Vasaras saulgriežu un Līgo svētki Daugavpilī

Pēdējo reizi informācija atjaunota 25.06.2023, 18:13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________

23. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 A. Pumpura skvērā norisināsies "Muzikālais jāņuzāļu tirgus"

"Muzikālā jāņuzāļu tirgū" daugavpilieši un pilsētas viesi varēs iegādāties iegādāties mājražotāju produkciju, nopīt Jāņu vainagu un ielīgot maģiskos Līgo svētkus ar jautru mūziku.

Plkst. 10.00 notiks tirgus atklāšana kopā ar Vienības nama kolektīvu – “Rūta” un “Dzīsme” dziedātājiem.

Plkst. 10.00-15.00 “Lielās koka spēles” aicinās gan lielus, gan mazus apmeklētājus uzspēlēt veselu 20 veidu koka spēles.

Plkst. 10.15 – Etnomūzikas apvienības “Muosys” koncerts.

Grupā muzicē trīs māsas un reizē profesionālas mūziķes, kas ar savu debijas albumu “Ceļā” šogad ir nominētas gada balvai “Kilograms kultūras”.

Plkst. 11.30 uzstāsies tautā iemīļotais vietējais mūziķis Juris Ostrovskis un akordeonists Valērijs Mukāns ar koncertu “Latgalīša sirds”.

Plkst. 12.45 – Laura Amantova džeza kvartets un dziedātāja Rūta Dūduma–Ķirse ar koncertprogrammu “Latviešu tautasdziesmas unikālos aranžējumos”.

Šajā ansamblī apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. Jaunajai koncertprogrammai Laura Amantova džeza kvarteta mūziķi par iedvesmas avotu izvēlējušies latviešu tautas mūziku, kas var lepoties ar neskaitāmi daudzām lieliskām melodijām, kuras izdziedās enerģiskā dziedātāja Rūta Dūduma–Ķirse.

Plkst. 14.00 svētkus turpinās grupa “Bruģis” no Madonas, kas 36 gadu garumā sevi ir pieteikusi gan ar neskaitāmiem nospēlētiem koncertiem un ballēm, gan ar savām autordziesmām. Gandrīz neviena balle nav iedomājama bez grupas populārajiem hītiem – Mana mīļā tu, Laimes straumes, Klaidonis, Kaija.

Pasākumu organizē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības nams”, Kultūras pārvalde un Latviešu biedrība.

Būsiet mīļi gaidīti!

Pasākuma laikā notiks filmēšana un fotografēšana.

Ieeja bez maksas.

Informācija: www.vienibasnams.lv, vienibasnams@vienibasnams.lv, t.: 65426691

__________________________________________

Daugavpils tūrisma un atpūtas objektu darba laiks Līgo svētkos

Daugavpils TIC informē, ka Līgo svētkos mainīts tūrisma un atpūtas iestāžu un pakalpojumu sniedzēju darba laiks. Izmaiņas apkopotes TE.

__________________________________________

20. jūnijā Tradīciju māja aicināja uz Saulgriežu sagaidīšanu A. Pumpura skvērā

Otrdien, 20. jūnijā, Daugavpilī sagaidījām vasaras saulgriežus! Kopā ar etnoprieka grupu "Ogas", folkloras dziesmu un deju kopu "Svātra" un folkloras kopu "Dzīsme" dziedājām skanīgas Līgo dziesmas, gājām rotaļās un no sirds izdancojāmies. Tradīciju meistare Inta Reča no trejdeviņām jāņuzālēm iemācīja aust īstu zāļu deķi. Bet Goda saimniece Vija Kudiņa demonstrēja, kā sienams īsts Jāņu siers. Pasākuma fotogalerija TE.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!