Šobrīd Daugavpilī

“Meža dienu 2019” ietvaros iestādīti koki Esplanādes parkā Pilsētas ziņas

401
“Meža dienu 2019” ietvaros iestādīti koki Esplanādes parkā

Latvijas pašvaldības turpina tradīciju - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un/vai mazo koka arhitektūras objektu izvietošanu parkos Meža dienu projekta ietvaros. “Meža dienu 2019” ietvaros Daugavpilī 16. oktobrī tika iestādīti 14 koki.

Par stādīšanas vietu tika izvēlēts Esplanādes parks, kas ir pilsētas iedzīvotāju iemīļota atpūtas vieta, bet kurā karstajās vasarās dienās nedaudz trūkst patīkamas ēnas, kur paslēpties. Parkā tika iestādīti bērzi, kā arī dažādas vītolu sugas, kas ir lieliski piemērotas Esplanādes parka ainavai un augšanas apstākļiem tajā. Stādīšanai tika izmantoti liela izmēra stādi, kuriem uz stādīšanas brīdi vainags jau ir pareizi izveidots (ar izveidotiem galvenajiem skeletzariem, ar veidotu vainagu, ar vienu galotni). Stādu kvalitātes izvēle šī projekta ietvaros bija nozīmīga tāpēc, ka Esplanādes parks ir svarīgs atpūtas un tūrisma objekts un ir svarīgi, lai jaunie stādījumi izskatītos izteiksmīgi jau pirmajā gadā pēc iestādīšanas.

Pašvaldība plāno,  ka “Meža dienu” projekts ir tikai sākums apstādījumu veidošanai šajā parkā, un turpmāk šo vietu varētu turpināt papildināt ar dažādiem krūmu un koku stādījumiem, veidojot Esplanādes parku vēl skaistāku un pievilcīgāku.