Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Svētā Nikolaja svētki Daugavpils Poļu kultūras namā

6. decembrī visā pasaulē poļi svin savus tradicionālos svētkus – Mikolajkus, jeb svētā Nikolaja dienu. Polijā uzskata, ka Ziemassvētku vecītim vārds ir Nikolajs (poliski – Mikolajs), līdz ar to 6. decembrī atzīmē viņa vārda dienu. Arī Daugavpils Poļu kultūras centrs nebija izņēmums un arī iesaistījās svētku organizēšanā un svinēšanā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 116
Forštates kultūras nams aicina pieteikties piedzīvojumu spēlei bērniem “Ziemassvētku detektīvs”

Forštates kultūras nams 28. decembrī plkst. 18.00 aicina mazos daugavpiliešus vecumā no 7 līdz 10 gadiem kļūt par maziem detektīviem un doties pasakainā piedzīvojumā, meklējot savu Ziemassvētku dāvanu!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 72
Otrajos Ziemassvētkos Vienības namā notiks svētku koncerts

Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī, plkst. 16.00 Vienības nama koncertzālē daugavpiliešus sveiks Rūta Dūduma-Ķirse (vokāls), Jānis Ķirsis (vokāls, taustiņinstrumenti), Krišjānis Bremšs (sitaminstrumenti) un Jānis Rubiks (kontrabass) ar koncertprogrammu “Ticot, mīlot un gaidot”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 81
Decembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādas mākslas izstādes.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 74
Dāvana Vienības nama 85. dzimšanas dienā – džeza mūzikas koncerts

21. decembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē koncertcikla “Vienības namam 85” ietvaros aicinām uz džeza mūzikas koncertu “Eža ballīte”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 70

Daugavpils Kultūras pārvalde

Viens no nozīmīgākajiem kultūras centriem Latvijā ir Daugavpils pilsēta, kur ikvienam daugavpilietim un pilsētas viesim tiek piedāvāts plašs, daudzveidīgs un kvalitatīvs kultūras pasākumu klāsts ar vietējo, citu pašvaldību un ārvalstu mākslinieku līdzdalību.

Pilsētas kultūras dzīves nodrošināšanā piedalās vairākas pašvaldības iestādes. Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde ir Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde, kas nodrošina pašvaldības funkciju izpildi kultūras jomā. 

Daugavpilī notiek dažādi kultūras pasākumi: gan starptautiska mēroga festivāli, gan valsts un pilsētas mēroga pasākumi, kuros piedalās pilsētas iedzīvotāji, kultūras un izglītības iestādes, sabiedriskās organizācijas, kultūras biedrības, pašvaldības un valsts organizācijas. Pasākumu norisēs aktīvi iesaistās arī pilsētas mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kas kopumā ir vairāk nekā 40.