Šobrīd Daugavpilī

PENSIONĀRIEM ATJAUNOTA BEZMAKSAS BRAUKŠANA SABIEDRISKAJĀ TRANSPORTĀ Pilsētas ziņas

421

18.maijā notika Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēde, kurā deputāti nolēma atjaunot bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā Daugavpils pensionāriem un atgriezt citus braukšanas atvieglojumus, kas tika apturēti līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu, lai gados vecāki cilvēki retāk brauktu ar autobusiem vai tramvajiem, kur ir paaugstināts risks saslimt ar COVID-19.

Līdz ar situācijas uzlabošanos, bija nolemts atjaunot iepriekš spēkā bijušos atvieglojumus, ieskaitot atlaides svētdienās un svētku dienās (50% jeb 0,25 eur). Lēmums stājies spēkā 19.maijā.

Sagatavojot lēmuma projektu, tas bija saskaņots ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), kura speciālisti, izvērtējot situāciju pilsētā, neiebilda pret atvieglojumu ieviešanu.

Tajā pat laikā joprojām paliek spēkā valdības prasības attiecībā uz epidemioloģisko normu ievērošanu. Ir sākusies vasarnīcu sezona un kļuva pieejami noteikti medicīniskie pakalpojumi, tomēr pensionāriem joprojām nav ieteicams izmantot sabiedrisko transportu bez īpašas vajadzības. Turklāt, tagad brauciena laikā ikvienam pasažierim obligāti jālieto sejas maska, šalle vai lakats, kas aizsedz degunu un muti, kā arī jādistancējas no pārējiem cilvēkiem.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļā bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā bija atjaunota arī Daugavpils skolēniem un daudzbērnu ģimenēm. Deputāti un pašvaldības iestāžu speciālisti vērīgi seko līdzi situācijai, un gadījumā, ja tiks konstatēta pilsētnieku bezatbildīga attieksme, nav izslēgta atjaunoto atvieglojumu atkārtota atcelšana.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: