Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Latgales Centrālā bibliotēka pateicas par grāmatu dāvinājumiem

Aizvadītajā gadā Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu krājumu papildināja vērtīgi dāvinājumi, kuri tika saņemti no bibliotēkas lietotājiem, grāmatu autoriem, dažādām iestādēm un sabiedriskām organizācijām, - tostarp jaunākie daiļliteratūras izdevumi, nozaru literatūra, dzejas krājumi, novadpētniecības izdevumi un citi iespieddarbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 20
IZSKANĒJIS GARĪGĀS MŪZIKAS FESTIVĀLS  “SUDRABA ZVANI”

16. janvārī noslēdzās XIV Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”, kas trīs dienas norisinājās tiešsaistē Youtube kanālā “Latvian Contests”.

Festivāla ietvaros notika vokālo ansambļu, koru un pirmo reizi arī jauno kordiriģentu, profesionālo koru un virtuālo kolektīvu konkurss. Kopumā festivāla sacensībās piedalījās 150 konkursanti no 18 valstīm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 140
Domē skatāma Pjotra Lavrenova gleznu personālizstāde

17.janvārī Daugavpils pilsētas domes foajē (Kr.Valdemāra ielā 1) atklāta Daugavpils mākslinieka Pjotra Lavrenova personālizstāde “Romantiskais reālisms klusās dabas un ainavu darbos”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 96
Ekspluatācijā nodota Pētera Martinsona māja

Pēc vērienīgiem restaurācijas darbiem 14. janvārī ekspluatācijā nodots Daugavpils cietokšņa vēsturiskais pulvera pagrabs, kur drīzumā tiks iekārtota jauna kultūrtelpa – Pētera Martinsona māja.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 143
Vienības nams aicina uz koncertu ''Bulajevs, Taņičevs, Trocjuks''

Turpinot Vienības nama 85. gadadienas koncertu virkni, 24.februārī plkst. 18.00 baudīsim klasisko mūziku kopā ar vijolnieku Daniilu Bulajevu, čellistu Antonu Trocjuku un pianistu Maksimu Taņičevu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 98

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.