LATGALES ĒRĢEĻU DIENAS 2023. Koncertprogramma “SPĒKAVOTS”.

Pēdējo reizi informācija atjaunota 17.05.2023, 12:41

Veids, kā piepildīt savu sirdi, uzkrāt spēku – katram var būt ļoti dažāds. Taču vienota ir nepieciešamība pēc kāda Avota, kur smelt, kur patverties vājumā un nespēkā, kur piepildīt, lai būtu, ar ko dalīties.
Mūzika visos laikos ir bijis teju pirmais spēka avots. Pilnīgs klusums? Tam arī ir jēga. Taču cilvēks ir radis dzirdēt skaņu un uztvert caur šo maņu ko tādu, kas citādi nav saņemams. Katrs svarīgais dzīves periods tā vai citādi saistās ar kādu audio piemēru, kas mūs saviļņo un atgādina mirkļus, ieved piedzīvotajā stāstā atkal daudz dzīvāk, nekā vienkāršas atmiņas.
“Spēkavots” ir akordeona un ērģeļu jaudas apvienojumā, skaņās un krāsās ietērptā, pateicības lūgšanas vēstījumā pausts mūsu kopdzīves stāsts.
Iedvesmai, piepildījumam, ticības stiprinājumam.
/Guna Kise/

ALDIS KISE ir mūziķis, un mūzikas pedagogs, vairāku muzikālo apvienību dalībnieks. Savas profesionālās mūzikas gaitas sācis tikai trīspadsmit gadu vecumā, kad iestājās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas pamatskolā. Triju gadu laikā apguva gan akordeona, gan fagota spēli un iestājās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā fagota klasē (ped. Anselms Opincāns). 2009. gadā ieguva bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā fagota specialitātē (doc. Jānis Ranga) un papildus apguva saksofona spēles pedagoģiju (doc. Arvydas Kazlauskas). Tam sekoja profesionālās pilnveides programma (2010/2011), kur mūziķis papildinājis savas akordeona spēles iemaņas (doc. Evita Dūre-Andersone), iegūstot tiesības mācīt arī akordeonu. Aldis Kise ir ilggadējais Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas pedagogs un pūtēju orķestra diriģents. Kopš 2019. gada uzsāka darbu arī savā dzimtajā skolā Rēzeknē jau kā akordeona spēles pedagogs, paralēli studējot sākumā Daugavpils universitātē pie prof. Eduarda Gabņa (Lietuva) un šobrīd turpina apgūt akordeona spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie nodaļas vadītāja Artūra Novika.

GUNA KISE ir latviešu ērģelniece, kas sniedz koncertus Rīgas Doma baznīcā un daudzos citos Latvijas dievnamos, kā arī koncertējusi  Dānijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Igaunijā un Lietuvā. Ērģeļu spēlei apguvusi J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā (ped. Bernadeta Everse), J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (prof. Tālivaldis Deksnis), kā arī Nīderlandē (prof. Gijs van Schoonhoven) un Dānijā (prof. Hans Fagius), kur saņēmusi Dānijas valdības stipendiju mācībām Karaliskajā Mūzikas akadēmijā Kopenhāgenā. 2007. gadā ērģelniece piedalījās Mikaela Tariverdijeva starptautiskajā ērģeļmūzikas izpildītāju konkursā Hamburgā un Kaļiņingradā. 2010. gadā kopā ar savu kolēģi Larisu Carjkovu uzsāka jaunu tradīciju – ikgadējo labdarības festivālu Latgales ērģeļu dienas, kura rezultātā ir atjaunoti vairāki instrumenti Latgales baznīcās. Guna Kise ir saņēmusi Mūzikas balvu par aktīvu un radošu darbību mūzikas sfērā no mācītājiem Anitas un Ivara Gaidēm, kā arī Amageras Mūzikas festivāla Talantu balvu 2010. gadā Kopenhāgenā. No 2013. gada Guna ir ērģeļspēles un klavierspēles skolotāja Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā, 2015. gadā  atvēra ērģeļspēles nodaļu Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā.

2019. gadā Guna Kise ir apbalvota ar Nikodema Rancāna balvu izcilākajiem Latgales reģiona skolotājiem nominācijā “Par mūsdienīgu un radošu pieeju skolēnu darba tikuma audzināšanai un amatu apmācībai”.

Kopā ar mūziķiem, veidojot kopīgu mūzikas un vārda Stāstu, meditēs Pr. BERNARDS VAGALIS.

Ieeja par ziedojumiem

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!