Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 25.05.2022, 16:12

Kultūras pilī notiks jauniešu tautas deju ansambļu koncerts  “Lai rīb tautu istabiņa”

 10. decembrī plkst. 17.00 Daugavpils Kultūras pils Lielajā zālē notiks latviešu skatuviskās tautas dejas kolektīvu koncerts “Lai rīb tautu istabiņa”, kurā piedalīsies jauniešu deju ansambļi “Laismeņa”, “Ačkups” un “Austris”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 49
Konkursa “American Day” uzvarētāji

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Daugavpils Centra vidusskola rīkoja erudīcijas konkursu “American Day”. Konkurss tika veltīts Latvijas un ASV diplomātisko attiecību simtgadei.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 59
Ziemassvētku radošo darbu konkurss “American Cities Celebrate Christmas”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina Daugavpils pilsētas skolēnus piedalīties Ziemassvētku radošo darbu konkursā “American Cities Celebrate Christmas”. Darbi tiek pieņemti līdz 30. decembrim.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 52
Ukrainas nacionālās atmiņas institūta fotodokumentālā izstāde ''Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā''

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 3. decembra līdz 7. februārim būs atklāta Ukrainas nacionālās atmiņas institūta fotodokumentālā izstāde "Komunisms XX gadsimtā = Rašisms XXI gadsimtā" par Maskavas totalitāro režīmu noslepkavotajiem ukraiņu tautas upuriem staļinisma periodā un šogad. Izstādes atklāšana 3. decembrī plkst. 14.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 160
Poļu kultūras centrā sveica Andžejus un zīlēja

29. novembrī Polijā tradicionāli tiek svinēta Andrejdiena. Senos laikos šajā vakarā neprecētas meitenes mēdza uzminēt savu saderināto. Savukārt puiši zīlēja Katažinas vārda dienā - naktī no 24. uz 25. novembri.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 89
Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Tuvojoties gada krāšņākajiem svētkiem, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina apmeklēt muzeja Ziemassvētku eglītes iedegšanas pasākumu, kas norisināsies jau šo piektdien, 2. decembrī plkst. 16.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 104
Šovakar Vienības namā notiks Daugavpils akordeonistu orķestra koncerts

Šovakar, 30. novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē ar koncertu “Jūtu metamorfozes” uzstāsies Daugavpils akordeonistu orķestris (vadītāja Tatjana Saratova) un ukraiņu bandoneonists Igors Saenko.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 61
Par kristīgām vērtībām M. Rotko mākslas centrā

28. oktobrī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā ar pieciem izstāžu projektiem sākās Ziemas izstāžu sezona. Kopš izstādes atklāšanas Daugavpils pilsētas Domē tika saņemtas vairākas sūdzības saistībā ar atsevišķiem izstādes eksponātiem, par kuriem tika pausts viedoklis, ka notiek nepieņemama iejaukšanās sakrālajā telpā un naida pret kristietību propogandēšana.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 399
Daugavpilī iedegs galveno svētku egli

Sestdien, 3.decembrī, plkst.16:30 aicinām ikvienu piedalīties pilsētas galvenās svētku egles iedegšanas pasākumā, kas notiks kopā ar ziemas pasaku tēliem Daugavpils Vienības laukumā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 185
Poļu kultūras centrs aicina bērnus un vecākus piedalīties akcijā ''Sv. Mikolaja telefons''

Tuvojas jautra un dzīvespriecīga diena visiem poļu bērniem - Mikolajki (6. decembris)! Tieši šajā dienā Sv. Mikolajs atnes bērniem saldumus. Šogad viņi varēs sazināties ar īstu ziemas burvi pa telefonu un noskaitīt viņam dzejolīti! Pateicībā Sv. Mikolajs katram bērnam noteikti sagatavos kādu mazu saldu dāvaniņu, kuru vecāki varēs saņemt Poļu namā (Varšavas iela 30) 6. decembrī no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 145
Poļu kultūras centrā izskanēja dzejoļi par burvjiem un fejām

24. novembra pēcpusdiena Poļu namā aizritēja jautri un radoši. Šajā dienā J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 1.-3. klašu skolēni demonstrēja savas prasmes dzejoļu skaitīšanā. Konkursu "Nekavē stundas Brīnumzemē!" organizēja Daugavpils Poļu kultūras centrs, lai veicinātu jaunāko klašu skolēnu radošo spēju attīstību un popularizētu bērnu literatūru un lasīšanu. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 189
Daugavpilī viesosies rakstniece, tulkotāja un reklāmas tekstu autore Ieva Melgalve

Ceturtdien, 1. decembrī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) notiks tikšanās ar rakstnieci, tulkotāju un reklāmas tekstu autori Ievu Melgalvi. Visi interesenti tiek aicināti uz sarunu par autores daiļradi, daiļdarbu tekstos lasīto, dzirdēto, redzēto un sajusto. Tikšanos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 138
Šovakar Daugavpilī uzstāsies obojists Aleksejs Ogrinčuks un kamerorķestris  “Sinfonietta Rīga”

Šovakar, 24. novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē ar vienīgo koncertu Latvijā uzstāsies  viens no pasaulē atzītākajiem obojistiem – Aleksejs Ogrinčuks – un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 91
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

27. novembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radošā nodarbība. Tajā bērniem un vecākiem būs iespēja darināt un dekorēt rotājumus Ziemassvētkiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 106
Poļu kultūras centrs aicina kopa svinēt Andrejdienu

Tuvojas Andrejdiena – prieka un brīnumu pilns zīlēšanas vakars. Šis ir īpašs laiks, kad katrs var uzzināt savu nākotni.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 109
Filmas “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju” demonstrēšana

1. decembrī plkst. 17.30 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā tiks rādīta dokumentālā filma par trimdas latviešu politiskajām demonstrācijām “Valiant! Brauciens uz brīvu Latviju”, kuru noskatīties tiek aicināti daugavpilieši un pilsētas viesi. Pēc kinoseansa notiks tikšanās ar filmas galvenās automašīnas īpašnieku Juri Bļodnieku.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 185
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Vēlēšanu biļetens. Papīra gabaliņš vai varas instruments?”

No 25. novembra līdz 23. decembrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma izstāde "Vēlēšanu biļetens. Papīra gabaliņš vai varas instruments?" Izstāde veltīta Baltijas jūras reģiona valstu vēlēšanu biļetenu vēsturei un to izmaiņām laika gaitā. Izstādes atklāšana 25. novembrī plkst. 14.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 118
Daugavpils poļi svinēja Latvijas un Polijas neatkarības svētkus

Latvijas poļiem novembris ir īpašs mēnesis. Katru gadu par godu Latvijas Neatkarības dienai un Polijas Neatkarības svētkiem tiek rīkoti svinīgie pasākumi, kuros piedalās vairāki simti Latvijas poļu. Pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā Neatkarības svētkiem ir īpaša nozīme.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 125
Svinēsim Latvijas Dzimšanas dienu Daugavpilī kopā!

Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienā Daugavpils dāvā daudzveidīgu pasākumu programmu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 580
Forštates kultūras nams aicina daugavpiliešus piedalīties kvestā “Izzini Latviju”

Valsts svētku ietvaros, no 18. līdz 20. novembrim, daugavpilieši tiek aicināti doties izzinošā pastaigā pa Forštates un Jaunforštates ielām, lai meklētu apslēptus QR kodus ar jautājumiem par Latviju, tās dabu un svarīgākajiem notikumiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 346