Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Daugavpilī tiks atklāts Latgales jauniešu pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”

Trešdien 16. septembrī Daugavpils Vienības namā tiks atklāts pasākumu cikls “Ar Eiropys tvierīni Latgolā”, kurā piedalīsies teju 100 dalībnieki no 13 Latgales pašvaldību 22 mācību iestādēm.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 26
Daugavpils skolas piedāvā plašu papildus nodarbību klāstu

Ir pagājušas gandrīz divas nedēļas, kopš bērni un jaunieši pēc ilgas prombūtnes atgriezās skolās. Šogad mācības notiek savādāk, nekā tas bija ierasts: komunikācija ar citām klasēm ir ierobežota, starpbrīžos skolu gaiteņi vairs nav bērnu pārpildīti, jebkurā brīdī var tikt paziņots, ka klasei jādodas attālinātās mācībās. Tomēr, skolēni un pedagogi nezaudē optimismu un arī šādos apstākļos ir apņēmības pilni veiksmīgi apgūt mācību programmu. Turklāt, daudzi labprāt apmeklē arī  skolu piedāvātos pulciņus un fakultatīvus, kuru klāsts ir patiešām plašs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 258
Skaitļi un fakti, sākoties 2020./2021.mācību gadam

2020.gada 28.augustā Daugavpils pilsētas domes sēdē tika apstiprināts Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (turpmāk – DPIP) ziņojums par Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu gatavību 2020./2021.mācību gadam, kur minēti vairāki statistikas dati, bet 4.septembrī VIIS datu bāzē tika ievadīti reāli skaitļi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 89
Daugavpils ir gatava jaunajam mācību gadam

1.septembrī līksmie skolas zvani ieskandināja jaunā mācību gada sākumu. Šajā dienā skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 9190 izglītojamie,  875 no tiem – pirmklasnieki (par 12 vairāk nekā pērn). Šis gads nebūs tāds, kā iepriekšējie: mācības norisināsies, ievērojot daudzus drošības pasākumus, tomēr gan bērni, gan pedagogi ir apņēmības pilni pabeigt to ar ļoti labiem rezultātiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 374
Izglītības pārvalde pilnvarota lemt par izglītības procesa organizāciju sakarā ar Covid-19

Domes deputāti ir pieņēmuši lēmumu pilnvarot Izglītības pārvaldi lemt par izglītības procesa organizāciju daļēji vai pilnībā attālināti atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 119
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizē iedzīvotājiem  bezmaksas latviešu valodas kursus

Daugavpils pilsētas dome ir piešķīrusi finansējumu latviešu valodas kursu organizēšanai Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem. Prioritāte ir tiem iedzīvotājiem, kuri pirms tam nav apmeklējuši bezmaksas kursus, kuriem latviešu valodas kursi nepieciešami LR pilsonības iegūšanai, valsts valodas prasmes līmeņa iegūšanai vai paaugstināšanai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 690
Daugavpils pilsētas domes vadības apsveikums Zinību dienā

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 246
Visi Zinību dienas pasākumi pilsētā notiks un skolas sāks darbu plānotā režīmā

Zinību dienas priekšvakarā medijos Daugavpilī izcēlās ažiotāža saistībā ar to, ka Centra vidusskolas viena skolēna vecākam konstatēts COVID-19. Skolēns ir izolēts un nav slims, bet tuvākajā laikā viņam mācības tiks organizētas attālināti.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 401
1.septembris jau klāt!

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija mācību gada sākumā, patrulējot ikdienā,  pastiprinātu uzmanību pievērsīs vispārējai sabiedriskai kārtībai izglītības iestāžu tuvumā, kā arī vietām, kur pulcējas nepilngadīgas personas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 216

Ata Kronvalda balva

Ata Kronvalda balva

2020.gada 24.augustā Valsts prezidents Egils Levits izcilākajiem Latvijas pedagogiem pasniedza Ata Kronvalda balvu. Balva tiek piešķirta kopš 1989. gada - par ievērojamu un ilggadīgu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā. Līdz 2020. gadam to ir saņēmuši 159 pedagogi, savukārt šogad balvu saņēma vēl 5 skolotāji. 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 115
ATVĒRO DURVJU DIENAS BĒRNU UN JAUNIEŠU INTEREŠU IZGLĪTĪBAS CENTRĀ “SAULES STARIŅI”

Bērnu un jauniešu interešu izglītības centrs “Saules stariņi” , kas pagājušajā gadā nosvinēja savu 10 gadu jubileju , aicina ciemos uz atvērto durvju dienām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 149
Ikgadējā Daugavpils pilsētas pedagogu Augusta konference – ieskats nākamā mācību gada aktualitātēs

Tuvojas septembris, un skolēniem laiks doties smelties zināšanas, bet pedagogiem sniegt atbalstu ikvienam skolēnam. Kāds būs šis jaunais 2020./2021.mācību gads? Kā noritēs mācību process? Šie un vēl daudzi citi jautājumi satrauc gan pedagogus, gan skolēnus un, protams, arī vecākus. Tāpēc šodien, 26.augustā, no plkst.10.30 līdz plkst.12.30 tiešsaistes režīmā YouTube kanālā notika ikgadējā Daugavpils pilsētas pedagogu Augusta konference. Konferences mērķis bija atskatīties uz pagājušajā mācību gadā paveikto un ielūkoties jaunā 2020./2021.mācību gada aktualitātēs un izaicinājumos. Konferencei pieteikušies bija 298 dalībnieki, bet kopumā to noskatījās – 402.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 164
Daugavpils inovāciju centrs uz lielu pārmaiņu sliekšņa

21.augustā Daugavpils pilsētas dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) noslēdza vienošanos par energoefektivitātes paaugstināšanas projektu pašvaldības ēkā Vienības ielā 30. Projektu līdzfinansē ERAF. Šajā ēkā jau sen darbojas Daugavpils Inovāciju centrs, kas nesen atzīmēja 5 gadu jubileju.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 211
Mācību procesa organizēšana Daugavpils pilsētas skolās 2020./2021.m.g.

Vēl tikai nedēļa un klāt 1.septembris, pirmā skolas diena 2020./2021.mācību gadā. Iepriekšējā mācību gada pieredze rosina jau laikus pārplānot skolu darbību, mācību procesa organizēšanu. Līdz ar to visu procesu īstenošana un norise skolā tiek izvērtēta caur atbilstību pamatprincipiem: informēšana; distancēšanās; higiēna; personas veselības stāvokļa uzraudzība, pamatojoties uz 2020.gada 9.jūnija MK noteikumiem Nr.360 „Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas ierobežošanai”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 209
Jaunā mācību gada lielākais izaicinājums – skolēnu epidemioloģiskā drošība

Šonedēļ Izglītības pārvaldes komisija kopā ar Domes vadību apsekoja pilsētas skolas un BJC „Jaunība” klubus, lai pārbaudītu izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam. Ņemot vērā situāciju pasaulē, īpaša uzmanība bija veltīta skolēnu un pedagogu epidemioloģiskai drošībai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 301
Daugavpils pilsētas ikgadējā pedagogu Augusta konference notiks tiešsaistes režīmā

Ikgadējā Daugavpils pilsētas vispārizglītojošo izglītības iestāžu administrācijas un pedagogu Augusta konference notiks trešdien, 26.augustā, no plkst.10.30 līdz plkst.13.30 tiešsaistes režīmā YouTube kanālā. Tiešsaistes konferences norisi nodrošinās Daugavpils Universitātes speciālisti. Konferencē svinīgo uzrunu pedagogiem jaunajam darba cēlienam teiks Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, kā arī konferencē piedalīsies Daugavpils pilsētas domes vadība un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 189
Zinību dienu šogad svinēsim Dubrovina parkā

Līdz augusta beigām atlikušas vien pāris nedēļas, un jau pavisam drīz, 1.septembrī, bērni un jaunieši atsāks mācību gaitas. Zinību dienas svētku pasākumi šoreiz norisināsies Dubrovina parkā. Ir sagatavota plaša un interesanta programma dažādām gaumēm un vecumam.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 812
Ģimenes dalās ar lasīšanas veicināšanas trikiem bērniem

Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” uzsācis jaunu video sēriju “Iemīlēt grāmatu!”, kurā astoņas Latvijas ģimenes atklāj veidus, kā bērniem iemācīt mīlestību pret grāmatu jau mazotnē. Katrā video burtu apguve un lasītprasme atspoguļota mazliet citā gaismā, sniedzot idejas un paraugu vecākiem, kuru bērni pašreiz mācās lasīt vai veido savus lasīšanas paradumus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 65
Daugavpils skolās un bērnudārzos - siltas telpas un modernas mēbeles

Ar jaunā mācību gada sākumu pilsētas bērnudārzu audzēkņus un skolēnus sagaidīs patīkami pārsteigumi - viņi varēs mācīties atjaunotās un labiekārtotās telpās. 15.jūlijā izglītības iestādes apmeklēja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dušinskis, kurš apsekoja 13.vidusskolu un 28. bērnudārzu, kuros notika patīkamas pārmaiņas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 913
Praktiski visas Daugavpils vidusskolas jau ir nokomplektējušas 10.klases

Daugavpils skolās pilnā sparā rit uzņemšana  10. klasēs.  Šogad pilsētas vidusskolu tīkls nepiedzīvos nekādas izmaiņas: visas mācību iestādes ir saglabājušas savu statusu. Turklāt, praktiski visas jau ir nokomplektējušas vismaz pa vienai 10. klasei.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 492