Ielas un satiksme

Pēdējo reizi informācija atjaunota 15.03.2023, 09:16

Transporta infrastruktūra

Daugavpils pilsētas transporta infrastruktūras galvenie elementi ir valsts, reģionālie un vietējie autoceļi, dzelzceļa līnijas, sabiedriskais transports un perspektīvā reģionālā lidosta. Pilsētas sasniedzamību un ekonomisko attīstību nodrošina valsts nozīmes autoceļi A6 un A13, kā arī pilsētas maģistrālās ielas - 18. novembra iela, Daugavas iela, Cietokšņa iela, Rēzeknes iela u.c., kas ir būtiskas tranzīta satiksmes maģistrāles, kas šķērso gan pilsētas dzīvojamās teritorijas, gan tās centru. Pilsētas teritorijā kopējais tranzīta ielu kopgarums ir 21 kilometrs. Daugavpils pilsētu divās daļās sadala Daugava, tās labo un kreiso krastu savieno viens tilts, bet perspektīvā nepieciešams izbūvēt otru tiltu pāri Daugavai, kas uzlabotu transporta plūsmu.

Smiltenes ielas divlīmeņu pārvads

 

 

Valsts autoceļu tīklojums Daugavpilī un pievārtē

 

Pilsētas ielu infrastruktūra

Velosatiksme

Pašvaldības administratīvajā teritorijā esošais kopējais veloceļu garums 2023.gadā ir 33,99 km. Līdz šim ir īstenoti vairāki transporta infrastruktūras attīstības projekti, integrējot tajos arī velosatiksmes infrastruktūras risinājumus, tādējādi veicinot mikromobilitātes attīstību pilsētas teritorijā. Pēdējos gados izbūvēti gājēju un veloceļu posmi vairākos ielu pārbūves projektos, tie pieejami, piemēram, Stiklu, Sakņu ielās, Gubiščes un Stropu ezera krastā un citur. Pilsētas teritorijā izbūvēta Bruģu ielas promenāde, Cietokšņa promenāde, kas ir velobraucējiem draudzīgas. Esplanādes veloparkā un Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē ir ne tikai velobraucējiem, bet arī braukšanai ar skrituļdēļiem un skrejriteņiem piemērota infrastruktūra. Velo novietnes ir pieejamas pilsētas centrā, Cietokšņa apkaimē, pie atsevišķām vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm, blakus tirdzniecības centriem, kā arī pie pašvaldības un valsts iestādēm.

 

Pilsētas velo satiksmes infrastruktūras attīstības plānā ir atspoguļoti velomaršruti Nr.778 “Augšzemes ezeru loks”, Nr.35 “Daugavas loki”, EuroVelo 11 “Daugavpils – Rēzekne”, pilsētas teritorijā esošās velonovietnes, kā arī plānotās velonovietnes un perspektīvie velosipēdu ceļi/velojoslas.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!