Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Vienpadsmit Daugavpils pilsētas vidusskolās ir pieteikušies 435 nākamie desmitklasnieki

Visu jūnija mēnesi Daugavpils pilsētas vispārizglītojošajās skolās notika 9.klašu beidzēju dokumentu pieņemšana un iestājpārbaudījumu organizēšana uzņemšanai 10.klasēs klātienes programmās. Ir zināms, ka šogad pamatizglītību ir ieguvis 771 Daugavpils pilsētas vispārizglītojošo skolu izglītojamais, bet uz š.g. 30.jūniju 11 Daugavpils pilsētas vidusskolās iestājušies 435 nākamie desmitklasnieki, kas sastāda 56,4 % no visiem 9.klašu absolventiem. Visvairāk desmitklasnieku (60 un vairāk) ir 3 Daugavpils skolās – Daugavpils Valsts ģimnāzijā, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā un Daugavpils 3.vidusskolā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 77
Daugavpils pedagogu augusta konference ''Veiksmīgam mācību gada sākumam'' notiks 24.augustā no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 ZOOM konferences formātā

Gatavojoties 2021./2022.mācību gada sākumam, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde aicina piedalīties skolotāju augusta konferencē „Veiksmīgam mācību gada sākumam”, kura notiks š.g. 24.augustā no plkst.10.00 līdz plkst.14.00 ZOOM konferences formātā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 146
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 28. jūniju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 28.06.2021

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 147
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 21. jūniju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 21.06.2021.


Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, bet skolēniem rit skolēnu vasaras brīvlaiks. Līdz ar to

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 154
«Saskaņas» skolas pārcelšanās uz atjaunoto ēku Parādes ielā 7 ir gandrīz noslēgusies

Kopš šī gada aprīļa beigām «Saskaņas» pamatskola pamazām pārveda mēbeles un aprīkojumu no ēkas Saules ielā 7 uz atjaunoto bijušo 5. pamatskolu Parādes ielā 7. Šis process ir gandrīz pabeigts, tagad ir nepieciešams aprīkot klases. Iepriekš šajā ēkā veiksmīgi pabeigts vērienīgs renovācijas projekts, kas skāra visas telpas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 179
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 14. jūniju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 14.06.2021.
Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, bet 1.-11. klasēm sācies skolēnu vasaras brīvlaiks, savukārt tiem 12. klašu skolēniem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevarēja kārtot eksāmenus pamatlaikā, tagad, ievērojot epidemioloģiskās prasības, tos kārto papildtermiņos. Līdz ar to informācija tika apkopota tikai par situāciju pirmsskolā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 136
Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās savu statusu

Otrdien, 8. jūnijā Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā skatīja grozījumus Augstskolu likumā. Balstoties uz grozījumiem, Daugavpils Universitāte arī turpmāk saglabās universitātes statusu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 251
Par Latvijas labāko klasi materiālzinātnēs un ķīmijā konkursā kļūst Daugavpils Centra vidusskolas 9. klase

2021. gada 10. jūnijā – Ar Daugavpils Centra vidusskolas 9. klases komandas uzvaru noslēdzas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rīkotais konkurss «Noslēpumainā zinātne», kurā tika noteikta Latvijas labākā klase materiālzinātnēs un ķīmijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 470
Cilvēki ar augstāko izglītību ir vairāk pieprasīti darba tirgū

Aprīļa sākumā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) prezentēja jauno augstākās izglītības iestāžu absolventu monitoringu. Saskaņā ar tā datiem, augstskolu absolventi saņem lielāku atalgojumu un ir vairāk pieprasīti darba tirgū. Šāda situācija novērojama gan Latvijā kopumā, gan arī Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 417
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 7. jūniju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 07.06.2021.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 137
Kā norit Daugavpils pilsētas skolu un pirmsskolu darbinieku vakcinēšanās

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija netieši aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Tas ietver zīdaiņus, bērnus, gados vecākus cilvēkus, cilvēkus ar vāju imūnsistēmu, vēža pacientus un cilvēkus, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar saņemt vakcināciju. Vakcinācija var novērst slimības vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 227
Daugavpils Universitāte aicina svinēt tās simtgadi kopā!

Šogad, 4. novembrī Daugavpils Universitāte (DU) svin savas dibināšanas simto gadadienu. Šo 100 gadu laikā Daugavpils Universitāte no Skolotāju semināra ir pārtapusi par ambiciozu un mūsdienīgu augstskolu, kas sagatavo starptautiskajā darba tirgū konkurētspējīgus speciālistus, realizē starptautiska līmeņa zinātnisko pētniecību un nodrošina kvalitatīvu un inovatīvu izglītību dabas, veselības, izglītības un vadības, sociālo, humanitāro un mākslas zinātņu jomās, ar savu darbību veicinot Austrumlatvijas un visas valsts attīstību.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 177
Skolu pašpārvaldes aicina pieteikties līdz 1000 eiro finansējuma saņemšanai “Labbūtības ceļakartes” ieviešanai savās skolās

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina Latvijas izglītības iestāžu pašpārvaldes līdz 2021. gada 11. jūnijam pieteikties projektā “Atbalsts psihoemocionālās veselības veicināšanas pasākumiem skolās Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai”. 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 179
Sākas pieteikšanās mācībām pieaugušajiem digitālo prasmju izglītības programmās

Šodien, 31. maijā, atklāta jaunā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Atšķirībā no iepriekšējām pieteikšanās kārtām šajā var apgūt digitālās prasmes. Ikviens strādājošais vecumā no 25 gadiem var izvēlēties kādu no piedāvātajām 412 izglītības programmām, kas aptver gan digitālās pamatprasmes, gan padziļinātu augstākā zināšanu līmeņa digitālo prasmju mācības pieaugušajiem. Pieteikšanās ilgs līdz 30. jūnijam tiešsaistē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 117
Drīzumā bērnus varēs reģistrēt bērnudārzam arī elektroniski

27.maijā Domes sēdē deputāti akceptēja grozījumus Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 “Bērnu reģistrācijas, uzņemšanas, atskaitīšanas kārtība un diennakts režīma pakalpojuma

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 169
Pieredzes apmaiņas tiešsaistes nodarbība Daugavpils Saskaņas pamatskolai un Daugavpils 24.pirmskolas izglītības iestādei

Daugavpils Saskaņas pamatskola darbojas Ekoskolu programmā. Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. Programmas pamatā ir vienkāršas un brīvi piemērojamas vides pārvaldes sistēmas izveide skolā. Bet šī programma neaprobežojas tikai  ar vides pārvaldību skolā, jo tā  veicina izpratni par vidi, saistot  to  ar daudziem mācību priekšmetiem, nostiprina caurviju prasmes, veido attieksmi un vērtības, interesi  un līdz ar to arī vēlmi rīkoties, pie tam procesā iekļaujot ne tikai skolas dzīvē iesaistītos, bet arī apkārtējo sabiedrību, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 189
Edmunds Tamanis tiek virzīts par Latvijas Zinātnes padomes direktoru

Noslēdzoties Latvijas Zinātnes padomes direktora amata atklātajam konkursam, par uzvarētāju kļuvis Daugavpils Universitātes Tehnoloģiju departamenta vadītājs Edmunds Tamanis, informē Valsts kanceleja.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 462
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 24. maiju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 24.05.2021.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 175
Tuvojas 2020./2021. mācību gada noslēgums Daugavpils pilsētas skolā

Tuvojas mācību gada noslēgums, kurš šogad ir daudz savādāks, nekā tradicionāli pierastais. Šī mācību gada visu otro semestri mācības vispārizglītojošajās izglītības iestādēs notika attālināti (izņemot Daugavpils Stropu pamatskolu-attīstības centru) pēc izglītības iestāžu izstrādātajiem mācību plāniem un Valsts izglītības satura centra vadlīnijām par attālināto mācību organizēšanu. Mācību gada noslēgums un ar to saistītās iespējas ir atšķirīgas dažādu vecumposmu skolēniem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 229
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 17. maiju

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 17.05.2021

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 197