Šobrīd Daugavpilī

Mainījusies būvniecības dokumentācijas iesniegšanas kārtība Pilsētas ziņas

298

2020. gada 1. janvārī beidzās pārejas posms Būvniecības informācijas sistēmas ww.bis.gov.lv ieviešanā. Sākot ar šo gadu, visa būvniecības dokumentācija, kura iesniedzama no jauna, ir iesniedzama elektroniskā veidā caur Būvniecības informācijas sistēmu (BIS) www.bis.gov.lv. Papīra veidā var turpināt tikai tos projektus, kuru ieceres iesniegtas papīra formātā pirms 2020. gada.

BIS sistēmas ieviešanai ir vairākas priekšrocības: tā padara būvniecības ieceres īstenošanas procesu pārskatāmāku, bet dokumentācijas apriti – vienkāršāku. Svarīgs faktors ir arī iespēja attālināti pieprasīt, saņemt un iesniegt dokumentāciju.

Līdzīgi kā ar citu elektronisko sistēmu ieviešanu, arī BIS sistēmas specifikas apgūšana prasa laiku. Būvvaldes speciālisti norāda, ka iedzīvotāji un uzņēmēji pārejas posmā bijuši gaužām neaktīvi: no vairāk nekā 400 gada laikā saņemtajām būvniecības iecerēm vien 7 iesniegtas elektroniski. Tagad, kad pārejas posms ir noslēdzies, Būvvaldes darbinieki iedrošina vērsties pēc konsultācijām un palīdzības, lai uzlabotu izpratni par sistēmas darbību un veicinātu projektu īstenošanu.

Jaunas būvniecības ieceres īstenošana paredz arī tehnisko noteikumu pieprasīšanu dažādās iestādēs.  Vairumā gadījumu būvdarbi paredz ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūvi. Tehniskos noteikumus šo darbu veikšanai izsniedz SIA „Daugavpils ūdens”. Te ir jāgriežas arī, ja neplānojat telpu izbūvi vai pārbūvi, bet vēlaties pieslēgties maģistrālajiem ūdensapgādes un kanalizāciju tīkliem.

Iedzīvotāju ērtībai, uzņēmums ir  iekārtojis abonentu nodaļā datorizētu darbavietu, kas ir aprīkota tādā veidā, lai sistēmā būtu iespējams autorizēties gan ar internetbankas starpniecību, gan ar e-parakstu. Uzņēmuma speciālisti sniedz konsultācijas klātienē un telefoniski, lai palīdzētu  ātri un ērti iesniegt nepieciešamos pieprasījumus un dokumentus.

Ja jums rodas jautājumi par būvniecības dokumentācijas elektronisko iesniegšanu, droši varat griezties pie Būvvaldes vai citas atbildīgās iestādes speciālistiem.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: