Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2020, 15:21

Topošajiem studentiem ir pieejamas plašas studiju iespējas pedagoģijā un izglītības zinātnēs

Jau jūlijā sāksies pieteikšanās studijām – laiks, kad vairākiem tūkstošiem vidusskolas absolventu jāizlemj, kuru augstskolu un studiju programmu izvēlēties. Plaša studiju programmu izvēle pieejama arī topošajiem pedagogiem. Turklāt liela daļa no tām pieejama arī Latvijas reģionos.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 111
PROJEKTA PĒDĒJĀ TIKŠANĀS ITĀLIJĀ

2022.gada 6-8.jūnijā notika Erasmus+ projekta “Inovācijas un transformācijas izglītībā” (“Innovation and Transformation in education” 2019-1-TR01-KA201-076605) pēdējā tikšanās Itālijā, Bari pilsētā. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes darbinieki, un Daugavpils 9.vidusskolas (projekta pilotskola) pārstāvji kopā ar Daugavpils Universitātes delegāciju viesojās Dienviditālijas izglītības iestādēs un pašvaldībā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 25
Inovāciju centrs aicina uz radoši izglītojošajām programmām STEM jomā

Daugavpils Inovāciju centrs aicina bērnus un jauniešus apmeklēt Radoši izglītojošas programmas STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātne, matemātika) jomā:

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 129
Izlaidumi Daugavpils pilsētas izglītības iestādēs 2022. gadā

Lai gan joprojām ir satraucošais eksāmenu laiks, tomēr pamazām tuvojas viens no skaistākajiem notikumiem skolas dzīvē – izlaidums!

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 275
Darba vērošana Itālijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Klavieru nodaļas vadītāja Ilona BROKA  un Mūzikas vēstures un teorijas nodaļas vadītāja Gaļina ZAVADSKA no 2022.gada 7.maija līdz 14.maijam piedalījās Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.1 (KA1) projekta “21.gs. mūzikas apguve: pedagoģija, profesija, perspektīve” 2021-1-LV01-KA122-VET-000017883 darba vērošanu līdzīgās mūzikas skolās un ar mūziku saistītās iestādēs Milānā, Itālijā, uzņemošās organizācijas Giovani per l'Europa sagatavotajā programmā. Paralēli, vēl vienu nedēļu vairāk, arī trīs izglītojamie un atbildīgais pedagogs, piedalījās jauniešu praksē.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 54
Pašvaldība kopā ar RTU meklē tehnisko speciālistu trūkuma problēmas risinājumus

26.maijā notika Daugavpils Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas  ārkārtas izbraukuma sēde  RTU Daugavpils studiju un zinātnes centrā. Domes deputāti un Attīstības departamenta pārstāvji iepazinās ar mācību iestādes sniegtajām inženieru programmu apguves iespējām un apsprieda virkni aktuālu jautājumu.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 528
Daugavpils skolēniem atzinības Starptautiskajā filozofijas olimpiādē

No 26. līdz 29. maijam Latvijas skolēnu komanda jau astoto reizi piedalījās Starptautiskajā filozofijas olimpiādē (IPO), kas šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, notika klātienē divās Portugāles pilsētās - Lisabonā un Almadā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 404
Projekta vizīte Ungārijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas (SBDMV) pedagogi Arnita Tāraude, Anna Grebeža un Dārta Stašāne kopā ar audzēkni Diānu Siņeviču no 2022.gada 7.maija līdz 21.maijam Erasmus + programmas ietvaros devās darba vērošanā un studentu praksē uz Ungārijas pilsētu Pēču.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 50
Darba vērošana un prakse Turcijā

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas diviem pedagogiem un divām diriģēšanas nodaļas izglītojamajām Valerijai Pogodinai un Anasatasijai Zaharovai Erasmus+ projekta “21.gs. mūzikas apguve: pedagoģija, profesija, perspektīve” ietvaros bija iespēja 2 nedēļas maijā pavadīt darba vērošanā un praksē pie seniem Daugavpils sadarbības partneriem Turcijas pilsētā Kirikkalē, netālu no galvaspilsētas Ankaras.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 36
Labie darbi sev un citiem

Daugavpils Saskaņas pamatskolā daudzus gadus darbojas Ekoskolu programma, kas veicina izglītojamo izpratni par vidi, kas ir saistīta  ar daudziem mācību priekšmetiem, nostiprina caurviju prasmes, veido attieksmi un vērtības, interesi un līdz ar to vēlmi rīkoties, pie tam tajā ir iesaistīti ne tikai skolas izglītojamie un pedagogi, bet arī apkārtējā sabiedrība, tādējādi veicinot kopējo vides apziņas attīstību.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 67
Sākas skolēnu vasaras brīvdienas, bet neaizmirstam par drošības noteikumu ievērošanu

Katru gadu skolēni ar nepacietību gaida silto laiku un vasaras brīvlaika sākumu, kas nav iedomājams bez atpūtas pie dabas, peldēšanās, ugunskuru un grilu kurināšanas, pastaigām svaigā gaisā mežā vai parkā, kā arī, protams, bez ogošanas vai sēņošanas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 147
Daugavpils jaunieši izglītojošās nodarbībās pilnveidoja uzņēmējspējas un līderību STEM jomā

20. un 21.maijā PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā Saules Skola” tika īstenotas izglītojošās programmas, kuru laikā, piedaloties teorētiskās un praktiskās aktivitātēs, skolēniem bija iespēja pilnveidot savas uzņēmējspējas, kā arī attīstīt radošās prasmes, līderību un pašiniciatīvu. Nodarbības rīkoja Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tehnikās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabriku.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 163
Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez

Daugavpils Saskaņas pamatskolā Erasmus+ projekta “Septiņreiz nomēri, vienreiz nogriez” (Think Twice When You Type) ietvaros no 23. līdz 27.maijam viesojās skolēni un skolotāji no Slovākijas, Horvātijas, Portugāles, Rumānijas un Turcijas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 48
Informācija par Daugavpils pirmsskolas izglītības iestāžu darba režīmu vasaras periodā

Tuvojas 2021./2022.mācību gada noslēgums, un tūlīt klāt būs arī vasara – atpūtas un  atvaļinājumu laiks. Vasara ir laiks, kad vēlams, lai bērni pavadītu vairāk laika kopā ar vecākiem, bet, ja gadījumā vecāki tomēr uzskata, ka pirmsskolas apmeklējums būs labākais risinājums, tad iestāde nodrošinās vietu savās telpās vai blakus esošajās pirmsskolās.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 176
Ekoskolas “Zīļuks” eTwinning projekts “Enerģija”

Ekoskolu programmas īstenotāji katru gadu padziļināti strādā pie konkrētas galvenās tēmas. Daugavpils pilsētas Ķīmijas apkaimes Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes Eko padome par 2021./2022.mācību gada galveno tēmu apstiprināja tēmu „Enerģija”. Tēmas izpētes procesā tika īstenots eTwinning projekts „Runājošās sienas/stendi “Enerģija, tās veidi””.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 49
Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādes eTwinning projekts – videofilma uz gaismas galda “Mana pilsēta”

Tuvojas mūsu pilsētas Daugavpils dzimšanas diena, kad visi esam aicināti domāt par to, kas ir tās lietas un vietas, kuras mēs mīlam savā pilsētā un par kurām lepojamies.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 106
Eiropas eksāmena laureāti ir apbalvoti

Jau astoto gadu, atzīmējot Eiropas dienu, Latvijā notiek erudīcijas konkurss “Eiropas eksāmens”, kuru organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā. Visus šos gadus eksāmenu ir veikuši arī Daugavpils skolēni.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 109
Daugavpils jauniešiem būs iespēja apmeklēt izglītojošās programmas STEM jomā

20.-21.maijā PIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā Saules Skola” norisināsies izglītojošas nodarbības, kuru laikā, piedaloties teorētiskās un praktiskās aktivitātēs, skolēniem būs iespēja pilnveidot savas uzņēmējspējas, kā arī attīstīt radošās prasmes, līderību un pašiniciatīvu. Nodarbības rīko Daugavpils pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tehnikās universitātes Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabriku.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 107
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sveica skolēnus un viņu pedagogus par izciliem sasniegumiem 2021./2022.mācību gadā

Lūkojoties pa logu, redzam, ka klāt ir pavasaris, bet, ieskatoties kalendārā, jaušams, ka noslēgumam tuvojas vēl viens mācību gads, kad laiks ir palūkoties, kā tad šajā mācību gadā ir veicies un kādus izcilus panākumus starptautiskā, valsts un novada līmenī esam sasnieguši, roku rokā sadarbojoties, mūsu pilsētas audzēkņiem kopā ar saviem pedagogiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 190
Kad mērķis ir sasniegts, jāizvirza jauns

Š.g. 12.maijā uz sportiskajām aktivitātēm kopā pulcējās Daugavpils pašvaldības izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes. Šīs aktivitātes saliedēja komandu un deva iespēju pacīnīties un sasniegt labākus rezultātus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 61