Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstādes “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils” atklāšana

Pēdējo reizi informācija atjaunota 25.04.2023, 08:36

 

Svinot Daugavpils Marka Rotko mākslas centra 10 gadu jubileju, 26. aprīlī, plkst. 14.00 MIKC “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola Saules skola” jaunajā korpusā Saules ielā 6 durvis vērs izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”.

Marka Rotko mākslas un viņa suģestējošā personība joprojām rada rezonansi sabiedrībā. Viņa filozofisko un radošo meklējumu laikā dzimusī ideja par krāsu laukumu glezniecību raisa emocijas, viedokļus un attieksmes. Nenoliedzama ir viņa unikalitāte un pasaules mākslas vēsturē ierakstītais vārds, kas līdz Daugavpilij atved neskaitāmus mākslas profesionāļus un interesentus. Ģēnija māksla, vide, kurā kopš bērnības ir veidojušās viņa personības iezīmes un likti izglītības pamati, vieno arī Daugavpilī esošos māksliniekus. Rotko centra atklāšana kļuva par platformu ne tikai starptautiskiem mākslas projektiem, bet arī reģiona mākslinieku izstādēm, pielīdzinot viņu veikumu pasaules līmeņa mākslai.

Liecinot par Daugavpils mākslinieku profesionālo mākslu un viņu saikni ar mākslas ģēnija Marka Rotko vārdu, no 26. aprīļa līdz 1. jūnijam “Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola” jaunā korpusā būs skatāma izstāde “Cilvēks. Ģēnijs. Daugavpils”. Izstādē būs skatāmi Daugavpilī dzimušā mākslinieka Sigurda Vīdzirkstes darbu sērija, Silvas Linartes radošais mantojums, 20. gs. 70. gadu Daugavpils mākslinieku grupas mākslas darbi un jaunākās mākslinieku paaudzes radošie meklējumi no mākslas centra glezniecības kolekcijas.

Izstādē skatāmi sekojošu mākslinieku darbi: Valda Mežbārde, Nataļja Marinoha, Oļegs Marinoha, Romualds Gibovskis, Ingūna Liepa, Oskars Jansons, Ludmila Procenko, Leonīds Bauļins, Ināra Petruseviča, Ilze Volonte, Baiba Priedīte, Aleksandra Šļahova, Sandra Poplavska, Ingūna Levša, Žanna Vērdiņa, Dace Pudāne, Ilona Linarte-Ruža, Silva Linarte, Aija Meisters, Pēteris Martinsons, Sigurds Vīdzirkste.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!