Izglītības ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 24.01.2024, 12:33

Daugavpilī īstenos pilotprojektu digitālās kapacitātes celšanai

Stiprinot Daugavpils skolu tehnisko kapacitāti, šogad sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju sāks īstenot pilotprojektu “Digitālās plaisas mazināšana sociāli neaizsargātajām grupām un izglītības iestādēs”. Lēmums par sadarbības līguma slēgšanu 30. maijā pieņemts domes sēdē.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 201
Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII ieguvusi eTwinning Skolas statusu

Eiropas Komisija uz diviem gadiem Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestādei ir piešķīrusi eTwinning Skolas statusu, kas apliecina iestādes pedagogu augstos sasniegumus starptautisku projektu īstenošanā, eDrošībā, kā arī iestādes ieguldījumu pedagogu digitālās pratības pilnveides veicināšanā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 236
Skolēnus un viņu pedagogus sveica par izciliem sasniegumiem olimpiādēs un konkursos

Lūk, arī klāt šī mācību gada noslēgums, kad laiks ir palūkoties, kā tad mums šajā mācību gadā ir veicies un ko esam sasnieguši. Un tieši tāpēc š.g. 30.maijā Daugavpils Universitātes zālē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sumināja 2023./2024. mācību gada valsts un novada olimpiāžu un konkursu laureātus un viņu pedagogus.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 217
Daugavpils Zinātņu vidusskolai prāta spēlēs – 3. vieta Latvijā

Tuvojoties 8. jūnijam, kad visā Latvijā notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas, Europe Direct Dienvidlatgale centrs sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Konrāda Adenauera fondu Baltijas valstīs, š.g. 29. maijā tiešsaistē rīkoja “Prāta spēles”, lai pārbaudītu Latvijas skolu jauniešu zināšanas par Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 75
Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII izglīto “Latvijas meža dienu 2024” apmeklētājus

Šā gada 24. un 25.maijā Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestāde piedalījās AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, “Zaļo jostu” un dažādām meža nozares organizācijām rīkotajā meža izziņas festivālā “Latvijas Meža dienas 2024” Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē un kā Ekoskolu vēstnieki uzņēma un izglītoja festivāla apmeklētājus vienā no festivāla meža izziņas pieturām “Izzinošas spēles pirmsskolai”.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 298
Daugavpils Izglītības pārvaldes vadītajai M. Isupovai pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts

17. maijā Izglītības un zinātnes ministrijā pasniegti Ministru kabineta Atzinības raksti 12 izglītības, zinātnes un sporta jomas darbiniekiem par izciliem sasniegumiem valsts labā. Apbalvojamu ieguvusi arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 190
Daugavpiliešiem pieejamas plašas pieaugušo izglītības iespēja

Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī tikās dažādu Latgales pilsētu pieaugušo izglītības koordinatori, kas dalījās pieredzē par aktualitātēm savās pašvaldībās, kā arī diskutēja par izglītības kvalitāti un iepazina Daugavpils pieaugušo izglītības ekosistēmu. Tikšanās tika organizēta Eiropas Savienības Erasmus+ programmas projekta „Nacionālie koordinatori Eiropas programmas ieviešanai Latvijas pieaugušo izglītībā” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 548
Sporta sacensību un interešu izglītības programmu labāko dalībnieku apbalvošanas pasākums

15.maijā Daugavpils Vienības namā notika Daugavpils valstspilsētas 2023./2024.mācību gada starptautisko, valsts un novada interešu izglītības festivālu, konkursu un sporta sacensību laureātu un pedagogu apbalvošanas pasākums, kura laikā tiks apbalvoti labākie skolēni un viņu pedagogi, kuri pilsētas vārdu ir popularizējuši piedaloties sporta, lietišķās mākslas, skatuves runas mākslas, deju un mūzikas skatēs, festivālos, konkursos un sacensībās.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 175
“Plašas studiju iespējas pedagoģijā un izglītības zinātnēs topošajiem studentiem Daugavpils Universitātē”

Skolotājs ir viena no svarīgākajām profesijām, ko nevar aizvietot. Ja nebūtu labu un iedvesmojošu skolotāju, nebūtu arī talantīgu profesionāļu citās jomās, jo skolotājs ieinteresē, motivē un rada aizrautību mācīšanās procesā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 137
VUGD apbalvoja MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” audzēknes

15.maijā Mākslu izglītības kompetences centrā “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”” norisinājās 2023./2024.mācību gadā izveidotu māksliniecisko darbu skate, kuras laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apbalvoja konkursa “Krāsojamā lapa 112” dalībnieces.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 128
Jēkabpilī “Darbīgo kopienu simpozijā” piedalīsies arī Ķīmijas apkaimes Darbīgā kopiena

Ceturtdien, 16. maijā Krustpils pilī (Rīgas iela 216B, Jēkabpils) Izglītības iniciatīvu centrs organizē “Darbīgo kopienu simpoziju”, kurā tiksies aktīvie iedzīvotāji no visas Latgales, lai dalītos pieredzē par kopienu aktivizēšanu un saliedēšanu. Iniciatīvas “Darbīgās kopienas” ietvaros reģiona kopienu līderi jau piekto gadu stiprina sadarbības, pilsoniskās līdzdalības prasmes un motivāciju uzlabot savu dzīves vidi.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 179
Daugavpils vispārizglītojošajās skolās atzīmē Eiropas dienu

Eiropa esam mēs, jo mēs esam Eiropas pilsoņi, mēs esam Eiropas vērtību nesēji un veidotāji. Mēs esam tie, kuriem demokrātija ir ne tikai jābauda, bet jāveido. Atzīmējot 20 gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, svinot Eiropas dienu, Daugavpils valstspilsētas skolās notiek daudz un dažādi pasākumi: Eiropas stundas, konkursi, ekskursijas, tikšanās ar interesantām Eiropas un Latvijas personībām, koncerti un izglītojošas akcijas.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 220
Informācija obligātā izglītības vecuma sasniegušo nepilngadīgo Ukrainas civiliedzīvotāju vecākiem/aizbildņiem

Lai ukraiņu bērni veiksmīgāk socializētos jaunajā dzīvesvietā, tiek plānotas izmaiņas likumdošanā. Būs noteiks, ka, sākot ar 2024.gada 1.septembri ikvienam obligātās izglītības vecumu sasniegušajam nepilngadīgajam Ukrainas civiliedzīvotājam, kuram piešķirts pagaidu aizsardzības statuss, jāuzsāk mācības Latvijas izglītības iestādēs klātienē. Iekšlietu ministrija ir sagatavojusi un ieviesusi sabiedriskai apspriešanai atbilstošas ​​izmaiņas Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Tuvākajā laikā dokuments tiks nosūtīts izskatīšanai valdībā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 163
Līderības diena Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolā

2. maijā Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII programmu īstenošanas vietā Šaurajā ielā 20 notika “Līderības diena” – pārmaiņu procesa “Līderis manī” darbnīca par kompetenču pieejas ieviešanu pirmsskolā.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 117
Daugavpils pilsētas skolēnu pašpārvalžu saliedēšanās noslēguma pasākums J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā

Šī mācību gada laikā deviņās Daugavpils skolās notika skolēnu pašpārvalžu saliedēšanās pasākumi, kuru mērķis bija saliedēt pilsētas aktīvos jauniešus, stiprināt sadarbības, kritiskās domāšanas un problēmrisināšanas caurviju kompetenci.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 110
Projekta tikšanās Švābu Gmindē, Vācijā

Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) turpina īstenot sadarbības projektu "Pilsoņu, vienlīdzības, tiesību un vērtību programmā (CERV)"   “Tālāk - jauniešiem ir jāveido cerības par Eiropas nākotni”. 2024.gada 23. un 24.aprīlī notika otrā starptautiskā tikšanās pie projekta partneriem Vācijā. Katrā tikšanās reizē jādodas gan noteiktās tēmas speciālistiem, gan arī jauniešiem. Šoreiz tikšanās tēma bija dzimumu līdztiesības un diskrimināciju novēršanas politika ES.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 142
Daugavpils Valsts ģimnāzija aicina ciemos

26. aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzija rīko Atvērto durvju dienu. Īpaši tiek aicināti 6. un 9. klašu skolēni un viņu vecāki. Pasākuma laikā tiks piedāvātas radošas darbnīcas skolēniem (plkst. 15.20 – 9. klašu skolēniem, plkst. 17.40 – 6. klašu skolēniem), plkst. 17.00 vecāku un skolēnu tikšanās ar ģimnāzijas vadības un Skolēnu līdzpārvaldes pārstāvjiem.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 169
Daugavpils Ķīmijas apkaimes PII nākamie pirmklasnieki  sacentās zināšanu viktorīnā „Esmu gatavs skolai!”

No 16.aprīļa līdz 19.aprīlim astoņas Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestādes nākamo pirmklasnieku komandas sacentās zināšanu viktorīnā “Esmu gatavs skolai!”, demonstrējot pirmsskolā gūtās zināšanas un sadarbības prasmes.

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 211
Pasākums “Es pasaulē!” Daugavpils pilsētas pamatskolu skolēnu pašpārvaldēm

Šī gada 18.aprīlī Daugavpils Saskaņas pamatskolā notika pasākums “Es pasaulē!”, kuru organizēja Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība” sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi projekta “Tālāk - jauniešiem ir jāveido cerības par Eiropas nākotni” ietvaros. Aktivitāšu īstenošanā iesaistījās arī projekta dalībnieces Nikola Kursīte (Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs) un Emīlija Sarkane (Daugavpils Valsts ģimnāzija).

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 117
LU eksperti dos padomus pirms centralizētajiem eksāmeniem

Lai vairotu vidusskolēnu pārliecību par gaidāmo centralizēto eksāmenu nokārtošanu pēc iespējas labāk, 8. maijā no plkst. 8.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā Torņakalnā notiks LU pasākums “Padomi eksāmeniem”.  

Lasīt vairāk...

Izglītības ziņas 167

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!