Šobrīd Daugavpilī

Tuvākie notikumi

“ZIEDOŠA SIEVIETE PLAUKSTOŠĀ PILSĒTĀ”
08 Aug 18:30
Daugavpils pilsētas domes sēde
11 Aug 14:00
Muzikālais augusts Daugavpilī
11 Aug 18:00
Muzikālais augusts Daugavpilī
11 Aug 19:30
Daugavpils čempionāts pludmales volejbolā
13 Aug 09:00
Daugavpils čempionāts 3x3 basketbolā
14 Aug 09:00
2022.gada Polijas 2. līga  Spīdveja klubs Optibet Lokomotīve Daugavpils PRET Bedmet OK Kolejarz Opole
14 Aug 17:00
Muzikālais augusts Daugavpilī.  ANDIJA EMLĒRA SOLO KLAVIERKONCERTS
18 Aug 18:00

Daugavpils ir daudzveidība

Daugavpils ir daudzveidība

Daugavpils vārtiem ir trīs simboliskas atslēgas, kas iezīmētas 1925.gadā apstiprinātajā pilsētas ģerbonī: upe, cietoksnis un lilija vai, citiem vārdiem nosaucot, ceļš, māja un lūgšana. Tie ir trīs jēdzieni, kas nav saistīti ne ar kādu noteiktu tautību, kultūru vai ticību, bet apliecina šeit dzīvojošo tautu vispārcilvēciskās vērtības.

Vai tā ir balva vai sods, ka Daugavpilij ir savdabīgs, īpašs liktenis un vieta Latvijā? Šis liktenis cieši saistīts ar Daugavu, likteņupi, seno dzintara ceļu no grieķiem uz varjagiem, kuras krastos izaugusi pilsēta, kas dažādās variācijās un dažādos laika posmos nesusi tās vārdu: Dūna (Dinaburga), Dvina (Dvinska), Daugava (Daugavpils). Pēc senās etimoloģijas hidronīms Daug-ava – nozīmē daudz, un Daugavpils, patiesi, ir daudz-ūdens, daudz-valodu, daudz-kultūru, daudz-ticību, daudz-likteņu pilsēta, kurā jau no seniem laikiem izveidojusies multietniska, multikulturāla vide, gluži kā pūra lādē uzkrājot pieredzi, kā kopā sadzīvot daudzu tautību un daudzu ticību cilvēkiem. Kā saglabāt savējo nenoniecinot un neiznīcinot svešo.

Anna Rancāne

Balsošana

Cik bieži Jūs izmantojat iespēju griezties iestādēs, izmantojot tiešsaistes pakalpojumus (e-pieraksts, e-adrese, Latvija.lv?