Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 01.11.2021, 20:58

Ar cieņu pret svētku eglītēm

Nocirstās svētku eglītes atdzīvināt nevar. Taču tām var dot iespēju savu dzīvi pabeigt cieņpilni. Ir novērots, ka egles pēc svētkiem tiek novietotas kaudzē pie atkritumu konteineriem. Dažas no tām pat ir ietītas pārtikas plēvē vai ieliktas plastmasas maisos un aplīmētas ar līmlenti. Citas ir izmestas kopā ar rotājumiem vai ar visu plastmasas podu, kurā tā bija iestādīta. Kā rīkoties pareizi?

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 60
Izsludināta pieteikšanās Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei “Nav izņēmums”

Par spīti visiem izaicinājumiem, kas pēdējos gados pārbauda un stiprina mūsu izturību, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs izsludina pieteikšanos Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei, kas šogad notiek ar saukli “Nav izņēmums”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 89
Tiešsaistē norisināsies garīgās mūzikas festivāls “SUDRABA ZVANI”

No 14. līdz 16. janvārim savu skanējumu uzsāk XIV Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani”. Šoreiz festivāla dalībnieku uzstāšanos un labākos konkursa dalībnieku priekšnesumus varēs vērot tiešsaistē – Youtube kanālā “Latvian Contests” video ierakstu veidā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 280
Baltkrievu Kaļadi izskanēja Daugavpilī

2022.gada 9.janvārī baltkrievu svētdienas skolas „Vjasjolka”audzēkņi piedalījās ieražu svētkos „Kaļadi”, ko organizēja Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) un kultūrizlgītības biedrība „Uzdim” ar Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāta Daugavpilī atbalstu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 63
Domē skatāma dažādu laiku atklātņu izstāde

11.janvārī Daugavpils pilsētas domes foajē (Kr.Valdemāra ielā 1) atklāta Dienas centra “Saskarsme” apmeklētāju sagatavotā Ziemassvētku un Jaungada atklāņu ceļojošā izstāde.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 85
Vienības nama skatlogos būs skatāma Visaginas fotokluba “Pozitivus” izstāde

No 12. janvāra līdz 11. februārim Vienības nama skatlogos (Saules un Ģimnāzijas ielu krustojumā) būs skatāma Visaginas (Lietuva) fotokluba “Pozitivus” izstāde “Fotoskices”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 121
16. janvārī Rotko centrā akcijas cenas

Svētdien, 16. janvārī, visas dienas garumā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā mainīgo izstāžu apskate par akcijas cenām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 52
Daugavpils 2027 komanda aicina pieteikties dalībai Nākotnes pilsētas spēlē „PILSĒTA AR NĀKOTNI”

Līdz trešdienai, 12.janvārim, tiešsaistes reģistrācijā  https://www.daugavpils.lv/pilseta-ar-nakotni norit pieteikšanās dalībai Nākotnes pilsētas spēlē „PILSĒTA AR NĀKOTNI. Kā būtu, ja pilsētas noturību raksturotu vietējā attīstība?”. Tā ir iespēja runāt par to, kā veidot Daugavpili un Latgali par vēl pievilcīgāku un vilinošāku dzīvesvietu, lai cilvēki vēlētos šeit palikt un dzīvot, lai veicinātu remigrāciju un jauniešu atgriešanos.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 381
Poļu kultūras centrs aicina apmeklēt izstādi „Nejaušas fantāzijas”

13. janvārī plkst. 16.00 Poļu kultūras centrā notiks Viktorijas Baranovskas izstādes "Nejaušas fantāzijas" atklāšana.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 118
Noslēdzies radošo darbu konkurss ’’Eņģeļu stāsti’’

Noslēdzies radošo darbu konkurss "Eņģeļu stāsti". Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs saka LIELU PALDIES VISIEM, kuri nolēma piedalīties šajā konkursā un kuri atbalstīja jaunos talantus demonstrēt savas spējas. Tika saņemti 535 radošie darbi no vairāk kā 30 izglītības iestādēm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 117
Bibliotēka piedāvā tiešsaistes pasākumu par Pepiju Garzeķi

Līdz pat janvāra beigām Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina 4.-6. klašu skolēnu grupas tiešsaistē apmeklēt pasākumu “Cik labi pazīsti Pepiju Garzeķi?”. Tas tiek piedāvāts projektā “Sveicam Pepiju!” ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta atbalstu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 87
Aicinām piedalīties Nākotnes pilsētas spēlē: PILSĒTA, KAS IEKĻAUJ. Kā būtu, ja dažādība kļūtu par bagātību?

Daugavpils 2027 komanda aicina piedalīties situācijas analīzes un ideju radīšanas Nākotnes pilsētas spēlē “PILSĒTA, KAS IEKĻAUJ. Kā būtu, ja dažādība kļūtu par bagātību?”, sniedzot savu ieguldījumu pilsētas attīstības plānošanā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 164
VKKF pieņem pieteikumus konkursos

Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) līdz šā gada 28. janvārim pieņem pietikumus 2022. gada 1. projektu konkursā un konkursos mērķprogrammās: Dizaina un arhitektūras izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Mūzikas un dejas mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Vizuālās mākslas izglītības iestāžu materiāli tehniskās bāzes uzlabošana; Muzeju nozares attīstības programma; VKKF un “Latvijas valsts mežu” atbalsts kultūras programmām reģionos.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 51
Saules skolas izstāde atklāj jauniešu pasaules redzējumu

Līdz 29. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu Noslēguma darbu izstāde.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 148
Ar EEZ grantu atbalstu turpināsies iespēja veidot mākslas un kultūras piedāvājumu

Kultūras ministrija (KM) 4. janvārī izsludinājusi Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) grantu programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” atklātā konkursa „Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” otro atlases kārtu ar kopējo pieejamo finansējumu 1 276 941 eiro.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 145
Daugavpils poļi godināja kritušo poļu karavīru piemiņu Brīvības parkā un atklāja izstādi

2022.gada 3. janvārī atzīmējam 102. gadadienu kopš Latgales atbrīvošanas operācijas, kurai tika dots kodēts nosaukums “Ziema”. Šīs ofensīvas rezultātā Sarkanā armija tika izstumta ārpus Latvijas etnogrāfiskajām robežām. Operācija “Ziema” sākās 1920. gada 3. janvārī ar triecienuzbrukumu Daugavpilij, kurā izšķirošu lomu nospēlēja Polijas armija. Pilsēta tika atbrīvota zibenīgi, vienas dienas laikā. Dažu nedēļu laikā abu valstu apvienotie spēki atbrīvoja visu Latgali. Latgales operācija bija viena no pēdējām kaujām par Latvijas Republikas neatkarību. Sabiedroto uzvara nodrošināja Latvijas valsts neatkarības noturēšanu, taču tā prasīja daudzu poļu un latviešu karavīru dzīvības.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 232
Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” pieejama animācijas filmu un audio pasaku izstāde

Līdz 2022. gada 31. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) ir skatāmas animācijas filmas un klausāmas audio pasakas bērniem pēc Ivetas Brikmanes stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 82
Poļu namā skanēja skaistākās Ziemassvētku dziesmas

27. decembrī Poļu namā norisinājās tradicionālais Ziemassvētku koncerts.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 406
Krievu kultūras centrā skatāma Irēnas Mirovičas gleznu izstāde «Manas dvēseles krāsas»

Līdz 17. janvārim Krievu kultūras centrā (Varšavas ielā 14, 2. stāvā) skatāma Irēnas Mirovičas gleznu izstāde «Manas dvēseles krāsas». Amatiermāksliniece no Daugavpils zīmē jau no agras bērnības, gleznošanu apguva pašmācības ceļā. Irēna Miroviča strādā akrila tehnikā un šī tehnika ļauj gleznot dabas skatus un abstrakcijas. Gleznu izstādē atspoguļojas ainavas un abstrakti tēli (50:50 proporcijā), kā, piemēram, «Vasaras smarža», «Ēdenes dārzs», «Pavasara siltums», «Ziemas pasaka», «Dzīvības koks»  un citi darbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 73
TAPUŠAS ČETRAS ĪSFILMAS UN IZVEIDOTA EKSPOZĪCIJA TRADICIONĀLO PRASMJU SAGLABĀŠANAI

Tradicionālo amatu prasmju un amatu dabiskā pārmantošana ģimenēs, kas kādreiz bija galvenais nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un dzīvotspējas pamats, šobrīd darbojas aizvien retākos gadījumos. Plašajā iespēju laikā ir zudusi izpratne arī par mūsu senču dzīvi. 20. gs sākumā lietotie sadzīves priekšmeti, darba rīki ir kļuvuši sveši un neatpazīstami mūsdienu cilvēkam, grūti ir saprotamas gan tautas dziesmas, gan pasakas, kurās tiek minēti šie priekšmeti un ar tiem saistītā jēga.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 172