Kopš gada sākuma Daugavpilī veiksmīgi kursē tepat izbūvētie tramvaji Pilsētas ziņas

1170

Šī gadu mija iezīmējās ar unikālu notikumu Latvijas mašīnbūves vēsturē: Daugavpils ielās sāka kursēt četri jaunie tramvaju vagoni, kas, sadarbībā ar Čehijas partneriem, izbūvēti vienā no pilsētas senākajiem uzņēmumiem – “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcā”. Kopš šī gada sākuma Daugavpilī tapušie tramvaji, kas atbilst mūsdienu prasībām, pilnvērtīgi iekļāvušies pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā.

Tramvaju vagoni izbūvēti Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā” ietvaros: pērnā gada septembrī, saskaņā ar iepirkuma rezultātiem, starp SIA “Daugavpils satiksme” un AS “Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca” tika noslēgts līgums par četru jaunu tramvaju vagonu piegādi. Tā kopējā vērtība – 7,4 miljoni euro bez PVN.

Jaunie tramvaja vagoni aprīkoti ar gaisa kondicionēšanas un videonovērošanas sistēmām, pieejamas arī USB uzlādes. Salonā uzstādīti ekrāni, kas ļauj ātri un ērti noteikt tramvaja atrašanās vietu un to, kad būs vajadzīgā pietura. Zemās grīdas vagoni ir ērti lietošanā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem. Daugavpilieši, kas jau ir paguvuši izbraukt ar jauniem tramvajiem, atzinīgi vērtē to priekšrocības un vizuālo veidolu.

Kopumā Daugavpilī pēdējo dažu gadu laikā īstenoti vairāki sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstības projekti gandrīz  56 miljonu eiro vērtībā: to rezultātā būtiski atjaunots sabiedriskā transporta autoparks, kā arī gandrīz 8 km garumā pārbūvētas esošās un izbūvētas jaunas tramvaju līnijas.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!