Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Informācija par Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu darba režīmu vasaras periodā

Tuvojas 2021./2022.mācību gada noslēgums, un tūlīt klāt būs arī vasara – atpūtas un  atvaļinājumu laiks. Vasara ir laiks, kad vēlams, lai bērni pavadītu vairāk laika kopā ar vecākiem, bet, ja gadījumā vecāki tomēr uzskata, ka pirmsskolas apmeklējums būs labākais risinājums, tad iestāde nodrošinās vietu savās telpās vai blakus esošajās pirmsskolās.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 109
Ekoskolas “Zīļuks” eTwinning projekts “Enerģija”

Ekoskolu programmas īstenotāji katru gadu padziļināti strādā pie konkrētas galvenās tēmas. Daugavpils pilsētas Ķīmijas apkaimes Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes Eko padome par 2021./2022.mācību gada galveno tēmu apstiprināja tēmu „Enerģija”. Tēmas izpētes procesā tika īstenots eTwinning projekts „Runājošās sienas/stendi “Enerģija, tās veidi””.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 21
Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes eTwinning projekts – videofilma uz gaismas galda “Mana pilsēta”

Tuvojas mūsu pilsētas Daugavpils dzimšanas diena, kad visi esam aicināti domāt par to, kas ir tās lietas un vietas, kuras mēs mīlam savā pilsētā un par kurām lepojamies.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 72
Eiropas eksāmena laureāti ir apbalvoti

Jau astoto gadu, atzīmējot Eiropas dienu, Latvijā notiek erudīcijas konkurss “Eiropas eksāmens”, kuru organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā. Visus šos gadus eksāmenu ir veikuši arī Daugavpils skolēni.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 85
Daugavpils jauniešiem būs iespēja apmeklēt izglītojošās programmas STEM jomā

20.-21.maijā PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā Saules Skola” norisināsies izglītojošas nodarbības, kuru laikā, piedaloties teorētiskās un praktiskās aktivitātēs, skolēniem būs iespēja pilnveidot savas uzņēmējspējas, kā arī attīstīt radošās prasmes, līderību un pašiniciatīvu. Nodarbības rīko Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tehnikās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabriku.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 82
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sveica skolēnus un viņu pedagogus par izciliem sasniegumiem 2021./2022.mācību gadā

Lūkojoties pa logu, redzam, ka klāt ir pavasaris, bet, ieskatoties kalendārā, jaušams, ka noslēgumam tuvojas vēl viens mācību gads, kad laiks ir palūkoties, kā tad šajā mācību gadā ir veicies un kādus izcilus panākumus starptautiskā, valsts un novada līmenī esam sasnieguši, roku rokā sadarbojoties, mūsu pilsētas audzēkņiem kopā ar saviem pedagogiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 134
Kad mērķis ir sasniegts, jāizvirza jauns

Š.g. 12.maijā uz sportiskajām aktivitātēm kopā pulcējās Daugavpils pašvaldības izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes. Šīs aktivitātes saliedēja komandu un deva iespēju pacīnīties un sasniegt labākus rezultātus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 41
Atvērto durvju diena Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādē

Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde „Zīļuks” aicina  nākamo audzēkņu vecākus, kā arī vecākus, kuri meklē savam bērnam pirmsskolas iestādi, uz Atvērto durvju dienu 2022.gada 20.maijā. Sākums plkst. 10.00.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 164
Daugavpilī atklāts Jauniešu iniciatīvu centrs

Piektdien, 13.maijā, Raiņa ielā 69 tika atklāts Jauniešu iniciatīvu centrs. Ikvienam interesentam bija iespēja iziet vairākas jauniešu izveidotās stacijas: uzrakstīt un ievietot ideju kastē savu piedāvājumu jauniešu centram, iesniegt savu ideju par Jauniešu iniciatīvu centra nosaukumu, pārbaudīt savas zināšanas 10 jautājumu kvestā un uzzīmēt, kā varētu izskatīties šī ēka nākotnē.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 101
Daugavpils Inovāciju centrs piešķiļ radošumu un darbojas STEM un STEAM jomās

14. maijā notika Radoši izglītojošaja programma STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomā “Māksla TE!” - izglītojošās programmas laikā tika attīstīta radošā domāšana, māklsas/dizaina radīšana un dabas vērtību apzināšanās, izmantojot visu, kas pieejams mums apkārt, uzsverot dabas resursu pielietojumu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 176
Daugavpils – aktīvu un zinošu cilvēku pilsēta

Apliecinot zinātkāri, izpratni un piederības sajūtu Latvijai un Eiropas Savienībai, 38 239  skolēni un pieaugušie piedalījās 2022. gada “Eiropas eksāmenā”. Par 628 dalībniekiem ir pārsniegts pagājušā gada rekords, nostiprinot “Eiropas eksāmenu” kā vērienīgāko un iesaistošāko tiešsaistes izziņas akciju Latvijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 42
Jauniešus aicina pieteikties bezmaksas latgaliskajam semināram ''Atzolys''

2022. gada augustā biedrība “LgSC” (Latgolys Studentu centrs) Balvu novadā Rekavā organizē bezmaksas četru dienu latgalisko semināru jauniešiem “Atzolys”, kurā aicina piedalīties 20 jauniešus vecumā no 16 līdz 25 gadiem, lai mācītos latgaliešu rakstu valodu, iepazītos ar mūsdienu Latgales personībām, kā arī izzinātu reģiona kultūrvēsturi un šī brīža iespējas jauniešiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 216
INOVĀCIJU CENTRS AICINA JAUNIEŠUS PIETEIKTIES DALĪBAI NOMETNĒ NORVĒĢIJĀ

Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru aicina jauniešus  (14-16 g.v.) pieteikties nometnei STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomā, kas notiks 2022.gada 15.-19.augustā Tronheimā, Norvēģijā. Pieteikšanās līdz .š.g. 23.maijam.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 362
Tiešsaistē notika pieredzes apmaiņa ar Tronheimas Zinātnes centru

Aizritējušajās brīvdienās ikviens kam interesē STEM jomas tika aicināts pievienoties projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī” Norvēģijas sadarbības partnera Tronheimas Zinātnes centra pieredzes apmaiņas sesijai: “Norvēģijas inovāciju un zinātnes centru ietekme uz mācīšanās metodiku un izglītojošo programmu ietekme uz skolēnu kompetenču attīstību”. Dalībnieki aktīvi izmantoja iespēju uzdot jautājumus, rosināt diskusijas un abpusēji dalījās pieredzē.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 211
Demokrātijas nedēļa Daugavpils vispārizglītojošajās skolās

Maija sākums mūsu pilsētas skolās allaž ir rosīgs, tiek atzīmēta pilsoniskuma un demokrātijas nedēļa. Šogad pasākumu klāsts ir īpaši plašs, jo reizē tiek atzīmēta arī Vides diena  un Eiropas Jaunatnes gads.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 83
Jaunieši tiek aicināti apmeklēt izglītojošo programmu - Māksla TE

Daugavpils Inovāciju centrs aicina jauniešus (15-19 gadi) 14. maijā plkst. 11:00 un 14:00 apmeklēt Radoši izglītojošu programmu STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomā “Māksla TE!”

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 76
Skolēnu pašpārvaldes tiksies pasākumā „Tiec līdz mērķim”

2022. gada 12. maijā Daugavpils centrālajā parkā, Raiņa ielā 69 pie bijušā Šaha- dambretes kluba no plkst.14:00-17:00 norisināsies skolēnu pašpārvalžu saliedēšanās pasākums „Tiec līdz mērķim”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 88
Tronheimas Zinātnes centrs dalīsies pieredzē par inovāciju un zinātnes centru nozīmi mācību procesa īstenošanā

Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas pašvaldību turpina īstenot “Neformālo tālākizglītības programmu kompetencēs balstītā pieejā STEM jomas speciālistiem”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 122
Konkursā uz jaunizveidoto vidusskolu direktoru vietām pieteicās 11 pretendenti

Līdz 29. aprīlim Daugavpils pilsētas pašvaldībā tika pieņemti pieteikumi no kandidātiem, kas vēlas vadīt kādu no četrām jaunizveidotajām pilsētas vidusskolām. Kopumā tika saņemti 11 pieteikumi uz skolu direktoru amatiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 191
7., 8., 9. maijā “Eiropas eksāmens” arī ukraiņu valodā

Tiešsaistes tests “Eiropas eksāmens”, kas 7., 8., 9. maijā notiks par godu Eiropas dienai, šogad būs pieejams arī ukraiņu valodā. “Kopā no sirds kā labos, tā ne tik labos laikos!” – šī gada Eiropas dienas sauklis izceļ Eiropas Savienības vērtības – solidaritāti, demokrātiju, vienlīdzību u.c. 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 52