Šobrīd Daugavpilī

Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Izglītības pārvalde informēja par uzņemšanu vidusskolā un attālināto mācību norisi

30.martā, notika tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā. Preses konferencē piedalījās preses pārstāvji, izglītības iestāžu direktori un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālisti. Darba kārtībā uzmanība tika pievērsta diviem jautājumiem: izmaiņām, kas stāsies spēkā vidusskolā no 2020.gada 1.septembra, un mācību procesa organizācijai ārkārtas situācijas apstākļos.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 139
Aicina palīdzēt ģimenēm, kuru bērniem nav datora mācībām

Latvijā joprojām ir ģimenes, kurās skolas vecuma bērniem nav piemērotu apstākļu mācībām attālināti. Lai mācību process notiktu kvalitatīvi un efektīvi, ir nepieciešams dators. Daudzās Latvijas ģimenēs ir tikai viena, vai pat neviena elektroniskā ierīce uz vairākiem ģimenes locekļiem.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 36
23.martā skolēniem sākās attālinātais mācību process

 Izglītības pārvalde pirmās mācību dienas vakarā saņēma no pilsētas izglītības iestādēm atgriezenisko informāciju par skolotāju darba organizāciju, skolēnu mācīšanās procesu un vecāku atbalstu attālināti. Atgriezeniskās saites pamatā bija trīs aspekti: pozitīvie secinājumi, raizes un šaubas un skolu izvirzītie uzdevumi tuvākajā laikā, nodrošinot attālināto mācību procesu.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 138
Četras Daugavpils izglītības iestādes saņēma “eTwinning Skola” statusu

Šogad, trešajā iniciatīvas gadā, “eTwinning Skola” statusu pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 25 Latvijas vispārējās, profesionālās un interešu izglītības iestādes. To starpā ir trīs Daugavpils skolas, kas “eTwinning Skola” statusu saņēma vēl uz diviem gadiem, t.i., J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Daugavpils 16.vidusskola, bet Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestāde to saņēma pirmoreiz. eTwinning skolas statuss nozīmē, ka skola ir aktīva eTwinning projektos un pašā eTwinning kopienā, ir līdere interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā arī tādās jomās kā pedagogu profesionālā pilnveide un skolotāju sadarbība.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 101
Informāciju par attālinātām mācībām aicina saņemt e-klasē vai zvanot uz  skolu

23. martā, kad beigsies skolēnu brīvlaiks, mācību iestādes, valstī izsludinatā ārkartas stāvokļa dēļ, sāks darboties attālināti. Saskaņā ar Daugavpils Izglītības pārvaldes sniegto informāciju, mūsu pilsētas skolas ir izstrādājušas individuālus darba plānus, par kuriem vecāki jau ir vai tuvākajā laikā tiks informēti ar e-klases palīdzību vai telefoniski.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 202
Bērnudārzus Daugavpilī apmeklē 12% no audzēkņu kopskaita

Daugavpils pirmsskolas izglītības iestādes joprojām turpina strādāt – tās sniedz iespēju atstāt bērnus bērnudārzā, ja vecāki nevar pieskatīt viņus mājās un ir iesnieguši izziņu par savu neseno pārvietošanos (vai ir bijuši ceļojumi uz valstīm, kuras nopietni skārusi COVID-19 ).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 153
Ieteikumi vecākiem krīzes situācijā

Dārgie vecāki, ņemot vērā COVID-19 izplatību un valsts izsludināto ārkārtas situāciju un karantīnu, no 13.03.2020. līdz 14.04.2020. bērniem ir jāpaliek mājās, lai saglabātu veselību! Līdz ar to maksimāli IEROBEŽOJIET KONTAKTUS AR CITIEM CILVĒKIEM, IZVAIRIETIES ATRASTIES PUBLISKĀS VIETĀS, kur ir daudz cilvēku!

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 251
Daugavpils Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Irina Fjodorova saņem Ekselences balvu!

9.martā Latvijas Universitātē noslēguma pasākumā tika godināti izcilākie Latvijas matemātikas un dabaszinātņu skolotāji - konkursa "Ekselences balva" finālisti. Konkursu organizē Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrs, lai sekmētu veiksmīgākās inovatīvās pieredzes pārnesi STEM jomā (https://www.siic.lu.lv/ekselences-balva/).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 313
Debatējam par saprātīgu pārtikas produktu patēriņu

No 2020.gada 1.līdz 6.martam Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās Erasmus+ skolu sadarbības projekta “Debate as innovative method to enhance critical thinking and life skills” partneri no Portugāles, Polijas, Turcijas un Nīderlandes (Itālijas komanda neieradās ārkārtas situācijas dēļ).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 52
Saules skolai - otrie spāru svētki!

Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” jaunu korpusu celtniecība ir viens no vērienīgākajiem pašvaldības izglītības iestāžu modernizācijas projektiem. Pēc tam, kad skolai izdevās atrisināt papildus finansējuma piesaistes jautājumu, darbs šajā iestādē turpinās nepārtrauktā tempā. Tā pirms dažām dienām spāru svētkus nosvinēja jauna mazā korpusa ēka Saules ielā 2 (nākotnē – bērnu mākslas skola), kur kādreiz atradās bijušās «Daiļrades» darbnīcas. Savukārt skolas galvenā ēka ir gandrīz pabeigta – palika tikai nelieli iekšējie darbi un dekoratīva fasādes apdare no dambja puses.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 1114
Daugavpilieši atgriežas ar uzvarām!

Sestdien, 7.martā, tirdzniecības centrā “Domina Shopping” norisinājās gada lielākais skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) pasākums “Cits Bazārs”, kurā ar pašu radītiem produktiem tirgojās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no visas Latvijas.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 479
DAUGAVPILS DARBĪGĀ KOPIENA SĀK ĪSTENOT IECERĒTO

Izglītības iniciatīvu centra projekta „Darbīgās kopienas” ietvaros 5.martā Daugavpils Kopienas resursu centrā notika kārtējā praktiskā darbnīca, kura bija veltīta vienai no projektā iecerētajām aktivitātēm – izaudzēt zaļos lociņus, salātus un dilles Ķīmiķu mikrorajona vientuļo veco cilvēku palodžu dārziņiem.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 290
ERAF projekta īstenošana Daugavpils Valsts ģimnāzijā

Turpinās Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta „Daugavpils Valsts ģimnāzijas materiāli tehniskās bāzes un infrastruktūras modernizācija” (Līgums Nr.8.1.2.0/17/I/020) realizācija.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 164
Nākamo pirmklasnieku reģistrācija turpināsies līdz 30.augustam

No š.g.3.februāra pilsētas skolās notika nākamo pirmklasnieku reģistrācija. 28.februārī apkopotie dati liecina, ka skolās jau tagad pieteikti 867 nākamie pirmklasnieki, kuri pārsvarā ir dzimuši 2013.gadā – 796 bērni, bet pēc vecāku izvēles uz skolu dosies arī 22 sešgadnieki, t.i., 2014.gadā dzimušie bērni, un 49 bērni, kuri sasnieguši 8 gadu vecumu.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 155
Andrejs Elksniņš atklāja Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferenci

28. februārī Daugavpils Universitāte jau desmito reizi rīko Latgales reģiona skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferenci. Konferences atklāšana notika Daugavpils Domē. Konferences dalībniekus uzrunāja Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 352
Skolēnu pašpārvalžu forums Daugavpilī pulcēja 18 Latgales pašvaldību pārstāvjus

21. februārī Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” notika Latgales skolēnu pašpārvalžu un konsultantu forums “Skolas parlaments – pilsoniskas sabiedrības pamats”, kas pulcēja vairāk nekā 230 skolēnus un pedagogus no 18 Latgales pašvaldībām. Visplašāk bija pārstāvēta Daugavpils pilsēta.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 432
Daugavpils skolas aktīvi iesaistās Erasmus+ projektos

Daugavpils macību iestādes jau vairākus gadus aktīvi piedalās “Erasmus+” starptautiskās apmaiņas projektos.  Pedagogiem tā ir lieliska iespēja smelties darba pieredzi no ārzemju kolēģiem, bet bērniem –  interesanti pavadīt laiku, paplašināt redzesloku un uzlabot svešvalodu prasmes.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 570
Skolēnu mācīšanās vide – Labas prakses piemēri kursos Somijā

No 2020.gada 1.-7.februārim Erasmus+ Pamatdarbības Nr.1 (KA1) projekta „Inovācijas pieaugušo izglītībā Daugavpils pašvaldībā” (Nr.2019-1-LV01-KA104-0670191) ietvaros Somijas pilsētā Joensū notika kursi pieaugušo izglītībā „Modernā mācīšanās vide„ („New learning environments”).

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 83
Mācīties tagad un mācīties kopā – darbam ar imigrantiem apgūtās metodes kursos Islandē

No 2020.gada 9.februāra līdz 15.februārim Islandes pilsētā Borgarnes notika kursi “Jūtīga apmācība saistībā ar migrāciju, rasismu, diskrimināciju, kultūru un dažādību, stratēģijas šo jautājumu mācīšanai dažādām vecuma grupām” („Sensitization Training with Reference to Migration, Racism, Discrimination, Culture and Diversity with Strategies for Teaching these Issues to Diverse Age Groups”), kuros piedalījās Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (DPIP) speciālisti – Ilona Bohāne (sabiedrisko attiecību speciāliste), Ilze Onzule (izglītības metodiķe pieaugušo izglītības jautājumos) un Evelīna Balode (eksperte projektu jautājumos) –, jo pieaugušo izglītotājiem arī Latvijā ir jābūt gataviem strādāt ar imigrantiem, kuri dzīvos, strādās, piedalīsies kursos, apgūs jaunas prasmes kopā ar vietējiem iedzīvotājiem, un tieši šajos kursos īpaša uzmanība bija pievērsta migrācijas, rasisma, diskriminācijas, necieņas vai starptautiskās kultūras tēmai.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 82
Domē viesojās “Erasmus+” projekta dalībnieki no piecām valstīm

18. februārī Daugavpils pilsētas domē uzņēma Erasmus+ programmas skolu apmaiņas projekta “Mācīties vienam no otra – veidot nākotni”  dalībniekus. Ar Domes vadību tikās vairāk nekā 50 skolēni un pedagogi no Daugavpils, Čehijas, Vācijas, Grieķijas un Itālijas.

Lasīt vairāk...

Izglitibas_zinas 433