Šobrīd Daugavpilī

Noslēdzās lekciju cikls par onkoloģisko slimību profilakses pasākumiem Pilsētas ziņas

188
Noslēdzās lekciju cikls par onkoloģisko slimību profilakses pasākumiem

Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem laika periodā no 2018.gada maija līdz 2020.gada februārim bija iespēja noklausīties “Speciālistu interaktīvo lekciju – diskusiju organizēšana un vadīšana par onkoloģijas slimībām un to profilaksi”, kuru laikā tika izskaidrota un pasniegta informācijā par onkoloģijas slimībām, to simptomiem, cēloņiem un sekām.

Kopumā tika novadītas 306 lekcijas, informējot 3266 dalībniekus par onkoloģisko saslimšanu skrīninga programmām valstī, kā rezultāts mūsu pilsētā ir palielinājies cilvēku skaits, kas piesakās un veicina profilaktiskās veselības pārbaudes.
Lekciju-diskusiju laikā, dalībnieki atzinās, ka nav pietiekoši informēti par veselības aprūpi mūsu valstī un atzīmēja, ka praktiski ļoti maz komunicē ar medicīnas darbiniekiem par veselības profilakses veicināšanu. Lielākoties informācija tiek gūta internetā vai paziņu lokā.
Iedzīvotāju zināšanas, par iespējām saņemt profilaktiskos veselības veicināšanas pakalpojumus gan pie ģimenes ārstiem, gan pie speciālistiem ir ļoti ierobežotas, un šī zemas informētības problēma skar dažāda vecuma iedzīvotājus. Neatkarīgi no auditorijas vecuma un izglītības līmeņa cilvēki ļoti kūtri izmanto iespēju veikt izmeklējumus valsts programmu ietvaros.

Speciālists secināja, ka vismazāk cilvēki ir informēti par iespēju veikt agrīnu zarnu vēža diagnostikas izmeklējumu, katru gadu sākot no 50 gadu vecuma, ģimenes ārsta praksē.                                                                                                                  
Lekcijas viennozīmīgi veicināja iedzīvotājus vairāk domāt par savu veselību un agrīnas diagnostikas nozīmi, kā arī pozitīvi ietekmēja iedzīvotāju veselības stāvokli.

Lekcijas tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.