Šobrīd Daugavpilī

COVID-19 ceļvedis iedzīvotājiem

Pēdējo reizi informācija atjaunota 08.02.2021, 13:53

2020. gada martā Pasaules veselības organizācija (PVO) izsludināja COVID-19 pandēmiju. Pandēmija ir plaša mēroga saslimšanu epidēmija. Šobrīd par COVID-19 skartajām valstīm uz kurām tiek attiecināti īpašie piesardzības pasākumi no 2020. gada 17. marta tiek uzskatītas visas pasaules valstis.

Slimību profilakses un kontroles centrs vēsta, ka COVID-19 ir infekcioza slimība, kuru izraisa nesen atklāts vīruss no koronavīrusu grupas. Tā ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Cilvēkiem koronavīrusu infekcijas tiek reģistrētas visu gadu, īpaši rudenī un ziemā.

Saskaņā ar pašreizējām zināšanām COVID-19 slimības klīniskās pazīmes un simptomi ietver drudzi, klepu un apgrūtinātu elpošanu ar pneimonijas radioloģiskajām atradnēm, atsevišķos gadījumos nogurums un caureja. Pacientiem var būt viegla, vidēji smaga vai smaga slimība, tostarp smaga pneimonija, akūts respiratorā distresa sindroms, sepse un septisks šoks.

 

Analīžu nodošanas vietu karte

 

Jautājumi un atbildes par COVID-19 (Slimību profilakses un kontroles centrs)

 

Vienotais bezmaksas izziņu tālrunis par COVID-19 jautājumiem ir 8345 (sniedz konsultācijas visu diennakti).


COVID-19 informatīvais tālrunis ir 67387661. Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti sniegs atbildes uz Jūsu jautājumiem un ieteiks – kā rīkoties, lai mazinātu vīrusa izplatības riskus.