Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 25.05.2022, 16:12

Daugavpilī notiks Vjačeslava Mitrohina jubilejas koncerts

10. martā plkst. 18.00 Daugavpils Kultūras pilī notiks Vjačeslava Mitrohina jubilejas koncerts, kurā piedalīsies arī Daugavpils Vienības nama profesionālais pūtēju orķestris “Daugava” Arnolda Grīnberta vadībā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 70
Slavenais Klauns Koko atgriežas Daugavpilī

No 1. februāra līdz pat gada izskaņai Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma izstāde “Klauns Koko. Atgriešanās Daugavpilī”, kas veltīta aktiera Nikolaja Poļakova radītajam slavenajam tēlam Koko.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 145
Sākas pieteikšanās Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei ''MARTINSONA BALVA 2023''

Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru izsludina pieteikšanos Starptautiskajai keramikas konkursa izstādei "MARTINSONA BALVA 2023", kas ir daļa no 4. Latvijas Keramikas biennāles programmas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 117
5. FEBRUĀRĪ  IEEJAS BIĻETES ŠMAKOVKAS MUZEJĀ  PAR AKCIJAS CENU

Februāra pirmajā svētdienā, 5.februārī, individuālajiem apmeklētājiem Šmakovkas muzejā Daugavpilī biļetes cena būs tikai 2,50 EUR.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 76
Jubilejas Dziesmu svētkos piedalīsies četri Krievu kultūras centra kolektīvi

21. janvārī Daugavpils Vienības namā notika Latvijas mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu un individuālo izpildītāju skate dalībai XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 40
Vienības nams aicina uz Ģimenes kino svētdienu februārī

Februārī kino mīļotājus sagaida nelielas izmaiņas – sākot ar februāri, Ģimenes kino svētdiena notiks vienu reizi mēnesī. Šoreiz savus skatītājus mēs gaidīsim Vienības nama kafejnīcā 12. februārī, kur viņiem būs pieejami trīs kino seansi:

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 253
Tradīciju māja februārī piedāvā plašu aktivitāšu klāstu

Vienības nama Tradīciju māja (Rīgas iela 22a, Daugavpils (ieeja no Saules ielas puses)) februārī aicina ikvienu interesentu piedalīties daudzveidīgās meistarklasēs un apskatīt izstādi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 84
Latvijas un Vācijas Bruņoto spēku klarnešu kvartetu sadraudzības koncerts “Clarinata”

Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris aicina uz sadraudzības koncertu “Clarinata”, kurā kopā ar orķestri piedalīsies klarnešu kvartets “Quattro Differente” un Vācijas Bruņoto spēku orķestra (Das Musikkorps der Bundeswehr) klarnešu kvartets. Koncerts notiks 15. februārī plkst. 18.30 Daugavpils teātrī.  

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 117
Vienības nama kolektīvi piedalījās ''Muzikālās bankas 2022'' finālšovā

28. janvārī Daugavpils Olimpiskajā centrā norisinājās krāšņs Latvijas Radio 2 rok un popdziesmu aptaujas „Muzikālā Banka” finālšovs, kas pulcēja pašmāju iemīļotākos mūziķus un to apvienības. Lepojamies, ka pasākumā skatītājus priecēja arī Vienības nama kolektīvi – profesionālais pūtēju orķestris “Daugava”, orķestris “Daugavpils Sinfonietta” un jauktais koris “Daugava”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Drošāka interneta diena Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Februāra sākumā jau 20. gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena ar vadmotīvu “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Vairāk kā 170 valstīs iedzīvotāji tiks aicināti aizdomāties par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 98
Daugavpilī ar krāšņu finālšovu noslēdzās „Muzikālā banka 2022”

Sestdien, 28. janvārī, ar krāšņu finālšovu Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja „Muzikālā banka 2022”, kurā gada vērtīgākās dziesmas titulu ieguva grupa „Citi Zēni” ar dziesmu „Lieka štuka”. Par otru vērtīgāko dziesmu kļuva grupas „Sudden Lights” izpildītā dziesma „Laternas”, savukārt trešo vietu ieņēma „The Sound Poets” ar dziesmu „Pie vienas uguns”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 227
Rotko centrs piedalās tūrisma izstādē “Balttour 2023”

No 3.–5. februārim Rīgā starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2023” Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs prezentēs 10 gadu jubilejas programmu, iepazīstinās ar galvenajiem notikumiem un apmeklējuma iespējām.     

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 153
SDK “Atbalss” aicina uz tautas deju un mūzikas koncertu – veltījumu horeogrāfam Ivaram Mironovam

11. februārī plkst. 16.00 Daugavpils Vienības nama koncertzālē Vienības nama senioru deju kolektīvs “Atbalss” aicina uz tautas deju un mūzikas koncertu “Deju pūru izdejot”, kas veltīts ilggadējam kolektīva vadītājam un horeogrāfam Ivaram Mironovam.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 109
Poļu kultūras centrā sumināja vecvecākus

Janvāris ir mīļo un sirsnīgo svētku mēnesis. 21. janvārī Polijā tiek atzīmēta Vecmāmiņas diena, bet dienu vēlāk, 22. janvārī - Vectēva diena. Šajā laikā mazbērni dodas ciemos pie savām vecmammām un vectētiem un dāvina viņiem ziedus un kūkas. Tie ir svētki, kad sakām lielu paldies vecvecākiem par gādību, uzmanību un sniegto mīlestību, un pavadām laiku kopā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 161
Izsludināta “Krokodils Gena un Pekausis” papildizrāde Daugavpilī

11. februārī plkst. 12.00 un 15.00 (papildizrāde) Daugavpils Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem krievu valodā “Krokodils Gena un Pekausis”. Daudzu paaudžu iemīļoto Eduarda Uspenska stāstu iestudējusi Maskavas Tagankas teātra režisore Renata Sotiriadi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 145
Daugavpils mākslinieku apvienība “Divertisments” Valentīndienā aicina uz koncertu

Valentīndienas vakarā, 14. februārī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) Daugavpils mākslinieku apvienība “Divertisments” piedāvās koncertprogrammu austrumnieciskās noskaņās “Mīla – dzejā, mūzikā, dejā…”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 136
Bērnu radošās darbnīcas Rotko centrā

No šī gada februāra Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā katru trešdienu plkst. 16.00 notiks bērnu radošās darbnīcas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 143
Profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķi un  soliste Lidija Breska aicina uz koncertu

2. februārī plkst. 18.30 Vienības nama kafejnīcā skanēs profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” mūziķu un ekstravagantās solistes Lidijas Breskas koncerts “Mūzika februārim…”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 112
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

29. janvārī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā nodarbība. Tajā bērniem un vecākiem būs iespēja izveidot gleznu no folijas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 129
Jau sestdien notiks „Muzikālā banka 2022” finālšovs

Jau sestdien, 28. janvārī, Daugavpils Olimpiskajā centrā notiks Latvijas Radio 2 rīkotās aptaujas „Muzikālā banka” finālšovs, noskaidrojot, kura no klausītāju un ekspertu izraudzītām 15 dziesmām kļūs par 2022. gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijā. Finālšovu plkst. 21.10 tiešraidē būs iespējams klausīties un vērot Latvijas Radio 2, LTV1, Replay.lv un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Šogad apbalvošanas ceremoniju vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis. Uz skatuves kāps un par šī gada vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies pašmāju iemīļotākie mūziķi un to apvienības, tostarp, arī līdz šim visvairāk titulētie „Muzikālās bankas” uzvarētāji Dons, „Prāta Vētra” un citi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 422