Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 06.09.2019, 10:38

Pašvaldība līdzfinansēs kultūras pieminekļu saglabāšanu

Šī gada maijā Daugavpilī pirmoreiz bija izsludināts pašvaldības konkurss uz līdzfinansējuma piešķiršanu valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu saglabāšanai. Pieteikumus varēja iesniegt līdz septembra sākumam. Aicinājumam ir atsaukušies 11 pretendenti. Viņu pieteikumus izskatīs konkursa komisija, kuras sastāvā ir arhitektūras nozares speciālisti, vēsturnieki, Kultūras mantojuma pārvaldes pārstāvji un domes deputāti.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 155
No 17. septembra 1. maršruta tramvaji kursēs pa tramvaja 3. maršrutu

AS “Daugavpils satiksme” informē, ka no  17.septembra tiks uzsākti tramvaju sliežu ceļa renovācijas darbi tramvaju I maršruta posmā no pieturas “Tirgus” (Sakņu un Cietokšņa ielu krustojums) līdz pieturai “Stacija” (Stacijas iela). Līdz ar to no 17.septembra uz laiku tiks pārtraukta tramvaju kustība šajā posmā un I maršruta tramvaji pēc pieturas “Tirgus” kustību turpinās pa tramvaju III maršrutu līdz pieturai “Cietoksnis”, izmantojot 3.maršruta apgriešanās apli. Līdz ar to iespējamas nobīdes tramvaju kustībā par 5-7 minūtēm.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 92
NEDĒĻAS NOGALES PASĀKUMI DAUGAVPILĪ  2019. gada 13. - 15. septembris

VIII Mūzikas un mākslas festivāls “ReStArt 2019”

KINO VAKARS – kino pirmizrādes Daugavpilī

Norises laiks un vieta: 13. septembris, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8, Daugavpils

18.00 – LĒDIJA MAKBETA (Lielbritānija) ar subtitriem latviešu un krievu valodā

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 279
Latgalē notiks lapsu un jenotsuņu vakcinācija pret trakumsērgu

Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka  9. septembrī uzsāka  savvaļas lapsu un jenotsuņu kārtējo vakcināciju pret trakumsērgu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 40
''Rīgas ielas svētki 2019'' Satiksmes ierobežojumi un ielu slēgšana

Sakarā ar pasākumu  “Rīgas ielas svētki 2019” no  2019. gada 13. septembra plkst. 22:00 līdz  2019.gada 15.septembra plkst. 08:00 autotransporta kustība tiks organizēta atbilstoši shēmai Nr.48.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 290
Noslēgusies pieteikšanās uz pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai

Uz pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu saglabāšanai varēja pieteikties valsts un vietējas nozīmes kultūras pieminekļu ēku īpašnieki (valdītājs), daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašnieku kopība. Ir pieteikušies 11 pretendenti. Pieteikuma iesniedzējs varēja iesniegt tikai vienu pieteikumu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 66
Iedzīvotājus aicina paust viedokli par zaļo apstādījumu veidošanu pilsētā

Katru pavasari Daugavpils ielās parādās krāšņa ziedu rota, kas priecē skatu līdz pat rudens salnām.  Tas ir rezultāts vairāku pašvaldības dienestu kopdarbam, kas turpinās visa gada garumā. Pašlaik tiek plānots, kā izskatīsies ziedu dekori nākamgad. Iesaistīties šajā procesā ir aicināti arī pilsētas iedzīvotāji.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 126
Iespēja iepazināties ar “Magic: the Gathering” spēli

Septembrī “Vēsturiskās Modelēšanas Klubs ”Robeža”” un “IIC DINO” biedrības piedāvā visiem interesentiem iepazīties ar populārāko kāršu spēli “Magic: the Gathering”.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 29
Eiropas Mobilitātes nedēļa 2019 Daugavpilī

Šogad no 16. līdz 22. septembrim Daugavpils pilsētas iedzīvotāji tiek aicināti pieņemt dalību Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumos, kuru mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par pozitīvo ietekmi pārvietojoties ar riteni un kājām, ar saukli 'Walk with us!' jeb 'Gudrāks solis!         

Eiropas Mobilitātes

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 167
Daugavpilī izvietoti trīs jauni multifunkcionālo āra trenažieru laukumi

Cietoksnī, Jaunajā forštadtē un Esplanādē šī gada vasarā izveidoti jauni sporta laukumi un uzstādīti multifunkcionālie āra trenažieri, kas paredzēti muskulatūras trenēšanai, kā arī funkcionālajiem treniņiem.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 151
Grīvas Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcai 130 gadu jubileja!

Grīvas Svētās Jaunavas Marijas Romas katoļu baznīcai šogad aprit 130 gadi. No 13. līdz 15. septembrim notiks dievnama jubilejai veltītas mises un pasākumi.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 376
Veselības nodarbības skolas vecuma bērniem

Tiek komplektētas jaunas grupas uz 12 bezmaksas veselības nodarbībām ar boksa elementiem, kurās kopā ar profesionāliem boksa treneriem ir iespēja attīstīt fizisku spēju, drosmi, veiklību, koordināciju, ātrumu, izturību, lokanību un domāšanu, kā arī veicināt veselības stāvokļa uzlabošanu.

Dalībnieki tiks uzņemti sekojošās vecuma grupās:

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 51
Latgaliešus aicina uz Sociālo inovāciju hakatonu Kuldīgā

Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar Daugavpils jauniešu biedrību “D-Juno”, Kurzemes NVO centru un Vācijas  Ārlietu ministrijas atbalstu organizē nu jau otro Sociālo inovāciju hakatonu, kas šoreiz notiks Kuldīgā. Pagājušajā gadā hakatons veiksmīgi norisinājās Daugavpilī, un arī šogad pasākumā īpaši aicināti piedalīties Latgales reģiona iedzīvotāji. Tas būs 48 h garš ideju maratons, kurā profesionālu mentoru - ekspertu vadībā komandām būs iespēja radīt jaunus, dzīvotspējīgus, uz modernajām tehnoloģijām balstītus sociālā biznesa projektus, ko pasākuma noslēgumā vērtēs investori un uzņēmējdarbības eksperti. Hakatons norisināsies no 11. līdz 13. oktobrim Kuldīgas Jauniešu mājā. Lai veicinātu sabiedrības saliedētību, hakatonā aicināti pulcēties dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, un pasākums norisināsies trīs valodās – latviešu, angļu un krievu.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 41
Ar vērienu noslēdzās jauniešu festivāls “Artišoks 2019”

7.septembrī Dubrovina parkā devīto gadu pēc kārtas notika jauniešu festivāls „Artišoks 2019”, kuru organizēja Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 85
Oficiālu mājdzīvnieku kapsētu iekārtos Jaunās Forštates mežā

Jau vairākus gadus Daugavpilī mēģina atrisināt mājdzīvnieku kapsētas izveides jautājumu. Šis process beidzot ir nonācis finiša taisnē: Pilsētas saimniecības komitejas kārtējā sēdē skatīts jautājums par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu Jaunās Forštates mežā.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 106
Turpinās būvdarbi Daugavpils pilsētas dzimtsarakstu ēkā

Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā Raiņa ielā 27, Daugavpilī norisinās energoefektivitātes uzlabošanas un iekštelpu atjaunošanas remontdarbi.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 82
Par 1. tramvaju maršruta pēdējā reisa atcelšanu 10. septembrī

Sakarā ar AS “Daugavpils satiksme” īstenoto Kohēzijas fonda projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” Nr. 4.5.1.1/16/I/003 darbību “Esošo tramvaju sliežu ceļu infrastruktūras rekonstrukcija posmā Vienības iela-Stacijas iela, 18. Novembra ielas un Ventspils ielas krustojuma pārbūve” naktī no 10. uz

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 56
Tiek lemts par divu ēku saglabāšanu Cietoksnī

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas Saimniecības komitejas izbraukuma sēdē skatīts jautājums par vairāku celtņu nojaukšanu Cietokšņa teritorijā. Tiek lemts triju VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) piederošo ēku liktenis: vienu no tām visticamāk nojauks tuvākajā laikā, pret divu pārējo nojaukšanu iestājusies Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padome.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 198
3. maršruta tramvaja pasažieru ievērībai

AS "Daugavpils satiksme" informē, ka būvniecības vajadzību dēļ šodien, 9.septembrī, pēc plkst.18.00 uz laiku tiks slēgts tramvaja 3. maršruta posms no Valkas ielas līdz Stropiem. Tramvaju vietā 3. maršruta posmā no Valkas ielas līdz Stropiem kursēs mazietilpības autobusi. 3. maršruta tramvaji kursēs no Butļerova ielas līdz Cietoksnim un atpakaļ līdz Butļerova ielai.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 72
2019.gadā Daugavpils pilsētas dome ir saņēmusi 29 pieteikumus grantu konkursam “Impulss''

Daugavpilī jau sesto gadu veiksmīgi darbojas grantu programma „Impulss”. Tās mērķis ir atbalstīt jaunos uzņēmējus, palīdzot viņiem īstenot pilsētā interesantas biznesa idejas un radīt jaunas darba vietas. Pieteikties dalībai  konkursā varēja līdz augusta beigām. Šogad tiek piedāvātās visdažādākās  biznesa idejas.

Lasīt vairāk...

Pilsētas ziņas 124