Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Daugavpils Inovāciju centrs īsteno izglītības veicināšanas projektu

Kamēr Daugavpils Inovāciju centrā (Vienības iela 30) turpinās aktīvi ēkas siltināšanas darbi, iestādes speciālisti sadarbībā ar Daugavpils Universitāti īsteno plašu neformālās tālākizglītības programmu STEM jomas un uzņēmējdarbības speciālistiem. Projekta "Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī" ietvaros, sākot ar martu, notika tiešsaistes apmācības Zoom platformā, kurās piedalījās gandrīz divdesmit skolotāji, kuri pasniedz tādus priekšmetus kā dabaszinības, ķīmija, fizika, ekonomika un citus, kā arī karjeras konsultanti un izglītības metodiķi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 81
Daugavpils pedagogi aktīvi piesakās vakcinēšanai pret COVID-19

Aizvadītajā nedēļā sākās pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu pedagogu un darbinieku vakcinēša pret COVID-19. Daugavpils izglītības iestāžu darbinieki labprāt izmantoja šādu iespēju, gan vakcinējoties individuāli, gan rakstot kolektīvos pieteikumus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 226
Tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā

Vakar, 19.aprīlī, notika tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā. Preses konferencē piedalījās preses pārstāvji, izglītības iestāžu direktori un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālisti. Darba kārtībā uzmanība tika pievērsta diviem jautājumiem: uzņemšanas nosacījumi vidējās izglītības pakāpē 2021.gada 1.septembra, un projekta PuMPuRs atbalsta pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 77
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 19. aprīli

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 19.04.2021.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 96
Noslēdzies projekts “Kā būt kopā attālināti jeb robežu nav 2”

Ir noslēgušās kopienu līderu tiešsaistes mācības par attālinātās komunikācijas iespējām projekta “Kā būt kopā attālināti jeb robežu nav 2” ietvaros. Četru nedēļu garumā 40 Daugavpils pilsētas, Daugavpils, Ilūkstes, Dagdas, Krāslavas un Aglonas novadu kopienu esošie un topošie līderi apguva digitālās prasmes ekspertes Oļesjas Šļahtas vadībā. Mācības organizēja biedrība “Lai sapņi piepildās” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 50
DOME ATBALSTA PROFESIONĀLĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMU ĪSTENOŠANU DAUGAVPILĪ

Turpinot profesionālās izglītības strukturālo reformu, Izglītības un zinātnes ministrija plāno reorganizēt Daugavpilī profesionālās izglītības iestādes. Daugavpils pilsētas domes seko profesionālās vidējās izglītības reformas virzībai un pauž atbalstu abu Daugavpilī esošo tehnikumu attīstībai un Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolas izglītības programmu saglabāšanai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 183
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 12. aprīli

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 12.04.2021.
Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, savukārt 1.-12.klases mācību process notiek attālināti.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 121
DAUGAVPILS UNIVERSITĀTE VIENA NO 1000 LABĀKAJĀM PASAULES AUGSTSKOLĀM

Daugavpils Universitāte un vēl četras Latvijas augstskolas iekļuvušas akedēmisko un pētniecības institūciju starptautiskajā reitingā “SCImago Institutions Ranking 2021”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 112
Es vēlos, lai bērni atgriežas uz skolu, un tāpēc vakcinējos!

Ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts vakcinēties pret Covid-19. Vakcinācija netieši aizsargā vakcinētās personas un apkārtējos, kuri ir uzņēmīgi pret slimībām, mazinot slimību izplatīšanās risku starp ģimenes locekļiem, skolasbiedriem vai kolēģiem, draugiem, kaimiņiem un citiem sabiedrības locekļiem. Tas ietver zīdaiņus, bērnus, gados vecākus cilvēkus, cilvēkus ar vāju imūnsistēmu, vēža pacientus un cilvēkus, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar saņemt vakcināciju. Vakcinācija var novērst slimības vai ievērojami samazināt jaunu inficēšanās gadījumu skaitu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 137
DAUGAVPILS SKOLĒNI VEIKSMĪGI STARTĒ ZINĀTNISKĀS PĒTNIECĪBAS DARBU KONFERENCĒ

31. martā tiešsaistes režīmā norisinājās Latvijas Skolēnu 45. zinātniskās pētniecības darbu valsts konference. No vairāk nekā 500 dalībniekiem tika godalgoti 254 Latvijas skolēni, tostarp arī vairāki Daugavpils vidusskolu audzēkņi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 234
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 6. aprīli

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 06.04.2021.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 111
«Saskaņas» pamatskola nākamo mācību gadu plāno sākt atjaunotā ēkā  Parādes ielā 7

Tuvojas noslēgumam bijušās 5. pamatskolas ēkas Parādes ielā 7 renovācijas projekts. Šeit, tāpat kā vairākās citās pilsētas skolās, piesaistot ERAF līdzfinansējumu, tika nomainītas ūdensapgādes, ventilācijas un apkures sistēmas, veikta iekšējā pārbūve un būtiski uzlabota mācību iestādes materiāli-tehniskā bāze. Uz renovēto ēku plānots pārcelt «Saskaņas» pamatskolu, savukārt uz tās tagadējam telpām Saules ielā 7 pārcelsies bērnu un jauniešu centrs "Jaunība".

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 367
Radīti tiešsaistes kursi jauniešiem nākotnes prasmju pilnveidošanai

Mūsdienu digitalizācijas laikmetā aizvien pieejamākas kļūst dažādu jaunu prasmju un zināšanu apguves iespējas tiešsaistē, kas ļauj celt profesionālo kvalifikāciju, neizejot no mājām. Īpaši aktuālas tās ir jauniešu vidū, kuri tikai uzsāk savu karjeru un bieži vien vēl nav atklājuši jomas un iespējas, kas tos saista visvairāk. Sekojot līdzi strauji mainīgajām darba tirgus tendencēm, pašmāju organizācija "Jauno uzņēmēju centrs" ir nākusi klajā ar Latvijā vēl nebijušu projektu – “Nākotnes prasmju akadēmiju”, kas aicina jauniešus bez maksas attīstīt personīgās un profesionālās prasmes, kā arī apgūt uzņēmējdarbības pamatus un celt savu konkurētspēju.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 111
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 29. martu

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 29.03.2021.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 285
IZMAIŅAS DAUGAVPILS REĢIONA PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS IESTĀŽU TĪKLĀ

Ceturtdien, 25. martā Daugavpils pilsētas domes vadība tiešsaistē tikās ar PIKC “Daugavpils Tehnikums” pārstāvjiem, lai risinātu jautājumu par tehnikuma izglītības programmu īstenošanas vietām Daugavpilī, gadījumā, ja tehnikumam pievienos Daugavpils Tirdzniecības profesionālās vidusskolu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 291
Noticis atbalsta seminārs vecākiem ''Palīdzot sev, palīdziet bērnam!''

Pēdējā laikā ļoti bieži ir dzirdēts, ka vecāki pamana savu bērnu satraukumu, jo epidemioloģisko apstākļu rezultātā nākas mainīt ne tikai savus paradumus, bet arī ierasto ikdienas dzīvi. Vienas no visradikālākajām pārmaiņām ir attālinātās mācības, kas satrauc ne tikai vecākus, bet arī bērnus. Kā palīdzēt savam bērnam tik galā ar šo satraukumu?

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 85
Situācija Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs uz 2021. gada 22. martu

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde informē par situāciju Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, ņemot vērā pirmsskolas izglītības iestāžu (turpmāk – pirmsskola) sniegto informāciju uz 22.03.2021.
Pirmsskolas izglītības programmas joprojām tiek īstenotas klātienē, ņemot vērā MK rīkojumu Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, kurš nosaka, ka no 2021. gada 16. marta darbu turpinās pirmsskolas izglītības iestādes, uzņemot tikai tos bērnus, kuru vecākiem jāstrādā klātienē vai darba specifikas dēļ nav iespējams attālināti vienlaikus strādāt un nodrošināt bērnu pieskatīšanu. Savukārt 1.-12.klases mācības pēc skolēnu pavasara brīvdienām atkal uzsāk attālināti.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 153
Eksāmeni 9. klasēm ir atcelti – plānoti diagnosticējošie darbi

Ārkārtas situācija ievieš savas korektīvas šī mācību gada noslēgumā - tāpat kā pērn, 9. klašu skolēni nekārtos centralizētos eksāmenus, tikai rakstīs diagnosticējošos darbus. Tanī pat laikā mazākumtautību pamatskolu absolventiem būs iespēja kārtot valsts valodas eksāmenu (no 19. līdz 20. maijam, lai iegūtu sertifikātu par latviešu valodas zināšanām). Eksāmeni 12.klasēm nav atcelti, bet skaidrības par to, vai tie notiks klātienē, joprojām nav.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 228
Daugavpils 12.vidusskolas dalībnieki veiksmīgi absolvē projektu “Debašu Līderu skola 2020/2021”

Noslēdzies projekts “Debašu Līderu skola 2020/2021”, kurā piedalījās un ko veiksmīgi absolvēja arī Daugavpils 12.vidusskolas pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 162
Biedrība ''Mediācijas telpa'' aicina ikvienu kopā piedalīties Projekta ''Kopā stipri!'' aktivitātēs.

2021.gada 30.martā pl. 17.00 ikviens aicināts uz kopīgu filmas "Cik brūkleņu ir pasaulē?" skatīšanos un sarunām par mums visiem un notikumiem ap mums. Filma ļauj paskatīties uz citādo citām acīm, tā ļauj noticēt, ka, nevienam ceļš nav viegls, bet ir vērts iet tālāk un nebaidīties.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 110