„Latgales rudens” Sporta ziņas

173
„Latgales rudens”

2012.gada 12.-14.oktobrī Daugavpils šaha-dambretes klubā norisinājās starptautiskais šaha festivāls “Latgales rudens 2012”, kurā piedalījās 70 šahisti no Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas. Sacensību ietvaros notika trīs klasiskā šaha turnīri un ātrspēles sacensības.

Ar 6 punktiem no 7 uzvaru sacensību “A” turnīrā (22 dalībnieki) izcīnīja daugavpilietis Edvīns Dzirkalis, otro vietu turnīrā tabulā ieguva Nikolajs Krilovs (Jēkabpils) – 5.5 punkti, trešajā vietā ierindojās Dmitrijs Tokranovs (Rīga) – 5 punkti. Labākā no dāmām – Viktorija Čerņaka (Sanktpēterburga) – 4 punkti un 10.vieta kopvērtējumā. Labākāis rezultāts senioriem – Semjons Štajermans (Daugavpils) – ar 4 punktiem viņš ieguva 7.vietu turnīra tabulā.

Festivāla “B” turnīrā (vecuma grupa līdz 15 gadiem, 23 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Vjačeslavs Zarubickis (Orša) – 6.5 punkti, otrajā vietā kopvērtējumā ierindojās Olga Badelka (Mogiļeva) – 5.5 punkti, trešo vietu ieguva Ivans Kobzars (Maskava) – 5 punkti. Uzrādot labāko rezultātu turnīra tabulā Latvijas šahistu starpā, balvu par pirmo vietu jaunietēm ieguva daugavpiliete Elizabete Limanovska (4.5 punkti, 4.vieta kopvērtējumā).

“C” turnīrā (vecuma grupa līdz 10 gadiem, 25 dalībnieki) labāko rezultātu uzrādīja Dana Vambute (Rīga) – 5.5 punkti, otro vietu pēc papildus koeficienta ieguva daugavpilietis Daniils Horobrijs (arī 5.5 punkti), trešajā vietā ierindojās Vladislavs Antonivs (Rīga) – 5 punkti. Balvu par labāko rezultātu meitenēm ieguva Marija Nikolajeva (Daugavpils) – 5 punkti, 8.vieta kopvērtējumā. Divi labākie rezultāti vecuma grupā līdz 8 gadiem arī pieder Daugavpils šahistiem – pirmo vietu ieguva Einārs Ļahs (5 punkti), otrajā vietā ierindojās Daniels Leitāns (4 punkti), trešo vietu ieguva Anastasija Birana (Gomeļa) – 3.5 punkti.

Ātrspēles sacensībās (9 kārtas, 23 dalībnieki) pirmo vietu ieguva Romans Mališevs (Pleskava) – 8 punkti no 9, otrajā vietā – Nikolajs Krilovs (Jēkabpils) – 7 punkti, trešo vietu pēc papildus koeficienta ieguva Vjačeslavs Zarubickis (Orša) – 6.5 punkti. Labākā no dāmām - Olga Badelka (Mogiļeva) – 5 punkti, 9.vieta kopvērtējumā. Labāko rezultātu Daugavpils šahistu starpā sacensībās uzrādīja Edvīns Dzirkalis – ar 6.5 punktiem viņš ieguva 4.vietu turnīra kopvērtējumā.