Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Erasmus+ projekts par spēlēs balstītu praksi

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils 9.vidusskolu un Daugavpils 13.vidusskolu turpina īstenot divgadīgu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) projektu Nr.2018-1- ES01-KA201-050626 „Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai”.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 43
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana

EPVS programma Latvijā dzīvo jau ceturto gadu, tik pat ilgi tajā darbojas arī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši. Programmas mērķis ir iesaistīt dalībskolu skolēnus un skolotājus savu skolasbiedru izglītošanā par pilsonisko līdzdalību, rosināt diskusijas par ES lomu Latvijas politikā un tautsaimniecībā, pilnveidot jauniešu kompetenci lēmumu pieņemšanā un stiprināt eiropeisko identitāti.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 24
Divu Daugavpils skolu pārstāves piedalījās eTwinning konferencē Francijā

No 24. līdz 26.oktobrim Francijas pilsētā Mandelieu-la-Napoule notika eTwinning ikgadējā starptautiskā konference. Vairāk nekā 500 skolotāju no visas Eiropas, Nacionālo un Eiropas eTwinning projektu uzvarētāji un finālisti, eTwinning Nacionālo Atbalsta dienestu pārstāvji diskutēja par tēmu “Kur izglītība satiekas ar demokrātiju” (“Where Education Meets Democracy”).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 124
Atklāta 12. vsk. sākumskolas ēka

Oktobra sākumā pēc renovācijas ekspluatācijā pieņēma Daugavpils 12.vidusskolas sākumskolas ēku (Jelgavas ielā 30 A), bet 28. oktobrī skola tika svinīgi atklāta. Simbolisko lentīti pārgrieza Daugavpils Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 255
Turpinās Daugavpils skolu modernizēšana un labiekārtošana

Daugavpilī ir 13 vidējās Izglītības iestādes un 5 pamatskolas. Rūpējoties par labvēlīgas mācību vides nodrošināšanu bērniem, tiek īstenoti vairāki projekti, kuru rezultātā skolas iegūst pievilcīgu vizuālo izskatu un mūsdienīgu materiāltehnisko aprīkojumu. Vairākās mācību iestādēs šis process jau ir veiksmīgi noslēdzies, dažas vēl ir ceļā uz lielajām pārvērtībām.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 334
Erasmus+ darba vērošana Itālijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Klavieru nodaļas vadītāja Ilona BROKA un Mūzikas vēstures un teorijas nodaļas vadītāja Gaļina ZAVADSKA no 2019.gada 14.oktobra līdz 18.oktobrim Erasmus+ programmas profesionālo skolu sektora projekta “Ar tradīcijām uz inovācijām” ietvaros apmeklēja darba vērošanu līdzīgās mūzikas skolās un ar mūziku saistītās iestādēs Milānā, Itālijā, uzņemošās organizācijas Giovani per l'Europa sagatavotajā programmā.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 170
Projekta tikšanās Dānijā

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde, sadarbībā ar Daugavpils Saskaņas pamatskolu ir uzsākusi īstenot Erasmus+ programmas sadarbības projektu, kura virsmērķis ir uzlabot skolēnu prasmes, 21.gadsimta kompetences, kuru pamatā ir ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķi

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 138
“Saules skolas” teritorijā tapis krāsains sienu zīmējums

10. un 11. oktobrī Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” teritorijā  mākslinieka Kristapa Zelmeņa vadībā tika izveidots sienu zīmējums, piedaloties Daugavpils 3. vidusskolas un “Saules skolas” skolēniem.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 204
Karjeras nedēļas pasākums ''Profesiju virpulī atrast savējo''  ir sācies!

14. oktobrī Karjeras nedēļas ietvaros Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa organizē pasākumu „Profesiju virpulī atrast savējo!”  9. - 12. klašu skolēniem. Šis pasākums tiek organizēts ar mērķi sniegt iespēju skolēniem iepazīt savas nākotnes profesiju un nedēļas laikā pārliecināties, vai tā ir viņu sapņu profesija?!

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 106
Nedēļa skolā kopā ar viesiem no Somijas un Portugāles

Erasmus+ projekta "Kāda ir tava identitāte?" 2018-1-FI01-KA229-047265 ietvaros Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi no 7. līdz 11.oktobrim uzņēma viesus no divām projekta partnervalstīm – Portugāles un Somijas. Šo piecu dienu laikā mēs centāmies viesiem paradīt to, kas mēs esam, kas veido mūsu identitāti, kas ir tas, kas mums, Latvijas, Latgales, Daugavpils iedzīvotājiem, ir svarīgs, kas ir mūsu, mūziķu, personības un esības būtiskākie aspekti.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 138
Arī Daugavpilī top grafiti, kurš informēs par jauno mācību saturu

Valsts izglītības satura centrs (VISC), īstenojot valstiski nozīmīgu, sociālu projektu “Kompetenču pieeja mācību saturā”, skaidro arī būtiskākās pārmaiņas Latvijas izglītības sistēmā. No šī mācību gada pilnveidotais mācību saturs un pieeja ir spēkā visās pirmsskolas izglītības iestādēs un no nākamā gada pakāpeniski tiks ieviestas visās pamatskolās un vidusskolās. Lai informētu sabiedrību par jaunā satura ieviešanu, VISC sadarbībā ar SIA „Fox Consulting” plāno kopā ar bērniem, skolotājiem un kādu no grafiti māksliniekiem Rīgā un četros reģionos īstenot sienu zīmējumus.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 153
S. Broka Mūzikas vidusskola uzņem  Erasmus+ projekta partnerus

Staņislava Broka Mūzikas vidusskola iesaistījusies Erasmus+ projektā un šobrīd Daugavpilī uzņem sadarbības partnerus no Somijas,, Portugāles, kā arī Izglītības pārvalde uzņem pedagogu no Spānijas. 7. oktobrī delegāciju uzņēma Daugavpils Domē.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 311

Dārgie pedagogi!

Dārgie pedagogi!

Starptautiskajā skolotāju dienā pateicamies par iedvesmu, ticību un atbalstu, ko Jūs dāvājat skolēniem, par gudriem padomiem un vērtīgām dzīves mācībām, par to, ka palīdzat atrast īsto ceļu šajā dzīvē.
Lai neizsīkst iedvesma un optimisms, skolēni priecē ar sasniegumiem, bet mājās valda labklājība un sapratne.
Daugavpils pilsētas dome

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 107
Skolotāju dienas pasākums „Skolotājs pārmaiņu laikā”

Zinātnieks Alberts Einšteins ir teicis, ka „pasaule, kuru esam radījuši, ir mūsu domāšanas rezultāts. Mēs nevaram izmainīt pasauli nemainot mūsu domāšanu.” Laikā, kad ir atkal ienākušies kastaņu augļi, un skolēni sākuši skolas gaitas, mēs, izglītības darbinieki, tiekamies pedagogu skaistākajos svētkos, Pasaules skolotāju dienā, lai veltītu laiku jaukām atmiņām par sasniegto, pārdomām par vēl gaidāmo – dažreiz pat nezināmo, jo amerikāņu mākslinieks un kino režisoram ir teicis, ka “laiks vieš pārmaiņas, taču patiesībā pārmaiņas jāievieš tev pašam”. Tāpēc vakar, 2.oktobrī, Latviešu kultūras centrā pulcējās pilsētas izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji un pedagogi Pasaules skolotāju dienas svinīgajā pasākumā „Skolotājs pārmaiņu laikā”. 

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 873
Daugavpilī projekta partneri runāja par Eiropas Savienības vienotību un attīstību

2019.gada 25.-26.septembrī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes īstenotā Eiropas Savienības “Eiropa pilsoņiem” programmas projekta “Iepazīstot Eiropas cilvēkus, atklāj Eiropu no jauna” tikšanās. Vizītē bija ieradušies projekta partneri, lai gatavotos Eiropas Parlamenta internacionālajai simulācijai (kas notiks Vācijā, 2020.g.pavasarī).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 213
Piesakies karjeras nedēļai „Profesiju virpulī atrast savējo!”

Karjeras nedēļas ietvaros, 14. - 18. oktobrī, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļa aicina piedalīties karjeras nedēļā „Profesiju virpulī atrast savējo!”

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 148
Tikšanās ar Daugavpils 10.vidusskolas jauniešiem

25.septembrī Daugavpils 10.vidusskolā notika tikšanās, kuras laikā vecākais jaunatnes lietu speciālists Artjoms Pučinskis iepazīstināja jauniešus ar Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas darbu un iespējām iesaistīties pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 87
Informācija topošo pirmklasnieku vecākiem

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 172
Izcilāko Latgales skolotāju vidū arī 7 Daugavpils pedagogi

Jau piekto gadu septembra nogalē tiek godināti Latgales izcilākie pedagogi, pasniedzot Nikodema Rancāna vārdā nosaukto balvu. Šī diena ir kļuvusi par Latgales skolotāju dienu, sagaidot pedagogu profesionālos svētkus, Starptautisko skolotāju dienu. Šogad konkursa noslēguma pasākums notika Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā 22.septembrī.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 670
Daugavpils 3.vidusskola svin 70 gadu jubileju

Daugavpils 3.vidusskola 2019.gada septembrī atzīmē 70 gadu jubileju. Par godu šim skaistajam notikumam 20.septembrī mācību iestādē notika svinīgais pasākums, kurās piedalījās Domes deputāti, pilsētas izglītības nozares pārstāvji, skolas vadība, esošie un bijušie darbinieki, kā arī skolas audzēkņi un absolventi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 168