Šobrīd Daugavpilī

IZSTĀDE "ASV – DROŠS PATVĒRUMS LAIKĀ, KAD DZIMTENE OKUPĒTA 1940-1991"

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 5. janvāra līdz 7. februārim būs skatāma Latvijas Okupācijas muzeja sadarbībā ar ASV vēstniecību piedāvātā izstāde "ASV – drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1940-1991" ("USA - Safe Haven when Homeland is Occupied 1940 - 1991"). Izstādes atklāšana 5. janvārī plkst. 15.00.

Izstāde atspoguļo ASV īstenoto padomju okupācijas un aneksijas neatzīšanas politiku laika posmā no Samnera Velsa deklarācijas parakstīšanas 1940. gada 23. jūlijā līdz prezidenta Džordža H. V. Buša paziņojumam par pilnvērtīgu diplomātisko attiecību atjaunošanu ar Latviju 1991. gada 2. septembrī.

Izstādes materiāli pievērš apmeklētāju uzmanību starptautiskās politikas norisēm un ASV nemainīgajai pozīcijai Baltijas valstu jautājumā, Amerikas latviešu kopienas dzīvei un cīņai par Latvijas neatkarības atjaunošanu, dažādu trimdas organizāciju un Latvijas sūtniecības sekmīgajai darbībai ASV. Īpaša vieta izstādē atvēlēta tiem latviešiem, kuri ar saviem darbiem ieguva visas Amerikas atzinību.

ASV daudziem latviešiem pēc kara deva ne tikai patvērumu, bet arī pārliecību, ka jācīnās par dzimtenē palikušajiem. Ar skaļiem piketiem un protestiem latvieši atgādināja par Latvijas okupāciju.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā izstāde "ASV – drošs patvērums laikā, kad dzimtene okupēta 1940-1991" skatāma līdz 7. februārim.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!