Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils skolēni piedalījās Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļā 2023 Pilsētas ziņas

766

 

No 18. septembra līdz 8. oktobrim Latvijā un citviet Eiropā norisinās Eiropas Ilgtspējīgas attīstības nedēļa 2023 (ESDW). Tās ietvaros Daugavpils Attīstības departaments sadarbībā ar Izglītības pārvaldi, SIA “AADSO” un Latgales Zoodārzu Daugavpils Inovāciju centra telpās rīkoja pasākumu 6. - 7. klašu skolēniem.

Pasākuma mērķis bija izglītot skolēnus par ANO 17 ilgtspējīgas attīstības mērķiem un informēt gan bērnus, gan skolotājus par BALTIPLAST un Urb-area projektiem un tajos izstrādātajiem izglītības materiāliem, ko skolas var izmantot mācību procesā.

Komandu dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi izglītojošas spēles veidā, kas ļāva uzzināt vairāk par ekoloģijas problēmām un to, kā ikviens no mums var sekmēt to risināšanu. Bērni ar aizrautību pildīja uzdevumus un ar lielu interesi paplašināja savu redzesloku.

Pasākuma laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja apskatīt arī Daugavpils Inovāciju centra ekspozīciju, kas darbojas nepilnu gadu, taču jau ir paguvusi kļūt par labu atspaidu izglītošanas procesā, apgūstot STEM jomas priekšmetus.

Pasākums tika īstenots projektu “Baltijas pieeja rīcībai ar plastmasas piesārņojumu aprites ekonomikas kontekstā” (angļu valodā “Baltic Approaches to Handling Plastic Pollution under a Circular Economy Context”)  BALTIPLAST/ nr.#C021 un “Pilsētvides mitrāju pārvaldība Latvijas – Lietuvas pārrobežu reģionā” (angļu valodā “Joint Management of Urban Wetland Areas in border region Latvia-Lithuania”) Urb-Area/ nr.LLI – 472 ietvaros.

Projektu BALTIPLAST finansē - Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programma 2021.-2027. gadam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils valstspilsētas pašvaldības komunikācijas nodaļa.

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!