Šobrīd Daugavpilī

IZVEIDOTA PASTMARKA “DAUGAVPILS CIETOKSNIM 210” Pilsētas ziņas

527
IZVEIDOTA PASTMARKA “DAUGAVPILS CIETOKSNIM 210”

29. decembrī Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas klubs pasniedza Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājam I. Prelatovam un priekšsēdētāja vietniekam J. Dukšinskim Daugavpils cietokšņa 210. gadadienai veltīto pastmarku.

2020.gadā tika atzīmēti 210 gadi kopš Daugavpils cietokšņa celtniecības uzsākšanas. Gada nogalē vēsturiskās rekonstrukcijas klubs ir pasūtījis personalizēto pastmarku Latvijas Pasta platformā “Mana pastmarka” ar individuālo dizainu (skats uz cietokšņa Nikolaja vārtiem un koka tiltu no aizsarggrāvja) un nominālvērtību 1.00 EUR. Pastmarkai ir uzraksts “Latvija” un elementi pret viltojumiem, tā ir īsta pastmarka un to var izmantot sūtījumiem Latvijas teritorijā. Personalizētas pastmarkas kopējā tirāža ir 100 eksemplāri, tā ir domāta Daugavpils kultūras mantojuma popularizēšanai. Pirmos eksemplārus pasniedza Daugavpils domes vadībai pateicībā par sadarbību un atbalstu, vēsturiskās rekonstrukcijas pasākumus un festivālu “Dinaburg 1812” rīkojot. Viens pastmarkas eksemplārs tiks nodots pilsētas muzejam glabāšanai, pie dažiem eksemplāriem tiks kluba sadarbības partneri.

Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas klubs nodarbojas ar reģionālās vēstures pētniecību un popularizēšanu. Klubs ir pazīstams kā aktīvs kultūras pasākumu dalībnieks cietoksnī, atdarinot Daugavpils cietokšņa 1812. gada garnizona štāba darbību.

Nākamajā gadā pastmarku “Daugavpils cietoksnim 210” varēs iegādāties Daugavpils Tūrisma un informācijas centrā, kā arī Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā.