Šobrīd Daugavpilī

Valsts svētkos godināti izcilākie daugavpilieši Pilsētas ziņas

1233

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienas priekšvakarā, 17.novembrī, Daugavpils teātrī norisinājās tradicionāla Daugavpils pilsētas domes Gada Balvas pasniegšanas ceremonija. Pašvaldības iestāžu un uzņēmumu, sabiedrisko organizāciju un kultūras biedrību pārstāvji, kā arī daudzi citi pilsētas iedzīvotaji bija ieradušies uz pasākumu, lai godinātu izcilākos daugavpiliešus.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, uzrunājot klātesošos, atskatījās uz Latvijas garo un sarežģīto ceļu uz neatkarības iegūšanu, un uzsvēra, ka Latvijas tautas, ka arī Daugavpils galvenā bagātība ir tās cilvēki.

Daugavpils pilsētas domes Goda raksti par profesionālu darbu un augstvērtīgu ieguldījumu pilsētas attīstībā bija pasniegti septiņiem nozaru profesionāļiem, kuru vidū bija mākslinieki, pedagogi, medicīnas, sociālie darbinieki un sportisti. Vēl sešiem daugavpiliešiem pasniegti Domes Goda raksti ar sudraba goda zīmi.

Gada balvas ieguvēji bija sumināti septiņās nominācijās: Izglītība, Sports, Kultūra, Tautsaimniecība,  Veselības aizsardzība un sociāla aprūpe, Sabiedriskā darbība.

Gada  balva „Izglītībā” pasniegta Juzefa Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas sporta skolotājai Skaidrītei Baško, kura ir devusi ievērojamu ieguldījumu, iesaistot izglītojamos dažādās sporta aktivitātēs.

Nominācijā „Sports” sumināja pludmales volejbolisti Anastasiju Kravčenoku un cīkstoni Anastasiju Grigorjevu. Abas sportistes veiksmīgi uzstājušās Eiropas čempionātos un parādījušas labus rezultātus pasaules līmeņa sacensībās. Gada balva Kultūrā pasniegta SIA „13.stāvs” valdes loceklim, daudzu vērienīgu pasākumu tehniskajam direktoram Harijam Vucinam. Nominācijā „Tautsaimniecība” Gada Balvu ieguva SIA „STARS MET”. Veselības aizsardzībā un speciālajā aprūpē par gada vērtīgāko atzīts Rutkovsku audžuģimenes sniegums. Marija un Vitālijs kopš 2008. gada  pašaizliedzīgi palīdz bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un šobrīd pilda arī specializētās „Krīzes audžuģimenes” pienākumus. Gada Balva sabiedriskajā darbībā pasniegta organizācijas „Uzticības fonds” priekšsēdētājai Viktorijai Sporānei – Hudojanai. Jau 15 gadu garumā viņa sniedz palīdzību daudziem pilsētas iedzīvotājiem.

Svinību turpinājumā par ilggadēju, godprātīgu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu darbu Daugavpils pilsētas labā pasniegtas divas Daugavpils pilsētas domes balvas „Mūža ieguldījums”. Apbalvojums pasniegts Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas vokāla pedagoģei Viktorijai Cīrulei, kura jau 42 gadus strādā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā par vokālo pedagogu un ilgus gadus strādāja par vokālās nodaļas vadītāju, sagatavojot augsta līmeņa profesionālus mūziķus.

Otrs balvas „Mūža ieguldījums” ieguvējs ir pašvaldības AS „Daugavpils Siltumtīkli” ilggadējs vadošais darbinieks Valērijs Mjagkihs, kurš šī gada 13.jūlijā nosvinēja 53 gadus, kopš uzreiz pēc skolas pabeigšanas atnāca uz Siltumtīkliem, kur sākumā strādāja kā atslēdznieks, pēc  tam ieguva  augstāko izglītību un iesaistījās siltumenerģijas ražošanas procesu modernizācijā, ņemot aktīvu dalību uzņēmuma attīstībā.

Pasākuma laikā pasniegti arī Latgales plānošanas reģiona apbalvojumi konkursa “Latgales reģiona uzņēmēju gada balva” laureātiem. Šogad divās nominācijās uzvarēja Daugavpils uzņēmumi. Balva nominācijā “Sociāli atbildīgs uzņēmums” pasniegta SIA „Latgales mācību centrs”, savukārt balvu “Gada jaunais komersants” ieguva Latgales speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums SIA “Max Bakery”.

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienas svinību turpinājumā izskanēja koncerts “Labvakar, Latvija”, kurā skanēja tautā iemīļoti skaņdarbi Zigfrīda Muktupāvela, Kristīnes Zadovskas, Anmary, Jāņa Ozoliņa, Jāņa Lūsēna un Harija Gūtmaņa izpildījumā.

18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienu Daugavpilī ieskandināja leģendārās grupas „Menuets” koncerts Latviešu kultūras centrā. Tam sekoja profesionālā pūtēju orķestra „Daugava” priekšnesums Vienības laukumā. Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, uzrunājot klātesošos, vēlēja saticību un vienotību labajos darbos, kas veidos pilsētas un tās iedzīvotāju nākotni.

Svētku noslēgumā sekoja krāšņa uguņošana Daugavmalā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: