Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

“Britu kultūras un mācīšanas ceļvedis” Angļu valodas skolotāji var pieteikties profesionālās pilnveides kursam

Latvijas Angļu valodas skolotāju asociācija (LAVSA) ar British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstu piedāvā angļu valodas skolotājiem Latgales reģionā piedalīties projektā “Britu kultūras un mācīšanas ceļvedis”, apgūstot pedagogu profesionālās pilnveides kursu (8h).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 30
Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde  jauno mācību gadu uzsāk Ekoskolu Vēstnieku statusā

13. septembrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājās ikgadējā Ekoskolu apbalvošanas ceremonija, kurā 180 Latvijas izglītības iestādes tika suminātas par sasniegumiem Ekoskolu programmas īstenošanā. Apbalvoto iestāžu vidū bija arī Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestāde (no 01.09. - Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde), kura saņēma Ekoskolu vēstnieku statusu un astoto Zaļo karogu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 101
Daugavpils izglītības nozares darbinieces piedalījās mācību līdzekļu izstrādē

Š.g. 15. septembrī Daugavpilī viesojās Latviešu valodas aģentūras direktore Inita Vītola, Izglītības daļas vadītāja Dace Dalbiņa un galvenā metodiķe Vineta Vaivade, lai pateiktos par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību latviešu valodas mācību līdzekļu komplekta 1. klasei izstrādē un pasniegtu autoreksemplārus trim autorēm, daugavpilietēm, - Daugavpils Universitātes docētājai Sandrai Zariņai, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes izglītības metodiķei latviešu valodas jautājumos Silvijai Mickevičai un Daugavpils Zinātņu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai Marinai Fekļistovai.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 472
Izsludināta pieteikšanās pieaugušo neformālās izglītības balvai “Saules laiva”

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un EPALE Latvija Nacionālā atbalsta dienests līdz 2023. gada 1. novembrim aicina Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošajai balvai “Saules laiva” pieteikt izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas neformālās pieaugušo izglītības jomā, nodrošina nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu un veicina pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 94
Skolēni saņems pašvaldības naudas balvas par sasniegumiem sportā

Ceturtdien, 31 augustā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti apstiprināja lēmumprojektu par naudas balvu piešķiršanu Daugavpils izglītības iestāžu audzēkņiem par sasniegumiem valsts sporta sacensībās. Naudas balvas saņems 6 skolēni.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 104
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi Itālijā uzlaboja angļu valodas prasmes

No 25. līdz 31. augustam Itālijas pilsētā Novarā notika angļu valodas pilnveides vasaras nometne SummerCamp2023, kur piedalījās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi un izglītojamie no citām Erasmus+ projekta "Open Sesame" skolām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 46
Iedvesmu jaunajam mācību gadam pedagogi smēlās Daugavpils Inovāciju centrā

Augusta pēdējā nedēļā Daugavpilī norisinājās konference un izglītojošais seminārs pedagogiem “Izglītojamo lietpratības izkopšana STEAM (zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu, mākslas un matemātikas) jomā”. Pasākumu rīkoja pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 314
4. septembrī uz atvērto durvju dienu aicina BJC “Jaunība”

4. septembrī no plkst. 12.00 līdz 19.00 uz atvērto durvju dienu visus interesentus aicina Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība” (Saules ielā 7, Daugavpilī). Pasākuma laikā varēs iepazīt centra plašo piedāvājumu un pieteikties dalībai kādā no interešu izglītības programmām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 212
Zinību diena Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs 2023.gada 1.septembrī

Lai gan saulīte mūs vēl iepriecina un lutina, tomēr kalendārs pievērš uzmanību tam, ka tuvojas septembris, kad atkal skolas vērs durvis un aicinās skolēnus doties pretī kam pārsteidzošam un nezināmam…

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 1172
Daugavpilī sākās divu dienu konference un seminārs pedagogiem

No 29. līdz 30. augustam Daugavpilī norisinās divu dienu konference un izglītojošais seminārs pedagogiem “Izglītojamo lietpratības izkopšana STEAM jomā”. Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 200
Daugavpils izglītības iestādes ir gatavas uzņemt izglītojamos jaunajā mācību gadā

Ceturtdien, 24. augustā, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova iepazīstināja domes deputātus ar ziņojumu par pašvaldības pārraudzībā esošo izglītības iestāžu gatavību jaunajam 2023./2024. mācību gadam.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 339
Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi 2023. gada 29. - 30. augustā rīko konferenci un izglītojošu semināru pedagogiem STEAM jomā “Izglītojamo lietpratības izkopšana STEAM jomā”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 183
Daugavpils skolēniem no sociāli neaizsargātām ģimenēm plāno iepirkt portatīvos datorus

Izglītības un zinātnes ministrijas programmas ietvaros 1779 Daugavpils skolēniem no sociāli neaizsargātām ģimenēm plānots iegādāties portatīvos datorus. Šādu lēmumu, atbalstot dalību projektā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputāti pieņēma kārtējā domes sēdē 17. augustā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 233
Notiks Izglītojošs seminārs pedagogiem STEAM jomā

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi 2023.gada 29.-30. augustā rīkos izglītojošu semināru STEAM jomā. Izglītojoša semināra mērķis – paaugstināt STEAM jomas pedagogu kapacitāti caur izglītojošajām aktivitātēm, kā arī pārņemt Norvēģijas inovāciju un zinātnes centra pedagogu apmācību metodes.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 127
Augusta eTwinning piedāvājums pedagogiem projektu metodes apgūšanai

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros aicina skolu, pirmsskolu un interešu izglītības iestāžu pedagogus, izglītības iestāžu vadību un atbalsta personālu pieteikties kursiem projektu metodes apgūšanai, kā arī iespēju atrast partnerus starptautisku projektu īstenošanai. eTwinning mācības ir bezmaksas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 61
Daugavpils Zinātņu vidusskola veidos “Izglītības kvartālu”

Ceturtdien, 27. jūlijā, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti atbalstīja lēmumprojektu par bijušā bērnudārza ēkas Raiņa ielā 31 nodošanu Daugavpils Zinātņu vidusskolai, kura telpas izmantos mācību procesa īstenošanai pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem, radot Daugavpilī veselu “Izglītības kvartālu”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 581
Izstāde “Zinātne Latvijai 2023” viesojas Daugavpilī

Izglītības un zinātnes ministrijas veidotā izstāde “Zinātne Latvijai 2023” no 26. jūlija līdz 13. augustam apskatāma Daugavpils Inovāciju centrā, Vienības ielā 30, Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 156
Daugavpilī īsteno vairākus projektus izglītības jomā

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Izglītības pārvalde” īsteno vairākus projektus, kuru rezultātā regulāri tiek uzlabotas gan skolēnu, gan pedagogu prasmes, kā arī sniegts atbalsts Ukrainas skolēniem, kuri mācās Daugavpils pilsētas skolās.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 219
Vieta, kur radoši darboties, pārbaudīt un izmēģināt savas idejas – Makerspace!

Daugavpils Inovāciju centrs aicina 13 līdz 18 gadus vecus jauniešus piedalīties izglītojošajā programmā “Makerspace”, kas dos iespēju praktiski un radoši darboties pieredzējušu speciālistu vadībā. Nodarbības notiks Daugavpils Inovāciju centrā, Vienības ielā 30, nodarbības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots, var pieteikties vairākām nodarbībām un pieteikšanās ir obligāta SAITE uz pieteikšanos

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 161
Daugavpilī notiks jauniešu mentālās veselības vakars

Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas Jauniešu nodaļa aicina pilsētas jauniešus piedalīties mentālās veselības vakarā “Man sāp: kā sadzīvot ar mentālās veselības grūtībām?”, kas norisināsies ceturtdien, 20. jūlijā, plkst. 18.00 LAMPA Cafe Bar (Rīgas ielā 14).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 188

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!