Šobrīd Daugavpilī

Noslēdzās bezmaksas slidošanas nodarbības Pilsētas ziņas

328
Noslēdzās bezmaksas slidošanas nodarbības

Sākot  ar 2018.gada jūliju, divu gadu laikā Daugavpils pilsētas bērniem bija iespēja apmeklēt bezmaksas nodarbības “Slidot mācīšana sākumskolas bērniem”. Kopā tika novadītas 128 nodarbības, 16 grupās, vairāk nekā 640 dalībniekiem.

Nodarbību mērķis bija bērnu stājas uzlabošana, spēka un lokanības attīstīšana, liekā svara samazināšana. Slidošanas nodarbības trenē bērniem kustību koordināciju un līdzsvara izjūtu, attīsta veiklību un fizisko formu. 

Nodarbību procesā bērni apguva slidošanas tehnikas pamatus, bremzēšanas veidus, kā arī dažādas daiļslidošanas figūras. Tika pievērsta liela uzmanība, lai bērni iemācītos pareizi sevi pasargāt krišanas laikā. 

Dalībnieku prasme slidot ievērojami pieauga, pēc nodarbību cikla bērni varēja izpildīt dažādus pagriezienus, lēcienus, slidot uz vienas kājas „bezdelīgas” pozā.  Pozitīvi ietekmēja dalībniekus spēles un rotaļu elementi treniņu procesā, bērniem uzlabojas ne tikai fiziskas prasmes, bet arī emocionālā pašsajūta.

Izaugsmi novēroja ne tikai treneri, bet arī dalībnieku vecāki, kuriem tika dota iespēja vērot sava bērna sasniegumus uz ledus.

Atsauksmes no dalībnieku vecākiem:

"Pēc nodarbībam bērnam bija labs noskaņojums un prieks par to, ka sanāk slidot jau patstavīgi."

"Bērns neprata slidot, bet tagad jau droši stāv uz slidām."

"Ledus bērnu vairs nebaida, tieši otrādi, arī turpmāk viņš grib apmeklēt slidotavu."

"Nodarbības bija daudzveidīgas, bērni veica šķēršļu joslu un veiklības trasi, spēlēja hokeju, dejoja mūzikas pavadījumā, tas ļoti aizrāva bērnus.

Pēc nodarbību cikla noslēguma vairāki bērni nolēma pilnveidot savas prasmes jau sporta skolā. Zēni atnāca izmēģināt sevī hokejā, savukārt meitenes izvēlējās daiļslidošanu.

Nodarbības tika īstenotas projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101 „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros.