ZARASU FOTOKLUBA “EZERU ZEME” IZSTĀDE

No 11. maija līdz 30. jūnijam Latgales Centrālajā bibliotēkā 2.stāvā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī) ir skatāma Zarasu fotokluba “Ezeru zeme” izstāde “Mūsu domas ir kā mākoņi, mākoņi – kā mūsu domas…”

Plūstoši, zūdošas saules iekrāsoti, vēja apcirpti un plosīti, gaiši balti un pūkaini, tumši un draudīgi, piesātināti un lietusgāžu plosīti - tas viss ir par mākoņiem – mūžīgajiem debesu klejotājiem. Savdabīgas zīmes debesīs - ne tikai meteorologiem, dzejniekiem, komponistiem, māksliniekiem, bet arī fotogrāfiem.

Fotogrāfam, kurš tiecas pēc iespējas izteiksmīgāk nodot vēlamo ainu, mākoņi dažkārt kļūst par nepieciešamu fotografējamā objekta kompozīcijas sastāvdaļu. Dažkārt tie ir mirkļa novērojumi, fiksējot negaidītās mākoņu formas, to krāsu salikumu nianses, kas, savukārt, jau pauž kādu noskaņu. Un pats apbrīnojamākais ir tas, ka tie fiksētie momenti neatkārtojas – bezgalīga krāsu un formu variācija, kas ļauj katram ieraudzīt un interpretēt uzņemtos attēlus savā veidā. Mākoņu brilles prot "ieslēgt" prāta bezgalīgo iztēli. Un tie ir tikai mums ierastie mākoņi… Vēji, kas notīra mākoņus, šķiet, ir nenovērtēti, jo tie atver vārtus uz skaidru vasaras laiku, sniedz optimismu, bet ne vienmēr tie iepriecina fotogrāfu acis, jo "kailās" debesis kļūst par neizteiksmīgu daļu fotogrāfijā.

Zarasu fotokluba "Ezeru zeme" dalībnieki (R. Bikulčius, G. Kavaļauskaite, D. Kučinska, A. Linge, A. Navickas, A. Sinkevičius, S. Sinkevičius) piedāvā jaunu savu darbu izstādi par mākoņu daudzveidību, to faktūrām un rakstiem mainīgajā saules staru gaismā - tie ir pievilcīgi un sniedz fotogrāfijām nozīmīgu vizuālo izteiksmi. Fotogrāfu novērotie mākoņi, to formas un krāsu faktūras izraisa daudz pārdomu un fantāziju, veidojot dažādus sižetus. Tā ir sava veida tēmu un tēlu, attieksmju un interpretāciju mozaīka, kas caur objektīvu atspoguļo autoru individuālos uzskatus.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!