Šobrīd Daugavpilī

Valsts svētku priekšvakarā pasniegtas Daugavpils domes “GADA BALVAS” Pilsētas ziņas

1240
Valsts svētku priekšvakarā pasniegtas Daugavpils domes “GADA BALVAS”

Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienas priekšvakarā, 17. novembrī svinīgā pasākumā Daugavpils Kultūras pilī tika pasniegti Daugavpils pilsētas pašvaldības apbalvojumi “GADA BALVA” un “MŪŽA IEGULDĪJUMS”.

Apbalvojumu GADA BALVA dažādās nominācijās Daugavpils pilsētas pašvaldība piešķir jau kopš 2010. gada. Kopumā šogad iesniegti 30 priekšlikumi. Vēl 9 pieteikumi saņemti citu pašvaldības apbalvojumu piešķiršanai.

Valsts svētku priekšvakarā Daugavpils pilsētas domes vadība sveica aktīvākos pilsētas iedzīvotājus un pilsētas uzņēmumus, kas ar savu veikumu, devuši nenovērtējamu ieguldījumu pilsētas attīstībā.

Apbalvojumu GADA BALVA nominācijā “Izglītība” saņēma Daugavpils Valsts ģimnāzijas fizikas skolotāja Marina Pilace. Skolotājas nozīmīgākais ieguldījums un sasniegums darbā ar talantīgiem skolēniem ir zinātniskās pētniecības prasmju pilnveide. Katru gadu skolotāja konsultē vidēji 12 zinātniskās pētniecības darbu izstrādi dabaszinātnēs un sociālajās zinātnēs. Vidēji 5 skolēni katru gadu gūst godalgotas vietas Latgales reģiona posmā. 1 - 3 skolēni kļūst par Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības konferenču laureātiem.

Nominācijā “Kultūra” GADA BALVU saņēma Vienības nama folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” vadītāja Sarmīte Teivāne. Ar savu neatlaidīgo darbu viņa sekmējusi ne tikai folkloras kustību, Vienības nama folkloras dziesmu un deju kopas “Svātra” attīstību un izaugsmi, tradicionālās kultūras procesa nepārtrauktību Daugavpilī, bet arī veicinājusi nemateriālā kultūras mantojuma kustības stiprināšanu gan valsts, gan starptautiskā mērogā.

GADA BALVU nominācijā “Sports” saņēma daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs. Šī gada janvārī piedalījās Eiropas čempionātā daiļslidošanā, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Tallinā. Latvijas vadošais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs ierindojas 3. vietā ar 272,08 punktiem, kas ir par 17,6 punktiem vairāk, nekā viņa iepriekšējais labākais rekords. Šogad viņš bija vienīgais Latvijas daiļslidotājs, kurš startēja Pekinas ziemas Olimpiskajās spēlēs.

Nominācijā “Tautsaimniecība” GADA BALVA tika pasniegta uzņēmumam SIA „EAST METAL” – valdes locekļi Hamkens Klaus Werner, Kaalund Michael, Westergaard Gert. Tas ir starptautisks metālapstrādes uzņēmums, viens no lielākajiem metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir dibināts 1997. gadā Dobelē, bet 2006.gadajūnijā tika atvērta uzņēmuma struktūrvienība Daugavpilī. Ir ilggadējs uzņēmums, kas augstu vērtē savu darbinieku drošību un veselību, savlaicīgu darba algas samaksu, korektu nodokļu nomaksu un stabilitāti. Viens no pēdējiem sasniegumiem ir Valsts ieņēmumu dienesta Padziļinātās sadarbības programmas Zelta līmeņa dalībnieka statusa iegūšana 2021. gadā.

Balvu nominācijā “Veselības aizsardzība un sociālā aprūpe” saņēma SIA „Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” ārstnieciskā darba vadītājs Eduards Baļuļs. Kā ārstnieciskā darba vadītājs viņš daudz laika velta poliklīnikas ārstu sniedzamajai kvalitatīvajai zobārstniecības palīdzībai. Eduards Baļuļs ir vadošais speciālists terapeitiskajā nozarē. Erudīts ārsts, seko jaunām tehnoloģijām, kuras tiek izmantotas Latvijā. Poliklīnikas finansiālo iespēju robežās ievieš zobārsta darba praksē mūsdienīgus stomatoloģiskos materiālus un medikamentus.

Arī Sociālā dienesta Sociālo pakalpojumu nodaļas Sociālās mājas un Patversmes/Nakstspatversmes vadītāja Irēna Šuļga saņēma GADA BALVU nominācijā “Veselības aizsardzība un sociālā aprūpe”. Irēna Šuļga efektīvi organizē ne tikai savas struktūrvienības darbu, bet arī profesionāli sadarbojas ar citām Sociālā dienesta struktūrvienībām, pašvaldības iestādēm, valsts iestādēm, sabiedriskajām organizācijām. Irēna ir zinošs un kompetents darbinieks. Viņa bieži sniedz atbalstu un palīdzību kā brīvprātīgā persona.

Nominācijā “Sabiedriskā darbība” GADA BALVA tika pasniegta Zemessardzes 34. kājnieku bataljona komandierim, majoram Anatolijam Derjuginam. Majors Anatolijs Derjugins dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos uzsāka 1998. gadā, kā zemessargs. Tad iestājas profesionālajā dienestā un turpināja savu militāro karjeru Zemessardzes 3. Latgales brigādes štābā. Kopš 2006. gada majora Derjugina dienests saistīts ar Zemessardzes 34. artilērijas un vēlāk kājnieku bataljonu, kur sācis dienēt kā haubiču vada komandieris. Vēlāk pildīja vienības uguns vadības centra virsnieka, štāba priekšnieka pienākumus un 2019. gadā stājies bataljona komandiera amatā. Pateicoties A. Derjugina atsaucībai, izveidojusies veiksmīga sadarbība starp pašvaldību, pilsētas kultūras iestādēm un Zemessardzi, kas vienmēr sniedz atbalstu un piedalās pilsētas pasākumos.

Vēl viena GADA BALVA nominācijā “Sabiedriskā darbība” tika pasniegta Janas un Jura Priedīšu un Tatjanas un Daiļa Tukānu ģimenēm. 2019. gada vasarā viņi nodibināja biedrību „Lielas ģimenes”, kurā jau darbojas 150 daudzbērnu ģimenes no Daugavpils un Augšdaugavas novada. Aktīvi darbojas aizstāvot daudzbērnu ģimeņu intereses, cenšoties lauzt steriotipus par šādām ģimenēm. Organizē virkni izglītojošu pasākumu ģimenēm ar bērniem.

Savukārt pašvaldības augstāko apbalvojumu MŪŽA IEGULDĪJUMS par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu saņēma kultūras darbiniece  Ināra Barišņikova. Viņa strādājusi kultūras nozarē Daugavpils pilsētā no 1983. līdz 2021. gadam un šogad nosvinēja 70 gadu jubileju. I. Barišņikovas ieguldījums Daugavpils pilsētas kultūras jomas attīstībā, ikgadējo pasākumu pilnveidē, kā arī kultūrtelpas veidošanā ir neatsverams. Viņa ir aktīvi darbojusies pie visu lielo Daugavpils mūzikas un mākslas festivālu izveides, tradīciju nostiprināšanas un starptautiskās atpazīstamības uzlabošanas, apliecinot Daugavpils radošā sektora daudzveidību un ir veicināta valstiskas nozīmes pasākumu norise mūsu pilsētā.

 

Pašvaldības apbalvojumu “Goda Raksts” saņēma:

 • SIA „Daugavpils satiksme” tramvaju vadītājs Vitolds Šaršūns;
 • SIA „Daugavpils satiksme” autobusu ritošā sastāva dienesta meistars Viktors Ņevjadomskis;
 • SIA „Pulsar Optic”, valdes priekšsēdētājs Aliaksandr Alsheuski, valdes locekļi Laurius Kairys un Viktor Smirnov;
 • Bokseris Nikolajs Zamjatins;

 

Daugavpils pilsētas domes apbalvojumu “Goda Raksts” ar Sudraba goda zīmi saņēma:

 • Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas direktore Gaļina Smuļko;
 • Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja logopēde Nataļja Černihoviča;
 • Arhitekte Ilze Ratniece;
 • SIA „Daugavpils ūdens” ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu tehniķis Vladimirs Gaimovičs;
 • SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” ražošanas plānotāja saimniecības dienestā Svetlana Baltrukeviča;
 • SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” personāla un lietvedības nodaļas vadītāja Inga Pļaskota;
 • Ģimenes ārste Gaļina Biserova;
 • Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles Piekrastes bibliotēka vadītāja Anna Oleiņikova;
 • SIA “Daugavpils autobusu parks” darba aizsardzības inženieris Bernadins Užulis;
 • Valsts SIA „Daugavpils teātris” aktrise Žanna Lubgāne;
 • Šahiste Sofija Vasiļjeva;
 • Daugavpils Iespēju vidusskolas vispārējās vidējās izglītības skolotāja (fizikas skolotāja) Olga Babiško;
 • Pestīšanas armijas Daugavpils korpusa vadītājs Jānis Sporāns.

 

FOTO GALERIJA  

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa