Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Atklātais dialogs ar vecākiem par aktuāliem izglītības jautājumiem

Š.g. 21.novembrī tiešsaistes formā, ZOOM platformā, Daugavpils pilsētas Dome un Izglītības pārvalde tikās ar vecākiem Atklātajā dialogā par aktuāliem izglītības jautājumiem. Lai tikšanās saturs būtu maksimāli saistošs tās dalībniekiem, jau iepriekš, piesakoties Atklātajam dialogam, vecāki tika rosināti uzdot interesējošus jautājumus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 112
Projekta tikšanās Daugavpilī

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas īstenotajā Erasmus+ projektā “SEZAM, atveries! Dalīšanās ar entuziasmu, stāstiem un pasākumiem tūkstošgades Eiropā” tumšajā, bet patriotiskajā gaisotnē no 13.līdz 19.novembrim notika ārvalstu izglītojamo un skolotāju no Vācijas, Francijas, Itālijas un Spānijas vizīte Latvijā. Nedēļas laikā 22 jaunieši un 8 skolotāji iejutās mūsu skolā un pilsētā, vērtēja mūsu ārpusstundu darba iespējas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 37
Pilsoniskuma nedēļa Daugavpilī ir sākusies

Ar sarkanbaltsarkanu krāsu rotu ir atnācis novembris. Tas ir laiks, kad katrs no mums ar saviem vārdiem un darbiem var demonstrēt piederību savai Latvijai, paust vērtības, darbināt ieradumus, kļūstot par patiesu savas zemes patriotu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 216
Ja esi jomas profesionālis, entuziasts vai vienkārši zinātkārs apgūt jaunas metodes savam darbam STEM jomā– PIESAKIES

Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils Inovāciju centru un Daugavpils pilsētas pašvaldību turpina īstenot “Neformālo tālākizglītības programmu kompetencēs balstītā pieejā STEM jomas speciālistiem”. Apmācību ietvaros pedagogiem būs iespēja papildināt zināšanas, prasmes un kompetences STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) un uzņēmējdarbības izglītības jomās un mācīšanas metodikā, kas mūsdienās ir kļuvusi par ilgtspējīgas attīstības pamatu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 150
“Izdzīvošanas dzīves skola” Daugavpils pilsētas pašvaldība policijā

Biedrība “Solis izaugsmē” Daugavpilī turpina projektu jauniešiem par drošības jautājumiem. Tā 2.novembrī vairāku skolu jaunieši piedalījās kārtējā nodarbībā par drošību Daugavpils pilsētas pašvaldības policijā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 143
Daugavpils pilsētas pašvaldības Dome un Izglītības pārvalde aicina  skolu izglītojamo vecākus piedalīties Atklātajā dialogā

Cienījamie Daugavpils pilsētas pašvaldības skolu izglītojamo vecāki, Daugavpils pilsētas pašvaldības Dome un Izglītības pārvalde aicina Jūs pieteikties dalībai sarunā par aktuāliem izglītības jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 175
Daugavpils Inovāciju centrs rosina zinātkāri par STEM vizītēs uz Latvijas skolām

Sākoties jaunajam mācību gadam, Daugavpils Inovāciju centrs uzsāka mācību vizītes Latvijas skolās ar Tematisko nodarbību piedāvājumu STEM jomā. Tematiskās nodarbības ir domātas izglītojamajiem vecumposmos 1.-4.klase un 5.-9.klase. Mēneša laikā apmeklētas jau 10 skolas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 156
Daugavpilī aizvadīta Karjeras nedēļa

No 17. – 21.oktobrim visā Latvijā, arī  Daugavpilī norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa. Ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!” vairāk kā 6000 skolēnu izzināja darba pasauli, pētīja un  attīstīja savas uzņēmējspējas. Karjeras nedēļas pasākumus jau desmito gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un  izglītības iestādēm.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 195
Profesionālākie skolotāji sacentīsies par “Ekselences balvām”

Lai novērtētu valstī labākos bioloģijas, fizikas, ķīmijas, matemātikas un vācu valodas skolotājus, kā arī popularizētu mūsdienīgas, efektīvas un radošas mācību darba metodes, Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības inovāciju centrs (SIIC) rīko konkursu “Ekselences balva”. Konkursa finālā piedalīsies 25 spēcīgākie pedagogi no visas Latvijas, kurus balvai pieteikuši pašu skolēni, viņu vecāki un kolēģi. “Ekselences balvas” fināla kārta notiks 1. novembrī Rīgas Teikas vidusskolā. Daugavpili konkursā pārstāvēs Larisa Koroševska no Daugavpils Zinātņu vidusskolas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 172
“Izdzīvošanas dzīves skola” pirmās palīdzības sniegšana

Biedrība “Solis izaugsmē” Daugavpilī turpina projektu jauniešiem par drošības jautājumiem. Tā 21.oktobrī vairāku skolu jaunieši piedalījās kārtējā nodarbībā par pirmās palīdzības sniegšanas jaunumiem un praktisko darbošanos.  

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 66
DU aicina uz simpoziju “Mazākumtautības Latvijā. Identitāte. Redzējumi”

27. oktobrī Latvijas Vācu savienība sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku un biedrību "Erfolg" aicina mazākumtautību biedrību biedrus, interesentus, sadarbības partnerus un visus, kurus interesē mazākumtautību jautājumi Latvijā, uz starpdisciplināru simpoziju "Mazākumtautības Latvijā. Identitāte. Redzējumi" Daugavpils Universitātē. 

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 186
WorldSkills 2022 skatlogu noformēšanas konkursā Kitija Kozule izcīna bronzas medaļu

Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola absolvente Kitija Kozule pasaules jauno profesionāļu meistarības konkursa WorldSkills 2022 Special Edition prasmju konkursā Skatlogu noformēšana izcīnīja bronzas medaļu jeb 3. vietu. K. Kozule ieguva 711 punktus, sacenšoties ar astoņiem konkursantiem no Francijas, Ķīnas, Zviedrijas, Singapūras u.c. valstīm.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 118
Daugavpils Jauniešu iniciatīvu centrā notiek Stratēģiskās galda spēles

Š.g. 14.oktobrī Daugavpils Jauniešu iniciatīvu centrā biedrība „IIC DINO” organizēja stratēģisku galda spēli ”Room 25”, kura notika projekta "Attīstošo spēļu klubs" ietvaros.  Spēles dalībnieki izspēlēja visas spēles variācijas. Sākumā dalībnieki visi kopā mēģināja atbrīvoties no slazdiem un izrauties no bīstamās vietas, bet pēc tam dalījās pa komandām un spēlēja viens pret otru.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 109
J.PILSUDSKA DAUGAVPILS VALSTS POĻU ĢIMNĀZIJA KOORDINĒ JAUNU  ERASMUS+ PROJEKTU

No šī gada 1.septembra J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija sāka jaunā Erasmus+ projekta “Interaktīvais un iekļaujošais kultūras mantojums” (“Interactive and inclusive cultural heritage”) īstenošanu. J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija koordinē visu partnerību, kurā ir 5 valstis: Latvija, Spānija, Portugāle, Igaunija un Ungārija. Partnerības kopējais finansējums ir 250 000 EUR.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 216
Ikgadējā Karjeras nedēļā skolēnus un jauniešus Daugavpilī aicinās atklāt savas uzņēmējspējas

No 17. līdz 21. oktobrim visā Latvijā notiks Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar reģionālajiem partneriem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 162
“Izdzīvošanas dzīves skola” pārgājiens Daugavpils cietoksnī

Biedrība “Solis izaugsmē” Daugavpilī turpina projektu jauniešiem par drošības jautājumiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 87
Daugavpils jaunieši tiek aicināti piedalīties video konkursā „50 stāsti par jauniešiem”

Projekta “Iesaisties, dari un radi Daugavpilī” ietvaros tiek organizēts jauniešu video konkurss, kura mērķis ir apkopot Daugavpils jauniešu īstenotās idejas, pasākumus un iniciatīvas vienā kopējā video filmā, kuras pirmizrāde kopā ar pilsētas lēmuma pieņēmējiem, jauniešiem un jaunatnes speciālistiem plānota š.g. 31.oktobrī Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrā „Jaunība”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 127
J.PILSUDSKA DAUGAVPILS VALSTS POĻU ĢIMNĀZIJAI IR LABĀKAIS STARPTAUTISKAIS ETWINNING PROJEKTS LATVIJĀ

Šogad konkurss „Nacionālā eTwinning balva 2022” aizritēja ar lielāku intrigu, jo finālam tika izvirzīti 5 starptautiskie projekti un 2 nacionālie projekti, kurus žūrija izvēlējās no 24 pieteiktajiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 127
Eiropas Valodu dienas 2022 Daugavpilī „Kopā valodu daudzveidībā”

„Visu, ko saka prāts, var pārtulkot visās valodās...”   (Rainis)

Katru gadu 26.septembrī Eiropas Padomes dalībvalstīs atzīmē Eiropas Valodu dienu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 148
Projekta tikšanās Vācijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas īstenotajā Erasmus+ projektā “SEZAM, atveries! Dalīšanās ar entuziasmu, stāstiem un pasākumiem tūkstošgades Eiropā” drēgnajā septembra nogalē notika vizīte Vācijā, Heidelbergā, kur satikās gan jaunieši, gan skolotāji no Latvijas, Vācijas, Francijas, Itālijas un Spānijas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 130