Šobrīd Daugavpilī

Informācija par vakcinācijas procesu

Pēdējo reizi informācija atjaunota 21.07.2021, 12:09

Aktuālā informācija par vakcinācijas procesu:

Atvieglo darbinieku testēšanas procesu

Aktualitātes par Covid-19

Kārtība par otrās vakcīnas devas saņemšanu

Pieteikšanās vakcinācijai personām no 12 gadiem

Ārvalstīs vakcinētiem iedzīvotājiem būs iespēja saņemt Covid-19 sertifikātus arī Latvijā

 

Jaunākais regulējumā Covid 19 pandēmijas apstākļos. 30. jūnijs

Dzeltenajā aizsardzības līmenī strādājošie pakalpojumu sniedzēji varēs darboties arī ar negatīvu Covid-19 antigēnu testu

- Drīkstēs sniegt saimnieciskos pakalpojumus, kas saistīti ar iekštelpu atrakcijām, tostarp akvaparkos, izklaides un atrakciju centros, batutu parkos, bērnu rotaļu istabās un bērnu pieskatīšanas vietās tirdzniecības centros. Pakalpojumus būs atļauts sniegt personām, kurām ir sadarbspējīgs vakcinācijas sertifikāts, personām, kurām ir sadarbspējīgs pārslimošanas sertifikāts, personām, kurām ir sadarbspējīgs testēšanas sertifikāts, kā arī minētās personas pavadošajiem bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem (bez sertifikātiem)

- Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu audzēkņu sporta treniņus varēs rīkot arī iekštelpās, ievērojot obligātos epidemioloģiskās drošības pasākumus

- Precizē Covid-19 sertifikātu veidus, ar kuriem var apmeklēt pasākumus ārā

- Valdība atbalsta aizdevumus vēl 32 pašvaldību projektiem

- 16 pašvaldību 23 skolās par 5,3 miljoniem eiro īstenos ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmu modernizācijas projektus

- Pagarina termiņu lēmumu pieņemšanai par pirmssēklas naudas ieguldījumu piešķiršanu

- Attālināta darbnespējas lapas izrakstīšana par pirmajām trim augšējo elpceļu slimības dienām būs iespējama līdz gada beigām

- Izskata iespēju noteikt obligātu Covid-19 testēšanu uz sauszemes robežas ar Krieviju

- Plāno atcelt Covid-19 dēļ ieviesto ārkārtas situāciju medicīnā Latvijā

- Valdība nākamnedēļ vērtēs priekšlikumus vakcinācijas veicināšanai

- EK ierosinājusi koordinētus pasākumus visā ES kultūras un radošo nozaru drošai atvēršanai

Turpinās senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta no 9:00-10:00 dienās, kad liela mēroga centri strādā

Rīgā šonedēļ strādās 4 liela mēroga centri. Ķīpsalas halle un Kongresu namā senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta notiks otrdien un tur plānota ar Pfizer/BioNTech vakcīna, Rīgas Centrāltirgus vakcinācijas centrā senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta notiks trešdien, piektdien un svētdien, vakcinējot iedzīvotājus ar Janssen vakcīnu. Atta centra vakcinācijas centrā senioru stunda būs piektdien, kad plānots  vakcinēt ar Moderna vakcīnu,  bet sestdien tur seniori varēs saņemt Janssen vakcīnu.

Cēsu vakcinācijas centrā senioru stunda notiks otrdien, kad plānota vakcinācija ar  Pfizer/BioNTech vakcīnu, bet sestdien un svētdien tur seniorus vakcinēs ar Janssen vakcīnu. Ar Janssen vakcīnu ceturtdien seniorus bez iepriekšēja pieraksta vakcinēs arī Kuldīgas vakcinācijas centrā.

 

Latvijā uzsāk digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošanu

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 1. jūnija Latvijas Republikā ir uzsākta digitālo Covid-19 sertifikātu izmantošana. Digitālie sertifikāti ir apliecinājumi par veikto vakcināciju pret Covid-19, veiktā Covid-19 laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanas faktu.

Ikvienā digitālajā sertifikātā ir iekļauts unikāls QR kods, kas ir digitāli parakstīts. Skenējot QR kodu, iespējams noskaidrot, vai uzrādītais sertifikāts ir vai nav derīgs.

Savus digitālos Covid-19 sertifikātus iedzīvotāji var apskatīt tīmekļvietnē www.covid19sertifikats.lv. Pieslēdzoties vietnei ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem, jāpieprasa nepieciešamā sertifikāta izveide. Izveidoto sertifikātu ieteicams saglabāt savā viedierīcē vai drukāt papīra formātā. Iedzīvotājiem, kuri nelieto internetu, vai nevar autentificēties tīmekļvietnē, sertifikāta saņemšanai no 2021. gada 15. jūnija ir jāvēršas kādā no valsts un pašvaldību vienotajiem klientu apkalpošanas centriem.

Latvijas Republikā izsniegtos digitālos Covid-19 sertifikātus atpazīs arī citās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs. No 2021. gada 15. jūnija tiks pabeigta integrācija ar Eiropas digitālā Covid-19 sertifikāta vārteju, kurā tiks veikta informācijas apmaiņa starp dalībvalstīm par derīgo sertifikātu QR kodos ietvertajiem sertifikātu parakstiem, lai būtu iespējams pārliecināties par sertifikāta derīgumu un autentiskumu. Tādējādi no 15. jūnija Latvijas Republikā izsniegto digitālo Covid-19 sertifikātu varēs pilnvērtīgi izmantot arī pārvietojoties ES ietvaros – valstīs, kuras arī būs pieslēgušās vienotai vārtejai.

 

Paplašina pulcēšanās iespējas privātos pasākumos

Pakāpeniski uzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un palielinoties vakcinācijas aptverei, valdība šodien, 1. jūnijā, atbalstīja Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai’’, kas paredz paplašināt pulcēšanās iespējas privātos pasākumos.

Saskaņā ar grozījumiem turpmāk privātos pasākumos, joprojām ievērojot divu mājsaimniecību principu, iekštelpās varēs pulcēties līdz 10 cilvēkiem un brīvā dabā līdz 20 cilvēkiem. Savukārt, bēru un kristību ceremoniju norisē turpmāk varēs piedalīties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – līdz 10 cilvēkiem iekštelpās un līdz 20 cilvēkiem brīvā dabā.

 

No 2. jūnija uzsākta arī 12-15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija

No 2. jūnija ir uzsākta 12-15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty. Pieteikties var vietnē manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, iepriekš pārliecinoties, ka vakcinācijas iestādē ir pieejama Pfizer-BioNTech vakcīna Comirnaty. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem Latvijā kopumā ir 82 008 pusaudži vecumā no 12 līdz 15 gadiem. 

 

Aicina iedzīvotājus pieteikties vakcinācijai Daugavpils novadā 3. jūnijā

Sadarbībā ar pašvaldību 3. jūnijā notiks izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 Daugavpils novadā. Vakcinācija Daugavpils novadā ir paredzēta visiem iedzīvotājiem, bet īpaši aicinām pieteikties seniorus un iedzīvotājus ar hroniskām slimībām, kam pašu spēkiem ir grūtības nokļūt līdz tālākiem vakcinācijas punktiem. Vakcinācija notiks ar Johnson&Johnson vakcīnu Janssen.

Daugavpils novadā vakcinācija notiks 3. jūnijā:

  • no pulksten 09:00 – 12:00, pie Kalkūnes pagasta pārvaldes, adrese: Ķieģeļu iela 4, Kalkūni, Kalkūnes pagasts, Daugavpils novads;
  • no pulksten 13:00 – 16:00 pie Sventes pagasta pārvaldes, adrese: Alejas iela 9, Svente, Sventes pagasts, Daugavpils novads.

 

No 2. jūnija sāksies arī 12-15 gadus vecu pusaudžu vakcinācija

Digitālais Covid-19 sertifikāts      

Apstiprina papildu atvieglojumus vakcinētām personām

Turpinās senioru vakcinācija bez iepriekšēja pieraksta no 9:00-10:00 dienās, kad liela mēroga centri strādā

Apliecinājums par personas vakcināciju pret Covid-19

Vakcinācija 16-17 gadus veciem jauniešiem

Aicinām visus iedzīvotājus, kas vēlas vakcinēties pret Covid-19, pieteikties savai vakcīnai - 4 pietekšanās veidi

Izbraukuma vakcinācijai mājās

ZVA informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19: uzzini par vakcīnu izstrādi, darbību, intervālu starp devām un biežākajām blakusparādībām

Uzsāk pedagogu vakcināciju pret Covid-19

Beidzoties ārkārtējai situācijai, arī turpmāk ir jāievēro virkne ar Covid-19 izplatības mazināšanu saistītie ierobežojumi

Prioritāri vakcinējamo personu grupas

Informācija par kolektīvo pieteikšanos prioritāro grupu vakcinācijai pret Covid-19

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/media/4781/download

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/media/4787/download

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/media/4775/download

 

1. Kā notiks Covid-19 vakcinācija Latvijā

COVID 19 vakcinācijas kabinetu karte

 

2. Vakcīnas pret Covid-19

Jautājumi un atbildes

 

3. Detalizēta informācija par pašu vakcīnu

 

4. Senioru vakcinēšana

     

 

     

 

 

5. Svarīgi kontakttālruņi

 

6. COVID-19 sertifikāti