Šobrīd Daugavpilī

Informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”

Pēdējo reizi informācija atjaunota 05.09.2023, 11:54

No 8. septembra līdz 15. oktobrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma informatīvā izstāde “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis”. Izstādes atklāšana 8. septembrī plkst. 15.00.

Bendžamina Ginzburga (1885/6 - 1944) ģimene 19. gadsimta beigās dzīvoja Dvinskā (vēsturiskais Daugavpils nosaukums) Maskavas un Oficieru ielas (mūsdienās Cietokšņa un Lāčplēša iela) krustojumā. 1903. gadā Bendžamins devās uz Dienvidāfriku, lai palīdzētu tēvam Āronam iepirkt roibuša tēju un vēlāk to pārstrādāt un pārdot. 1912./1913. gadā Bendžamins radīja savu pirmo firmas tēju “Eleven o’clock Rooibosch Tea”. Tā bija savvaļas roibuša tēja, ievākta kalnos. Bendžamins pilnveidoja tējas ražošanu, izmantojot ķīniešu tējas pagatavošanas metodes. Pēc Bendžamina nāves, viņa nodarbošanos turpināja viņa dēls Henrijs Čarls Ginzburgs, radot specializētās fermas un līdz 20. gadsimta vidum roiboša tēju pārvērta par populāru kultūru.

Izstādi “Bendžamins Ginzburgs – roiboša tējas karalis” veidojis vēsturnieks un novadpētnieks, muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītājs Josifs Ročko.

 

Informāciju sagatavoja:
Līga Rudzīte-Besakirska
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja
Komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
liga.rudzite@daugavpils.lv
tālr.: 20203713
www.dnmm.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!