Šobrīd Daugavpilī

Izrāde „Kliedzēji”

Aicinām teātra apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt Daugavpils teātri, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī ja personai ir noteikts pienākums ievērot pašizolāciju, mājas karantīnu vai stingras izolācijas nosacījumus.
 
Režisors: Viesturs Roziņš
Dramatizējuma autore: Ludmila Roziņa
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks: Valters Kristbergs
Komponists: Jēkabs Nīmanis
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs
 
Lomās: Milena Savkina, Agris Krapivņickis, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Zanda Mankopa
 

 J.Klīdzēja darbus visvairāk pazīstam J.Streiča filmās. Arī romāns “Sniegi” plašākai publikai zināms caur leģendāro filmu “Likteņdzirnas” (1997). Skatuves versija Daugavpils teātrī būs stāsts par Latvijas lauku cilvēkiem - par mūsu vecvecāku trako jaunību, kas joprojām dzīvo mūsos un ir mūsu Latvijas kods.

 
Lauku zemnieks Eduks uzzina, ka viņam atlicis dzīvot vien 6 mēnešus, tomēr doties uz sanatoriju ārstēties viņš atsakās. Sirdsmieru viņš rod sarunās ar savu bērnības draudzeni, aklo meiteni Tāsīti, kurai vienīgajai viņš var uzticēt savu noslēpumu. Tāsīte iemāca Edukam izkliegt savu sāpi ar dziesmu mežā, kas kļūst par viņu tikšanās vietu. Kādu dienu, braucot mājup, viņi satiek kāzu muzikantu - klejotāju Ruduku, un Eduks piedāvā viņam pajumti. Tā sākas šo trīs dvēseļu neparastais stāsts.
 
„Spēlmaņu nakts 2018/2019”  nominācijas
 
Gada mazās formas izrāde;
Gada režisors - Viesturs Roziņš, 
Gada debija vai jaunie skatuves mākslinieki - Agris Krapivņickis par Ruduka lomu izrādē Kliedzēji; 
Gada muzikālās partitūras autors - Jēkabs Nīmanis.
 
„Spēlmaņu nakts 2018/2019”  balvas
 
Gada mazās formas izrāde;
Gada muzikālās partitūras autors - Jēkabs Nīmanis.
 
Iestudējums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
Īpaša pateicība Jūlijai Kristbergai, Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centra darbiniekiem un valdes priekšsēdētājai Lilitai Kļaviņai, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Braila nodaļas speciālistei Sarmītei Gromskai, Rakstniecības un mūzikas muzeja krājuma glabātājai Annai Eglienai, Jāņa Klīdzēja brālēnam Ernestam un viņa ģimenei, Jāņa Klīdzēja Sakstagala pamatskolas direktorei Silvijai Freibergai un dzejniecei Annai Rancānei.