Daugavpils drifta festivāls aizvadīts ar fantastisku noskaņu Sporta ziņas

Aizvadītās nedēļas izskaņā kartodromā “Blāzma” jau divpadsmito reizi norisinājās Daugavpils drifta festivāls. Latvijas un Igaunijas drifta čempionātā piedalījās 128 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Izraēlas.
Uz starta stājās 88 Street klases braucēji, savukārt Pro2 klases braucienos piedalījās 40 sportisti. Šogad organizatori nedaudz mainīja festivāla norišu secību: lielā atklāšanas parāde pilsētā notika sestdien pēc kvalifikācijas braucieniem.
Piektdien bija treniņu diena, pēc kuras sportistus sagaidīja atpūta un pilsētas piedzīvojumi. Sestdien norisinājās treniņi un kvalifikācijas braucieni. Laikapstākļus paredzēt nebija iespējams: prognozēts lietus neieradās, prognozētā saule gan. Tomēr kopumā valdīja patīkama vasaras atmosfēra.
Street klases kvalifikācija Latvijā notiek pēc sistēmas: pirmajā braucienā startē visi sportisti, otrajā – tikai tie, kuri pirmajā braucienā nav iekļuvuši TOP24. Visiem sportistiem pirmajā braucienā bija vienādi seguma apstākļi – sauss ceļa segums, uz kura tika aizvadīti treniņi. Neskatoties uz stresa ietekmi, TOP24 rezultāti bija labi: pirmais kvalifikācijā – Harijs (junioru klasē) ar 94 punktiem, otrais – Martins (arī juniors) ar tikpat punktiem, vietu izšķīra nolikuma punkti. Visi TOP24 sportisti ieguva vismaz 74 punktus, kas ir augsts rādītājs.
Diemžēl 22 sportisti kvalifikācijā punktus neguva, kaut segums bija ideāls. Otrie braucieni tika aizvadīti lietainos apstākļos, segums mainījās ik pa brīdim, iesildošo braucienu nebija. Dažiem sportistiem tas bija pārāk liels izaicinājums, taču citi, piemēram, debitants Agnis Eglītis (91 punkts) un vietējais žanis Šteinbergs (80 punkti), spēja pielāgoties. ņemot vērā lielo dalībnieku skaitu, ne visiem izdevās iekļuĻt tandēmu braucienos.
Pro2 klases kvalifikācija norisinājās sausā trasē. Pirmā grupa sacentās vienos seguma apstākļos, otrā – jau atšķīrīgos, taču beigās kvalifikācija izdevās lieliska. Visi sportisti kvalificējās, pirmie 10 – ar vismaz 90 punktiem. Kirils un Henriks abi ieguva 97 punktus. Organizatori nolēma, ka tandēmos brauks visi – TOP48. Vakarā notika atklāšanas pasākums Vienības laukumā.
Vakarā sekoja krāšņa dalībnieku parāde pa Daugavpils ielām, kas piesaistīja lielu vietējo iedzīvotāju un tūristu interesi. Parāde kļuvusi par neatņemamu sacensību sastāvdaļu, tie ir svētki sportistiem un komandām. Latvijas drifts izsaka pateicību Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai un Pašvaldības policijai par iespēju to nodrošināt.
Svētdienas rīts sākās ar Street X tandēmiem, kas bija gan aizraujoši, gan skaisti. Uzvarēja juniors Kārlis Milužs, otrajā vietā – Mārtiņš Andersons, trešais – sezonas debitants Silvestrs Stuglis. Ceturtā vieta – Grencbergs.
Pēc atklāšanas sekoja Pro2 TOP48 cīņas. Tandēmi bija agresīvi un aizraujoši, ar lielu atdevi. Dažiem neizdevās tehnisku iemeslu dēļ, bet kopumā visi demonstrēja augstu līmeni. PRO2 pjedestāls bija pilnībā latviešu: 1. vieta – Kirils Maļinovskis, 2. – Alvis Lēdskalniņš, 3. – Henriks Dulbinskis, 4. vietā igaunis Kevin Luige.
Dienas noslēgumā notika Street TOP32 tandēmi. Igauņi tika izslēgti jau pirmajos braucienos, jo trase bija jauna visiem. Parkā valdīja lieliska atmosfēra, visi tika atbalstīti. Pirmo reizi kopvērtējumā no TOP5 – četri sportisti bija juniori. Uzvarēja Martins Jānis Lapkovskis, otrais – Mārtiņš Pats, trešais – Harijs Labarēvičs, ceturtais – Gustavs Kaktiņš, piektais – Gusts Penka.
Trīs fantastiskas dienas, atmiņas, komandas saliedēšana, un starp citu, noteikti jāpiemin , ka Team Vibe CUP sacensību uzvarētāji bija Smoke Drift Team, tas ir Latvijas drifta jaunums, sociālo tīklu aktivitātes. Drifts, aktivitātes, Cult stimulatoru stends, parāde, Vienības laukums, kopā būšana pilsētā, tas ir tas, par ko visi tā mīl šo pilsētu, pilsētā, kurā mēs Jūtamies gaidīti, paldies Daugavpils, mēs noteikti atgriezīsimies 2026. gadā, un tā būs jau 13. reize! Tiekamies.
Pasākumu organizēja biedrība “Latvia drift” sadarbībā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldību, “Jaunatnes lietu un sporta pārvaldi”, Daugavpils Olimpisko centru un Daugavpils pilsētas pašvaldības policiju.
Sacīkšu rezultāti
Pro2 čempionāta pjedestāls:
- Kirils Maļinovskis
- Alvis Lēdskalniņš
- Henriks Dulbinskis
Street klases uzvarētāj:
- Martins Jānis Lapkovskis
- Mārtiņš Pats
- Harijs Labarēvičs
Latvijas drifta kausa Street komandu ieskaite:
- SLAPJĀ RAGANA RACING
- TM LIMBAŽI
- SMOKE DRIFT TEAM
Pro2 čempionātu komandu pjedestāls:
- KLIKK RACING
- DRIFT HARD OR GO HOME
- SMOKE DRIFT TEAM
Street X ieskaites pjedestāls:
- Kārlis Milužs
- Mārtiņš Andersons
- Silvestrs Stuglis
Igaunijas drifta čempionāta Sreet klases uzvarētāji:
- Jaan Kontkar
- Ain Bubnovski
- Iskender Mursalo
Igaunijas drifta čempionāta Pro2 klases uzvarētāji:
- Kevin Luige
- Ruudi Lumiste
- Kirill Žukov