Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Praktiski visas Daugavpils vidusskolas jau ir nokomplektējušas 10.klases

Daugavpils skolās pilnā sparā rit uzņemšana  10. klasēs.  Šogad pilsētas vidusskolu tīkls nepiedzīvos nekādas izmaiņas: visas mācību iestādes ir saglabājušas savu statusu. Turklāt, praktiski visas jau ir nokomplektējušas vismaz pa vienai 10. klasei.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 32
Daugavpils bērnudārzos turpinās renovācija un rotaļu laukumu modernizēšana

Daugavpilī turpina uzlabot pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūru. Uz doto brīdi ir renovētas gandrīz visu bērnudārzu ēkas, turpinās arī rotaļu laukumu modernizēšanas programma: šogad jaunu aprīkojumu uzstādīs sešos dārziņos.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 255
Daugavpils inovāciju centrs nosvinēja piecu gadu jubileju

1. jūlijā Daugavpils inovāciju centrs atzīmēja savu pirmo jubileju - piecus gadus kopš tā atvēršanas 2015. gadā. No tā laika šī zinātkāres veicināšanas vieta vairākas reizes mainīja savu nosaukumu, bet pagājušajā gadā pašvaldība to pārņēma un nodeva bērnu un jauniešu centram «Jaunība». Neskatoties uz statusa izmaiņām, visus šos gadus centrs ir priecējis, pārsteidzis un izglītojis bērnus fizikā, ķīmijā, anatomijā, medicīnā un citās zinātnes nozarēs.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 224
Trīs Latvijas universitātes apvienosies konsorcijā

Lai stiprinātu konkurētspēju gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā un nodrošinātu kvalitatīvas izglītības piedāvājumu, trešdien svinīgi parakstīts sadarbības memorands par konsorcija izveidi starp trim Latvijas universitātēm Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU), Liepājas Universitāti (LiepU) un Daugavpils Universitāti (DU) -, kā arī Izglītības un zinātnes ministriju, Zemkopības ministriju, Liepājas, Jelgavas un Daugavpils pilsētu domēm.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 299
„Saules skolā” sumina absolventus un gaida jaunos studentus

17. jūnijā PIKC „Daugavpils dizaina un mākslas vidusskola „Saules skola”” sumināja 32 jaunos speciālistus, kas veiksmīgi nokārtojuši gala pārbaudījumus un ieguvuši profesionālās kvalifikācijas grādu vienā no vairākām dizaina programmām, ko piedāvā apgūt izglītības iestāde.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 1024
Iegūsti izglītību Daugavpils Valsts ģimnāzijā!

Daugavpils Valsts ģimnāzijā notiek skolēnu uzņemšana 7.un 10.klasēs. Aicinām pievienoties Daugavpils Valsts ģimnāzijas saimei un iegūt kvalitatīvu un konkurētspējīgu izglītību!

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 305
DAUGAVPILS DARBĪGĀ KOPIENA IZDAIĻO PILSĒTU

Izglītības iniciatīvu centra projekta “Darbīgās kopienas” aktīvisti – ģimenes ar bērniem Daugavpils svētku nedēļā 4. un 5.jūnijā īstenojuši vienu no projekta aktivitātēm - vasaras puķu stādīšanu / puķu dobju ierīkošanu Daugavpils Ķīmiķu mikrorajonā plašai sabiedrībai atklāti pieejamās un redzamās dobēs, lai padarītu mūsu pilsētu vēl skaistāku un iepriecinātu tās iedzīvotājus.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 225
Vēl tikai nedēļa, lai piedalītos akcijā “Pasaki paldies Skolotājam!”

Skolēniem ir sācies vasaras brīvlaiks, bet joprojām atmiņā ir 2019./2020. mācību gada pēdējie divi mācību mēneši – tieši šis laiks ar mums tik neierastu un neparastu mācību procesu. Neskatoties uz to, esam veiksmīgi noslēguši šo mācību gadu, kas ir ikviena nopelns – skolēnu, vecāku, skolas administrācijas un, protams, skolotāju. Tieši tāpēc Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina gan skolēnus, gan vecākus pakavēties atmiņās un padomāt, kuram skolotājam vai kolēģim vēlētos pateikt PALDIES: paldies par atbalstu, par drošības sajūtu, par uzmundrinājumu, par zināšanu sistematizēšanu utt.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 204
Informācija par pašvaldības atbalstu bērnu ēdināšanai

Atbilstoši Daugavpils pilsētas domes 2020.gada 6.aprīlī pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr.13 “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību” (turpmāk – Saistošie noteikumi) Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē un tās padotības iestādēs uz 2020.gada 31.maiju tika saņemti un apstrādāti  14588 bērnu, kuri ir Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un uz 12.03.2020. bija deklarēti Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā, vecāku iesniegumi par pašvaldības atbalsta saņemšanu bērna ēdināšanai.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 134
Daugavpils Valsts ģimnāzija pasniedz Gada balvas

29.maijā Daugavpils Valsts ģimnāzijā norisinājās mācību gada noslēguma pasākums “Gada balva 2020”. Lai arī fiziski attālināti, tomēr visi kopā. Novērtējot mūsu skolēnu un skolotāju sasniegumus, mērķtiecību, radošumu, zināšanas, izaugsmi, šogad tika pasniegtas balvas 22 nominācijās. Direktore Oksana Petaško, uzrunājot ģimnāzijas saimi, norādīja: “Attālināti vadītais un veiktais darbs nav traucējis mums kopā augt, pilnveidoties un mainīties uz augšu! Iespējams, šis laiks katram no mums ir devis iespēju labāk izprast sevi un apkārtējos, apzināties patiesās vērtības un prioritātes. Bet šodiena ir īpaša diena, jo mācību gads ģimnāzijā nav iedomājams bez noslēguma pasākuma – Gada balvas! Par labo un skaisto, izaugsmi, panākumiem un sasniegumiem ir jārunā! Prieks, lepnums un gandarījums par gada laikā paveikto!“

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 158
Daugavpilī plānots siltināt vēl divas pirmsskolas izglītības iestādes

21. maijā Daugavpils pilsētas domes sēdē tika nolemts atbalstīt energoefektivitātes paaugstināšanas projektus pilsētas 12. un 29. bērnudārzā. Šis ir nākamais pašvaldības solis Eiropas energoefektivitātes kvotu apgūšanā ar mērķi veikt remontus un siltināšanu izglītības iestādēs (ERAF fonda līdzfinansējums).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 334
“Pasaki paldies Skolotājam!”

Neierasta un sarežģīta ir bijusi šī mācību gada nogale ikvienam. Katrs no mums lielākā vai mazākā mērā ir pārdzīvojis visu emociju gammu: no bailēm un izmisuma līdz gandarījumam un pateicībai. Bez šaubām, esam veikuši daudz jaunu atklājumu par lietām, procesiem, cilvēkiem un katrs par sevi pašu. Ceru, ka jauno pieredzi pratīsim likt lietā arī turpmāk; ticu, ka stiprināsim savstarpējās attiecības un slīpēsim saskarsmes prasmes; esmu pārliecināta, ka spējam novērtēt citu cilvēku līdzās būšanu, palīdzību un atbalstu.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 1310
Informācija par izlaidumiem pirmsskolas izglītības iestādēs

Sakarā ar valdības lēmumu pagarināt Latvijā ārkārtējo situāciju no 2020.gada 12.maija līdz 9.jūnijam (Ministru kabineta rīkojums Nr.254, Rīgā 2020.gada 7.maijā (prot. Nr.31 6.§), Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu“ un, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra prasības, Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādēs svētku pasākumi iestādes absolventiem notiks bez vecāku līdzdalības.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 233
Informācija par 2019./2020.m.g. noslēgumu Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs

Tuvojas mācību gada noslēgums, kurš ir mazliet savādāks, nekā tradicionāli pierastais. Jau vairāk nekā divus mēnešus mācības izglītības iestādēs notiek attālināti pēc izglītības iestāžu izstrādātajiem plāniem un Valsts izglītības satura centra vadlīnijām. 

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 241
Augsta daugavpiliešu aktivitāte un izcili rezultāti Eiropas eksāmenā 2020

Jau sesto gadu pēc kārtas, svinot Eiropas dienu, no 7. - 9.maijam ikviens Latvijas iedzīvotājs bija aicināts pārbaudīt daudzpusīgas zināšanas par mums Eiropā, piedaloties Eiropas eksāmenā. Ar katru gadu dalībnieku skaits strauji aug – šogad Eiropas eksāmenu nokārtoja jau 30 086 dalībnieki, kas ir par 36% vairāk nekā pagājušajā gadā.  Starp 30 labākajiem Latvijā ir 5 daugavpilieši!

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 76
Grozījumi par pašvaldības atbalstu bērnu ēdināšanai ārkārtējā situācijā

Š.g. 12.maija ārkārtas domes sēdē Daugavpils pilsētas domes deputāti pieņēma grozījumus 2020.gada 6.aprīļa Daugavpils pilsētas domes apstiprinātajos saistošajos noteikumos Nr.13 “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību” (turpmāk – noteikumi). Noteikumi tiek grozīti un papildināti ar iespēju atbalstu saņemt arī 19 gadus veciem izglītojamajiem, kā arī atbalsta pieteikšanas laiks tiek pagarināts līdz 31.maijam.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 173
Pirmskolas iestādes  atsāks klātienes nodarbības 5-6 gadīgiem bērniem

Pēc 12. maija Latvijā tiek mazināti ierobežojumi saistībā ar ārkārtas situāciju. Tas attiecas arī uz pirmskolas izglītības iestādēm.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 535
Ar konkursa skolēniem “Man nozīmīga vieta/objekts Daugavpilī” rezultātu publiskošanu sākam svinēt Daugavpils 745.dzimšanas dienu

2019.gada decembrī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļa izsludināja radošo darbu konkursu 1.-11.klašu skolēniem “Man nozīmīga vieta/objekts Daugavpilī…”. Konkurss noslēdzās 27.martā, un, spītējot karantīnai, tika iesniegti 32 darbi no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils J.Raiņa 6.vidusskolas, Daugavpils 9.vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils 12.vidusskolas, Daugavpils 16.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils Vienības pamatskolas.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 462
Informācija par eksāmenu latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē, ka 2019./2020.mācību gadā eksāmens latviešu valodā mazākumtautību izglītības programmās ir izvēles eksāmens, kuru var nekārtot. Skolēni, kuri pēc 9.klases gatavojas uzsākt darba tiesiskās attiecības, var iegūt valsts valodas prasmes apliecību, kārtojot Valsts valodas prasmes pārbaudes eksāmenu. Pieteikšanās šim eksāmenam notiek pa tālruni 60001613 (valsts valodas prasmes pārbaude notiek Daugavpilī, Saules ielā 38, „Latgales mācību centra” telpās; plašāka informācija atrodama šeit: https://visc.gov.lv/valval/info.shtml).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 187
DAUGAVPILS DARBĪGĀ KOPIENA IEDVESMO

Šajā pavasarī Daugavpils pilsētas „Darbīgo kopienu” aktīvisti - Daugavpils pilsētas pirmsskolas iestāžu (20.PII, 23.PII, 21.PII, 26.PII) bērni un darbinieki ar pašu izaudzētiem pavasara zaļumiem iepriecina Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes Sociālais dienests klientus. Ir patiess prieks, ka šī aktivitāte ir iedvesmojusi Sociālās patversmes darbiniekus un iemītniekus uz atbildes rīcību – putnu būrīšu izgatavošanu un izkāršanu patversmei tuvākās pirmsskolas iestādes teritorijā.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 332