Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Noslēdzies projekta “Pārtika nav atkritumi!” aktīvais posms

No 2023. gada aprīļa līdz novembra beigām Daugavpils Ķīmijas apkaimes Darbīgā kopiena īstenoja iniciatīvu sabiedrības izpratnes par pārtikas atkritumu mazināšanu veicināšanai „Pārtika nav atkritumi!”. Iniciatīvas mērķis bija veidot efektīvus un ilgtspējīgus pārtikas izmantošanas paradumus vietējā apkaimē, sniedzot informatīvu atbalstu, piedāvājot dažāda vecuma un atšķirīgu sociālo kategoriju iedzīvotājiem izglītojošas un praktiskas aktivitātes, iespējas sadarboties, dalīties pieredzē, stiprināt vienam otru un gūt pozitīvu savstarpēju atbalstu iniciatīvas popularizēšanai sabiedrībā un ieradumu maiņai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 36
Aktīvi daugavpilieši īsteno iniciatīvu  “Mazaktīvo un atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu apzināšana un iekļaušana”

No 2023. gada aprīļa līdz novembra beigām aktīvi daugavpilieši – Valsts probācijas dienesta probācijas speciālisti un brīvprātīgie (probācijas klientu līdzgaitnieki), Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils komiteja un brīvprātīgie – kopīgiem spēkiem īstenoja iniciatīvu “Mazaktīvo un atstumtības riskam pakļauto bērnu un jauniešu apzināšana un iekļaušana”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 50
Daugavpils skolēni uzsāk dalību projektā “KODS: L.A.U.K.I.-2”

1. decembrī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Mūžizglītības centrs ar British Council pārstāvniecības Latvijā British Council Latvia atbalstu uzsāka projekta “KODS: L.A.U.K.I. -2” īstenošanu, tiekoties ar projekta dalībniekiem Jelgavas pilī.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 143
2024. gada 1. februārī Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija

Drīz sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs. 2024./2025. mācību gadā mācības 1. klasē jāuzsāk bērniem, kuriem 2024. gadā aprit 7 gadi, bet atkarībā no veselības stāvokļa un psiholoģiskās sagatavotības bērns var sākt pamatizglītības apguvi arī 6 gadu vecumā saskaņā ar vecāku (aizbildņu) vēlmēm vai 8 gadu vecumā, pamatojoties uz ģimenes ārsta atzinumu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 141
Otro gadu RTU notiks būvniecības inovāciju hakatons «BIMHack»

No 11. līdz  15. decembrim notiks būvniecības inovāciju hakatons «BIMHack 2023», kuru jau otro gadu organizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, Latvijas nacionālo standartizācijas institūciju SIA «Latvijas standarts» un citiem partneriem. Līdz 6. decembrim pieteikties dalībai hakatonā aicināti profesionāļi, studenti, pētnieki un entuziasti, kuriem ir saistoša būvniecības digitalizācijas un inovāciju tēma. 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 46
Saņemts latviešu valodas apguves atbalsta materiālu dāvinājums pārejā uz vienotu skolu

No 2023. gada 1. septembra pirmsskolas izglītībā un pamatizglītības pakāpē 1., 4. un 7. klasē izglītības process tiek īstenots tikai valsts valodā.  Pārejā uz vienotu skolu tiek mērķtiecīgi stiprināta gan pedagogu profesionālā kompetence, gan sniegts praktisks atbalsts pedagogiem mācību procesa organizēšanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 152
Daugavpils Iespēju vidusskolas komanda piedalījās starptautiskajās sacensībās “Robotex International 2023”

Ja ir kādas sacensības, kuras robotu būvētāji gaida ar vislielāko nepacietību, tad tās noteikti ir Robotex International.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 241
Divdesmit četri SMU piedalīsies Latvijas mēroga pasākumā CITS BAZĀRS ziemā 2023

Šī gada 2. decembrī 24 skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) no Daugavpils piedalīsies Junior Achievement Latvia (JAL) organizētajā ikgadējā Latvijas mēroga pasākumā CITS BAZĀRS ziemā 2023, Rīgā, kurš norisināsies tirdzniecības centrā Domina Shopping un vienkopus pulcēs 270 skolēnu mācību uzņēmumus no visiem Latvijas novadiem, kā arī Rīgas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 148
Ķīmijas apkaimes bērnudārzi aktīvi darbojas Ekoskolas vēstnieka statusā

Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde (Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII darbības) ikgadējā Ekoskolu programmas kampaņā “Rīcības dienas” iesaistījās ar lielu atbildību un prieku, pildot šogad iegūtā statusa Ekoskolu vēstnieki pienākumus. Rīcības dienas visā Latvijā notika no 6. līdz 12. novembrim ar kopīgu saukli “Planēta 1.vietā!”, un Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII darbības galvenais moto šajā kampaņā bija – bezatlikumu dzīvesveids un aprites ekonomika.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 145
BJC “Jaunība” notika tikšanās ar ASV Vēstniecības Latvijā kultūras atašeju

8.novembrī Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrā “Jaunība” (BJC “Jaunība”) direktore Aina Jansone, jaunatnes darbinieks Gunita Vanaga, apkaimes brīvā laika klubu vadītāji, pulciņu vadītāji un Jaunatnes lietu un sporta pārvaldes galvenā pasākumu organizatore Inese Kaļiņina tikās ar ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašeju Keilu Vāgneru (Cale Wagner), publiskās diplomātijas speciālisti Sintiju Jurgelāni un ASV vēstniecības programmu koordinatori Natāliju Oševerovu. Galvenā tēma, kas tika apspriesta, jaunieši un jauniešu iespējas Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 96
Latvijas skolās norisinās Pilsoniskuma nedēļa

Latvija katram ir sava, taču mums visiem kopā tā ir mājas. Mājas, kurās ir laime un izaicinājumi, drosme, lepnums un mazliet egoisma, prieki un asaras, lieli sasniegumi un vēl lielākas cerības. Šogad, svinot mūsu valsts 105. dzimšanas dienu, Daugavpils vispārizglītojošajās skolās notiek daudz un dažādas tematiskās stundas, kas veltītas ne tikai Latvijas vēstures un sasniegumu izzināšanai, bet arī dabas pētniecībai, sportam, mākslai, tai skaitā literatūras studijām, kā arī vispārcilvēcisko vērtību aktualizēšanai. Ieskatam pāris notikumi, par kuriem ir pastāstījuši vēstures un sociālo zinātņu skolotāji.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 147
Ķīmijas apkaimes p.i.i. realizē pāreju uz Vienotu skolu un aicina uz sadarbību

No 2023. gada 1. septembra mācību programma pirmsskolas izglītībā tiek īstenota tikai latviešu valodā. Šo procesu, kad skolas, kuras līdz šim īstenoja mazākumtautību programmas, uzsāk darbu tikai latviešu valodā, Izglītības un zinātnes ministrija ir nosaukusi par "Pāreju uz Vienotu skolu" un piedāvā izglītības iestādēm dažādus atbalsta materiālus un seminārus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 588
Daugavpilī aizvadīts mūsdienu deju radošais konkurss

Pēc divu gadu pārtraukuma klātienē atgriezās Mūsdienu deju radošais konkurss, kura mērķis ir veicināt mūsdienu deju pedagogu, horeogrāfu, kā arī bērnu un jauniešu radošo izpausmi mūsdienu dejā. Līdz ar to šī gada 1. novembrī Latgales novadā to organizēja Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība” (BJC “Jaunība”) sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 210
Informācija par sakaru traucējumiem Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē 3.novembrī

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē, ka tehnisku iemeslu dēļ šo piektdien, 3.novembrī, no plkst.13.00 Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes ēkā nebūs interneta un līdz ar to nebūs iespējas sazināties ar speciālistiem ne pa stacionārajiem telefonu numuriem, ne pa e-pastiem, tāpēc lūdzam saziņai izmantot mobilo telefonu sakarus:

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 135
“Ilgās” norisinājās projekta “Pasaule ap mums” konference

20. un 21.oktobrī projekta “Pasaules ap mums” ietvaros norisinājās konference Daugavpils Universitātes studiju un pētniecības centrā "Ilgas", ko organizēja biedrība “Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centrs”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 157
Saules skolā aizvadītas Erasmus dienas

No 9. līdz 14. oktobrim Latvijā un citviet pasaulē jau 7. reizi tika atzīmētas “Erasmus dienas”. Sešu dienu garumā “Erasmus+” projektu īstenotāji aicināja interesentus piedalīties dažādos pasākumos, lai uzzinātu par programmas sniegtajām iespējām, ieguvumiem un aktualitātēm.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 658
Karjeras nedēļas laikā jaunieši tiek aicināti papildināt savas prasmes

Šonedēļ, no 16. līdz 20. oktobrim, Daugavpils skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau vienpadsmito reizi organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un pilsētas izglītības iestādēm. Šī gada Karjeras nedēļas tematika ir “Tavs prasmju portfelis”, aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 285
Notiks praktiskā nodarbība pedagogiem “Kā uzlabot mācību efektivitāti?”

Daugavpils Inovāciju centrs sadarbībā ar Rīgas Ekonomikas augstskolu – Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga) – aicina pedagogus uz praktisku nodarbību “Kā uzlabot mācību efektivitāti?”

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 188
Daugavpils skolas ieguva Ata Kronvalda balvu un divas “pūces”

2023. gada 29. septembrī Rīgas pils Ģērboņu zālē notika Ata Kronvalda balvas un ceļojošo balvu “Lielā pūce” un “Mazā pūce” pasniegšanas ceremonija, kurā godināti arī vairāki Daugavpils izglītības iestāžu pārstāvji. Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licejs ieguva “Lielo pūci” lielo skolu grupā, mazo skolu grupā “Mazā pūce” aizceļoja uz Daugavpils Saskaņas pamatskolu, savukārt Daugavpils Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Marina Pilace ieguva Ata Kronvalda balvu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 333
Daugavpilī tika sveikti skolotāji – konkursu laureāti

5.oktobrī Starptautiskajā Skolotāju dienā Daugavpils Vienības namā uz svinīgo pasākumu pulcējās Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu administrācija un pedagogi, lai pateiktu PALDIES ikvienam patiesi sava darba entuziastam, katram pedagogam, kurš ar lielu atdevi ir veicis savus pienākumus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 382

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!