Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 01.11.2021, 20:58

Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā apskatei pieejama fotozistāde no Daugavpils

2021.gada 22.novembrī Minskā notika Eduarda Ļitvinovska fotoizstādes „Daugavpils baltkrievu skatiens” atklāšana, kuru organizēja Baltkrievijas Nacionālā bibliotēka un Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrijas Republikāņu nacionālais kultūras centrs.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 19
Poļu kultūras centrā atklāta plakātu izstāde

27. novembrī Poļu namā tika atklāta poļu mākslinieku plakātu izstāde. Tās kurators ir Jaroslavs Tondera. Izstādē ir apskatāmi četru autoru darbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 27
Svētā Mikolaja zvans Jūsu bērnam

Tuvojas jautra un dzīvespriecīga diena visiem poļu bērniem - Mikolajki (6. decembris)! Tieši šajā dienā Sv. Mikolajs atnes bērniem saldumus. Šogad viņi varēs sazināties ar īstu ziemas burvi pa telefonu un noskaitīt viņam dzejolīti! Pateicībā Sv. Mikolajs katram bērnam noteikti sagatavos kādu mazu saldu dāvaniņu, kuru vecāki varēs saņemt Poļu namā (Varšavas iela 30) 6. decembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 45
Nāca gaismā jaunā Anastasijas Sazankovas dzejas grāmata

“Osennij hmeļ” – tā saucas Daugavpils autores Anastasijas Sazankovas jaunā grāmata, kurā ir iekļauta pēdējo gadu dzeja. Krājumam ir maza tirāža, taču obligātie eksemplāri ir nodoti Baltkrievijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 20
Tuvojas pirmizrāde muzikālai pasakai pieaugušajiem “Pa Laimes lāča pēdām”

Pirmssvētku laikā kā dāvana melomāniem un latgaļu humora cienītājiem pirmizrādi piedzīvos Oļega Šapošņikova režijā tapusī muzikālā pasaka pieaugušajiem „Pa Laimes lāča pēdām”, kurā skanēs Valta Pūces mūzika Reiņa Sējāna aranžējumā. Pirmizrāde notiks Daugavpils teātrī, 10. decembrī pl.18.30.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 139
Izskanējis I Starptautiskais Alfrēda Feila Jauno dziedātāju tautas dziesmu konkurss

Šī gada 27. novembrī Daugavpilī notika jauns pasākums – I Starptautiskais Alfrēda Feila Jauno dziedātāju tautasdziesmu konkurss.

Šogad konkursā piedalījās vairāk nekā 80 bērni un jaunieši gan no Latvijas pilsētām - Daugavpils, Rīgas, Jūrmalas, Valmieras, Ventspils, Rēzeknes, Talsiem, Tukuma, Saldus, Lielvārdes, gan no Baltkrievijas,

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 313
Daugavpils2027 komanda aicina uz pasākumu “Daugavpils RADA”

Otrdien, 30.novembrī, plkst. 15:00 Daugavpils2027 Facebook lapā notiks tiešsaistes pasākums “Daugavpils RADA": Kāpēc Daugavpilij ir jākļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2027?

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 166
Izstāde „Aizmirsto atmiņu atlants” atver visas apziņas un zemapziņas robežas

No 25.novembra Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma filca tēlnieces Ksenijas Šinkovskas un grafiķes Albinas Appias „Aizmirsto atmiņu atlants” izstāde.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 92
Vienības nama koncertzālē notiks koncerts  “Veltījums Latvijai, veltījums Baltijai”

Novembris - Latvijas mēnesis turpinās!

Piektdien, 26.novembrī, plkst.18.00 Vienības nama koncertzālē (Rīgas iela 22a) notiks DAUGAVPILS SINFONIETTA koncerts“Veltījums Latvijai, veltījums Baltijai”, kurā  skanēs Baltijas komponistu mūzika.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 85
Latvija simbolos un zīmēs parādījās bērnu zīmējumos

Latvijas patriotisko simbolu un tradicionālo zīmju konkursam-kvestam, ko no 2021.gada 1. līdz 15.novembrim organizēja Baltkrievu kultūras centrs (BKC), veltot pasākumu valsts svētkiem – Latvijas Republikas Neatkarības dienai, Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada iedzīvotāji iesniedza 118 zīmējumus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 104
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

27. un 28. novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošās gleznošanas nodarbības, iedvesmojoties no Valda Buša darbiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 151
Jauno rakstnieku konkursa finālistiem dod papildus laiku romānu nostrādāšanai

Lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” organizētā Jauno rakstnieku konkursa uzvarētājam bija jākļūst zināmam novembra beigās. Tomēr organizatori nedaudz atkāpušies no sākotnējās ieceres, un nolēmuši dod trīs jauno romānu autoriem papildu laiku darbu uzlabošanai, balsoties uz redaktoru ieteikumiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 76
Valda Buša gleznu izstāde “Skaistums. Darbs. Mīlestība.”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 26.11.2021. līdz 27.02.2022. būs skatāma Valda Buša gleznu izstāde.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 101
Zibakcijā ''Ar vakcīnu par kultūru'' iesaistījās vairāk nekā simts cilvēki

No 10. līdz 17. novembrim pieteikuma Daugavpils 2027 komanda aicināja cilvēkus iesaistīties foto zibakcijā "Ar vakcīnu par kultūru" un izteikt atbalstu epidemioloģiski drošas vides veidošanai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 13
Jurija Berdnikova fotoizstāde „Pilsētas cilvēki” par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai.

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina jau iemīļotu izstāžu tradīciju – “Skats no loga”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 68
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina skolēnus piedalīties radošo darbu konkursā “Eņģeļu stāsti”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina piedalīties pirmsskolas, sākumskolu un pamatskolu skolēnus radošo darbu konkursā “Eņģeļu stāsti”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 268
No 15. novembra mainīta pašvaldības kultūras un tūrisma iestāžu apmeklēšanas kārtība

Pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”,  no 15. novembra mainīta apmeklētāju pieņemšanas kārtība pašvaldības kultūras un tūrisma iestādēs.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141
18. novembrī Rotko centra apmeklējums par akcijas cenām

Ceturtdien, 18. novembrī, visas dienas garumā Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklējums pieejams par akcijas cenām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 263
Pašvaldības kultūras un tūrisma iestāžu darba laiks valsts svētkos

Daugavpils pilsētas pašvaldības kultūras un tūrisma iestādes informē par darba laika izmaiņām Valsts svētku laikā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 154
Saules skola aicina apskatīt Latvijas valsts svētkiem veltītu tekstildarbu izstādi “TICOT, MĪLOT UN GAIDOT”

Profesionālās izglītības kompetences centra Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi  turpina iepazīstināt skatītājus ar saviem darbiem. Šoreiz tā ir izstāde “TICOT, MĪLOT UN GAIDOT”, kas no 10. novembra apskatāma SAULES SKOLAS skatlogā – jaunajā izstāžu zālē  Saules ielā 2.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 155