Šobrīd Daugavpilī

Izstāde “Saimes galds”

Pēdējo reizi informācija atjaunota 04.10.2021, 09:34

Vienības nama Tradīciju māja vēl līdz14.oktobra aicina apmeklēt Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtību ceļojošo izstādi "Saimes galds".

No 1. septembra Tradīciju mājā ir skatāma izstāde "Saimes galds", lai ikvienu interesentu iepazīstinātu ar Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma saraksta vērtībām. Scenogrāfes Patrīcijas Baltiņas veidotajā ekspozīcijā apmeklētāji var iepazīt 24 līdz šim Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļautās vērtības, tādas kā psalmu dziedāšana Ziemeļlatgalē, Latgales bubyna spēles tradīcija, stikla pūšanas amata prasme Līvānos, nēģu ķeršanas un apstrādes prasmes Carnikavā un daudzas citas.

 Nemateriālais kultūras mantojums (NKM) ietver sevī paražas, spēles un mutvārdu izpausmes formas, zināšanas un prasmes, kā arī ar tiem saistītus instrumentus, priekšmetus, artefaktus un kultūrtelpas, ko kopienas, grupas un dažos gadījumos – atsevišķi indivīdi – atzīst par sava kultūras mantojuma daļu. NKM vērtības piesaka paši kopēji, un to izvērtēšanas būtiskākie kritēriji ir kopienas atbalsts un tradīcijas dzīvotspēja. Ar 24 sarakstā iekļautām vērtībām var iepazīties tīmekļvietnē https://nematerialakultura.lv/, kur ir gan to apraksts, gan audio un video materiāli.

Izstādi var apskatīt līdz 14.oktobrim otrdienās – sestdienās plkst. 14.00 – 18.00 Vienības nama Tradīciju mājā, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas puses).

Izstādi var apmeklēt, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības Covid – 19 ierobežošanai. Ja rodas jautājumi, zvaniet: tālr. 29118992.

____________________________

Informācija: www.vienibasnams.lv