Šobrīd Daugavpilī

Dodies ar klasi ekskursijā uz Daugavpili Pilsētas ziņas

159
Dodies ar klasi ekskursijā uz Daugavpili

Daugavpilī visiem skolēniem lielisks piedāvājums rudens ekskursijām, kur vienas dienas ietvaros iespējams izjust īstus piedzīvojumus, apmeklējot Daugavpils tūrisma objektus.

Lai iepazītos ar pilsētas vēsturiskiem un ievērojamākajām apskates vietām, Daugavpils Tūrisma informācijas centrs piedāvā skolēniem apmeklēt Daugavpils izzinošus un interesantus tūrisma objektus, doties izglītojošajā ekskursijā pa pilsētu, kuras laikā būs iespējams apskatīt pilsētas vēsturisko centru, Baznīcu kalnu un citus interesantus objektus gida pavadībā. Viens no populārākajiem objektiem ir Daugavpils cietoksnis, tieši šeit var iepazīties ar cietokšņa vēsturi, dodoties ekskursijā “Izzini Daugavpils cietoksni”, apmeklēt izstādes un muzejus, kuri atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Daugavpils cietoksnī skolēniem atskatīties pagātnē palīdzēs ekspozīcija “Nikolaja vārti – durvis pagātnē”, tā ir neliela vēsturiskā ekspozīcija ar lielu artefaktu daudzumu. Vēstures cienītāji varēs atrast tur daudz ko interesantu.

Viens no populārākajiem Daugavpils apskates objektiem ir Marka Rotko mākslas centrs – daudzfunkcionāls mūsdienu mākslas, kultūras un izglītības centrs. Te var uzzināt par pasaules slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko dzīvi un daiļradi. Mākslas centrs piedāvā tematiskās ekskursijas, un izveidot savu mākslas darbu, ko var paņemt līdzi. Skolēni aicināti apmeklēt vēl vienu mākslas galeriju “Baltais zirgs”, līdzās galerijai atvērta unikāla pastāvīga ekspozīcija “Medicīnas izstāde ar kontracepcijas ekspozīciju”, kas veltīta medicīnas vēsturei. Pirmā pasaules kara muzejs “Pie Komendanta” piedāvā iepazīties ar priekšmetiem un dokumentiem, kas atspoguļo Pirmā pasaules kara militāro ikdienas dzīvi. Tāpat piedāvā ekskursijas pa Daugavpils cietoksni ar elektrobusu.  Savukārt ekspozīcija “RetroGaraž-D” piedāvā bagātināt redzesloku ar privātu retro automašīnu un padomju laika lietu kolekciju.

Daugavpils Sikspārņu centrs, kas atrodas Daugavpils cietoksnī, aicina iesaistīties interesantā  ekskursijā un uzzināt par sikspārņu dzīvi cietokšņa mūros, tā ir otrā lielākā ziemojošo sikspārņu kolonija Baltijas valstīs. Sikspārņu centra ekspozīcijā var apskatīt sikspārņu būrīšus, pastmarku kolekciju ar sikspārņiem, mākslas darbus ar sikspārņu tēliem, iepazīties ar sikspārņu dzīvesveidu un apkārtējo vidi.

Daugavpilī noteikti jāapmeklē Baznīcu kalns – vieta, kur līdzās atrodas četru konfesiju dievnami. Baznīcu kalns ir unikāla vieta Daugavpilī, kur salīdzinoši nelielā teritorijā ir pārstāvēti četru Latgales galveno konfesiju dievnami, kuri veido tieši Daugavpilij raksturīgo panorāmu. Četru dažādu konfesiju dievnamu līdzāspastāvēšana apliecina pilsētas dziļās un stiprās reliģiskās tradīcijas un kultūrvēsturisko vērtību pārmantojamību. Vienā no dievnamiem – Mārtiņa Lutera katedrālē ir ierīkots skatu laukums, kas atrodas aptuveni 40 m augstumā. No tā paveras Daugavpils pilsētas un Baznīcu kalna panorāma.

Daugavpils skrošu rūpnīca aicina aizraujošā ekskursijā apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzzināt interesantu un unikālo rūpnīcas vēsturi cauri gadu simtiem. Uzkāpt tās unikālajā 31,5 m augstajā tornī, torņa iekšpusē ir 20 metrus dziļš padziļinājums  jeb aka ar pacēlāju. Iepazīties ar rūpnīcā redzamām iekārtam un konstrukcijām, kas tika uzbūvētas 19.gs., papildinātas pirms un pēc abiem Pasaules kariem, bet tās labi saskaņojas ar modernajām iekārtām, kas tiek izmantotas munīcijas ražošanā.

Skolēnu ekskursijas dienu papildinās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklējums. Muzejā ekskursijas laikā ir iespēja iepazīties ar vēsturi, kultūru, mākslu un dabu Daugavpilī un tā novadā. Muzejā atrodas pastāvīgas vēstures un dabas ekspozīcijas, mākslas zāle. Muzejs piedāvā skolēniem bagātināt redzesloku, iepazīstot dažādas izzudušās profesijas, kuru pārstāvji kādreiz dzīvoja Daugavpils pilsētā.

Daugavpils Māla mākslas centrs piedāvā iesaistīties radošās nodarbībās, meistarklasēs, kur ikviens varēs gūt prasmes. Skolēnus iepazīstinās ar Latgales kultūras mantojumu – keramikas un podniecības tradīcijām, ar podnieka tapušiem darbiem.

Daugavpils muzejā “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vietējā gida-novadpētnieka Josifa Ročko pavadībā  ir iespējams iepazīties ar ebreju kultūru, ebreju dzīvi un sadzīves tradīcijām Latgalē un Daugavpilī kopš 1935. gada. Uzzināt interesantus un aizkustinošus vietējo ebreju ģimeņu stāstus, ebreju dzīves vēsturiskos aspektus, lūgšanu tradīcijas un altāra nozīmi sinagogā.

Daugavpils teātris piedāvā apmeklēt dažādas izrādes. Tas ir vecākais profesionālais Latvijas teātris (1856) un vienīgais profesionālais teātris Latgalē.

Latgales zoodārzs ir lieliska vieta iepazīt dzīvniekus. Zoodārzs palīdzēs satuvināties ar dzīvniekiem mākslīgi izveidotajos džungļos un uzzināt jaunus faktus par eksotiskiem dzīvniekiem, kuri dzīvo zoodārzā. Zoodārza pagalmā var apskatīt lauku peļu viensētu, īstu hobitu māju kukaiņiem un zirnekļiem.

Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs aicina izpētīt daudzas 21. gadsimta tehnoloģijas un iesaistīties interesantā tehnoloģiju darbnīcā. Skolēni varēs iepazīties ar populārākiem tūrisma objektiem, minot statīvā iestiprināta divriteņa pedāļus, iepazīties ar kultūrvēstures objektiem palīdzēs virtuālās realitātes 3D brilles. Centrā ir burvju paklājs – ierīce, kas ļauj lieliem un maziem interesentiem uzspēlēt vairāk nekā simts interaktīvo, kā arī atjautības uzdevumus un viktorīnas.

Tradīciju māja piedāvā izzināt latviešu tautas tradīcijas, tuvāk iepazīt kulināro mantojumu. Piedalīties meistardarbnīcās un nodarbībās. Tiek aicināti uz izstādēm, tautas mūzikas instrumentu spēles apmācībām, semināriem par latviešu tradicionālajiem svētkiem, godiem, spēlēm un rotaļām.

Krievu kultūras centrā var uzzināt par krievu reliģiskajiem un tautas svētkiem, tautas paražām un tradīcijām, krievu tautas tērpu vēsturi, kā arī Latvijas krievu kopienas vēsturi un kultūru.

Baltkrievu kultūras centrs ir vienīgā baltkrievu māja Latvijā. Tā ir kultūras vieta, kurā skan baltkrievu valoda, kur ir izveidoti visi apstākļi baltkrievu radošo talantu attīstībai, savas nacionālās identitātes izpausmēm. Kultūras centra darbinieki piedāvā iepazīties ar baltkrievu tautas dziesmām, piedalīties aizraujošās dejas „baltkrievu polka” mācīšanās, tautas tērpu demonstrēšanā, noskatīties baltkrievu tautas pasaku un citas aktivitātes.

Poļu kultūras centrs atrodas vēsturiskajā ēkā. Kultūras centrā ir iespēja iepazīties ar poļu valodu, kultūru, vēsturi un nacionālo mantojumu. Tāpat kultūras centrs rīko izstādes un dažādus kultūras pasākumus.

Dubrovina parks ir viens no skaistākajiem pilsētas parkiem. Tā iekārtošanā aktīvi piedalījās Pāvels Dubrovins (1839–1890), kas laikā no 1876. līdz 1890. gadam bija pilsētas mērs. Tāpēc parkam dots P. Dubrovina vārds un tajā uzstādīts viņa piemineklis. Dubrovina parks ir lieliska vieta patīkamai pastaigai svaigā gaisā.

Aizraujoša vieta bērniem – mūzikas skvērs, kurš atrodas Esplanādes atpūtas parkā. Mūzikas skvēra centrālā tēma ir mūzikas skaņas pilsētas vidē. Bērni var iepazīties ar desmit dažādiem āra mūzikas instrumentiem – bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti instrumenti.

Izbaudīt ziemas prieku gada garumā iespējams Ledus hallē. Šeit var arī iemācīties slidot, kā arī vienkārši sportiskā garā pavadīt brīvo laiku. Visiem slidot gribētājiem ir iespēja izbaudīt ledus un slidošanas burvību.

Kopā ar klasesbiedriem dodies uz piedzīvojumu parku “Daugavpils Tarzāns”. Skolēniem ir iespēja izvēlēties kādu no diviem komplektiem, kurā ietilpst dažādas atrakcijas un dažāda veida šķēršļi. Ja tava klase ir aktīva, tad var doties pastaigā pa Lielā Stropu ezera promenādi, kas ir trīs kilometru garumā un  savieno Lielā Stropu ezera centrālo pludmali un pludmali “Stropu vilnis”.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra
Tālr. +371 65422818, +371 26444810
E-pasts: turisms@daugavpils.lv

Web: www.visitdaugavpils.lv

Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel

Instagram: www.instagram.com/daugavpils.travel