Šobrīd Daugavpilī

Pilsētā notiek dažādi pasākumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību Pilsētas ziņas

346
Pilsētā notiek  dažādi pasākumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību

Sakarā ar ārkārtas situāciju valstī, Daugavpils Domē regulāri notiek Civilās aizsardzības komisijas sēdes. Martā Daugavpils Domē tika sasauktas 5 sēdes- 2.,9.,13.,19. un 24. martā. Dienas kārtībā ir 3 jautājumi.

  1. Esošās situācijas apzināšana un atbildīgo dienestu rīcība saistībā ar koronavīrusa "Covid-19" uzliesmojumu.
  1. Atbildīgo dienestu un iestāžu rīcība sakarā ar COVID-19 un izsludināto ārkārtas stāvokli valstī.
  2. Atbildīgo dienestu un iestāžu rīcība sakarā ar Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtas situācijas izsludināšanu”

 

Rezultātā pilsētā notiek  dažādi pasākumi, lai ierobežotu vīrusa izplatību.

Tiek veikta informatīvā kampaņa Daugavpils pilsētas domes un pašvaldības budžeta iestāžu interneta mājas lapās ar mērķi ierobežot koronavīrusa "Covid-19" izplatību, izveidoti un  izplatīti informatīvie plakāti.

Daugavpils pilsētas domes un pašvaldības budžeta iestādēs uzstādīti roku dezinfekcijas līdzekļi un informatīvie plakāti.

Sabiedriskajā transportā tiek veikti pastiprināti dezinfekcijas pasākumi un uzstādīti informatīvie plakāti. Atcelti visi pašvaldības atvieglojumi braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā- izņemot  pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus, kuriem atvieglojumi paliek spēkā.

Pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā ieviesta karantīna.

Kultūras pārvalde un Sporta pārvalde atcēla plānotos kultūras un sporta pasākumus.

Tirgotājiem nosūtīti ieteikumi sociālās distancēšanās nodrošināšanai tirdzniecības vietās ar mērķi ierobežot koronavīrusa "Covid-19" izplatību.

Organizēta Daugavpils pilsētas domes un pašvaldības budžeta iestāžu darbinieku pienākumu pildīšana attālināti  ārkārtas situācijas laikā.

Tika pasūtīti aizsardzības līdzekļi: 2. vai 3. klases filtrējošie sejas daļas respiratori, pie acīm cieši pieguļošas aizsargbrilles, garie gumijas cimdi, tērpi ar garām piedurknēm dažādām  riska pakāpēm, dezinfekcijas līdzekļi, kas satur vismaz 70% spirtu, trīs slāņu maskas.

Valsts apmaksātu analīžu veikšanai Daugavpils pilsētas teritorijā izveidoti divi mobilie punkti analīžu ņemšanai: Daugavpils, Stadiona iela 1, Daugavpils olimpiskais centrs, Sporta medicīnas centra telpās un Daugavpils reģionālās slimnīcas “Plaušu slimību un tuberkulozes centra” teritorijā, 18. Novembra iela 311 . Darba laiks ir katru dienu no plkst. 9:00 līdz plkst. 18:00, tālrunis 8303.

Slimos pacientus ar COVID-19 uzņem Daugavpils reģionālās slimnīcas struktūrvienības “Plaušu slimību un tuberkulozes centrs”.

Pašvaldības speciālisti nepārtraukti turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai pasaulē un valstī izmantojot televīzijas, radio un interneta vietņu ziņas.

Visiem iedzīvotajiem nepieciešams, palikt mājās, sekot veselības stāvoklim un speciālistu ieteikumiem, nepakļauties panikai.