpils dievnamos: Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā un Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 334
Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

Marta nogalē Latgales Centrālā bibliotēka organizēja tiešsaistes tikšanās ar grāmatu mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu autori Agiju Staku, kurās piedalījās Daugavpils 12. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi. Pasākumi notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 59

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.