Šobrīd Daugavpilī

Domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa uzruna Pilsētas ziņas

482
Domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa uzruna

“Dārgie Daugavpils iedzīvotāji!

Šodien mums visiem jāpieņem  ļoti svarīgs lēmums – palikt mājās, lai glābtu daudzas dzīvības.

Tā ir pavisam niecīga cena, tikai dažas sociālā izolācijā pavadītas dienas.

Iespējams kādam šķitīs, ka tā ir pārmērīga reakcija, kādam tas var izraisīt dusmas, bet kāds uzskatīs, ka tās ir muļķības. Šodien es, kā pilsētas mērs esmu atbildīgs un vēlos nepieļaut zemāk aprakstīto:

Koronovīruss mums tuvojas. Tas notiek ļoti ātrā tempā. Sākumā lēnām, bet tad negaidīti. Daugavpilī ir jau hospitalizēts viens cilvēks ar aizdomām par inficēšanos. Viņš pašlaik atrodas izolācijā un gaida analīžu rezultātus. Latvijā ir arī jau konstatēta inficēšanās no vietējā vīrusa nēsātāja. Tas ir dažu dienu jautājums, varbūt nedēļu un mūsu veselības aprūpes sistēma būs pārslogota.

Es nevaru pieļaut situāciju, ka mūsu pilsētniekiem ir jāārstējas guļot slimnīcas gaiteņos. Es nevaru pieļaut, ka mūsu medicīnas darbinieki salūzt, vai vēl ļaunāk, ka kāds no viņiem mirst glābjot mūsu dzīvības. Es nevaru pieļaut situāciju, ka mūsu ārstiem ir jāizvēlas, kuru pacientu ārstēt, bet kuram ļaut nomirt.

Vienīgais veids, kā to visu nepieļaut ir sociālā izolācija jau šodien. Ne rīt. Bet šodien! Tas nozīmē pēc iespējas vairāk cilvēkiem ir jāuzturas mājās, sākot jau ar šodienu. Palīdzēsim viens otram. Mums izdosies!”