Šobrīd Daugavpilī

Liginišķos drīzumā varēs nodot arī tekstila izstrādājumus Pilsētas ziņas

484

Pēdējos gados daugavpilieši arvien aktīvāk šķiro sadzīves atkritumus, izmantojot gan daudzdzīvokļu māju tuvumā uzstādītos speciālos konteinerus stiklam, iepakojumam un PET pudelēm, gan patstāvīgi nogādājot atkārtotai pārstrādei derīgus atkritumus specializētajā savākšanas laukumā Liginišķos. No 22.novembra te būs pieejams jauns pakalpojums un varēs nodot arī lietošanai derīgus tekstila izstrādājumus.
Tādējādi iedzīvotāji varēs dot otru dzīvību lietām, kas pašiem kļuvušas nevajadzīgas, tomēr vēl varētu noderēt kādam citam. Galvenais nosacījums: apģērbam ir jābūt iepriekš izmazgātam un tīram, tas nedrīkst būt saplēsts vai atvests nodošanai slapjš. Apaviem arī jābūt derīgiem turpmākai lietošanai, tos pieņems tikai pa pāriem.

Liginišķos iespējams nodot arī citus otrreizējai pārstrādei derīgus atkritumus, iepriekš tos obligāti sašķirojot. Šeit pieņem PET, stikla un skārda iepakojumu, papīru, kartonu, korpusa mēbeles, kā arī bīstamos atkritumus – luminiscētas spuldzes, baterijas un akumulatorus. Var nodot arī elektrotehniku, bet tikai neizjauktā veidā.

Autobraucēji videi droša veidā var atbrīvoties no motoreļļām, smērvielām, eļļas filtriem un riepām. Tomēr jāņem vērā, ka nododamo riepu kvantumam pastāv ierobežojumi – var nodot četras riepas gadā, uzrādot automobiļa tehnisko pasi.
Laukumā netiek pieņemti būvgruži, kā arī atkārtotai izmantošanai nederīgie sadzīves un lielgabarīta atkritumi.

Informācija par to, kur un kā ir nododami dažāda veida atkritumi, ir pieejama pašvaldības mājas lapas www.daugavpils.lv sadaļā „Zaļā Daugavpils” un Daugavpils teritoriju apkalpojošā atkritumu izvešanas operatora mājas lapā www.aadso.lv. Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti uzsver, ka iespēja izmantot laukumu pirmkārt tiek sniegta tieši fiziskām personām, bet juridiskās personas aicina izturēties ar izpratni un neizmantot šo pakalpojumu ļaunprātīgi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.