Šobrīd Daugavpilī

Latgales SEZ

Pēdējo reizi informācija atjaunota 07.09.2018, 12:24

Latgales speciālā ekonomiskā zona izveidota ar mērķi piesaistīt ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstīšanai, jaunu darba vietu radīšanai un Latgales reģiona attīstībai kopumā.

Atšķirībā no citām Latvijas  speciālām ekonomiskām zonām, Latgales SEZ nav noteikta teritoriju atrašanās vieta un platība, kurām var tikt piešķirts SEZ statuss, bet tas tiek piešķirts teritorijai, kurā kapitālsabiedrība veic ieguldījumus. Uzņēmumiem, kuri darbosies Latgales SEZ teritorijās, būs iespēja pretendēt uz tiešo nodokļu atvieglojumiem, proti:

80% atlaide uzņēmuma ienākuma nodoklim  un 80% atlaide nekustamā īpašuma nodoklim.

Latgales SEZ kapitālsabiedrībām paredzētos nodokļu atvieglojumus var izmantot gan vietējie uzņēmēji,  kas plāno palielināt savas ražošanas jaudas vai paplašināt un dažādot ražošanas produktus, gan ārzemju investori, kuri iecerējuši uzsākt uzņēmējdarbību Latgales teritorijā.

Šodien Daugavpils administratīvajā teritorijā strādā 7 Latgales SEZ uzņēmumi, kas pārstāv šādas nozares: virsdrēbju ražošana, metālapstrāde, pārtikas rūpniecība, kokapstrāde, nekustamā īpašuma pārvaldīšana un izīrēšana. Kopējā uzņēmumu teritorija 19,46 ha. Uzņēmumos strādā 428 strādājošie.

Latgales SEZ uzņēmumi Daugavpilī

 AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca”

AS “Ditton pievadķēžu rūpnīca”

SIA “ST Parks”

SIA “ST Parks”

SIA “Belmast”

SIA “Belmast”

Latgales SEZ pārvaldes kontaktinformācija:

https://lpr.gov.lv/lv/lsez

e-pasts: lsez@lpr.gov.lv, Latgales SEZ pārvaldnieces vietnieks Vladislavs Stankevičs

tālr.: 26511047.