Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 15.10.2021.

Joprojām skolās un pirmsskolās mācību process pamatā notiek klātienē, tomēr atkal šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma  daudz rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās. Kopumā redzams, ka šajā nedēļā bija mazāk noteikta individuālā karantīna skolēniem un bērniem atsevišķās klasē/grupās, bet vairāk – karantīna visai klasei.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 221
Māksla kā mācīšanas un mācīšanās sastāvdaļa

Daugavpils 10.vidusskolas projekta „Kompetents skolotājs – skolas attīstības pamats” 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 299
Saskaņas pamatskolas projekta nodarbības Itālijā

Daugavpils Saskaņas pamatskola no  2018.gada 1.novembra realizē ES mūžizglītības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projektu “Attīstāmies ar STEAM” (“Let’s improve with STEAM”).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 214
STEM pedagogi apgūst praktiskas iemaņas klātienē

2021. gada 8. un 9. oktobrī tika īstenotas STEM pedagogu apmācības Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju laboratorijās, klātienē. Tādējādi, jau ierastās apmācības tiešsaistē tika papildinātas ar atbilstoši epidemioloģiskajām nosacījumiem organizētām klātienes nodarbībām – eksperimentālo un praktisko daļu DU laboratorijās. Apmācību dalībniekiem tika sniegta ekskluzīva iespēja ļauties pētnieciskai darbībai, veikt eksperimentus, iedziļināties nanotehnoloģiju pasaulē, kā arī diskutēt par uzņēmējdarbības jautājumiem. Daugavpils Universitāte nodrošina tālākizglītības apmācību programmas īstenošanu, kombinējot attālinātās un klātienes nodarbības.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 119
Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 08.10.2021.

Joprojām skolās un pirmsskolās mācību process pamatā notiek klātienē, lai gan šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma ļoti daudz rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās, nekā iepriekšējās nedēļās.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 208
Karjeras nedēļā Daugavpilī aicinās izzināt IKT nozari

No 11. līdz 15.oktobrim visā Latvijā jau devīto gadu notiks Karjeras nedēļa, kuru sadarbībā ar partneriem reģionos organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” veltīta informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares iepazīšanai, apzinoties to aktualitāti un pielietojumu sadzīvē, izzinot plašo IKT profesiju spektru, atklājot tām nepieciešamās prasmes un uzklausot iedvesmojošu nozares pārstāvju stāstus, kā arī pašiem izmēģinot spēkus jauniešu ideju hakatonā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 304
Daugavpils tika pārstāvēta Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Valsts finālā

25. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika organizēts lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā Skaļās lasīšanas sacensība” fināls. Tajā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni – 9 zēni un 21 meitene – no visiem Latvijas novadiem. Daugavpils pilsētu pārstāvēja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja 6. klases skolniece Anastasija Osipova.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 208
Izskanēja PALDIES skolotājiem

Skolotājs ir cilvēks, kas atver durvis sapņiem un aizver durvis bailēm, iemāca darīt lietas, palīdz apgūt dzīvei nepieciešamās prasmes un veidot attiecības ar apkārtējiem. Skolotājam ir dota īpaša iespēja – nostādīt skolēnu vērtību kompasu, rādīt katram viņa īpašo, pareizo virzienu.  

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 145
Daugavpils pilsētas domes vadība sveica pedagogus Skolotāju dienā

Daugavpils pilsētas pašvaldības paspārnē ir 46 izglītības iestādes, kurās kopumā strādā 1604 pedagogi. Atzīmējot Skolotāju dienu, Daugavpils Kultūras pilī notika skolotājiem veltīts koncerts, kurā Daugavpils pedagogus sveica Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš un priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 642
Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 01.10.2021.

Ir pagājis pirmais mācību mēnesis šajā 2021./2022.mācību gadā. Skolās un pirmsskolās pamatā mācību process notiek klātienē, lai gan šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma daudz vairāk rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās, nekā pagājušajā nedēļā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 117
Informatīvs seminārs jauniešiem par iespēju mācīties ASV

5. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs aicina 9.–10. klašu skolēnus piedalīties informatīvā seminārā par FLEX apmaiņas programmas iespējām. Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar organizāciju “Amerikas Starptautiskās izglītības padome” (American Councils for International Education).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 51
Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 24.09.2021

Ir pagājušas jau pirmās trīs jaunā mācību gada nedēļas. Skolās un pirmsskolās pamatā mācību process notiek klātienē, lai gan šonedēļ Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde no pilsētas izglītības iestādēm saskaņošanai saņēma vairāk rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu gan individuāli, gan klasēm skolās/grupām pirmsskolās, nekā pagājušajā nedēļā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 217
“Drošības dzīves skola” sākusies!

Biedrība “Solis izaugsmē” š.g. septembrī Daugavpilī uzsākusi aizrautīgu projektu jauniešiem par drošības jautājumiem. Vairāku skolu jaunieši jau piedalījās pirmajās divās nodarbībās, kuru laikā notika iepazīšanās, diskusijas un izturības pārbaude.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 76
Daugavpils skolas saņems 21 000 eiro fizikas kabinetu iekārtojumam

Nodibinājuma Iespējamā misija izsludinātajā konkursā "AS "Latvenergo" atbalsts izcilu fizikas kabinetu izveidei Latvijas vispārizglītojošās skolās" noskaidroti uzvarētāji - 10 Latvijas skolas, kuras saņems nepieciešamo fizikas kabineta aprīkojumu mācību procesa pilnveidei.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 315
Situācija Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās izglītības iestādēs uz 17.09.2021.

Ārā ir skaists rudens, parādās pirmās krāsainās lapas, un no rītiem mundrumu dod dzestrais gaiss. Skolas un pirmsskolas ar prieku sagaida savus audzēkņus, lai gan ir daļa izglītojamo, kuriem jāapgūst zinības attālināti, jo arī šajā nedēļā, no 13.–17.septembrim, no skolām tika saņemti rīkojumi par mācību procesa organizēšanu attālināti.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 640
Izsludināta pieteikšanās angļu valodas konkursam “Spelling Bee”

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina jauniešus piedalīties angļu valodas burtošanas konkursā “Spelling Bee”. Dalībnieki sacentīsies divās vecuma kategorijās: 9.-10. klašu skolēni un 11.-12. klašu skolēni.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 200
DAUGAVPILS PILSĒTAS DOMES IZGLĪTĪBAS UN KULTŪRAS JAUTĀJUMU KOMITEJAS SĒDE

Daugavpils domes Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Vasiļjevs sasauc Izglītības un kultūras jautājumu komitejas sēdi  Domes sēžu zālē Krišjāņa Valdemāra ielā 1
ar iespēju pieslēgties attālinātā režīmā (Zoom)  2021.gada 16.septembrī, plkst.11.00, izsludina šādu darba kārtību:

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 133
Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils pašvaldību uzsāk STEM pedagogu apmācības

Aicinām pieteikties STEM pedagogu apmācībām, kas tiek īstenotas Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programma “Pētniecība un izglītība” aktivitāte “Inovācijas centri” programmas projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”,  Nr. NFI/IC/VIAA/2020/4, Līguma Nr. Nr.9.-20.2.2.1/4 ietvaros.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 433
Daugavpils Universitāte  aicina uz zinātnes nakti #iebrauc zinātnē

Šo sestdien, 18.septembrī “Rīgas ielas svētku” ietvaros turpinot tēmu #iebrauc Daugavpilī, Daugavpils Universitāte piedāvā aktivitāti #iebrauc zinātnē ar mērķi veicināt zinātnes un inovāciju popularizēšanu sabiedrībā, iesaistot gan bērnus un jauniešus, gan viņu vecākus pievērsties sarežģītiem zinātniskiem procesiem, tos skaidrojot visiem saprotamā un atraktīvā veidā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 639
Notika «Saules skolas» jauno korpusu oficiālā atklāšana

Aizvadītajā piektdienā, 10. septembrī, svinīgā gaisotnē notika Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas "Saules skolas" jauno korpusu oficiālā atklāšana, kuras laikā godināti arī visi tie cilvēki, kuri piedalījās šī lielā būvniecības projekta īstenošanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 927