Šobrīd Daugavpilī

Pašvaldības atbalstu restaurācijai saņems astoņi kultūras pieminekļi Pilsētas ziņas

685

12. februārī Kultūras pieminekļu saglabāšanas vērtēšanas komisijas sēdē tika apstiprināts atbalsts 8 projektiem kultūras objektu restaurācijai Daugavpilī. Lielākā daļa no tiem atrodas pilsētas centrā (Rīgas ilea, 39, Cietokšņa iela, 35, Saules iela, 41, Alejas iela, 12, Rīgas iela, 16, Rīgas iela, 69, ka arī 18.novembra iela, 98 un Februāra iela, 24). Sākotnēji pieteikumus šiem mērķiem iesniedza 11 pretendenti. Divi no viņiem nespēja pareizi sagatavot dokumentāciju, bet viens savu pieteikumu atsauca.

Šī gada pilsētas budžetā kultūras pieminekļu saglabāšanai tika piešķirti 70 000 eiro, kas palīdzēs uzsākt  projektēšanu un atsevišķu ēkas elementu atjaunošanu visos apstiprinātos objektos. Saskaņā ar konkursa nolikumu, pašvaldības līdzfinansējums ir no 30% līdz 75% no veicamo darbu kopējām izmaksām. Šī ir pirmā pieredze šādas programmas īstenošanā, tāpēc šogad uzmanība galvenokārt bija pievērsta vēsturiski-arhitektoniskai izpētei un projektēšanai. Pašvaldības piešķirtie līdzekļi jāapgūst līdz šī gada beigām.

Daugavpilī ir gandrīz 200 valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un divi teritoriāli lieli pilsētbūvniecības pieminekļi – Daugavpils pilsētas vēsturiskais centrs un Daugavpils cietoksnis. Šīs kategorijas ēku un citu objektu atjaunošana ir dārgs un ilgs process. Tāpēc speciālisti, arhitekti un pašvaldības deputāti mudina rūpīgi izpētīt konkursa nolikumu, lai piedalītos programmas nākamajā periodā. Paveiktais darbs pozitīvi ietekmēs pilsētas vizuālo tēlu, padarot to pievilcīgāku tūristiem.

Tuvākajā laikā darba grupa veiks papildinājumus konkursa nolikumā. Pēc tam pilsētnieki, ieskaitot tos, kuriem neizdevās to izdarīt iepriekšējā gadā, atkal varēs iesniegt pieteikumus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: