Šobrīd Daugavpilī

Oficiālu mājdzīvnieku kapsētu iekārtos Jaunās Forštates mežā Pilsētas ziņas

327

Jau vairākus gadus Daugavpilī mēģina atrisināt mājdzīvnieku kapsētas izveides jautājumu. Šis process beidzot ir nonācis finiša taisnē: Pilsētas saimniecības komitejas kārtējā sēdē skatīts jautājums par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu Jaunās Forštates mežā.

Daugavpils pilsētas iedzīvotāji jau ilgstoši izmanto patvaļīgiem mājdzīvnieku apbedījumiem VAS “Latvijas valsts meži” valdījumā esošo zemesgabalu Jaunās Forštates tuvumā. Faktiski tas atrodas Daugavpils novada teritorijā. Tāpēc kapsētas legalizācijai bija nepieciešams saņemt VAS “Latvijas valsts meži” un novada pašvaldības saskaņojumus. Tagad, kad saskaņojumi ir saņemti, daugavpilieši beidzot iegūs iespēju legāli apbedīt mīluļus, kas devušies labākajos medību laukos

Pašlaik vienīgā iespēja legāli apglabāt dzīvnieku ir pieteikt tā kremēšanu kādā no veterinārārstu praksēm. Šāda pakalpojuma izmaksas svārstās no dažiem eiro līdz dažiem desmitiem eiro, atkarībā no dzīvnieka izmēra. Taču vairums izvēlas apbedīt mīluli patstāvīgi. Tā rezultātā pilsētā ir izveidojušās vairākas stihiskās apbedījumu vietas: Jaunajā Forštatē, Ruģeļos, pie Komunālajiem kapiem un citur. Izvērtējot visus variantus, tieši Jaunās Forštates mežs bija atzīts par piemērotāko vietu mājas mīluļu kapsētas ierīkošanai. Bija ņemta vērā teritorijas atbilstība sanitārajām normām. Vēl viens svarīgs kritērijs bija iespēja iedzīvotājiem ērti piekļūt kapiem, tāpēc bija izslēgts variants ar attālo Križu mikrorajonu.

Kapsētas labiekārtošana sāksies pēc visas nepieciešamās dokumentācijas noformēšanas. Jautājums tiks atrisināts dažu mēnešu laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: