Izglītība un zinātne

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.04.2024, 17:19

Izglītība un zinātne

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde

Saules iela 7, Daugavpils, LV-5401

Tālr.: 654 21623

E-pasts: izglitiba@ip.daugavpils.lv

izglitiba.daugavpils.lv

Izglītības iestādes un iespējas

Bērnu reģistrācija Bērnu reģistrācija uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādē

- Bērnu reģistrācija uzņemšanai pirmsskolas izglītības iestādēs: https://izglitiba.daugavpils.lv/pirmskolas-izglitiba/

Iepriekš izvēlieties bērnam piemērotāko pirmsskolas izglītības iestādi. Jūs varat reģistrēt bērnu ne vairāk kā divās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Izglītības ceļš

Vidusskolas nobeigumā kārtotie centralizētie eksāmeni kalpos par iestājpārbaudījumiem augstskolās un koledžās.

Izglītība Daugavpilī ir viena no prioritātēm un liela daļa pašvaldības budžeta līdzekļu tiek izmantota tieši izglītības finansēšanai. Daugavpilī darbojas 10 pirmsskolas izglītības iestādes un 13 vispārizglītojošās izglītības iestādes, no kurām 7 realizē arī pirmsskolas izglītības programmas (Daugavpils Zinātņu vidusskola, Daugavpils Valstspilsētas vidusskola, Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskola, Daugavpils Iespēju vidusskola, J.Raiņa Daugavpils 6.pamatskola, Daugavpils Stropu pamatskola-attīstības centrs un Daugavpils Centra vidusskola). Bērniem un jauniešiem plaši pieejama daudzveidīga interešu izglītība. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde īsteno Daugavpils pilsētas pašvaldības kompetenci izglītības jomā. Daugavpilī darbojas 7 profesionālās izglītības iestādes, tai skaitā  Mākslas izglītības kompetences centrs „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola””. Tie ir mūsdienīgi profesionālās izglītības centri, kas īsteno profesionālās vidējās, arodizglītības, pamatizglītības un tālākizglītības programmas. Tieši profesionālās izglītības iestādes ir jaunu darbinieku kalve, kas pilsētai dod kvalificētus speciālistus.

Vairākas Daugavpils vidusskolas katru gadu saņem visaugstāko novērtējumu pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem, piedalīšanās valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, kā arī zinātniskās pētniecības darbu rezultātiem, un ierindojas Latvijas labāko skolu skaitā. Pilsētas izglītības iestādes turpina realizēt iepriekš licencētās izglītības programmas ar dažādu padziļinātu priekšmetu apmācību pamatskolā un vidusskolā, kā arī īstenot izglītības programmas izglītojamajiem ar speciālajām vajadzībām, kuri integrēti vispārizglītojošajā skolā.

Tāpat Daugavpils izglītības iestādes aktīvi iesaistās dažāda veida un līmeņa projektu izstrādē un īstenošanā: Erasmus+, eTwinning, NORDPLUS. 

Visi Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie skolēni bez maksas izmanto pilsētas sabiedrisko transportu, bet profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem šie izdevumi no pašvaldības budžeta tiek apmaksāti 50% apmērā.

Vēl viena prioritāte izglītības jomā ir skolu ēku modernizācija, energoefektivitātes paaugstināšana, tam piesaistot pašvaldības, valsts un ES fondu līdzekļus. Ēku energoefektivitātes paaugstināšanas projektu realizācijas rezultātā ir samazinājušās ēku energoizmaksas, nodrošināts nepieciešamais mikroklimats iekštelpās, uzlabojies ēku ārējais izskats.

Atklājot jaunas ekspozīcijas, Daugavpilī darbojas arī Daugavpils Inovāciju centrs, kur ikviens var pārbaudīt fizikas likumus, izzināt bioloģijas noslēpumus vai noskaidrot, cik grūti vai viegli kļūt par uzņēmēju. https://dic.daugavpils.lv/ 

Papildu informācija

Izglītības ziņas

Daugavpilī īstenos pilotprojektu digitālās kapacitātes celšanai

Stiprinot Daugavpils skolu tehnisko kapacitāti, šogad sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju sāks īstenot pilotprojektu “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs”. Lēmums par sadarbības līguma slēgšanu 30. maijā pieņemts domes sēdē.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 206
Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII ieguvusi eTwinning Skolas statusu

Eiropas Komisija uz diviem gadiem Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestādei ir piešķīrusi eTwinning Skolas statusu, kas apliecina iestādes pedagogu augstos sasniegumus starptautisku projektu īstenošanā, eDrošībā, kā arī iestādes ieguldījumu pedagogu digitālās pratības pilnveides veicināšanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 240
Skolēnus un viņu pedagogus sveica par izciliem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos

Lūk, arī klāt šī mācību gada noslēgums, kad laiks ir palūkoties, kā tad mums šajā mācību gadā ir veicies un ko esam sasnieguši. Un tieši tāpēc š.g. 30.maijā Daugavpils Universitātes zālē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sumināja 2023./2024. mācību gada valsts un novada olimpiāžu un konkursu laureātus un viņu pedagogus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 228
Daugavpils Zinātņu vidusskolai prāta spēlēs – 3. vieta Latvijā

Tuvojoties 8. jūnijam, kad visā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Europe Direct Dienvidlatgale centrs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs, š.g. 29. maijā tiešsaistē rīkoja “Prāta spēles”, lai pārbaudītu Latvijas skolu jauniešu zināšanas par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 83
Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII izglīto “Latvijas meža dienu 2024” apmeklētājus

Šā gada 24. un 25.maijā Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde piedalījās AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, “Zaļo jostu” un dažādām meža nozares organizācijām rīkotajā meža izziņas festivālā “Latvijas Meža dienas 2024” Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē un kā Ekoskolu vēstnieki uzņēma un izglītoja festivāla apmeklētājus vienā no festivāla meža izziņas pieturām “Izzinošas spēles pirmsskolai”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 301
Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!