Šobrīd Daugavpilī

Svētku koncerts

Pēdējo reizi informācija atjaunota 26.05.2023, 12:14

Daugavpils Pilsētas svētkos, 4. jūnijā plkst.12:00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē izskanēs svētku koncerts trīs radošu mūziķu izpildījumā trīs daļās. Ar garīga satura dziesmām un čella spēli uzstāsies Maija Kalniņa, kuru pavadīs pianiste Regīna Krukovska. Savukārt, dziedātājs un ģitārists Romāns Sladzis solopriekšnesumā izpildīs vairākas kristīgas dziesmas.

Čelliste un dziesmu autore, daugavpiliete Maija Kalniņa savas un citu komponistu dziesmas ir dziedājusi Daugavpilī (dzejas vakaros, labdarības koncertos u.c.), Latgales pilsētās, Madonā, Valmierā, Ventspilī un Rīgā. Rīgā tika izdots Maijas Kalniņas dziesmu albūms "Es mīlu tā..." ar latviešu dzejnieku dzejām. Dziesmas ir skanējušas Latvijas Radio. Kā čelliste spēlējusi dažādos akadēmiskās mūzikas ansambļos un orķestros, ir ilggadējs čella spēles pedagogs. Maijas muzikālā dzīve ir skatāma viņas YouTube kanālā "Maija Kalniņa - cello, vocal". Informatīvais video: https://youtu.be/G2aVraOXXXs

Regīna Krukovska ir Daugavpilī dzīvojoša pianiste un ērģelniece. Muzicē garīgo, klasisko un dažādu citu žanru mūziku. Strādā kā klavieru un ģitārspēles pedagogs. Regīna aktīvi koncertē ar diviem ievērojamiem un populāriem Daugavpils radošajiem kolektīviem: viņa ir Daugavpils Poļu Kultūras centra jauktā kora "Promeņ" diriģente un Krievu Kultūras centra vīru vokālā ansambļa "Vdohnoveņije" vadītāja un koncertmeistare.

Romāns Sladzis muzicē dažādos sastāvos kā ģitārists (akustiskā, elektro-ģitāra), kā dziesmu autors un to izpildītājs. Romāna dziesmas skan Latvijas Radio SWH un citās radiostacijās. Strādā savā skaņu ierakstu studijā. Aktīvi koncertē ar rokgrupām "Ze Pikniks", "Dabasu Durovys", sadarbojas ar Daugavpilī, Latvijā ievērojamiem, populāriem dziedātājiem un mūziķiem. Veiksmīgi piedalījies mūzikas un mākslas festivālā "Bildes", kā arī 2012.gada Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē kopā ar citu Latgales dziedātāju Lauru Bicāni.

Ieeja koncertā ir bez maksas. Būsim pateicīgi par ziedojumu, kas tiks novirzīts Latgalē lielāko ērģeļu uzstādīšanai dievnamā!"

Papildu informācija:
Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrāle

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!