Šobrīd Daugavpilī

Izglītība un zinātne

Pēdējo reizi informācija atjaunota 20.02.2023, 10:18

Izglītība un zinātne

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde

Saules iela 7, Daugavpils, LV-5401

Tālr.: 654 21623

E-pasts: izglitiba@ip.daugavpils.lv

izglitiba.daugavpils.lv

Izglītības iestādes un iespējas

Bērnu reģistrācija Bērnu reģistrācija uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē

- Bērnu reģistrācija uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs: https://izglitiba.daugavpils.lv/pirmskolas-izglitiba/

Iepriekš izvēlieties bērnam piemērotāko pirmsskolas izglītības iestādi. Jūs varat reģistrēt bērnu ne vairāk kā divās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Izglītības ceļš

Vidusskolas nobeigumā kārtotie centralizētie eksāmeni kalpos par iestājpārbaudījumiem augstskolās un koledžās.

Izglītība Daugavpilī ir viena no prioritātēm un liela daļa pašvaldības budžeta līdzekļu tiek izmantota tieši izglītības finansēšanai. Daugavpilī darbojas 14 pirmsskolas izglītības iestādes un 13 vispārizglītojošās izglītības iestādes, no kurām 7 realizē arī pirmsskolas izglītības programmas (Daugavpils Zinātņu vidusskola, Daugavpils Valstspilsētas vidusskola, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola, Daugavpils Iespēju vidusskola, J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola, Daugavpils Stropu pamatskola-attīstības centrs un Daugavpils Centra vidusskola). Bērniem un jauniešiem plaši pieejama daudzveidīga interešu izglītība. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde īsteno Daugavpils pilsētas pašvaldības kompetenci izglītības jomā. Daugavpilī darbojas 7 profesionālās izglītības iestādes, tai skaitā  Mākslas izglītības kompetences centrs „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola””. Tie ir mūsdienīgi profesionālās izglītības centri, kas īsteno profesionālās vidējās, arodizglītības, pamatizglītības un tālākizglītības programmas. Tieši profesionālās izglītības iestādes ir jaunu darbinieku kalve, kas pilsētai dod kvalificētus speciālistus.

Vairākas Daugavpils vidusskolas katru gadu saņem visaugstāko novērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem, piedalīšanās valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, kā arī zinātniskās pētniecības darbu rezultātiem, un ierindojas Latvijas labāko skolu skaitā. Pilsētas izglītības iestādes turpina realizēt iepriekš licencētās izglītības programmas ar dažādu padziļinātu priekšmetu apmācību pamatskolā un vidusskolā, kā arī īstenot izglītības programmas izglītojamajiem ar speciālajām vajadzībām, kuri integrēti vispārizglītojošajā skolā.

Tāpat Daugavpils izglītības iestādes aktīvi iesaistās dažāda veida un līmeņa projektu izstrādē un īstenošanā: Erasmus+, eTwinning, NORDPLUS. 

No 2017.gada 1.novembra bez maksas izglītības iestādēs tiek ēdināti vispārējās izglītības iestāžu 1.-12.klašu klātienes izglītojamie, kā arī vienu gadu – pirmsskolas izglītības iestāžu izglītojamie, kas apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu sagatavošanās grupās. kā arī visi Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie skolēni bez maksas izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, bet profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem šie izdevumi no pašvaldības budžeta tiek apmaksāti 50% apmērā.

Vēl viena prioritāte izglītības jomā ir skolu ēku modernizācija, energoefektivitātes paaugstināšana, tam piesaistot pašvaldības, valsts un ES fondu līdzekļus. Ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektu realizācijas rezultātā ir samazinājušās ēku energoizmaksas, nodrošināts nepieciešamais mikroklimats iekštelpās, uzlabojies ēku ārējais izskats.

Atklājot jaunas ekspozīcijas, Daugavpilī darbojas arī Daugavpils Inovāciju centrs, kur ikviens var pārbaudīt fizikas likumus, izzināt bioloģijas noslēpumus vai noskaidrot, cik grūti vai viegli kļūt par uzņēmēju. https://dic.daugavpils.lv/ 

Papildu informācija

Izglītības ziņas

Daugavpils izglītības nozares darbinieces piedalījās mācību līdzekļu izstrādē

Š.g. 15. septembrī Daugavpilī viesojās Latviešu valodas aģentūras direktore Inita Vītola, Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa un galvenā metodiķe Vineta Vaivade, lai pateiktos par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību latviešu valodas mācību līdzekļu komplekta 1. klasei izstrādē un pasniegtu autoreksemplārus trim autorēm, daugavpilietēm, - Daugavpils Universitātes docētājai Sandrai Zariņai, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķei latviešu valodas jautājumos Silvijai Mickevičai un Daugavpils Zinātņu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Marinai Fekļistovai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 453
Izsludināta pieteikšanās pieaugušo neformālās izglītības balvai “Saules laiva”

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un EPALE Latvija Nacionālā atbalsta dienests līdz 2023. gada 1. novembrim aicina Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošajai balvai “Saules laiva” pieteikt izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas neformālās pieaugušo izglītības jomā, nodrošina nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu un veicina pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 82
Skolēni saņems pašvaldības naudas balvas par sasniegumiem sportā

Ceturtdien, 31 augustā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu par naudas balvu piešķiršanu Daugavpils izglītības iestāžu audzēkņiem par sasniegumiem valsts sporta sacensībās. Naudas balvas saņems 6 skolēni.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 97
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi Itālijā uzlaboja angļu valodas prasmes

No 25. līdz 31. augustam Itālijas pilsētā Novarā notika angļu valodas pilnveides vasaras nometne SummerCamp2023, kur piedalījās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un izglītojamie no citām Erasmus+ projekta "Open Sesame" skolām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 35
Iedvesmu jaunajam mācību gadam pedagogi smēlās Daugavpils Inovāciju centrā

Augusta pēdējā nedēļā Daugavpilī norisinājās konference un izglītojošais seminārs pedagogiem “Izglītojamo lietpratības izkopšana STEAM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu, mākslas un matemātikas) jomā”. Pasākumu rīkoja pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 261
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!