Šobrīd Daugavpilī

Ielu seguma stāvokļa uzturēšanas darbi notiek arī ziemas sezonā Pilsētas ziņas

156
Ielu seguma stāvokļa uzturēšanas darbi notiek arī ziemas sezonā

Šajā ziemas sezonā laika apstākļi ir ļoti svārstīgi, kas veicina asfalta seguma bojājumus. Pilsētas komunālie dienesti regulāri veic ielu stāvokļa apsekošanu un likvidē konstatētos bojājumus tik lielā mērā, cik vien to ļauj gaisa temperatūra.

“Bedrīšu remonts”, nokūstot sniegam, ir ierasta prakse. Šogad ielu asfaltbetona seguma stāvokli negatīvi ietekmējis liels nokrišņu daudzums un temperatūras svārstības, kad decembra beigās, strauji nokūstot biezai sniega kārtai, daudzviet radās asfaltbetona seguma deformācijas. Tāpēc, lai pēc iespējas operatīvāk sakārtotu pilsētas ielas, remontdarbi iesākti jau janvārī.

Pēc sniega nokušanas pilsētas teritoriju uzreiz sāk apsekot Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti: viņi nosaka vietas, kurām nepieciešams steidzams remonts. Primāri tiek labots asfaltbetona segums ielu posmos ar augstu transporta kustības intensitāti, pēc tam – arī pārējās pilsētas ielās. Šobrīd tiek veikti tikai neatliekamie remontdarbi: pielietojot “auksto bituminēto maisījumu” un nepilno tehnoloģiju, tiek aizlāpītas bedres, kas ir bīstamas satiksmei. Tuvāk pavasara beigām, līdz ar asfaltbetona rūpnīcu darbības atsākšanu, ar “karsto asfalta maisījumu”, kas ir krietni izturīgāks, izmantojot pilno tehnoloģiju, sāks noklāt plašākas teritorijas.

Lai gan pilsētas teritoriju cītīgi apseko, konstatēt visus defektus vienlaicīgi nav iespējams, tāpēc  arī iedzīvotāji var ziņot par ceļu bedrēm pilsētas ielās. To var izdarīt, sazinoties ar Komunālās saimniecības pārvaldi, tālr.nr.654 76314, e-pasts: ksp@daugavpils.lv. Vēlams pievienot arī fotogrāfiju vai vismaz aprakstu, kas ļauj precīzi noteikt bedres atrašanās vietu.

 

Informāciju sagatavoja

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa,

Komunālās saimniecības pārvalde