Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Skolu absolventu tikšanās vakari

Jau pavisam drīz klāt februāris, kad skolās tiek organizēti bijušo absolventu tikšanās vakari. Šie vakari parasti notiek februāra pirmajā sestdienā, bet šogad tie būs vai nu pirmajā, vai otrajā februāra sestdienā, t.i., 1. vai 8.februārī.
Ikviens absolvents atkal tiek aicināts vērt savas skolas durvis un kavēties atmiņās par laiku, kas bijis dažādiem notikumiem piepildīts. Un nav būtiski, vai pēc izlaiduma pagājis viens gads, pieci, desmit vai pat piecdesmit... – tikšanās iepriecina gan skolotājus, gan bijušos skolēnus

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 134
BJC bērnu klubā ''Mezgls'' tiks atklāts projekta „Darbīgās kopienas” Resursu centrs

Kopš 2019.gada marta Izglītības iniciatīvu centrs (IIC) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā īsteno izglītojošu iniciatīvu “Darbīgās kopienas”, kuras mērķis ir attīstīt izglītības iestāžu un vietējās sabiedrības sadarbības prasmes un iesaistīšanās iespējas darbīgu vietējo kopienu izveidei un sociālās uzņēmējdarbības veicināšanai. Projekta aktivitātes turpināsies līdz pat 2021.gada pavasarim.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 848
Pēc nepilna mēneša sākas pirmklasnieku reģistrācija

3. februārī Daugavpils Izglītības iestādēs sāksies nākamo pirmklasnieku reģistrācija. Pēc Izglītības pārvaldes rīcībā esošās informācijas, nākamgad skolas gaitas varētu uzsākt aptuveni 700 – 800 bērni. Iesniegt nepieciešamos dokumentus varēs, sākot ar 3. februāra plkst. 8.00.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 349
Atklāta piemiņas plāksne goda daugavpilietim Arkādijam Kurmeļevam

3. janvārī pie Daugavpils Centra vidusskolas ēkas atklāta piemiņas plāksne Goda daugavpilietim, matemātikas skolotājam Arkādijam Kurmeļevam (1931 – 2019). Tādā veidā pateicīgie un mīlošie audzēkņi pauda patiesu cieņu izcilajam skolotājam, kurš devies mūžībā pērnā gada 6. janvārī. Tas ir pirmais gadījums, kad Daugavpilī uzstāda skolotājam veltītu memoriālo plāksni.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 512
Koncerti un gardumi pilsētas labākajiem skolēniem

18. decembrī Vienības nama koncertzālē pulcējās vairāk nekā 700 pilsētas mācību iestāžu izcilākie skolēni, kas bija saņēmuši ielūgumus uz viņiem veltīto svinīgo pasākumu. Šī Izglītības pārvaldes labā tradīcija pastāv Daugavpilī jau sen. Tās mērķis ir sumināt visu skolēnu vecuma grupu teicamniekus, sportistus un aktīvistus.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 384
Daugavpils iedzīvotāji uzlabo valsts valodas zināšanas

Kopš 2012.gada Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde organizē bezmaksas latviešu valodas kursus, kuru mācības finansē Daugavpils pilsētas dome. Šogad pirmie kursi tika rīkoti pavasarī, otri – rudenī. Kopā tika noorganizētas 15 grupas dažādos mikrorajonos. Jāpiemin, ka nodarbības notika dažādos līmeņos.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 193
Daugavpils 1. speciālās pamatskolas audzēkņi nākamgad uzsāks mācības Stropu pamatskolā-attīstības centrā

12. decembrī Domes sēdē deputāti nobalsoja par Daugavpils 1. speciālās pamatskolas reorganizāciju, pievienojot to Daugavpils Stropu pamatskolai–attīstības centram. Šāds lēmums pieņemts, jo jaunajā mācību gadā Attīstības centrā ar valdības lēmumu tiks slēgtas vairākas programmas un saruks izglītojamo skaits, līdz ar ko veselību veicinošā izglītības iestādē varēs uzņemt arī 1. speciālās pamatskolas audzēkņus.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 230
Aicinām uz Ziemassvētku gadatirgu T/C “SOLO”

2019.gada 14.decembrī no plkst.10.00 līdz 14.00 T/C “Solo” 2.stāvā norisināsies Daugavpils izglītības iestāžu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) “Ziemassvētku gadatirgus”.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 399
Daugavpils SMU panākumi CITS BAZĀRS ziemā

2019.gada 7.decembrī Rīgā, tirdzniecības centrā Domina Shopping norisinājās Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākumā CITS BAZĀRS ziemā, kas uzņēma 270 SMU ar 900 skolēniem no visas Latvijas, tostarp 19 SMU no Daugavpils pilsētas piecām vispārējās izglītības iestādēm – Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Daugavpils Vienības pamatskolas.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 238
TRANS-FORM PROJEKTA IETVAROS NOTIEK DARBS PIE METODOLOĢISKAS ROKASGRĀMATAS IZSTRĀDES

Interreg V- A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. - 2020. gadam projekta LLI- 386 „Trans-form” ietvaros ir noslēdzies gan mācību vizīšu, gan organizēto apmācību cikls par dažādiem tematiem, kas saistīti ar teritoriju revitalizāciju, pilsētplānošanu, investīciju piesaisti un visu, kas ir aktuāls veiksmīgai pilsētas attīstībai.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 84
TRANS-FORM PROJEKTA IETVAROS NOTIEK DARBS PIE METODOLOĢISKAS ROKASGRĀMATAS IZSTRĀDES

Interreg V- A Latvijas – Lietuvas programmas 2014. - 2020. gadam projekta LLI- 386 „Trans-form” ietvaros ir noslēdzies gan mācību vizīšu, gan organizēto apmācību cikls par dažādiem tematiem, kas saistīti ar teritoriju revitalizāciju, pilsētplānošanu, investīciju piesaisti un visu, kas ir aktuāls veiksmīgai pilsētas attīstībai.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 204
27. pirmsskolas izglītības iestāde īsteno ERASMUS+ projektu “DEHORS”

Daugavpils pilsētas 27.pirmsskolas izglītības iestāde „Mana Mārīte” (vadītāja Nataļja Isate) kopā ar Linkopingas Universitāti (Zviedrija), Mūtalas pašvaldību (Zviedrija), Kasalgrandes pašvaldību (Itālija), Skandiāno pašvaldību (Itālija), Pētniecības Veicināšanas un attīstīšanas Centru Izglītības Tehnoloģiju jomā “CARDET” (Kipra), kā arī SERN biedrību Eiropas Savienības programmas „ERASMUS+” ietvaros īsteno projektu „Inovatīvā mācību satura izstrādāšana pirmsskolas izglītības iestādes brīvdabas teritorijā” DEHORS. Projekta uzdevums ir izstrādāt inovatīvās mācību teritorijas modeļus, pamatojoties uz dažādu jomu ekspertu atsauksmēm, aprobēt tos un uzlabot pirmsskolas izglītības skolotāju iemaņas un prasmes par aktivitātēm brīvdabā.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 219
Daugavpils profesionālās izglītības iestādes turpina uzlabot mācību vidi

Praktiski visas Daugavpils mācību iestādes pēdējos gados piedzīvojušas ievērojamas pozitīvas pārmaiņas: tiek modernizētas un siltinātas ēkas, iegādāts jauns aprīkojums, kas padara mācību procesu daudz interesantāku un produktīvāku. Runa nav tikai par skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm. Arī profesionālās izglītības iestādes, kur apgūst un noslīpē visdažādākās prasmes  mūsu pilsētas jaunieši, iet kopsolī ar laiku un uzlabo mācību vidi.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 575
Erasmus+ darba vērošana Peskārā, Itālijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas direktors, divi metodiķi un angļu valodas skolotāja  no  2019.gada 11.novembra līdz 13.novembrim, Erasmus+ programmas skolu sektora projekta “Nākotnes skola top šodien” ietvaros, apmeklēja mūzikas un mākslas vidusskolu Peskārā, Itālijā.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 66
Daugavpils Krievu vidusskolai-licejam otrā vieta “Draudzīgā aicinājuma fonda” skolu reitingā

Š.g. 25.novembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē tika apbalvotas Latvijas skolas, kas „Draudzīgā aicinājuma fonda” skolu reitingā atzītas par labākajām pēc 2018./2019.mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātiem latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinībās (bioloģija, ķīmija, fizika) un vēsturē.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 272
Pilsonības nedēļa Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē

19.novembrī Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē noslēdzās Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītā pilsonības nedēļa. Pilsonības nedēļa bija bagāta ar dažādiem notikumiem, kuri notika gan pašā iestādē, gan ārpus tās.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 88
Darba vērošana mūzikas jomā Portugālē

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) Mūzikas teorijas nodaļas vadītāja Gaļina Zavadska un Klavieru nodaļas vadītāja Ilona Broka  no 2019.gada 3. līdz 9.novembrim Erasmus+ programmas profesionālo skolu sektora projekta “Ar tradīcijām uz inovācijām” ietvaros apmeklēja darba vērošanu līdzīgās mūzikas skolās un ar mūziku saistītās iestādēs Lisabonā (Portugāle), uzņemošās organizācijas EPD – European Projekts Development sagatavotajā programmā.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 94
Erasmus+ projekts par spēlēs balstītu praksi

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils 9.vidusskolu un Daugavpils 13.vidusskolu turpina īstenot divgadīgu Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) projektu Nr.2018-1- ES01-KA201-050626 „Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai”.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 145
Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu (EPVS) 2019./2020.mācību gada atklāšana

EPVS programma Latvijā dzīvo jau ceturto gadu, tik pat ilgi tajā darbojas arī Daugavpils 12.vidusskolas jaunieši. Programmas mērķis ir iesaistīt dalībskolu skolēnus un skolotājus savu skolasbiedru izglītošanā par pilsonisko līdzdalību, rosināt diskusijas par ES lomu Latvijas politikā un tautsaimniecībā, pilnveidot jauniešu kompetenci lēmumu pieņemšanā un stiprināt eiropeisko identitāti.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 101
Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju risinājumu ieviešana  Daugavpils Valsts ģimnāzijā

Turpinās ergonomiskās mācību vides uzlabošana Daugavpils Valsts ģimnāzijas ēkā Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta “Daugavpils Valsts ģimnāzijas materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras modernizācija Cietokšņa ielā 33, Daugavpilī” (Līgums Nr.8.1.2.0/17/I/020) ietvaros.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 119