Koncertperformance „1001 Hildegarde”

Senās mūzikas dziedātāja un rataliras spēlmane Dārta Paldiņa, māksliniece Velta Emīlija Platupe, stīgu instrumentāliste Lauma Liepiņa un multiinstrumentāliste, aranžētāja Ilze Grunte piedāvā jaunu muzikāli teatrālu koncertperformanci „1001 Hildegarde” Daugavpils Marka Rotko mākslas centra koncertzālē 2023. gada 16. jūlijā plkst. 16:00.

Koncertperformances “1001 Hildegarde” pamatā ir 12. gs. mistiķes un komponistes Hildegardes no Bingenes mūzika un teksti, kas stāsta par pasaules uzbūvi, dzīves ceļa meklējumiem, nāvi un atjaunošanu. Iedvesmojoties no viduslaiku arābu traktāta “Picatrix” un pirmās zināmās Rietumu pasaules alķīmiķes Marijas Ebrejietes eksperimentiem, „1001 Hildegarde” programmā savijas Austrumu un Rietumu gudrības par pasaules Harmonijas atjaunošanu.

Koncertperformance risina četras alķīmiskā darba stadijas – Nigredo, Albedo, Citrinitas, Rubedo jeb Melnošana, Baltošana, Dzeltenība, Sarkanība, kas kopā sastāv no 12 filosofiskiem, prātu un matēriju pārveidojošiem soļiem, ar mērķi iegūt pilnības simbolu, pasaules Harmonijas atjaunošanu.

Šajā performancē ir apvienotas vairākas mākslas: mūzika, tēlniecība (leļļu/skatuves objektu gatavošana), improvizācija, skatuves performance. Hildegardes muzikālo kompozīciju atskaņojumi oriģinālā, aranžētā un improvizētā skanējumā (balsij, ratalirai un stīgu instrumentiem) mijiedarbosies ar viduslaiku tēlu vizuāliem iemiesojumiem leļļu un skatuves objektu formā, un mākslinieciski alķīmiskiem rituāliem. 

Mērķauditorija - visplašākā - visu vecumu kultūras, mūzikas mākslas, leļļu mākslas, performances mākslas cienītāji, viduslaiku kultūras interesenti, senās mūzikas interesenti, kultūrvēsturiskas arhitektūras interesenti, vietējie iedzīvotāji, kultūras tūristi.

Performances apmeklētājiem būs iespēja baudīt stundu garu viduslaiku kultūras iedvesmotu mākslas piedzīvojumu vēsturiskajās Daugavpils cietokšņa telpās, kas ar īpašajām akustiskajām un arhitektoniskajām kvalitātēm papildina šī mākslas notikuma atmosfēru.

Koncertperformance tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, labdarības platformas Otrā elpa un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atbalstu. Ieeja pasākumā bez maksas.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!