Šobrīd Daugavpilī

NOSLĒGTAS NODARBĪBAS-MEISTARKLASES PAR VESELĪGU UZTURU Pilsētas ziņas

182
NOSLĒGTAS NODARBĪBAS-MEISTARKLASES PAR VESELĪGU UZTURU

Periodā no 2019.gada marta līdz 2020.gada 31.janvārim Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem tika piedāvātas nodarbības „Informatīvo lekciju - meistarklašu par veselīgu uzturu organizēšana un vadīšana”, kuru mērķis bija iepazīstināt par veselīga uztura pamatprincipiem, galvenajām uzturvielām un to funkcijām.  

Lekcijas un gatavošanas meistarklases tika realizētas Daugavpils pilsētas pirmsskolas un vispārējās izglītības iestādēs, kā arī pilsētas biedrībās un domubiedru grupās. Publiskās lekcijas apmeklēja visu vecuma grupu pārstāvji, kā arī ģimenes ar bērniem. Kopumā tika novadītas 300 nodarbības.

Nodarbību laikā uztura speciālists stāstīja par galvenajām uzturvielām – vielām enerģijas veidošanai, ķermeņa veidošanai, dārzeņiem un augļiem. Programmā tika iekļautas tēmas par gremošanas procesiem, veselīga uztura šķīvja principu, uzturvielām, cukuru un to ietekmi uz cilvēka organismu. Visām vecuma grupām bija piemērotas izglītojošās spēles un aktivitātes, zināšanu nostiprināšanai. Pirmsskolas izglītības iestādēs bērni aizrautīgi veica visas paredzētās aktivitātes, ar interesi klausījās un dalījās ar savām zināšanām. Sākumskolas audzēkņi paši taisīja savus veselīga uztura šķīvjus, lai nostiprinātu iegūtas zināšanas. Šķīvju prototipi palika katram skolēnam kā dāvana.  Pamatskolas un vidusskolas vecuma bērniem bija iespēja pašiem izvērtēt dažādus produktus un, pielietojot jaunās zināšanas, izvēlēties veselīgāko.

Visi meistarklašu dalībnieki bija ļoti pateicīgi ne tikai par iespēju pagatavot garšīgas un veselīgas uzkodas, bet arī par teorētisko nodarbības daļu, kuras laikā varēja iegūt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par uzturu un papildināt savas zināšanas. Meistarklases dalībnieki atzīmēja, ka veselīgs uzturs var būt ļoti garšīgs un ātri pagatavojams.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.