Šobrīd Daugavpilī

Ziemassvētku labdarības akcijas Daugavpilī

Pēdējo reizi informācija atjaunota 19.12.2022, 10:41

Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa apkopo informāciju par Ziemassvētku labdarības akcijām, kas tiek organizētas Daugavpilī. Ziemassvētki ir laiks, kad varam iepriecināt tos, kuriem ikdienā visvairāk nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, tāpēc aicinām nepalikt vienaldzīgiem, bet iesaistīties kādā no pilsētas iestāžu vai sabiedrisko organizāciju rīkotajām aktivitātēm, dāvājot Ziemassvētku prieku grūtībās nonākušajiem.

_______________

Jauniešu organizācija „Apelsīns” Ziemassvētku labdarības akcijas ietvaros aicina sarūpēt dāvanas pansionāta iedzīvotājiem

Atlicis mazāk nekā mēnesis līdz gada gaišākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem. Esošajos apstākļos mums ir grūti sajust svētku gaisotni. Taču ir tie, kam tas ir vēl grūtāk izdarāms, piemēram, sociālās aprūpes iestāžu un pansionātu iemītnieki; šogad viņiem ir īpaši svarīgs mūsu atbalsts un svētku sajūta, ko varam dāvāt.

Jauniešu organizācija „Apelsīns” atkal rīko nu jau par tradīciju kļuvušo Ziemassvētku labdarības akciju, aicinot sarūpēt dāvanas pansionātu iemītniekiem: mēs vēlamies turpināt dāvāt mazu brīnumu cilvēkiem, kuri svētkos palikuši vieni. Iepriekšējo akciju norises laikā mēs dāvājām svētkus Krāslavas, Ilūkstes, Višķu, Dvietes un Subates pansionātu iedzīvotājiem, ņemot vērā ikviena cilvēka vajadzības un vēlmes.

Ar pārliecību varam teikt, ka akcijas rīkošana atgrieza mums ticību labestībai un cilvēcīgumam – pat pandēmijas laikā mēs sajutām aktīvu atbalstu no pilnīgi nepazīstamu cilvēku puses. Bērnudārzu un skolu audzēkņi zīmēja Ziemassvētku apsveikuma kartiņas, Neatliekamās palīdzības dienesta darbinieki sarīkoja dāvanu vākšanu savā „bāzē”, rokdarbnieces adīja zeķes un cimdus… Jo ikviens „sīkums” var kļūt par visnepieciešamāko uzmanības un atbalsta izpausmi pansionāta iedzīvotājiem.

Mēs saprotam, ka šogad būs mazāk cilvēku, kas būs gatavi ziedot labdarībai, tomēr uzsākam savu akciju, ticot labajam un brīnumiem. Pēc savas pieredzes zinām, ka tie reizēm notiek. Pat tik sarežģītos laikos cilvēki nav aizmirsuši, kā tas ir – vienoties, lai palīdzētu citiem. Tāpēc, dārgie daugavpilieši, vēršamies pie jums ar lūgumu: palīdziet mums dāvāt četru pansionātu iemītniekiem mazu Ziemassvētku brīnumu!

Te ir pilns personalizēto dāvanu saraksts, ko pansionātu klienti vēlētos saņemt Ziemassvētkos – SARAKSTS.

Iepriekšējos gados pie mums ir griezušie uzņēmumi un mūsu tautieši, kuri dzīvo ārzemēs un vēlas palīdzēt. Tāpēc tagad pieejams arī bankas konts ziedojumiem

JAUNIEŠU ORGANIZĀCIJA APELSĪNS

LV34HABA0551044028966 (maksājuma mērķī jānorāda «Ziedojums»).

Dāvanu vākšana notiks Rimi veikalā Cietokšņa ielā 72a (Esplanādē):

  • 02.12.2022 – no 16:00 līdz 19:00
  • 03.12.2022 – no 11:00 līdz 14:00
  • 04.12.2022 – no 16:00 līdz 19:00
  • 09.12.2022 – no 16:00 līdz 19:00
  • 10.12.2022 – no 11:00 līdz 14:00
  • 11.12.2022 – no 11:00 līdz 14:00
  • 16.12.2022 – no 16:00 līdz 19:00
  • 17.12.2022 — no 11:00 līdz 14:00
  • 18.12.2022 — no 11:00 līdz 14:00

Tikai visi kopā mēs varēsim dāvāt pansionātu iemītniekiem sirdsprieku, padarīt viņu dzīvi spilgtāku, bet Ziemassvētkus – priecīgākus.

Visus, kas vēlas piedalīties mūsu rīkotajā akcijā, aicinām zvanīt uz tālr.nr. 26077712, vai rakstīt mums mūsu Facebook lapā.


Informāciju sagatavoja:
Jauniešu organizācija
"Apelsīns"

_______________

Daugavpils reģionālā slimnīca aicina bērnudārzu un skolu audzēkņus palīdzēt izrotāt Ziemassvētku eglītes

Šogad vēlamies, lai svētku gars īpaši būtu jūtams slimnīcas un tās struktūrvienību (PSTC, Centra poliklīnika) teritorijās, lai iepriecinātu un modinātu svētku sajūtu pacientos un apmeklētājos. Bet bez radošo rūķīšu palīdzības mēs nevaram to izdarīt – slimnīcas apkārtnē ir ļoti daudz eglīšu. Tāpēc lūdzam palīdzēt ar Ziemassvētku rotājumu izgatavošanu. Lai svētku noskaņa noteikti atnāktu pie mums, Ziemassvētku rotājumi jāgatavo pašiem! Mēs neierobežojam jūsu radošās fantāzijas, bet jāņem vērā, ka eglīšu rotājumi tiks karināti ārā augošajās eglītēs, tāpēc tiem jābūt izturīgiem pret laika apstākļiem.
 
Pašdarinātos eglīšu rotājumus aicinām nogādāt uz Daugavpils reģionālo slimnīcu (Vasarnīcu iela 20) līdz 12. decembrim, iepriekš zvanot pa tālruni 26360029.
 
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils reģionālā slimnīca
 

_______________

Daugavpils muzeja Ziemassvētku labdarības akcija “Sniedzot prieka mirkli”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) laikā no 2. decembra līdz 21. decembrim tiek rīkota tradicionālā Ziemassvētku labdarības akcija “Sniedzot prieka mirkli”, kurā aicināti piedalīties visi pilsētas iedzīvotāji un organizācijas. Šogad aicinām ikvienu dāvāt prieka mirkli invalīdu ar kustību traucējumiem biedrības "Ilgas" radošajiem cilvēkiem, ziedojot rokdarbu materiālus.

Invalīdu ar kustību traucējumiem biedrība “Ilgas” šogad atzīmēja 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Tās paspārnē ir 74 biedri. Darbības gadu laikā biedrība organizē invalīdiem dažādus pasākumus, ekskursijas, sacensības, aizstāv invalīdu intereses un tiesības dažādās instancēs. Biedrībai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Liela uzmanība tiek veltīta radošajam darbam, kura augsto līmeni var novērtēt ikviens pilsētnieks, ielūkojoties biedrības telpas (Vienības ielā 4) skaisti dekorētajos logos vai ieraugot “Ilgu” biedru izstrādājumus svētku tirdziņos.

Ikvienam no mums pirmssvētku laikā ir lieliska iespēja sniegt prieka brīdi šiem talantīgajiem cilvēkiem, uzdāvinot materiālus radošajām darbnīcām. Noderēs viss: dažādi audumu atgriezumi, diegi, adatas, papīrs (kartons, krāsainais papīrs, kreppapīrs), dažādas pērlītes, otiņas, PVA līme, līmes zīmuļi, krāsas (guaša, akrils, akvareļu, krītiņi), dažādi floristikā izmantojami materiāli, tējas un saldumi.

Esiet atsaucīgi! Būsiet mīļi gaidīti ik dienas muzeja darba laikā:

Otrdien – sestdien – 10.00 – 18.00;

Svētdien, pirmdien – 10.00 – 16.00.

Vairāk informācijas pa tālruni 20203713.

 

Līga Rudzīte-Besakirska
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rudzite@daugavpils.lv
tālr.: 20203713