Šobrīd Daugavpilī

Aktuālais Daugavpilī pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 06.07.2020, 12:11

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJS ATJAUNO PUBLISKO PAKALPOJUMU PIEEJAMĪBU

PAR SOCIĀLĀ DIENESTA DARBU PĒC ĀRKĀRTĒJĀS SITUĀCIJAS ATCELŠANAS

SIA “ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANAS DIENVIDLATGALES STARPPAŠVALDĪBU ORGANIZĀCIJA” UZSĀK KLIENTU APKALPOŠANU KLĀTIENĒ

ŠMAKOVKAS MUZEJS DAUGAVPILĪ KĻŪST VĒL PIEEJAMĀKS APMEKLĒTĀJIEM

DZIMTSARAKSTU NODAĻA TURPINA IEDZĪVOTĀJUS PIEŅEMT PĒC IEPRIEKŠĒJA PIERAKSTA

DAUGAVPILS DOMES NODAĻAS, DEPARTAMENTI UN IESTĀDES PAGAIDĀM IEDZĪVOTĀJUS KLĀTIENĒ PIEŅEMS PĒC IEPRIEKŠĒJA PIERAKSTA

PAŠVALDĪBAS UZŅĒMUMI ATSĀK KLIENTU PIEŅEMŠANU KLĀTIENĒ

NODARBINĀTĪBAS VALSTS AĢENTŪRA NO 10.JŪNIJA ATSĀK KLIENTU APKALPOŠANU KLĀTIENĒ

KAS IR JĀIEVĒRO, APMEKLĒJOT NOMETNI?

AS “GASO” DARBU AR KLIENTIEM KLĀTIENĒ VĒL NEATJAUNOS

 

 

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI: KĀ DAUGAVPILS PAŠVALDĪBA STRĀDĀ PĒC 12. MAIJA 

 

Ar valdības lēmumu no 12. maija atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos, ja būs iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus. Tāpat atļauta organizēta reliģisko darbību veikšana.

Pasākumu norises ilgums ārtelpās nebūs ierobežots, taču iekštelpās tas nedrīkstēs pārsniegt trīs stundas. Organizatoram būs jānodrošina arī ierobežojumu ievērošana un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība.

Pasākumos, kuros apmeklētājs piedalīsies, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī, netiks piemērots noteiktais cilvēku skaita ierobežojums.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs apstiprināt pasākumus sociālās un fiziskās distancēšanās nodrošināšanai, kas jāievēro, organizējot sapulces, gājienus un piketus. Savukārt kultūras ministram būs tiesības reglamentēt kārtību, kādā kultūras institūciju darbībā ievērojami fiziskās distancēšanās un dezinficēšanas prasību ievērošana kultūras institūcijās, piemēram, bibliotēkās, muzejos u.c. vietās.

Neievērojot divu metru distanci, vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un ārtelpās joprojām varēs ne vairāk kā divas personas vai arī personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā vai arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus.

Tajā pašā laikā iedzīvotājiem arī turpmāk stingri būs jāievēro visi fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskie drošības pasākumi.

Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa apkopoja jautājumus, kurus uzdod mūsu pilsētas iedzīvotāji, un sniedz atbildes par to, kā pašvaldība strādā pēc 12. maija. 

 

Vai Dome pieņems apmeklētājus?

Daugavpils Domē apmeklētājus klātienē pieņem pēc iepriekšēja pieraksta. Kontaktinformācija zemāk esošajā saitē.

https://www.daugavpils.lv/pasvaldiba/aktualitates/zinas/daugavpils-dome-iedzivotajus-sak-pienemt-klatiene-pec-iepriekseja-pieraksta

 

Kā strādās pašvaldības uzņēmumi pēc 12. maija?

Pašvaldības uzņēmumi klātienē klientus sāks pieņemt no 18. maija, bet tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Kases uzņēmumos joprojām būs slēgtas.

Uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” klientu apkalpošana klātienē notiks no 08:00 līdz 12:00 pēc iepriekšēja pieraksta.

Pieraksts tiek veikts,(no pirmdienas līdz ceturtdienai no 08:00 līdz 17:00, piektdien no 08:00 līdz 16:00) pa telefoniem:

 • Klientu apkalpošanas nodaļa: 654-07547; 654-07548; 654-07549
 • Tehniskā nodaļa: 654-07562
 • Juriskonsulti: 654-07544; 654-07575
 • Parādu piedzinējs: 65407550
 • PAS “Daugavpils siltumtīkli” kase būs slēgtalīdz ārkārtas situācijas atcelšanai.

Uzņēmumā “DzKSU” pieraksts tiek veikts no 08:00 līdz 17:00 pa telefoniem:

 • Abonentu nodaļa: 654-07284, 654-07286, 654-07287, 654-07288, 654-07267
 • jautājumi, kas saistīti ar parādu dzēšanu: 654-34987

SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” kases būs slēgtas līdz ārkārtas situācijas atcelšanai.

 

Saziņas iespējas ar SIA “DDzKSU” nodaļām:

 • Dzīvojamo māju (īpašumu) apsaimniekošanas daļa – 654-07261,
 • Ražošanas tehniskās nodaļa – tālr. 654-07273; 654-34043; 654-07275.
 • Siltumenerģētikas tehniķi– tālr. 654-34979.
 • 1.NAI (Imantas iela 35a) – tālr.654-25130.
 • 2.NAI (Inženieru iela 2a) – tālr.654-42702.
 • 3.NAI (Kauņas iela 7) - tāļr. 654-31939

 

Sakarā ar būvniecības darbiem  Klientu apkalpošanas centra telpās uzņēmumā “Daugavpils ūdens”,  uzņēmuma kase nedarbosies un  klientu pieņemšana tiks organizēta   administrācijas  ēkas 1.stāvā  , Ūdensvada ielā 3.

 Klientu pieņemšana tiks veikta tikai pēc iepriekšējā pieraksta, zvanot pa tālr654 21568.   

Iedzīvotājiem būs iespēja noformēt dokumentus un saņemt nepieciešamās konsultācijas tehniskos un juridiskos jautājumos:

 

Kādi muzeji Daugavpilī tiks atvērti apmeklētājiem, kāda būs apmeklēšanas kārtība?

No 12. maija valdība lēmusi atvieglot ārkārtas situācijas ierobežojumus.

Ir atļauts rīkot pasākumu līdz 25 cilvēkiem ievērojot distancēšanos, atļauts atvērt kultūras un tūrisma objektus. Daugavpilī katrā kultūras iestādē ir sava specifika, tāpēc  izvērtētas iespējas uzsākt apmeklētāju apkalpošanu, nodrošinot visus drošības pasākumus.

Ir nolemts, ka Rotko mākslas centrs, Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Māla mākslas centrs, Šmakovkas muzejs, Cietokšņa informācijas centrs, Tūrisma informācijas centrs ver durvis apmeklētājiem ar sestdienu, 16. maiju. Apmeklētājiem lūgums ievērot drošības prasības.

Vairāk informācijas par apmeklēšanas kārtību muzejos un tūrisma objektos www.daugavpils.lv,  www.visitdaugavpils.lv vai katras konkrētas iestādes mājas lapās.

 

Vai bibliotēkās atsāksies grāmatu izsniegšana? Kādā režīmā tās strādās un kādus pakalpojumus sniegs?

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles atsāks lasītāju apkalpošanu klātienē no 18. maija, bet sākot ar 13. maiju, bibliotēkas apkalpos tikai tos lasītājus, kuri būs iepriekš rezervējuši grāmatas. Ar šiem lasītājiem bibliotekāri sazināsies individuāli, lai vienotos par ierašanās laiku. www.lcb.lv

 

Vai notiks plānotie kultūras pasākumi?

Pavasarī un vasarā plānotie lielie kultūras pasākumi nenotiks, bet pašvaldības speciālisti meklē iespējas kultūru baudīt attālināti. Jautājumu par kultūras pasākumu norisi pilsētā varētu skatīt atkārtoti tuvāk rudenim.

 

Vai tagad, ņemot vērā ārkārtas situācijas atvieglojumus, ir iespējams rīkot piknikus, apmeklēt rotaļu laukumus un ielu trenažierus? Vai pašvaldības policija joprojām uzraudzīs šīs vietas?

No 12. maija Daugavpilī apmeklējumam ir atvērti daudzi rotaļu un sporta laukumi, kuru izmantošana tomēr joprojām paredz attāluma saglabāšanu vienam no otra. Ir atļauti individuāli, bet ne grupu treniņi. Piknika (šašliku pagatavošanas) vietas pie Daugavas un citās pilsētas vietas paliek slēgtas un nožogotas ar sarkanbaltu lenti. Pašvaldības policijas patrulēšana šajos un citos objektos notiek kā parasti - likumsargi uzrauga situāciju un reaģē atkarībā no tās izmaiņām.

 

Vai ir kāds galīgs lēmums par Pilsētas svētku svinēšanu vai atcelšanu?

Lai arī nedaudz vieglākā formā, ārkārtas situācija joprojām ir spēkā, tāpēc liela mēroga pasākumu novadīšana joprojām ir aizliegta. Tas pats attiecas arī uz tik nozīmīgu notikumu kā Pilsētas svētki, kas ik gadu tiek svinēti jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Pašreizējos apstākļos ir ārkārtīgi grūti plānot jebkādus konkrētus notikumus. Tomēr pilsētas Dome jau strādā pie alternatīvu formātu meklēšanas, lai radītu svētku atmosfēru Daugavpils 745. dzimšanas dienā. Aktuāli priekšlikumi: pārdomāta pilsētas tematiskā noformēšana, kolektīva ziedu instalācija Vienības laukumā (ietver iedzīvotāju līdzdalību), mazi koncerti pilsētas skvēros un mikrorajonos un citas idejas. To visu var paveikt pilsētas kultūras iestāžu un kolektīvu darbības ietvaros bez lielām finansiālām izmaksām. Pēc aptauju datiem, ideja par tiešsaistes jeb online-koncerta rīkošanu Daugavpilī joprojām ir ārkārtīgi nepopulāra.

 

Vai sakarā ar ierobežojumu mazināšanu Daugavpils Dome un tās struktūrvienības sāks pieņemt apmeklētājus klātienē?

Kā tagad strādās tirdzniecības centri?

No 12. maija tirdzniecības centri stādā ierastā režīmā arī brīvdienās un svētku dienās. Atgādinājums tirdzniecības centru apmeklētājiem- joprojām ir spēkā visi drošības pasākumi- 2 metru distances ievērošana, nedrūzmēšanās, roku dezinfekcija.

 

Ko darīt, ja man nav maskas, bet jābrauc ar pilsētas sabiedrisko transportu? Vai par to sodīs un kas uzraudzīs noteikumu ievērošanu?

Pēdējo nedēļu laikā pasažieru skaits turpina palielināties, tāpēc, lai mazinātu vīrusa Covid-19 izplatīšanās risku, no  12. maija, pasažieriem, braucot sabiedriskajā transportā, jālieto mutes un deguna aizsegs, piemēram, sejas maska, respirators, šalle, lakats u.tml.  Vairs nav spēkā nosacījums par pasažieru skaita ierobežošanu vienā sabiedriskajā transportlīdzeklī, pārdodot biļetes ne vairāk kā 50% no sēdvietu skaita, tomēr, kur tas iespējams, pasažieriem autobusa un vilciena salonā vispirms jāieņem sēdvietas pamīšus, ievērojot divu metru distanci vienam no otra. Tāpat, ja autobusa vadītāja kabīne nav nodalīta no pārējā autobusa salona, pasažieri nevarēs ieņemt sēdvietas, kas atrodas aiz šofera.

Rūpējoties par pasažieru drošību un veselību, pārvadātāji katru dienu dezinficē transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri biežāk pieskaras.

 

Vai atkal tiks ieviesta bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā?

Domē ir pieņemts lēmums daļēji atgriezt atvieglojumus braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā.

Šādu lēmumu deputāti  vienbalsīgi pieņēma 12. maijā ārkārtas domes sēdē.

Pamatojoties uz to, ka šobrīd ir atļauts 9. un 12. klašu audzēkņiem apmeklēt konsultācijas klātienē, lai sagatavotos  valsts pārbaudījumiem vai profesionālās kvalifikācijas eksāmeniem, atļauti arī klātienes sporta treniņi un nodarbības, ar Domes deputātu lēmumu atcelti atvieglojumu ierobežojumi braukšanai sabiedriskajā transportā vispārējās izglītības  iestāžu skolēniem mācību gada laikā un vasaras brīvlaikā un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamajiem.

Ar šo Domes lēmumu ierobežojumi atcelti arī Daugavpils daudzbērnu ģimenēm.

Pensionāriem pagaidām braukšanas atvieglojumi nav atgriezti, par braukšanas maksas atvieglojumiem šai iedzīvotāju kategorijai lems tuvākajā laikā.

-----------------------------------------------------------------

Ar 13. martu Latvijā izsludināta ārkārtas situācija sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību. Ņemot vērā valsts atbildīgo dienestu ieteikumus, Daugavpils pašvaldība  nosaka dažādus ierobežojošus pasākumus, kā arī pastāvīgi strādā pie tā, lai atbalstītu pilsētas iedzīvotājus un uzņēmējus.

Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa apkopoja jautājumus, kurus uzdod mūsu pilsētas iedzīvotāji, un sniedz speciālistu atbildes. 

Ko dara Daugavpils pašvaldība, lai ierobežotu Covid-19 izplatību?

Pašvaldībā ir ieviesti vairāki pasākumi, kuru mērķis ir maksimāli ierobežot vīrusa izplatību. Pašvaldības iestādēs nodrošināta iedzīvotāju attālināta apkalpošana, sagatavoti informatīvie plakāti, kas palīdz cilvēkiem saprast, kur un kā jāgriežas, lai saņemtu nepieciešamo pakalpojumu vai palīdzību, kā jārīkojas, lai pasargātu sevi un savus tuviniekus, kā arī, kur griezties, ja ir aizdomas par saslimšanu.

Īpaša uzmanība tiek veltīta tam, lai pasargātu no saslimšanas riska grupā esošos iedzīvotājus – gados vecākus cilvēkus un cilvēkus ar hroniskām saslimšanām. Lai ierobežotu viņu drūzmēšanos sabiedriskajās vietās, uz ārkārtas situācijas laiku atcelti atvieglojumi braukšanai sabiedriskajā transportā. Tas attiecas arī uz skolēniem, kas var būt vīrusa pārnēsātāji, nemaz to nezinot. Sabiedriskā transporta dezinfekcija notiek pastiprinātā režīmā.

Lai mazinātu riskus, slēgti arī rotaļu laukumi parkos un pagalmos, kur aktīvi pulcējās gan bērni, gan viņu vecāki un vecvecāki .

Viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas operatīvi tika pieņemts pa brīvlaika nedēļu, bija silto pusdienu nodrošināšana bērniem no trūcīgajām un maznodrošinātajām ģimenēm. Tagad tiek izskatīta iespēja sniegt ēdināšanas atbalstu arī pārējiem skolēniem un arī maznodrošinātajiem, īpaši vientuļajiem, pensionāriem.

Pašvaldība ir griezusies arī pie vietējiem uzņēmējiem, lai apzinātu, kādas problēmas ir radušās ārkārtas situācijas laikā, un izvērtētu uzņēmējiem sniedzamā atbalsta iespējas.

Ir pagarināti nekustamā īpašuma nodokļa apmaksas termiņi.

Pašvaldība pastāvīgi seko situācijai un apzina pašvaldības īpašumā esošās ēkas, kuras varēs izmantot, ja radīsies nepieciešamība. Notiek komunikācija ar valsts iestādēm, kuras ir iesaistītas Covid-19 izplatības mazināšanā, lai izstrādātu speciālo kārtību rīcībai epidēmijas attīstības gadījumā.

Komunālie pakalpojumi tiek sniegti nepārtrauktā režīmā. Rēķinus par komunāliem maksājumiem līdz aprīļa beigām var apmaksāt bez soda sankcijām.

Kas ir ar pašvaldības budžetu? Vai finansējumu pārcels starp pozīcijām? Kādas būs prioritātes?

Daugavpils pilsētas domes Finanšu nodaļā norāda, ka šobrīd uztraukumam nav pamata. Šī gada pirmie divi mēneši budžeta izpildes ziņā bija sekmīgi. Esošajos apstākļos dažas pozīcijas sāka „bremzēties”, taču pagaidām nekas neliecina par to, ka būtu sākušās problēmas budžeta izpildē. Nekas neliecina arī par to, ka prognozējams finansējuma samazinājums.  Šobrīd jautājums par budžeta pārdali nav skatīts. Ja ārkārtas situācijas apstākļos būs nepieciešams papildus finansējums kādā no pozīcijām, pašvaldības budžetā ir diezgan liels rezerves fonds, no kura būtu sedzami šie izdevumi. Protams, notiekošo zināmā mērā var ietekmēt situācijas turpmāka attīstība valstī, taču pagaidām darbs rit pēc plāna.

Kā ārkārtas situācijā strādā Dome un pašvaldības iestādes?

Kad valstī tika izsludināt ārkārtas situācija, Dome un tās struktūrvienības organizēja klientu attālinātu apkalpošanu, lai maksimāli ierobežotu saskarsmi.

Veikta pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību aptauja par aizsarglīdzekļu nepieciešamību un iesniegts pieprasījums VARAM, kas veica kopēju pasūtījumu visām pašvaldībām. Daugavpils sadraudzības pilsēta Harbina (Ķīna) tuvākajā laikā atsūtīs 2 kastes ar aizsarg maskām. Ņemot vērā faktiskās piegādes, tiks risināti jautājumi gan par aizsarglīdzekļu izsniegšanu cilvēkiem, kuri pilda savus darba pienākumus ārkārtas situācijas laikā, gan par  papildus pasūtījumiem.

Domes un pašvaldības iestāžu darbiniekiem, kuri nevar pildīt pienākumus attālināti, katru rītu, ierodoties darbā,  tiek mērīta temperatūra. Uzstādīti roku dezinfikatori, notiek virsmu dezinficēšana.

Kapitālsabiedrībām un iestādēm ir savi budžeti, un iestāžu vadība pieņem lēmumus par aizsarglīdzekļiem, ievērojot rekomendācijas.

Daugavpils Reģionālajā slimnīcā aizsarglīdzekļi mediķiem ir pietiekamā daudzumā, slimnīcas administrācija apzina iespējamos aizsarglīdzekļu piegādātājus turpmākajam laikam, kā arī ražo sejas maskas saviem spēkiem.

Kā norisinās attālināta apmācība Daugavpils skolās?

Katra izglītības iestāde izstrādāja individuālu darba plānu, kurā ņemta vērā reāla situācija konkrētajā skolā. Pamatā komunikācija notiek caur e-klasi un citiem elektroniskajiem līdzekļiem un pa telefonu. Ja bērnam nav pieejams internets, tiek meklēti individuāli risinājumi (sagādāts tehniskais aprīkojums, uzdevumus izdrukā uz papīra u.t.t.).

Pagājušās darba nedēļas beigās Daugavpils Izglītības pārvaldes vadība apsprieda ar pilsētas skolu direktoriem attālinātās apmācības pirmos rezultātus, kas liecina, ka kopumā situācija ir visai cerīga: liela skolotāju daļa prasmīgi rīkojas elektroniskā vidē, pedagogi savstarpēji sadarbojas, veidojot mācību saturu, bērni komunicē ar skolotājiem un savlaicīgi izpilda uzdevumus. Daži, mācoties individuāli, uzrāda pat labākus rezultātus, nekā mācoties skolā. Atsevišķos gadījumos, kad rodas pamatotas bažas par bērna veiksmīgu iesaistīšanos mācību procesā, situācijas atrisināšanā iesaistās Bāriņtiesas speciālisti. Izglītības pārvalde norāda, ka kopumā situācija ir līdzīga visā valstī. Apsveicama vecāku  aktīva iesaistīšanās. Gadījumos, ja rodas kādas neskaidrības, visus aicina uzreiz sazināties ar skolu, kas noteikti palīdzēs rast risinājumu.

Kā šogad norisināsies iecerētie ielu remonti un teritoriju labiekārtošana? Vai koronavīrusa dēļ būs jāmaina prioritātes un termiņi?

Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns informēja, ka uz šo brīdi darbus plānots veikt saskaņā ar gada sākumā akceptēto plānu – tas paliek nemainīgs. Saskaņā ar apstiprināto pilsētas budžetu, paredzēta šādu ielu rekonstrukcija:

 • Viestura iela posmā no Imantas ielas līdz Lāčplēša ielai,
 • Smilšu iela posmā no Valkas ielas līdz Jātnieku ielai,
 • Čiekuru iela posmā no 18.novembra ielas līdz Čiekura ielai 6,
 • Ļermontova iela posmā no Baznīcas ielas līdz Pārdaugavas ielai (pārbūve),
 • Kājnieku iela posmā no Tirgoņu ielas līdz Transporta ielai (pārbūve).

Pagalmu remonti ieplānoti šādās adresēs:

 • Arodu iela 104A – 98A,
 • Piekrastes iela 47 un 47 A,
 • Tartu iela 2A,
 • Rēzeknes iela 5 un 5A,
 • Vaļņu iela 33 un 33A.

Kas notiks ar pavasara un vasaras pasākumiem Daugavpilī? Vai atcels Pilsētas svētkus?

Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis informēja, ka pašlaik ir gaidāms valdības lēmums pagarināt ārkārtas stāvokli valstī, taču jau ir atcelti vai pārcelti ne tikai aprīļa, bet arī maija pasākumi. Runājot par tuvākajiem lielajiem notikumiem: šīs korekcijas nācās veikt skrējienam „Skrien Latvija” un spīdveja sacensībām. Jūnijā nekas nav atcelts, taču pagaidām nekādu garantiju nav, arī attiecībā uz Pilsētas svētkiem. Šī nav patīkamākā prognoze, taču jāsaprot, ka runa ir par cilvēku dzīvībām.

Kā notiek sabiedriskā transporta dezinfekcija un vai konduktori ir aizsargāti savā ikdienas darbā?

«Daugavpils Satiksme» turpina rūpīgi dezinficēt sabiedrisko transportu. Autobusi tiek apstrādāti ar speciāliem līdzekļiem 1-2 reizes dienā, bet tramvaji – gandrīz vienmēr trīsreiz dienā: no rīta, pēcpusdienā un vakarā. 3. tramvaja maršrutam, apstājoties Stropos, regulāri notiek margu tīrīšana. Ar uzņēmumu “Sadzīves pakalpojumu kombināts” ir noslēgts līgums par dezinficēšu, ko veic nakts laikā.

Konduktoriem ir izsniegti cimdi un roku dezinfekcijas līdzekļi. Pašlaik transportlīdzekļos pie krēsliem tiek piestiprinātas lentes - tas ir atgādinājums, ka pasažieriem jāsēž atsevišķi, pēc iespējas tālāk vienam no otra. Tas ir tikpat svarīgi vīrusa izplatības novēršanai, kā dezinfekcija.

Vai DDzKSU dezinficē daudzdzīvokļu ēku kāpņu telpas? Ko var darīt paši iedzīvotāji? Ko darīt ar kaķiem, kas mīt pie iedzīvotāju durvīm vai kāpņu telpās?

SIA DDzKSU valdes loceklis Sergejs Fridmans: “Šobrīd šajā sakarā notiek sarakste ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC). Mums ir jāsaprot, vai šis pasākums būs efektīvs un kādi līdzekļi var būt nepieciešami dezinfekcijas veikšanai. Bet grūtības rada tas, ka mēs runājam par lielām telpām, un šis process var būt ļoti dārgs. Pēc aptuveniem aprēķiniem, tas ir ap 0,30 eiro par kv.m. piecstāvu ēkā - ārkārtīgi augsta maksa mūsu iedzīvotājiem. Papildus tam jau pastāv problēma ar dezinfekcijas līdzekļu iepirkšanu, it īpaši – lielos apjomos. Kā alternatīvu mēs pagaidām apsveram variantu iegādāties dezinfekcijas līdzekļus aktīvistiem no mājas uzkrājuma fonda – daudzu māju vecākie paši pauda gatavību apstrādāt kopīgo durvju rokturus un margas.

Saskaņā ar Domes saistošajiem noteikumiem, kāpņu telpās nedrīkst atrasties nekādi dzīvnieki, ieskaitot kaķus. Sekot tam no DDzKSU puses nav viegli, tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus izturēties atbildīgi ”.

Kā pilsētas Dome var palīdzēt uzņēmējiem, kuru bizness cieš no koronavīrusa epidēmijas sekām?

Balstoties uz 24.martā akceptētajiem Ministru Kabineta noteikumiem Nr.151 „Noteikumi par nozarēm, kurām sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija", Daugavpils pilsētas domes Attīstības departaments izstrādāja un izsūtīja aptauju pilsētas uzņēmējiem. Anketā iekļauti jautājumi par faktoriem, kas ietekmējuši izmaiņas uzņēmuma darbībā, kā arī par uzņēmuma aktuālajiem rādītājiem (apgrozījums, eksports, darbaspēks u.c.). Uzņēmēji tika aicināti paust viedokli arī par to, kādu atbalstu viņi gribētu saņemt no valsts un pašvaldības. Šī informācija tiks apkopota Domes speciālās darba grupas ietvaros. Pēc tam tiks pieņemti lēmumi par biznesa atbalsta pakāpi dažādās nozarēs (nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi vai nomaksas pārnešana, nomas maksas samazināšana u. c.).

24. martā Daugavpils pilsētas dome pieņēma lēmumu pagarināt Daugavpils teritorijā esošā nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus:

 • par 1.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.jūnijā (bija 31.martā);
 • par 2.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.augustā (bija 15.maijā);
 • par 3.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.oktobrī (bija 15.augustā);
 • par 4.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.decembrī (bija 15.novembrī).

Minētais regulējums ir attiecināms uz visām nodokļa maksātāju kategorijām, proti, gan uz juridiskajām personām, gan uz fiziskajām personām.

Kādu darbu pašreizējā ārkārtas situācijā veic Pašvaldības policija? Vai uzrauga distances ievērošanu sabiedriskajās vietās?

Daugavpils Pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis: “Mēs turpinām uzturēt kārtību pilsētā un tajā pašā laikā uzraugām ārkārtas stāvokļa ievērošanu - mēs pārbaudām tirdzniecības centrus un sabiedriskās vietas. Īpašu uzmanību pievēršam tam, vai visur ir informācija par situāciju ar COVID-19, vai ir izvietotas distanču līnijas pircējiem. Ja mēs redzam administratīvu pārkāpumu, nekavējoties ziņojam par to Valsts policijai, ar kuru darbs šodien notiek vēl ciešāk”.

Kur var saņemt informāciju par saslimušo skaitu valstī un par aktuāliem ierobežojumiem?

Latvijas Valsts kanceleja ar vairāku iestāžu atbalstu ir izveidojusi vietni www.covid19.gov.lv, kur atspoguļota aktuālākā informācija par koronavīrusa izplatību valstī un tās apkarošanu. Vietne tika izveidota divās valodās - latviešu un krievu, un pašlaik atrodas izstrādes procesā. Tomēr jau šobrīd portālā atrodami aktuālie statistikas dati, noderīgi materiāli, kontakti un detalizēts saraksts ar bieži uzdotajiem jautājumiem un atbildēm par COVID-19. Portāls ir izveidots, lai sniegtu objektīvu un izsmeļošu  informāciju par ārkārtas situāciju valstī.

Vai Daugavpils reģionālā slimnīca ir gatava reaģēt uz pandēmijas straujāku izplatību?

Daugavpils reģionālā slimnīcas vadība un darbinieki dara visu iespējamo, un visi slimnīcas rīcībā esošie resursi pašlaik ir vērsti uz slimnīcas potenciāla paaugstināšanu un kolektīva sagatavošanas līmeņa celšanu. Plašāk lasiet šeit. 

Vai Daugavpils pilsētas Sociālais dienests spēj sniegt palīdzību visiem, strādājot attālināti? Vai rodas jaunas problēmas un nepieciešamība risināt nestandarta situācijas?

Sociālais dienests nodrošina darbu attālināti, problēmu un jautājumu gadījumā dienests operatīvi nodrošina atbilstošus risinājumus. Šobrīd ir bijis tikai viens nestandarta jautājums saistībā  ar pansionāta nodrošināšanu 2 personām, un tas ir atrisināts. Sociālā dienesta darbinieki operatīvi risina jautājumus individuālā kārtā, komunicējot ar katru klientu, kam nepieciešams atbalsts.

Sociālais Dienests kopš 30. marta klientus klātienē vairs nepieņem, tāpēc aicina klientus iesniegt dokumentus elektroniski portālā https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP155/Apraksts. Sociālā Dienesta darbinieki ir izstrādājuši rokasgrāmatu, lai klientiem palīdzētu to izdarīt. Papīra veidā dokumentus var atstāt slēgtā kastē darba dienās Lāčplēša ielā 39, ieeja no pagalma. Sociālā Dienesta tālruņi: 654-23700, 654-40926, 654-49907, 654-49908.b

 

Vai Bāriņtiesa gatavojas situācijai, ja saslimušie vecāki nevarēs aprūpēt bērnus? Ko darīt šajās situācijās?

Daugavpils Bāriņtiesa ir gatava dažādām situācijām. Ja radīsies nepieciešamība, ja vecāki slimības dēļ nevarēs aprūpēt bērnu, Bāriņtiesa sākumā apzinās bērna radus, kur varētu nodot bērnu uz laiku, ja tādas iespējas nebūs, tiks apzinātas audžuģimenes, kur ievietot bērnu uz laiku, ir iespēja izskatīt variantu, kad bērns tiek ievietots arī pilsētas ārpusģimenes iestādēs. Pagaidām tādu gadījumu Daugavpilī nav.

Kāda ir situācija ar bezdarbu pilsētā? Vai ir masveida atlaišanas un vai var attālināti reģistrēties NVA?

Uz 31. martu masveida darbinieku atlaišanas Daugavpilī nav (izņemot gada sākumā VAS “Latvijas dzelzceļš” paziņojumu par atlaišanām), nav paaugstinājies bezdarba līmenis, uz 2020. gada  martu bezdarba līmenis sastāda 7,7%, bet februārī tas bija 7,6%. Nodarbinātības Valsts aģentūras Daugavpils filiālē informēja, ka tas ir pagājušā gada līmenī.

Kas attiecas uz Nodarbinātības Valsts aģentūras darbu, iestāde strādā ar klientiem attālināti ārkārtas situācijas laikā, plašāk iepazīties ar iespējām, ko piedāvā NVA, var pievienotajā saitē.

Kāpēc slēgti sporta laukumi, kur vienatnē trenēties?

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir pieņēmusi stingrākus noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos un citus ierobežojumus. Fiziskās kontaktēšanās ierobežojumi attiecas uz publiskām norisēm iekštelpās un ārtelpās un nosaka divu cilvēku un divu metru distances ievērošanas noteikumus.  

Sporta laukums, tāpat kā rotaļu laukums  ir publiska vieta. Lai pasargātu Daugavpils iedzīvotājus, pašvaldībā ir pieņemts lēmums slēgt šos laukumus.

Daugavpils Dome aicina ar sapratni izturēties pret šiem pagaidu lēmumiem, tas ir mūsu visu interesēs, palikt mājās un atbildīgi izturēties pret savu un līdzcilvēku veselību un drošību.

 

 

 

 

 

 

 

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI 2: KĀ DAUGAVPILS PAŠVALDĪBA CĪNĀS AR COVID-19 IZPLATĪBU

Latvijā izsludinātā ārkārtas situācija sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību vēl nav atcelta. Ņemot vērā valsts atbildīgo dienestu ieteikumus, Daugavpils pašvaldība  nosaka dažādus ierobežojošus pasākumus, kā arī pastāvīgi strādā pie tā, lai atbalstītu pilsētas iedzīvotājus un uzņēmējus.

Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa turpina informēt sabiedrību, sniedzot speciālistu atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

KĀ TIEK VEIKTI AUTOBUSU PĀRVADĀJUMI ĀRPUS PILSĒTAS, KĀDI IR IEROBEŽOJUMI?

Saskaņā ar 26.marta rīkojumu Nr.01-03/79 “Par sociālo distancēšanos un piesardzības pasākumiem sabiedriskajā transportā” vīrusa Covid-19 izplatīšanas riska mazināšanai,  no 2020.gada 27.marta, uz ārkārtējās situācijas laiku reģionālajos autobusu maršrutos  ierobežots pārvadājamo pasažieru skaits vienā autobusā.

 • Autobusu pārvadājumos tiek pārdots ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita.
 • Pasažieri var ieņemt katru otro sēdvietu un tās izkārtotas pamīšus, lai pasažieri sēžot vai stāvot ievērotu 2m distanci.
 • Iegādātajās biļetēs norādīto sēdvietu numuri var neatbilst faktiski pieejamajām sēdvietām autobusos. Pasažieriem ir jāseko autobusa vadītāja norādēm.
 • Autobusa vadītājam ir tiesības atteikt iekāpšanu, ja pasažieru skaits autobusā var pārsniegt 50% no autobusa sēdvietu skaita. Pasažieri, kuri netiek uzņemti autobusā, ir tiesīgi nodot iegādātās biļetes atpakaļ autoostas kasēs, saņemot pilnu biļetes vērtību.

Rekomendācijas pasažieriem

 • Pasažieriem lūgums pirms brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas u.c. apmeklējumiem).
 • Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru.
 • Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus.

Par SIA “Daugavpils autobusu parks” aktualitātēm un pārvadājumiem ārpus pilsētas skatiet www.buspark.lv.

AR KĀDIEM JAUTĀJUMIEM IEDZĪVOTĀJI VISBIEŽĀK VĒRŠAS SOCIĀLAJĀ DIENESTĀ?

Visbiežāk interesējas par maznodrošinātā vai trūcīgā statusa noformēšanu, kā nodot medicīnas  un ēdināšanas pakalpojumu čekus, kā elektroniski iesniegt dokumentus Dienestā un par bērnu ēdināšanu –  kur griezties, kur saņemt ēdienu.

Visa informācija Sociālā dienesta klientiem un rekomendācijas atrodamas www.socd.lv.

 

PRIEKŠĀ 4 LIELDIENU BRĪVDIENAS, KO DARĪT CILVĒKIEM, KUR ATPŪSTIES, KO DRĪKST UN KO NEDRĪKST DARĪT, KO VAR APMEKLĒT?

Svētku dienās tomēr labāk palikt mājās, kopā ar ģimeni un baudīt virtuālo tūrisma piedāvājumu Daugavpilī.

 Lielākā daļa no Daugavpils tūrisma objektiem ir slēgti, tomēr darbs turpinās un tiek piedāvāts baudīt kultūras un tūrisma iespējas e- vidē.

 • Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs iepazīstina ar virtuālajām izstādēm: Marks Renārs “Glezniecība”, rotu mākslas biedrības izstāde “Zīme”, Marina Kapilova “Sazaroto taku dārzs”, Karo Josta “Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas”, Delija Maksima izstāde “Redzamības virskārta”, Roma Viesula “Grafika”, kā arī video no 9. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija “Cilvēks un laiks” ekspozīcijas. Ir apskatāmas arī daudzas foto galerijas un video ar ekspozīcijām, kas atrodas Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.
 • Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir izveidojis virtuālu ieskatu jaunākajās izstādēs, kas atrodas muzejā. Viena no tām ir izstāde "Cepuru pasaule" no etnomuzeja "Cepures pasaule" (Rīga) pasaules tautu tradicionālo cepuru un galvassegu kolekcijas. Var apskatīties arī Jāņa Anmaņa personālizstādi “Ar Dieva zīmi plaukstā”, kā arī radošās apvienības “Ūdenszīmes” izstādi “Caurspīdīgās pļavās”.
 • Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā apskatīt virtuālo TLMS “Latgale”, TLMS “Klūga” un “Bauska” izstādi “Keramika. Pinumi. Tekstīlijas”.
 • Daugavpils teātris savā Facebook lapā aicina iesaistīties spēlē “Asini prātu kopā ar Daugavpils teātri!”, kur ir jāatmin mīklas un melodijas, kuras saistās ar teātri. “Teātris.zip” īpašajā izlasē ir iespēja noskatīties Daugavpils teātra izrādi “Jubileja '98”, kas 2017. gadā ieguva balvu “Gada mazās formas izrāde” “Spēlmaņu nakts” pasākumā. Jaunākajiem skatītājiem ir iespēja noskatīties teātra izrādi “Leo - mazais lauva”.
 • Daugavpils inovāciju centrs e-vidē piedāvā sekot līdzi eksperimentiem, ko bērni kopā ar vecākiem var izmēģināt, atrodoties mājās karantīnas laikā, padarot ikdienu interesantāku un radošāku, kā arī mācīties fiziku, matemātiku un ķīmiju neierastā veidā.
 • Krievu kultūras centrs rīko online lasītāju konkursu “Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Vai zināt? Nu, protams, ka zināt!”, kas ir veltīts krievu rakstnieka Daniila Harmsa 115. gadadienai.
 • Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā apkopotu informāciju par iespējām lasīt e-grāmatas, uzzināt noderīgu informāciju par dabu, tehnoloģijām un mākslu.

Daugavpils pilsētā divatā vai ar ģimeni ir iespēja doties nesteidzīgās pastaigās, ievērojot piesardzību un 2 m distanci. Pastaigāties var pa Rīgas ielu, kas ir svētku rotā, Daugavpils pilsētas parkos, Bruģu ielas promenādē, Daugavpils cietoksnī vai Lielā Stropu ezera pludmalē.

Daugavpils cietoksnī ir izveidoti trīs pastaigu taku maršruti “Cietokšņa aizstāvja taka” – 0,9 km gara, “Izlūka taka” – 1 km gara un “Cietokšņa komandanta ceļš” – 2,1 km garš. Pastaigas laikā var apskatīties gan vides objektus, gan seno cietokšņa apbūvi, kā arī izjust senatnīgo auru. Daugavpils cietokšņa pastaigu takas maršrutu karte pieejama šeit.

Vietējo ēdinātāju atbalstam Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra ir izveidojusi sarakstu ar vietējiem ēdinātājiem (restorāniem, kafejnīcām, gastrobāriem, ātrās apkalpošanas restorāniem un picērijām), kas piedāvā iespēju pasūtīt garšīgu svētku maltīti līdzņemšanai vai ar piegādi Daugavpilī.

Bet visiem ir jāņem vērā ārkārtas situāciju valstī. Daugavpils pilsētas pašvaldības policija informē, ka Lieldienu brīvdienās patrulēs pastiprinātā režīmā.

Pašvaldības policija atgādina, ka cilvēkiem obligāti ir jāievēro vismaz divu metru distance vienam no otra. Neievērot distanci drīkst tikai ģimenes locekļi vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kas veic darba vai dienesta pienākumus, un pāri. Visos citos gadījumos distances ievērošana ir obligāta.

Ar visiem ierobežojumiem var iepazīties te – https://likumi.lv/ta/id/313191-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu

PAŠVALDĪBAS POLICIJA UZRAUGA SITUĀCIJU SAKARĀ AR KARANTĪNAS IEROBEŽOJUMU IEVĒROŠANU. KĀDI IR PATRULĒŠANAS UN UZRAUDZĪŠANAS REZULTĀTI UN STATISTIKA? KĀ IEDZĪVOTĀJI REAĢĒ UZ AIZLIEGUMIEM, KĀDI IR PĀRKĀPUMI UN TENDENCES ?

 

Laika periodā no 23.03.2020. līdz 29.03.2020. par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma 28 izsaukumus. Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, pašvaldības policija īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 116 personām.

Laika periodā no 30.03.2020. līdz 05.04.2020. par iespējamiem izsludinātā ārkārtas stāvokļa ierobežojumu pārkāpumiem Daugavpils pilsētas pašvaldības policija saņēma 31 izsaukumu. Sakarā ar pilsētas domes aizliegumu apmeklēt bērnu rotaļu laukumus, pašvaldības policija īstenoja profilaktiska rakstura pārrunas ar 54 personām. Īstenotas profilaktiska rakstura pārrunas ar 239 personām par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu. Sastādīti 8 administratīvā pārkāpuma protokoli un uzsāktas 3 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 panta (Ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšana).

 

VAI DAUGAVPILĪ DARBOSIES VASARAS NOMETNES UN VASARAS NODARBINĀTĪBAS PROGRAMMA SAKARĀ AR SITUĀCIJU AR COVID 19?

Jaunatnes nodaļa gaida valdības lēmumu par ārkārtas situācijas atcelšanu vai pagarināšanu. Šobrīd Jaunatnes nodaļas speciālisti informē skolēnus par iespējamo scenāriju. Pagaidām tiek spriests par ārkārtas situācijas pagarināšanu uz 4 nedēļām.

RĪGĀ ATSLĒDZA LUKSOFORA POGAS GĀJĒJIEM, VAI DAUGAVPILĪ ARĪ TO PLĀNO VEIKT, JO PIE ŠĪM POGĀM PIESKARAS ĻOTI DAUDZ CILVĒKU?

Komunālās saimniecības pārvaldē informēja, ka pagaidām tādi ierobežojumi pilsētā netiks ieviesti. Rīgā situācija ar saslimstību ir sarežģītāka. Tomēr, Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti ir sagatavojušies arī daudz dramatiskākai situācijas attīstībai un nepieciešamības gadījumā veiks  plašus dezinfekcijas pasākumus.

KĀ ŠOBRĪD FUNKCIONĒ DAUGAVPILS DZĪVNIEKU PATVERSME? KAS PIESKATA DZĪVNIEKUS? VAI TOS DRĪKST ŅEMT UZ MĀJĀM? KĀ VAR ATBALSTĪT PATVERSMI?

Oficiāli Daugavpils dzīvnieku patversme ir slēgta – apmeklētājiem ieeja aizliegta. Tomēr darbinieki turpina rūpēties par dzīvniekiem. Nepieciešamības gadījumā ar patversmi var sazināties pa tālr. 654 71689 un 29572677, kā arī pa e-pastu patversme@labiekartosana.lv. Paņemt dzīvniekus uz mājām ir iespējams. Aplūkot tos var patversmes mājaslapā labsdraugs.lv vai arī Facebook. Ir apsveicama jebkāda palīdzība – barību suņiem un kaķiem var nogādāt pie ieejas patversmē Piekrastes ielā, 2.

KAS ŠOBRĪD VAR PRETENDĒT UZ VALSTS APMAKSĀTĀM COVID-19 ANALĪZĒM? TIKA ZIŅOTS PAR ŠO CILVĒKU LOKA PAPLAŠINĀŠANU.

Kopš 24. marta COVID-19 analīzes tiek veiktas visiem hospitalizētiem pacientiem ar pneimoniju un smagām akūtām elpceļu infekcijām, kā arī visiem operatīvo dienestu darbiniekiem, farmaceitiem, sociālajiem darbiniekiem, sociālo iestāžu un patversmju klientiem un personālam, ja viņiem tiek novēroti koronavīrusa simptomi. Saskaņā ar Veselības ministrijas jauno lēmumu, tagad valsts apmaksāto pārbaudi var veikt arī Valsts vides dienesta inspektoriem, militārām personas, ziņu žurnālistiem, fotoreportieriem, operatoriem un citu plašsaziņas līdzekļu darbiniekiem, kuriem tiek novērotas slimības pazīmes. Analīžu nodošana šajā gadījumā tiek organizēta ar darba devēju starpniecību.

DAUDZVIET PILSĒTĀ BIJA PAMANĪTAS LIELAS AUTOMAŠĪNAS, KAS LAISTĪJA ASFALTU AR KAUT KĀDU ŠĶIDRUMU. VAI TIEŠĀM DAUGAVPILĪ JAU TIEK VEIKTA IELU DEZINFICĒŠANA AR SPECIĀLIEM LĪDZEKĻIEM?

Šis novērojums ir saistīts ar pilsētas uzņēmuma “SpecAtu” darbību. Saistībā ar sausā laika iestāšanos, tika organizēta ielu attīrīšana no putekļiem, lietojot vienkāršu ūdeni. Šī ir regulāra prakse, kas ir atkarīga no laika apstākļiem. Uzņēmuma vadība vienlaikus norāda, ka nepieciešamības gadījumā ir gatava noslēgt līgumu un sniegt ielu laistīšanas pakalpojumu ar dezinfekcijas līdzekļiem.

LATVIJAS VALDĪBA PLĀNO PAGARINĀT ĀRKĀRTAS SITUĀCIJAS PERIODU. JA TAS NOTIKS, VAI PALIKS SPĒKĀ IESPĒJA APMAKSĀT KOMUNĀLO PAKALPOJUMU RĒĶINUS BEZ SODA SANKCIJĀM?

Saskaņā ar valdības ieteikumiem par rēķinu apmaksas kārtību ārkārtas situācijas laikā, šī prakse paliks spēkā. Ja Jums iepriekš nebija parādu, šobrīd tas ir attiecināms uz periodu līdz aprīļa beigām. Pēc tam situācija būs atkarīga no tā, uz cik ilgu laiku tiks pagarināts vispārējais ārkārtas stāvoklis. Vienlaikus komunālo pakalpojumu sniedzēji lūdz iedzīvotājiem būt apzinīgiem un neapgrūtināt sevi un pilsētas uzņēmumus ar nevajadzīgu parādu nastu. No savas puses „Daugavpils siltumtīkli” informē, ka apkures sezonas beigu datums vēl nav zināms – laika apstākļu svārstības joprojām ir pārāk neprognozējamas.

VAI ESOŠAJĀ SITUĀCIJĀ DRĪKST APMEKLĒT FRIZĒTAVAS UN SKAISTUMKOPŠANAS SALONUS?

3. aprīlī stājās spēkā Veselības ministrijas rīkojums Nr. 70 „Par pasākumiem tetovēšanas, pīrsinga un skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem sociālās distancēšanās nodrošināšanai”, kurā plaši izklāstīti noteikumi, kas obligāti jāievēro šīs nozares pārstāvjiem. Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, skaistumkopšanas speciālistiem ir aizliegts sniegt pakalpojumu, ja pakalpojuma sniedzējs atbilst kādai no personu grupām, kam ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju vai mājas karantīnu, vai pakalpojuma sniedzējam ir elpceļu infekcijas pazīmes. Klienta uzturēšanās telpās nedrīkst pārsniegt 15 minūtes (apkalpošana pēc iepriekšējās vienošanās), bet attālumam starp darba vietām jābūt vismaz 2 metriem. Apkalpošana nevar notikt mājas apstākļos vai apmeklējot klienta dzīvesvietu. Katra klienta kontaktinformāciju jāpiefiksē obligātā kārtībā. Vairāk informācijas par rīkojumu – portālā likumi.lv.

VAI IR ATĻAUTA KAPSĒTU APMEKLĒŠANA? VAI TĀ BŪS ATĻAUTA LIELDIENĀS, KAD KAPSĒTAS TRADICIONĀLI APMEKLĒ DAUDZI CILVĒKI? KAS TO VISU KONTROLĒS? VAI LIELDIENĀS BŪS PAREDZĒTI PAPILDUS TRANSPORTA REISI?

Kapsētu apmeklēšana, ievērojot visus aktuālos drošības noteikumus, ir atļauta, ja to dara tikai viena vai divas personas. Lieldienu brīvdienās pastiprināto kontroli gan pilsētā, gan pilsētas kapos nodrošinās Pašvaldības policija, kas organizēs patrulēšanu arī kapsētu teritorijā. Sakarā ar ārkārtas situāciju, papildus sabiedriskā transporta reisi ieviesti nebūs. Kapsētu apmeklētāji tiek aicināti ievērot distanci vienam no otra un atturēties no šīs ikgadējās tradīcijas, ja ir pamanīti jebkādas elpceļu slimību pazīmes
.

KO PILSĒTAS DOME PLĀNO DARĪT, LAI PALĪDZĒTU TIEM UZŅĒMĒJIEM, KURU BIZNESS CIEŠ NO KORONAVĪRUSA EPIDĒMIJAS SEKĀM?

Lai apkopotu informāciju par uzņēmējdarbības stāvokli Daugavpilī, pilsētas domes Attīstības departaments izstrādāja un izsūtīja aptauju pilsētas uzņēmējiem. Saņemot 36 aizpildītas anketas, tika sasaukta pilsētas domes Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu komisija, kura lēma par atvieglojumu piešķiršanu vairāku nekustamā īpašuma nodokļu maksātāju kategorijām uz COVID-19 izraisītas ārkārtas situācijas laiku. Visvairāk esošajā situācijā cieš tūrisma nozares uzņēmumi, viesnīcas, atpūtas vietas, sporta centri un ēdināšanas uzņēmumi. Atkarībā no darbības jomas, uzņēmumu apgrozījuma kritums ir no 40% līdz 70%.

Saskaņā ar likumu „Par nekustamā īpašuma nodokli”, atvieglojumus var noteikt 90, 70, 50 vai 25 procentu apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas. Šos atvieglojumus vēl ir jāizskata komitejās un Domes sēdē, bet pēc tam jāsaņem akceptu no VARAM. 

Līdztekus tagad  tiek izskatīti varianti par Ministru kabineta noteikumu Nr. 180 „Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” piemērošanu Daugavpilī. Tiek sagatavotas iesniegumu formas.

Kā jau tika ziņots iepriekš, 24. martā Daugavpils pilsētas dome pieņēma lēmumu pagarināt Daugavpils teritorijā esošā nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus:

      par 1.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.jūnijā (bija 31.martā);

      par 2.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.augustā (bija 15.maijā);

      par 3.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.oktobrī (bija 15.augustā);

      par 4.ceturksni – ne vēlāk kā 2020.gada 1.decembrī (bija 15.novembrī).

Minētais regulējums ir attiecināms uz visām nodokļa maksātāju kategorijām, proti, gan uz juridiskajām personām, gan uz fiziskajām personām.

KĀDA IR SITUĀCIJA AR BEZDARBU PILSĒTĀ? VAI NOTIEK MASVEIDA ATLAIŠANAS?

Pēc Valsts nodarbinātības aģentūras Daugavpils filiāles informācijas, aprīļa pirmajā nedēļā Daugavpilī netika reģistrētas masveida atlaišanas. Bezdarba līmenis aprīļa sākumā sastādīja 7,9%, martā tas bija 7,7% līmenī. Laika posmā no 27. marta līdz 3. aprīlim bezdarbnieka statuss piešķirts 278 personām. VNA vakanču portāls piedāvā vairāk nekā 210 vakanču darba meklētājiem pilsētā. Aģentūra strādā ar klientiem attālināti. Plašāk iepazīties ar iespējām, ko piedāvā NVA, var tās portālā.

VAI IR PAREDZĒTS KĀDS ATBALSTS IEDZĪVOTĀJIEM, IZŅEMOT MAZNODROŠINĀTO UN TRŪCĪGO BĒRNU ĒDINĀŠANU?

 

Jā, Daugavpilī ir paredzēts atbalsts vairākām iedzīvotāju kategorijām, kam esošajā situācijā radušās finansiālas grūtības. 6.aprīlī Domes ārkārtas sēdē apstiprināti saistošie noteikumi “Daugavpils pilsētas pašvaldības atbalsts ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas paredz pabalstus iedzīvotājiem krīzes situācijā, materiālo atbalstu un ēdināšanas atbalstu bērniem. To varēs saņemt krīzes situācijā nonākušās personas, kurām saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu, personas, kurām ir radušies papildus izdevumi un tos nav iespējams segt pašam, atrodoties pašizolācijā pēc atgriešanās no citas valsts vai esot karantīnā.

Mantiskais pabalsts pārtikas paku veidā pienāksies atsevišķi dzīvojušām personām ar invaliditāti un pensijas vecuma personām, kuru ienākumi nepārsniedz 200 EUR un kurām piešķirts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss.

Ēdināšanas atbalsts ārkārtējās situācijas laikā pienāksies visiem pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, neatkarīgi no statusa esamības. Par pirmsskolas vecuma bērniem tiek piešķirts vienreizējs atbalsts 40 EUR apmērā par 2020.gada aprīli un maiju, par 1.-12.klašu audzēkņiem vai bērniem, kas mācās profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļā – vienreizējs atbalsts 60 EUR apmērā par 2020.gada aprīli un maiju (abos gadījumos – vienlaicīgi, par diviem mēnešiem). Pabalstu varēs saņemt kartes veidā un iegādāties pārtikas preces tirdzniecības vietā, vai arī pieteikt saņemšanu bezskaidras naudas veidā uz viena no vecāku kontu kredītiestādē.

Bērni, kas nāk no trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes, līdz 9.aprīlim turpinās saņemt brīvpusdienas, bet no 10.aprīļa, vienlaicīgi par diviem mēnešiem, aprīli un maiju, varēs saņemt karti pārtikas preču iegādei tirdzniecības vietā: 40 EUR vērtībā par pirmsskolas vecuma bērnu, 60 EUR vērtībā par 1.-12.klašu izglītojamiem vai bērniem, kas mācās profesionālās izglītības iestādes dienas nodaļā.

Plašāk par atbalsta saņemšanu lasiet ŠEIT

 

VAI JAUNĀ CEĻU PĀRVADA SMILTENES IELĀ AIZVĒRŠANA GĀJĒJIEM IR SAISTĪTA AR KARANTĪNU?

Ceļu pārvada slēgšana nekādā veidā nav saistīta ar COVID-19 ierobežošanas pasākumiem. Tiltu ir slēdzis būvdarbu veicējs, jo, saskaņā ar projektu, nav paredzēts, ka līdz objekta nodošanai ekspluatācijā pa to var pārvietoties transportlīdzekļi vai gājēji.

 VAI DAUGAVPILS REĢIONĀLĀ SLIMNĪCA PAŠREIZĒJĀ SITUĀCIJĀ SPĒJ SNIEGT PALĪDZĪBU NEATLIEKAMOS GADĪJUMOS?

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs: „Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana ir SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca” pamatfunkcija, kuras izpilde ārstniecības iestādei ir jānodrošina nepārtraukti, 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā. Mēs neesam tiesīgi jebkādā veidā ierobežot steidzamās ārstēšanas pieejamību akūtajos gadījumos.

Vienīgais, kas ir mainījies pēc pandēmijas pasludināšanas: esam sadalījuši akūto pacientu plūsmas. Pacientus, kurus atved NMPD, uzņems kā iepriekš, ierastajā Uzņemšanas nodaļas vienībā. Savukārt, visiem pārējiem, kas ierodas slimnīcā pašu spēkiem, būs jādodas uz Uzņemšanas nodaļas plānveida posteni, kas atrodas pretī galvenajai ieejai Centrālās slimnīcas 12 stāvu ēkā.

 Tas viss tiek darīts, lai maksimāli ierobežotu vīrusa izplatīšanās iespējas, un gadījumā, ja kopējā pacientu plūsmā nonāks inficēts pacients, tas ļaus pasargāt neatliekamo Uzņemšanas vienību no slimības izplatīšanās, neapdraudot neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas nepārtrauktību un pieejamību.”

Ar kādiem ierobežojumiem ārkārtas situācijas laikā jārēķinās dzemdību nama pacientēm un kāpēc ir svarīgi tos ievērot?

DRS valdes loceklis Grigorijs Semjonovs: „Grūtnieces, jaundzimušie un bērni ir vienas no prioritārajām iedzīvotāju grupām, līdz ar to arī karantīnas režīms mūsu Sieviešu klīnikas telpās būs daudz stingrāks, jo neesmu tiesīgs riskēt ne ar mātes, ne ar viņas bērniņa veselību. Nevienu pavadošo personu Dzemdību nodaļā karantīnas laikā nelaidīs, t.sk. ir atceltas arī ģimenes dzemdības. Bet pašu dzemdību pakalpojumu, grūtnieču skrīninga, kā arī akūtas ginekoloģiskās palīdzības sniegšana tiks nodrošināta nepārtraukti.”